Maliye

GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı

Tebrikler! Sonunda ulaştı, milyoner durumu. 1 milyon doların üzerinde yatırım yaptığınız noktaya ulaşan emekliler için bir başarıdır.

Pek çok insan, onlarca yıl boyunca tasarruf ve kazıma yaparak çalışır ve bu dönüm noktasına ulaşmaz, ancak oraya varırsınız ve dokuzuncu bulut üzerindesiniz, çünkü gökyüzünün sınırı.

Potansiyel yeni bir müşteriyle karşılaştığımızda durum böyleydi. Bu kişi 1 milyon dolarlık yatırımlar biriktirdi ve işi bırakmaya hazırdı.

Şu anki işinden bıktı ve hayatının bir sonraki ayağını, emekliliğini dört gözle bekliyordu.

Mali durumundan emin hissetti ve bizden iyi haberi bize bildirmek için yeşil ışık bekliyordu.

Maalesef almadı.

Yakınında bile değil.

Bu iyimserlikten bahsetmedik, kısa bir süre sonra emekli olamayacağı için 1 milyon dolarlık emekli olamayacağımızdan, bir yıl sonra ona aynı şeyi söyledim.

Emekli sandığında 1 milyon doları aşan bu yatırımcıya neden emekli olamayacağını tam olarak neden anlattık? En son podcast bölümünü öğrenin.

Bu podcast’te belirtilen kaynaklar:

Videoyu izle: KAC PDW (GFG40) GFC -

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Blogundan 100.000 ABD Dolarını Nasıl Kullanıyor?
Maliye

Blogundan 100.000 ABD Dolarını Nasıl Kullanıyor?

İyi arkadaşım J. Money, bugün burada, Girişimci Başarı Hikayesini paylaşıyor ve hobi blogcumdan altı rakamlı bir gelir blogcuya nasıl gittiğini anlatıyor. Keyfini çıkarın! Bize biraz kendinizden bahsedin: Merhaba merhaba, bu, J. Money, BudgetsAreSexy'deki blogger ekstraorduru, sizi uyumayacağınız kişisel finans blogu ve RockstarFinance, en iyi finansal makaleleri çevrimiçi paylaşan bir yer.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="52 Hafta Tasarruf Mücadelesi ile 1000 Dolardan Fazla Tasarruf Edin"/>
Maliye

52 Hafta Tasarruf Mücadelesi ile 1000 Dolardan Fazla Tasarruf Edin

Ailemize para biriktirmeyi sevdiğimiz yollardan biri, bir Mason kavanozu kullanmak ve ona bir değişiklik yapmaktır. Herzaman bir şey için nakit öderiz, ortaya çıkan değişiklik kavanozun içine atılır. Değişim burada ve burada ya da burada ve burada arada sırada dolarlık banknotlar sadece birkaç sent olduğu için, harcayacağımız paraya sahip olmaktan dolayı bunu kaçırmıyoruz ve hepimiz Mason kavanozu daha dolgun ve dolgun büyüdüğünü görmekten hoşlanıyoruz.
Devamını Oku
İpoteğimi Ödemeli miyim veya Yatırım Yapmalı mıyım?
Maliye

İpoteğimi Ödemeli miyim veya Yatırım Yapmalı mıyım?

Bu eski bir tartışma. Hangisi daha iyidir: İpoteğinizi erken ödemek veya 30 yıl boyunca ödemeleri yapmak ve borsada fazladan para harcamak için mi? Cevap, dürüst, herkes için farklı olacak. Bir dizi farklı faktöre ve kişisel tercihlerinize de bağlıdır. Bazı kişisel finans profesyonelleri ve hobileri size ipotek ödemenizi söyleyecektir; Diğerleri size açıkça yatırım yapmayı söyleyecektir.
Devamını Oku