Kazanmak

GF ¢ 026: “9'dan 5'e vidalayın” ve tutkunuzu kovalayın.

Eğer gün başında otururken, kafanı masanın üstüne vurursan, o zaman senin için podcast alabilirim.

LeavingWorkBehind.com'dan Tom Ewer, hayalini kovalamak için 9 ila 5 işinin konforunu bıraktı.

“Hayalini kovalamak” her zaman havalı geliyor, ama göründüğü kadar basit değil.

Tom'un iyi bir ücretli işi vardı ve çoğunun farklı bir şey yapmak için bir sebebi yoktu.

Ama derinden bir değişiklik gerektiğini biliyordu. İşte onun hikayesi.

GF ¢ Podcast Sponsoru

GF ¢ podcast'in resmi sponsoru olmak için Betterment'e teşekkürler! Betterment'in yatırım şeklinizi nasıl değiştirdiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tom'un Arkaplanı:

 • Tom Ewer, Birleşik Krallık'taki Rugby adında bir kasabanın girişimcisi ve blog yazarıdır.
 • //Www.leavingworkbehind.com'un arkasındaki adam.
 • Her zaman girişimci bir ruha sahipti, ama asla akademik olarak düşünmemişti.
 • 21 yaşında üniversiteyi bitirdikten sonra, bir çok şeyin nasıl yapılacağını bilmediğini fark etti, böylece kendi başına bir girişimci olan babası için çalışmaya başladı.
 • Babası için 5 yıl iyi bir maaş ve yardım ile çalıştıktan sonra, Tom, bir şeyler için beklediğini fark etti; bunun yerine bir şey yapması gerekiyordu.
 • Mayıs 2011, Tom online işine başlamaya karar verdi. Kasım 2011'de izin bildirimini verdi.

Tom'un İşi:

 • Yaratılan blog ve iş, geliri hemen değiştirmedi; Aslında, birkaç aydır Tom para kaybediyordu.
 • Başarılı olmak için bir yedek planın olmalı. Tom işinden ayrılmadan önce 15.000 dolar tasarruf etti, böylece işini yaparken onu sürdürmek için parası olurdu.
 • Bugün bir işletme oluşturursanız, blog oluşturma yıldız olmamalı, ana işi tanıtmanın / reklamlamanın bir aracı olmalıdır. Bunun nedeni, bir blogu kullanmaya başlamak ve para kazanmaktır.
 • Tom, web'de ona yardım etmek için yeni beceriler öğrenmeye başladı, ilk başladığında oldukça yalnız olduğu gibi yardımsever insanlara yardım etti.
 • Serbest bloglama Tom'un en büyük gelir kaynağıydı.
 • Serbest olarak, Tom başkaları için blog gönderileri yazıyordu.
 • İşi büyüdükçe, iş modelinin ölçeklenebilir hale getirilmesi gerekiyordu. Tüm serbest blog yazılarını yazmak yerine, Tom başkalarını onun için yazmasını ister.
 • Blog'yu serbest bırakmak istiyorsanız, yazma becerilerinizi geliştirmelisiniz. Bu, yazınızı karmaşıklaştırmaktan ziyade basitleştirerek yapılır.

Tom'un En İyi Yatırımı:

 • Tom'un yaptığı en iyi yatırım, kendi yetenek setini ve deneyimini arttırdı.
 • Bu, çevrimiçi bir kursa sahip başka bir gelir akışı oluşturmasına ve başkalarına serbest bloglama yoluyla para kazanmaya nasıl başlayacağına yardımcı olmasını sağladı.

9-5 grindden ayrılmak istiyorsanız, gerçek işinize, genellikle de gündelik işinize koyduğunuzdan daha fazla bir şey koymanız gerektiğini unutmayın. Ama sevdiğin bir şeyse, aldırmayabilirsin. Tabii ki, istikrarlı gelir kaynağınızı bırakmak gibi büyük bir karar vermeden önce, mali durumunuzun doğru olduğundan emin olun. Sadece bunu yapmanıza yardımcı olacak ücretsiz para hakim araç setine göz atın.

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Ücretsiz Para Ve Sahipsiz Mülkiyet Online bulmak için 7 Yolları
Kazanmak

Ücretsiz Para Ve Sahipsiz Mülkiyet Online bulmak için 7 Yolları

Indiana Jones, bir sonraki arkeolojik buluntusunu arayan bazı yabancı topraklarda yarışıyor, bu hazine arayıcısının asla yorulmayacağı bir macera. Kim hazine bulma konusunda heyecanlanmıyor? Özellikle de bedava para varsa! Alışveriş merkezindeki park yerinde 20 dolarlık banknot veya büyükanne ve büyükbabalarınızın sizi aldıkları eski bir bağ buluyor olsun, cüzdanınıza biraz para eklemek ve bedava para kazanmak için her zaman iyi bir muamele.
Devamını Oku
Kolejde Para Kazanmak için 15 Yol
Kazanmak

Kolejde Para Kazanmak için 15 Yol

Kolej anıları birkaç dolar kazanmak için davayla ramen erişte yiyin. İşte size erişte doldurmak dışında yardımcı olabilecek bazı harika tasarruf para ipuçları! Ordu Milli Muhafızlarımın, harçlarımın çoğunu ve GNC'de vitamin ve protein tozu satan alışveriş merkezimin faturalarıma yardım etmesinden dolayı şanslıydım, evet borç aldım, ama tıpkı benim gibi, borcunuzu da ödeyebilirsiniz!
Devamını Oku
Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay Yol
Kazanmak

Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay Yol

Genç ve düz bir şekilde kırdığım bir zaman vardı. Çalışıyordum, iyi para kazanıyordum, ama ben sadece hızlı olarak harcıyordum - aslında, daha hızlı! Hızlı bir şekilde para kazanmanın yollarını arayan ilanlar arıyordum. Bulduğum tek yol gerçekten çok kolaydı. Bulduğum diğer yol daha serindi. Bulduğum ilk yol plazma bağışlamaktı.
Devamını Oku
Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti
Kazanmak

Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti

Kutsal Kitap, hayat dersleri ile doludur - insanlığın Tanrı ile yaşadığı deneyimleri. Depresyonda olanlar, günahlarla mücadele edenler, zor insanlarla uğraşanlar için dersler var - siz isminiz var. Bir Hıristiyan olarak, Kutsal Kitabın bana öğrettiği en önemli derslerden biri, Tanrı'nın lütfuna (ki iman gerektirir) güvenmek ve kendimi Tanrı'nın görüşüne uygun hale getirmek için kendi çalışmalarım değil.
Devamını Oku