Borç

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin

Ev işim için faturaya baktığımda, ödenmemiş faturaları gördüğümde ve dişlerimi toprakladığımda, her iki ayda bir zaman vardı.

Banka hesabımın ipotek ve araç kredisi ödemeleri, emeklilik hesabı katkıları ve ay boyunca kredi kartlarıma harcadığımı ödemesi nedeniyle azaldığı için bunu bilmek sinir bozucu oldu2,000 dolar daha almalıyım.

Ufukta büyük bir masraf olduğunda ortaya çıkan benzer bir duygu vardı ve üniversitenin uzaktan eğitim departmanının onu bir araya getirmesini ve kocamın öğrettiği çevrimiçi sınıfın parasını yatırmasını beklemek zorunda kaldık.

Bu durumda olmak hala hayal kırıklığı yaratıyor, ancak nakit akışımızı yönetmeyi öğrenmek, mali durumumuzun stresini attı.

Nakit akış yönetimi

Nakit akışı yönetiminiz, ihtiyacınız olduğunda paranız olmasını sağlamakla ilgilidir. İster maliyelerinizi otomatikleştirin, ister paranız olsun, ne kadar paranız olduğu ve ne zaman sahip olacağınız konusunda bir fikir sahibi olmak mantıklıdır.

Her ay 1 ve 15'inde bir maaş alırsanız, paranız hesabınıza girdiğinde masraflarınızı yönetmeniz gerekir. Ayın başında tüm faturaları almak istemezsiniz. Etrafınızdaki 15'inci merdaneler, iğneler ve iğneler için aşağıya inerek, aşırı hareketlerden kaçınmaya çalışabilir.

Bunun yerine, düzenli faturalarınızı hesaplayın ve bir program oluşturun.

Faturalarımı ay boyunca eşit olarak bölüyorum. Müşterilerimin bana borçlu oldukları şeyleri yakalayabilecekleri daha iyi bir şans olduğunda, daha sonra ortaya çıkan daha büyük kalemlere (ipotek ödemesi gibi) özel bir dikkat gösteriyorum. Kocamın gelirinin bir kısmı ay için ödendi.

Faturalarınızı hemen ödemek için cazip olsa da, sadece onları yoldan çıkarmak için, bu nakit akışınız ile ilgili sorunlara neden olabilir. Evet, tüm ay boyunca belli bir miktar para kazanabilirsiniz. Ve evet, toplam faturalarınız gelirinizden daha az olabilir. Ama zamanlama önemli.

Her ay bir ya da iki ücret aşımı ücreti ödemeniz durumunda genel olarak kazandığınızdan daha az harcadığınızı bilmek kötü bir konfor.

İlgili zamanlamaya bakın. Faturalarınız otomatik olarak hesabınızdan düşülürse, ayın gününü seçmeniz için iyi bir şans vardır. Harcama modellerine ve gelirinize bakın. Ardından, hesabınızda paranızın olması olasılığının yüksek olduğu bir gün seçin. Bu, araç faturası ödemenizden bir hafta sonra elektrik faturasını ödediğinizde, bunları birlikte ödemek yerine ödediğiniz anlamına gelir.

Sekmeleri Tut ve Ayarlama Yap

Bazı durumlarda, ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Paranıza dikkat edin ve nakit akışınızın yoluna girebileceğini gösteren işaretleri izleyin. Değişken veya düzensiz bir geliriniz varsa bu özellikle önemlidir. Otomasyonla ilgili son zamanlarda yaşanan bir deneyim, bir yazım hatası ve ücret aşımı ücretleri, çek hesabımla birlikte ekstrem koruma sağlamaya karar vermemi sağladı.

Temel olarak kişisel bir kredi limitine denk gelir, ancak kontrol hesabımla bağlantılı olduğunu ve nakit akışı problemleri durumunda hazır olduğunu bilmek güzel. Herkes ödeme yaparken geç kaldığı zaman ve kocamın maaş tutarının bir hata nedeniyle olması gerekenden daha az olduğu zaman, hane halkı ekonomimiz aracılığıyla doğal olarak hareket eden şeyleri korumak için bir nakit akışı çözümü olduğunu bilmek güzel.

Ayrıca, birincil kontrol hesabımızda bir yastık olduğundan emin oluruz. Overdraft korumayı kullanmamayı tercih ediyoruz ve birazcık bir yastık, hıçkırıkların küçük örneklerinde overdraft olasılığını azaltır.

Maliyelerinizi otomatikleştirseniz bile, bazen durumunuza bakın. Sahte alımların yapılmadığından emin olun ve hataları kontrol edin. Ayrıca, beklenmedik bir şeyin nakit akışınızı kesintiye uğrattığı ortaya çıkarsa, ayarlama yapmaya hazır olun.

Nakit akışınıza dikkat ediyor musunuz? Faturaları ödeme zamanı geldiğinde paranın bitmemesini sağlamak için yaptığınız şeylerden bazıları nelerdir?

Videoyu izle: Şirketlerde nakit açığı oluşturan olaylar nelerdir?

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Kolej Finansmanı Önceliklerinin Ödemesinde 3 Kolay Adım
Borç

Kolej Finansmanı Önceliklerinin Ödemesinde 3 Kolay Adım

Kolej giderek daha pahalı hale geliyor. Sonuç olarak, çok sayıda kaynaktan üniversiteye ödeme yapmak için para talep etmeniz muhtemeldir. Her şeyden önce, yine de zamanınız varsa, bir tür avantajlı hesapta para ayırmak iyi bir fikirdir. Bu bir 529 planı veya bir Coverdell olsun, üniversite için para ayırma alışkanlığında olmak iyi bir fikirdir.
Devamını Oku
9 Para İpuçları Her Üniversite Öğrencisi Bilmeli Yani Mezun Olmaz
Borç

9 Para İpuçları Her Üniversite Öğrencisi Bilmeli Yani Mezun Olmaz

Üniversitede para yönetimi konusunda hiçbir şey bilmiyordum. Bir finans majörü olmama rağmen, aslında parayı yönetmekte çok kötüydüm. Ne kadar korkunç? Her ay iki yarı zamanlı iş ve Ulusal Muhafız parası olsa bile, gereksiz öğrenci kredisi borcuna, 2 kredi kartının neredeyse tükenmesine ve tasarruf hesabımda ne anlama geldiğine ne dersin?
Devamını Oku
Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı
Borç

Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı

Kredi almak hiç şüphesiz kısa vadeli ihtiyaçları karşılamanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, ev geliştirme projelerine katılmak veya beklenmedik masraflar için ödeme yapmak istediğinizde, kişisel bir kredi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Herhangi bir kredi ürünü gibi kişisel krediler, maliyetlerle birlikte gelir… Kredinin en belirgin maliyeti borçluya ödenen faiz oranıdır.
Devamını Oku
Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?
Borç

Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?

Ölüm belgesine göre, babam kalp krizi olarak bilinen miyokard enfarktüsünden öldü. Sağlığı bir süredir kötüleşiyordu, bu yüzden tam bir sürpriz değildi. Kilo aldı ve Tip 2 diyabet tanısı aldı. İki baypas ameliyatı vardı - bir üçlü, bir dörtlü.
Devamını Oku