Borç

Bir düğün için 28.000 dolardan fazla harcıyor musun?

Bu kasım 9 yıl önce, karımı koridorda yürümek onuruna sahip olacağım. İlk düğünümüz (Evet, ikimiz vardı. Biraz daha fazla…), yazı başlığının referans aldığı 28.000 dolara mal olmadı.

Bu binlerce düğünün hikayelerini on binlerce dolara mal ettiğimde, anlayamıyorum. Niye ya?

Yani soru kalır: Bir düğün ne kadar? Ve muhtemelen daha önemli, “yapmalı” maliyet.

Miranda'ya biraz araştırma yapmak için görev yaptım. Hikayemin, aynı kadının iki kez neden evlendiğimi soran konuşmanın ortasına baktığından emin ol. 🙂


Miranda'ya gir ...

++++

Bahar havada ve düğün sezonu yaklaşıyor.

Birçok yaşam olayı gibi, bir ev satın almaktan, bir bebeğe sahip olmaktan, bir düğün pahalı olabilir. TheKnot.com'a göre, 2012'de bir düğünün ortalama maliyeti 28.427 $ idi. Ve bu balayı maliyetini içermez.

Yeni kartımı 2011'in sonuna doğru aldığımda ödediğimden daha fazla.

Neredeyse 5,000 $ 'dan fazla olan nişan yüzüklerine yaklaşık 13.000 $' a mal olan karşılama mekânlarından, düğünler pahalılaşıyor ya da en azından insanların Büyük Durgunluktan sonra küçük bir geri çekilmeden sonra yükselişe geçmesi bekleniyor.

İnsanlar Neden Düğünlerde Çok Harcalıyor?

Bir düğünün, başka bir kişiye olan nihai bağlılığın bir ifadesi olması ve birlikte yaşamın başlangıcı olması gerektiğinden, birçok insan, arkadaşlarıyla ve aileleriyle kutlama fikrini ve günüKocaman. Sonuçta, bu günün sadece bir kez gerçekleşmesi gerekiyor. Neden bu kadar büyük yapmıyorsunuz ve sevdiğiniz insanlarla paylaşmıyorsunuz?

Bir fotoğrafçıyı işe almaktan, düğün elbisesinin mükemmel olduğundan emin olmak için, 63 $ 'lık bir kafanda yemek yemek için, yakında yeni evlenecek bir çok evliliğin hatırlanması için bir gün olmasını istersiniz. (Düğün için borca ​​girenler için, faturaların vadesi geldiğinde her ay o günü hatırlatmaları neredeyse garantiliyor.) Diğerleri masal düğüne sahip olmakla ilgili statü ile daha çok ilgileniyorlar.

Gerçekte, gerçekten hiçbir şey yokyanlış Bir düğün üzerinde 28.000 dolardan fazla harcama ile. Sonuçta, bu sizin paranız (veya aileniz); onunla ne istersen yapabilirsin. Sebeplerin bile kendi. Ama tek bir günde çok fazla harcama yapmak bana hiç itiraz etmedi ve bu yüzden kendi düğünümde çok daha az para harcadım.

Bir Frugal Düğün Tercih Edersiniz?

Bir düğün için çok fazla harcama fikri asla bana hitap etmedi. Farklı şeyler yapabildiğim bir kaç şey olsa da, düğününüzün çıkışından memnun kaldım. Annem düğün elbisemi yaptı ve yetenekli bir arkadaş, düğün pastasını hediye etti. New York'taki resepsiyonda kocamın ailesi harika bir şans yemeğine sahipti.

Ülkenin her iki tarafında da, düğün masrafları ciddi şekilde sınırlıydı, çünkü bir mekanı kiralamak yerine, kocam ve ben yerel kilise toplantı evlerinden faydalandık. Lise grubumun öğretmeni ve caz üçlüsü Idaho'daki resepsiyonda indirim sağladı (aradaki farkı yaratmak için elimizden gelenin en iyisini yaptık) ve hatta uçaklar arasında uçmak için uçak biletleri ucuzdu çünkü 9/11.

Daha ucuz bir düğün seçmek, düğün faturalarını ödemekten endişe etmekten ziyade, hayatımıza birlikte başlamak için daha fazla paramız olduğu anlamına geliyordu.

Jeff'in Hikayesini Girin

İlk düğünümüz süper ucuztu. Niye ya? Çünkü eledildik!

Hikayeyi daha iyi yapmak için - Vegas'taydı. Evet. Vegas bebeğim!

