Borç

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin

Ev işim için faturaya baktığımda, ödenmemiş faturaları gördüğümde ve dişlerimi toprakladığımda, her iki ayda bir zaman vardı.

Banka hesabımın ipotek ve araç kredisi ödemeleri, emeklilik hesabı katkıları ve ay boyunca kredi kartlarıma harcadığımı ödemesi nedeniyle azaldığı için bunu bilmek sinir bozucu oldu2,000 dolar daha almalıyım.

Ufukta büyük bir masraf olduğunda ortaya çıkan benzer bir duygu vardı ve üniversitenin uzaktan eğitim departmanının onu bir araya getirmesini ve kocamın öğrettiği çevrimiçi sınıfın parasını yatırmasını beklemek zorunda kaldık.

Bu durumda olmak hala hayal kırıklığı yaratıyor, ancak nakit akışımızı yönetmeyi öğrenmek, mali durumumuzun stresini attı.

Nakit akış yönetimi

Nakit akışı yönetiminiz, ihtiyacınız olduğunda paranız olmasını sağlamakla ilgilidir. İster maliyelerinizi otomatikleştirin, ister paranız olsun, ne kadar paranız olduğu ve ne zaman sahip olacağınız konusunda bir fikir sahibi olmak mantıklıdır.

Her ay 1 ve 15'inde bir maaş alırsanız, paranız hesabınıza girdiğinde masraflarınızı yönetmeniz gerekir. Ayın başında tüm faturaları almak istemezsiniz. Etrafınızdaki 15'inci merdaneler, iğneler ve iğneler için aşağıya inerek, aşırı hareketlerden kaçınmaya çalışabilir.

Bunun yerine, düzenli faturalarınızı hesaplayın ve bir program oluşturun.

Faturalarımı ay boyunca eşit olarak bölüyorum. Müşterilerimin bana borçlu oldukları şeyleri yakalayabilecekleri daha iyi bir şans olduğunda, daha sonra ortaya çıkan daha büyük kalemlere (ipotek ödemesi gibi) özel bir dikkat gösteriyorum. Kocamın gelirinin bir kısmı ay için ödendi.

Faturalarınızı hemen ödemek için cazip olsa da, sadece onları yoldan çıkarmak için, bu nakit akışınız ile ilgili sorunlara neden olabilir. Evet, tüm ay boyunca belli bir miktar para kazanabilirsiniz. Ve evet, toplam faturalarınız gelirinizden daha az olabilir. Ama zamanlama önemli.

Her ay bir ya da iki ücret aşımı ücreti ödemeniz durumunda genel olarak kazandığınızdan daha az harcadığınızı bilmek kötü bir konfor.

İlgili zamanlamaya bakın. Faturalarınız otomatik olarak hesabınızdan düşülürse, ayın gününü seçmeniz için iyi bir şans vardır. Harcama modellerine ve gelirinize bakın. Ardından, hesabınızda paranızın olması olasılığının yüksek olduğu bir gün seçin. Bu, araç faturası ödemenizden bir hafta sonra elektrik faturasını ödediğinizde, bunları birlikte ödemek yerine ödediğiniz anlamına gelir.

Sekmeleri Tut ve Ayarlama Yap

Bazı durumlarda, ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Paranıza dikkat edin ve nakit akışınızın yoluna girebileceğini gösteren işaretleri izleyin. Değişken veya düzensiz bir geliriniz varsa bu özellikle önemlidir. Otomasyonla ilgili son zamanlarda yaşanan bir deneyim, bir yazım hatası ve ücret aşımı ücretleri, çek hesabımla birlikte ekstrem koruma sağlamaya karar vermemi sağladı.

Temel olarak kişisel bir kredi limitine denk gelir, ancak kontrol hesabımla bağlantılı olduğunu ve nakit akışı problemleri durumunda hazır olduğunu bilmek güzel. Herkes ödeme yaparken geç kaldığı zaman ve kocamın maaş tutarının bir hata nedeniyle olması gerekenden daha az olduğu zaman, hane halkı ekonomimiz aracılığıyla doğal olarak hareket eden şeyleri korumak için bir nakit akışı çözümü olduğunu bilmek güzel.

Ayrıca, birincil kontrol hesabımızda bir yastık olduğundan emin oluruz. Overdraft korumayı kullanmamayı tercih ediyoruz ve birazcık bir yastık, hıçkırıkların küçük örneklerinde overdraft olasılığını azaltır.

Maliyelerinizi otomatikleştirseniz bile, bazen durumunuza bakın. Sahte alımların yapılmadığından emin olun ve hataları kontrol edin. Ayrıca, beklenmedik bir şeyin nakit akışınızı kesintiye uğrattığı ortaya çıkarsa, ayarlama yapmaya hazır olun.

Nakit akışınıza dikkat ediyor musunuz? Faturaları ödeme zamanı geldiğinde paranın bitmemesini sağlamak için yaptığınız şeylerden bazıları nelerdir?

Videoyu izle: Şirketlerde nakit açığı oluşturan olaylar nelerdir?

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

20'leriniz için 20 Finansal Kurallar
Borç

20'leriniz için 20 Finansal Kurallar

20'li yaşlarımda bir ton mali hata yaptım. Kredi kartlarını maksimuma çıkarmak, gereksiz öğrenci kredileri almak, birikimlerimi ertelemek için kayalık bir başlangıç ​​yaptık. Bazen ismime nasıl bir şey aldığımı merak ediyorum. Şimdi 30'larımda, 20 yaşındaki benliğime geri dönmek için vermediğim şey ve onu hissetmek için konuşmaya çalışıyorum.
Devamını Oku
Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?
Borç

Sevgili Baba, Neden Borç'u Öldürdün?

Ölüm belgesine göre, babam kalp krizi olarak bilinen miyokard enfarktüsünden öldü. Sağlığı bir süredir kötüleşiyordu, bu yüzden tam bir sürpriz değildi. Kilo aldı ve Tip 2 diyabet tanısı aldı. İki baypas ameliyatı vardı - bir üçlü, bir dörtlü.
Devamını Oku
Ne Zaman Arkadaşlık Olduğunda: Borçsuz Seksidir!
Borç

Ne Zaman Arkadaşlık Olduğunda: Borçsuz Seksidir!

Herkese merhaba, bu Kuyu Cüzdanı için bir katkı olarak yazan Kim Hayes. Biriyle ilk tanıştığınızda, tartışmak istediğiniz son konu paradır. Dürüst olmak gerekirse, neye benziyordu ki? “Hey, bence gerçekten harikasın… ama daha fazla duygusal olarak yatırım yapmadan önce banka hesaplarını görebilir miyim?
Devamını Oku
Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?
Borç

Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?

Tuvalet koltuğunu terketmek. Suçlu> Saçlarının 1/4 inçlik bir kısmını kırptığını farketmiyor. Gerçekten mi ? Bir erkek bunu fark eder mi? > Gecenin ortasında yeni doğan ağladığını duymamış gibi davranıyorum. Baskın! > Sorunu sadece dinlemek yerine düzeltmeye çalışıyorum. Yine de bunu anlamadı> Şeylerin büyük planında, yukarıdaki öğeler önemsiz ve her evliliğe dayanabilmelidir.
Devamını Oku