Kazanmak

GF ¢ 026: “9'dan 5'e vidalayın” ve tutkunuzu kovalayın.

Eğer gün başında otururken, kafanı masanın üstüne vurursan, o zaman senin için podcast alabilirim.

LeavingWorkBehind.com'dan Tom Ewer, hayalini kovalamak için 9 ila 5 işinin konforunu bıraktı.

“Hayalini kovalamak” her zaman havalı geliyor, ama göründüğü kadar basit değil.

Tom'un iyi bir ücretli işi vardı ve çoğunun farklı bir şey yapmak için bir sebebi yoktu.

Ama derinden bir değişiklik gerektiğini biliyordu. İşte onun hikayesi.

GF ¢ Podcast Sponsoru

GF ¢ podcast'in resmi sponsoru olmak için Betterment'e teşekkürler! Betterment'in yatırım şeklinizi nasıl değiştirdiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tom'un Arkaplanı:

 • Tom Ewer, Birleşik Krallık'taki Rugby adında bir kasabanın girişimcisi ve blog yazarıdır.
 • //Www.leavingworkbehind.com'un arkasındaki adam.
 • Her zaman girişimci bir ruha sahipti, ama asla akademik olarak düşünmemişti.
 • 21 yaşında üniversiteyi bitirdikten sonra, bir çok şeyin nasıl yapılacağını bilmediğini fark etti, böylece kendi başına bir girişimci olan babası için çalışmaya başladı.
 • Babası için 5 yıl iyi bir maaş ve yardım ile çalıştıktan sonra, Tom, bir şeyler için beklediğini fark etti; bunun yerine bir şey yapması gerekiyordu.
 • Mayıs 2011, Tom online işine başlamaya karar verdi. Kasım 2011'de izin bildirimini verdi.

Tom'un İşi:

 • Yaratılan blog ve iş, geliri hemen değiştirmedi; Aslında, birkaç aydır Tom para kaybediyordu.
 • Başarılı olmak için bir yedek planın olmalı. Tom işinden ayrılmadan önce 15.000 dolar tasarruf etti, böylece işini yaparken onu sürdürmek için parası olurdu.
 • Bugün bir işletme oluşturursanız, blog oluşturma yıldız olmamalı, ana işi tanıtmanın / reklamlamanın bir aracı olmalıdır. Bunun nedeni, bir blogu kullanmaya başlamak ve para kazanmaktır.
 • Tom, web'de ona yardım etmek için yeni beceriler öğrenmeye başladı, ilk başladığında oldukça yalnız olduğu gibi yardımsever insanlara yardım etti.
 • Serbest bloglama Tom'un en büyük gelir kaynağıydı.
 • Serbest olarak, Tom başkaları için blog gönderileri yazıyordu.
 • İşi büyüdükçe, iş modelinin ölçeklenebilir hale getirilmesi gerekiyordu. Tüm serbest blog yazılarını yazmak yerine, Tom başkalarını onun için yazmasını ister.
 • Blog'yu serbest bırakmak istiyorsanız, yazma becerilerinizi geliştirmelisiniz. Bu, yazınızı karmaşıklaştırmaktan ziyade basitleştirerek yapılır.

Tom'un En İyi Yatırımı:

 • Tom'un yaptığı en iyi yatırım, kendi yetenek setini ve deneyimini arttırdı.
 • Bu, çevrimiçi bir kursa sahip başka bir gelir akışı oluşturmasına ve başkalarına serbest bloglama yoluyla para kazanmaya nasıl başlayacağına yardımcı olmasını sağladı.

9-5 grindden ayrılmak istiyorsanız, gerçek işinize, genellikle de gündelik işinize koyduğunuzdan daha fazla bir şey koymanız gerektiğini unutmayın. Ama sevdiğin bir şeyse, aldırmayabilirsin. Tabii ki, istikrarlı gelir kaynağınızı bırakmak gibi büyük bir karar vermeden önce, mali durumunuzun doğru olduğundan emin olun. Sadece bunu yapmanıza yardımcı olacak ücretsiz para hakim araç setine göz atın.

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Orta sınıf gelir nedir?
Kazanmak

Orta sınıf gelir nedir?

Birçoğumuz orta sınıf olarak tanımlanıyor. Bize saygın bir kimlik kazandırıyor ve “normal” olduğumuzu ima ediyor. Sonuçta, eğer orta sınıfsanız, fakirlik ile gelebilecek bazı stigmalarla sıkışıp kalmazsınız, Zengin olmak için elitist fırça. Orta sınıf, çoğumuz için rahat bir yer.
Devamını Oku
En İyi Tasarruf Hesabı Faiz Oranı için Alışveriş
Kazanmak

En İyi Tasarruf Hesabı Faiz Oranı için Alışveriş

Borsada kargaşada, çoğu paralarını saklamak için başka yerlere dönüyor. Yatırımcılar güvenlik için baktıkça nakit bir kez daha popüler hale geliyor. Bununla birlikte, nakit ile gelen emniyeti ana dezavantajı, getiri oranının oldukça düşük olmasıdır. Paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmak için, en iyi tasarruf hesabı faiz oranı için alışveriş yapmak önemlidir.
Devamını Oku
Yeraltı Nakit Sırları ve Michael Vincent Bir Aldatmaca mı
Kazanmak

Yeraltı Nakit Sırları ve Michael Vincent Bir Aldatmaca mı

O benim! Ama ben değil. Yukarıdan baktığın zaman, benim resmimi görüyorsun. Muhtemelen fark etmediğiniz şey, “Merhaba benim adım Michael Vincent ve evet, benim için bir fotoğrafım var” yazan resmin üzerindeki cümle. Açıklamama izin ver. Anladığınız kadarıyla, hikayeyi anlatmak için iki bölüm halinde anlatmalıyım.
Devamını Oku
Kolejde Para Kazanmak için 15 Yol
Kazanmak

Kolejde Para Kazanmak için 15 Yol

Kolej anıları birkaç dolar kazanmak için davayla ramen erişte yiyin. İşte size erişte doldurmak dışında yardımcı olabilecek bazı harika tasarruf para ipuçları! Ordu Milli Muhafızlarımın, harçlarımın çoğunu ve GNC'de vitamin ve protein tozu satan alışveriş merkezimin faturalarıma yardım etmesinden dolayı şanslıydım, evet borç aldım, ama tıpkı benim gibi, borcunuzu da ödeyebilirsiniz!
Devamını Oku