Borç

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin

Ev işim için faturaya baktığımda, ödenmemiş faturaları gördüğümde ve dişlerimi toprakladığımda, her iki ayda bir zaman vardı.

Banka hesabımın ipotek ve araç kredisi ödemeleri, emeklilik hesabı katkıları ve ay boyunca kredi kartlarıma harcadığımı ödemesi nedeniyle azaldığı için bunu bilmek sinir bozucu oldu2,000 dolar daha almalıyım.

Ufukta büyük bir masraf olduğunda ortaya çıkan benzer bir duygu vardı ve üniversitenin uzaktan eğitim departmanının onu bir araya getirmesini ve kocamın öğrettiği çevrimiçi sınıfın parasını yatırmasını beklemek zorunda kaldık.

Bu durumda olmak hala hayal kırıklığı yaratıyor, ancak nakit akışımızı yönetmeyi öğrenmek, mali durumumuzun stresini attı.

Nakit akış yönetimi

Nakit akışı yönetiminiz, ihtiyacınız olduğunda paranız olmasını sağlamakla ilgilidir. İster maliyelerinizi otomatikleştirin, ister paranız olsun, ne kadar paranız olduğu ve ne zaman sahip olacağınız konusunda bir fikir sahibi olmak mantıklıdır.

Her ay 1 ve 15'inde bir maaş alırsanız, paranız hesabınıza girdiğinde masraflarınızı yönetmeniz gerekir. Ayın başında tüm faturaları almak istemezsiniz. Etrafınızdaki 15'inci merdaneler, iğneler ve iğneler için aşağıya inerek, aşırı hareketlerden kaçınmaya çalışabilir.

Bunun yerine, düzenli faturalarınızı hesaplayın ve bir program oluşturun.

Faturalarımı ay boyunca eşit olarak bölüyorum. Müşterilerimin bana borçlu oldukları şeyleri yakalayabilecekleri daha iyi bir şans olduğunda, daha sonra ortaya çıkan daha büyük kalemlere (ipotek ödemesi gibi) özel bir dikkat gösteriyorum. Kocamın gelirinin bir kısmı ay için ödendi.

Faturalarınızı hemen ödemek için cazip olsa da, sadece onları yoldan çıkarmak için, bu nakit akışınız ile ilgili sorunlara neden olabilir. Evet, tüm ay boyunca belli bir miktar para kazanabilirsiniz. Ve evet, toplam faturalarınız gelirinizden daha az olabilir. Ama zamanlama önemli.

Her ay bir ya da iki ücret aşımı ücreti ödemeniz durumunda genel olarak kazandığınızdan daha az harcadığınızı bilmek kötü bir konfor.

İlgili zamanlamaya bakın. Faturalarınız otomatik olarak hesabınızdan düşülürse, ayın gününü seçmeniz için iyi bir şans vardır. Harcama modellerine ve gelirinize bakın. Ardından, hesabınızda paranızın olması olasılığının yüksek olduğu bir gün seçin. Bu, araç faturası ödemenizden bir hafta sonra elektrik faturasını ödediğinizde, bunları birlikte ödemek yerine ödediğiniz anlamına gelir.

Sekmeleri Tut ve Ayarlama Yap

Bazı durumlarda, ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Paranıza dikkat edin ve nakit akışınızın yoluna girebileceğini gösteren işaretleri izleyin. Değişken veya düzensiz bir geliriniz varsa bu özellikle önemlidir. Otomasyonla ilgili son zamanlarda yaşanan bir deneyim, bir yazım hatası ve ücret aşımı ücretleri, çek hesabımla birlikte ekstrem koruma sağlamaya karar vermemi sağladı.

Temel olarak kişisel bir kredi limitine denk gelir, ancak kontrol hesabımla bağlantılı olduğunu ve nakit akışı problemleri durumunda hazır olduğunu bilmek güzel. Herkes ödeme yaparken geç kaldığı zaman ve kocamın maaş tutarının bir hata nedeniyle olması gerekenden daha az olduğu zaman, hane halkı ekonomimiz aracılığıyla doğal olarak hareket eden şeyleri korumak için bir nakit akışı çözümü olduğunu bilmek güzel.

Ayrıca, birincil kontrol hesabımızda bir yastık olduğundan emin oluruz. Overdraft korumayı kullanmamayı tercih ediyoruz ve birazcık bir yastık, hıçkırıkların küçük örneklerinde overdraft olasılığını azaltır.

Maliyelerinizi otomatikleştirseniz bile, bazen durumunuza bakın. Sahte alımların yapılmadığından emin olun ve hataları kontrol edin. Ayrıca, beklenmedik bir şeyin nakit akışınızı kesintiye uğrattığı ortaya çıkarsa, ayarlama yapmaya hazır olun.

Nakit akışınıza dikkat ediyor musunuz? Faturaları ödeme zamanı geldiğinde paranın bitmemesini sağlamak için yaptığınız şeylerden bazıları nelerdir?

Videoyu izle: Şirketlerde nakit açığı oluşturan olaylar nelerdir?

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma
Borç

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma

Acil bir fona sahip olmanın önemi gereğinden fazla olamaz. Acil yardım fonu olmadan yaşamak, güvenlik ağı olmadan yüksek bir tele binmek gibidir. Küçük bir fiş ve mali kara deliğin içine düşebilirsin. Ne yazık ki, yeterli bir acil durum fonu kurmak ne hızlı ne de kolaydır, çünkü çoğu Sertifikalı Finansal Planlamacılar en az üç ila altı aylık bir fona sahip olduklarını gösterirken, bazıları daha riskli işlerde olan bireyler için bir yıldan sekiz aya kadardır.
Devamını Oku
401k Zorluk Çekme Kuralları
Borç

401k Zorluk Çekme Kuralları

Times çok insan için zor oldu. Birkaç yıl önce büyük bir üreticiden işten çıkarılmış ve hala iş bulmakta zorlanan birkaç müşterim var. Birçok Amerikalı için bu çok tanıdık bir durum. Ev ya da kira ödemesi. Programı faturaları. Geç kredi kartları bildirimleri. Borç toplayıcıları sizi her saat başı arar.
Devamını Oku
Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri
Borç

Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri

İflasla ilgili düşündüğümüzde, genellikle bunu büyük bir süreç olarak düşünürüz. Birçok durumda, iflasın borçları ortadan kaldırabileceği ve para problemlerini çözebileceği varsayımı altındayız (bir kişinin kredi puanını yok etmenin sonucu olarak). Ancak durum böyle değil. İflas tüm borçları temizlemeyecek ve birkaç çeşit iflas söz konusu olacak.
Devamını Oku
Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme
Borç

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme

Borcunuz neyle ilgili? Öğrenci kredileri ve tıbbi faturalar. Borcumun büyük kısmı, birinci sınıf üniversitem için ödeme yapmak için kullanıldı. Eminim ki bir çok insan birbiriyle ilişki kurabileceğinden, benim için kolej, ailemle yaşama ve kendi başıma olmak arasında bir dönüm noktasıydı. İlk defa cep telefonu faturası ve sağlık sigortası hariç her şeyden sorumlu olacaktım.
Devamını Oku