Kazanmak

GF ¢ 026: “9'dan 5'e vidalayın” ve tutkunuzu kovalayın.

Eğer gün başında otururken, kafanı masanın üstüne vurursan, o zaman senin için podcast alabilirim.

LeavingWorkBehind.com'dan Tom Ewer, hayalini kovalamak için 9 ila 5 işinin konforunu bıraktı.

“Hayalini kovalamak” her zaman havalı geliyor, ama göründüğü kadar basit değil.

Tom'un iyi bir ücretli işi vardı ve çoğunun farklı bir şey yapmak için bir sebebi yoktu.

Ama derinden bir değişiklik gerektiğini biliyordu. İşte onun hikayesi.

GF ¢ Podcast Sponsoru

GF ¢ podcast'in resmi sponsoru olmak için Betterment'e teşekkürler! Betterment'in yatırım şeklinizi nasıl değiştirdiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tom'un Arkaplanı:

 • Tom Ewer, Birleşik Krallık'taki Rugby adında bir kasabanın girişimcisi ve blog yazarıdır.
 • //Www.leavingworkbehind.com'un arkasındaki adam.
 • Her zaman girişimci bir ruha sahipti, ama asla akademik olarak düşünmemişti.
 • 21 yaşında üniversiteyi bitirdikten sonra, bir çok şeyin nasıl yapılacağını bilmediğini fark etti, böylece kendi başına bir girişimci olan babası için çalışmaya başladı.
 • Babası için 5 yıl iyi bir maaş ve yardım ile çalıştıktan sonra, Tom, bir şeyler için beklediğini fark etti; bunun yerine bir şey yapması gerekiyordu.
 • Mayıs 2011, Tom online işine başlamaya karar verdi. Kasım 2011'de izin bildirimini verdi.

Tom'un İşi:

 • Yaratılan blog ve iş, geliri hemen değiştirmedi; Aslında, birkaç aydır Tom para kaybediyordu.
 • Başarılı olmak için bir yedek planın olmalı. Tom işinden ayrılmadan önce 15.000 dolar tasarruf etti, böylece işini yaparken onu sürdürmek için parası olurdu.
 • Bugün bir işletme oluşturursanız, blog oluşturma yıldız olmamalı, ana işi tanıtmanın / reklamlamanın bir aracı olmalıdır. Bunun nedeni, bir blogu kullanmaya başlamak ve para kazanmaktır.
 • Tom, web'de ona yardım etmek için yeni beceriler öğrenmeye başladı, ilk başladığında oldukça yalnız olduğu gibi yardımsever insanlara yardım etti.
 • Serbest bloglama Tom'un en büyük gelir kaynağıydı.
 • Serbest olarak, Tom başkaları için blog gönderileri yazıyordu.
 • İşi büyüdükçe, iş modelinin ölçeklenebilir hale getirilmesi gerekiyordu. Tüm serbest blog yazılarını yazmak yerine, Tom başkalarını onun için yazmasını ister.
 • Blog'yu serbest bırakmak istiyorsanız, yazma becerilerinizi geliştirmelisiniz. Bu, yazınızı karmaşıklaştırmaktan ziyade basitleştirerek yapılır.

Tom'un En İyi Yatırımı:

 • Tom'un yaptığı en iyi yatırım, kendi yetenek setini ve deneyimini arttırdı.
 • Bu, çevrimiçi bir kursa sahip başka bir gelir akışı oluşturmasına ve başkalarına serbest bloglama yoluyla para kazanmaya nasıl başlayacağına yardımcı olmasını sağladı.

9-5 grindden ayrılmak istiyorsanız, gerçek işinize, genellikle de gündelik işinize koyduğunuzdan daha fazla bir şey koymanız gerektiğini unutmayın. Ama sevdiğin bir şeyse, aldırmayabilirsin. Tabii ki, istikrarlı gelir kaynağınızı bırakmak gibi büyük bir karar vermeden önce, mali durumunuzun doğru olduğundan emin olun. Sadece bunu yapmanıza yardımcı olacak ücretsiz para hakim araç setine göz atın.

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck
Kazanmak

Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck

Bu yılın başlarında yayınlanan bir araştırmaya göre, Amerikalıların yaklaşık yarısı maaş-maaş çekiyor. Hiç maaş çekmenin neden eve getirdiğin anı kaybettiğini merak ettin mi? Neden denemediğin önemli değil, neden öne çıkamıyorsun? Ya da, neden hemen hemen her “sürpriz faturası”, paranızı bir gönderinin içine gönderiyor?
Devamını Oku
Senin şeyler değer nedir? Eşyalarınız için Nakit Alın
Kazanmak

Senin şeyler değer nedir? Eşyalarınız için Nakit Alın

Benim emekleme alanımın altında bir Rubbermaid kutusunda, porselen tavuklardan oluşan bir koleksiyonum var. Onları özellikle tutmamaya özen gösterdim, bu yüzden onları satmayı düşünüyorum. Ancak, ne kadar değer olduklarından emin değilim. Onları satmadan önce bir çek yapmam gerek. Eminim, sadece eBay'den, en az birinin 75 dolar civarında bir değere sahip olduğunu düşünüyorum.
Devamını Oku
Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay Yol
Kazanmak

Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay Yol

Genç ve düz bir şekilde kırdığım bir zaman vardı. Çalışıyordum, iyi para kazanıyordum, ama ben sadece hızlı olarak harcıyordum - aslında, daha hızlı! Hızlı bir şekilde para kazanmanın yollarını arayan ilanlar arıyordum. Bulduğum tek yol gerçekten çok kolaydı. Bulduğum diğer yol daha serindi. Bulduğum ilk yol plazma bağışlamaktı.
Devamını Oku