Ordu Ulusal Muhafız birimim yeni açılmıştı ve düğün planlarımızı hızlandırmaya karar verdik. Çok geçmeden o Ekim nişanlandık (Cadılar Bayramı tam olarak).

Konuşmamdan döndükten sonra tüm arkadaşlarımız ve ailemizle resmi bir tören yapabilmemiz için Vegas'ta evlenmeyi kabul ettik. Ve bu şekilde iki kez evlendik. 🙂

İki kez evlenmiş olsak da, hala iki düğün için de 28.000 harcamadığımıza eminim.

Vegas düğünümüzün arka hikayesini daha çok duymak istiyorsanız (neredeyse Britney Spears ile aynı şapelde nasıl evlendiğimiz gibi) karımın blogu buraya yaz.

Evlendiğin zaman

Tabii ki, nispeten genç evliyim. Kocam ve ben ikimiz de 22 yaşındaydık. Mezun olduğum son yıldaydım ve o da bir gençti. Okulda olduğumuz için ikimizin de bir işi yoktu. Pahalı bir düğün istememenin nedeninin bir kısmı, gerçekten bunu karşılayamadığımız gerçeğiydi ve hiçbirimiz ebeveynlerimizi büyük bir meblağ ödemeye zorlama konusunda haklı bir şey hissetmiyordu. Ailemiz düğün için faturaların çoğunu ödedi, ancak nispeten küçüktü ve maliyetlerimizi düşürmek için üzerimize düşeni yaptık.

Kariyer ve iş sahibi olan yaşlı çiftlerle durumumuzu karşılaştır. Evlenme yaşı arttıkça, bu yüzden de bir düğün masrafı var. Daha sonra evlenen çiftler, kariyer yaptıktan sonra, kendi faturalarının çoğunu ödeyebilir ve hatta istedikleri düğünü tam olarak almayı tercih edebilirler. Annelerinin ve babasının çok pahalıya mallanmaları konusunda kendilerini kötü hissetmek zorunda değiller çünkü kendi düğün harcamalarının çoğunu ödüyorlar.

Sonunda, paranla yapmayı tercih ettiğin şeyle ilgili. Ne tür bir düğün istediğinize karar verin ve durumunuz için en iyi olanı belirleyin.

Düğününe ne kadar harcadığını hatırlıyor musun? Eğer tekrar tekrar yapmak zorunda kalsaydın aynı miktarda para harcar mısın?

Videoyu izle: Aşk Yeniden

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Mali hataların geçmişini hayal kırıklığına uğratma
Borç

Mali hataların geçmişini hayal kırıklığına uğratma

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan ücretli bir yazı. Bütün görüşler benim. Ticaretin finans danışmanıyken, bu her zaman mükemmel olduğum anlamına gelmez. Ailemle yaşadığım hayat, başkalarınınkine benzer - ödüllendirici ve şaşırtıcı ama aynı zamanda bazen kusurlu ve hatta stresli.
Devamını Oku
Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Kullanılır?
Borç

Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Kullanılır?

Bir çocuğun kolej eğitimi için para biriktiren çoğu insan 529 Tasarruf Planına aşinadır. Peki ya küçük bir çocuğu özel okula göndermek istersen? 529 Planı sadece yüksek öğrenim masraflarını kapsar. Bu yazıda, herhangi bir eğitim-anaokulu için herhangi bir seviye için kullanabileceğiniz, daha az bilinen bir vergi avantajlı araçtan bahsedeceğim.
Devamını Oku
İflas için açılan 9 politikacı
Borç

İflas için açılan 9 politikacı

Borç ve iflas olasılığı, bir noktada neredeyse tüm Amerikalıların aklını geçen bir düşüncedir. Fakat nadiren politik liderlerin ortak erkeğin para sıkıntısına sahip olduğunu düşünüyoruz. Tekrar düşün! Ülkenin en ünlü politikacılarından bazıları, mallarını yanlış kullanmış ve farklı türde iflas başvurusunda bulundular.
Devamını Oku
Çocuklara Para Yönetimi Değerinin Öğretilmesi
Borç

Çocuklara Para Yönetimi Değerinin Öğretilmesi

Para dünyayı dolaştıran şeydir. Sev ya da nefret et, para önemli. Sorun, çoğu genç yetişkinin “yetişkin dünyasına” girmesi, onların paralarını nasıl yönetecekleri konusunda neredeyse hiçbir fikri yok. Oğlum 18 aydır dönerken, hala paranın değerini anlamak ve takdir etmek için çok küçük.
Devamını Oku