Maliye

Aşk ve Para: Yeni evliler için Finansal İpuçları

Onunla yüzleşelim evlilik çok büyük bir adımdır.

Bir ilişki çalışması yapmaya giden bir çok şey var ve finans genellikle bir çiftin aşağısına inebilir.

Bu yüzden para meselesi hakkında ön planda olmak önemlidir.

Birçoğu için, mali yönetim ayrı ayrı süpürme stresinde en mantıklı seçim gibi görünüyor, ama aslında, bu sorunu tahriş edebilir.

Finansal kararları bir araya getirmek, herhangi bir aksilikten, kişisel veya finansal durumdan kaçınmanın anahtarıdır.

1 | Para konuşur

İlk muhabbet yeni evlilere sahip olmalı (finansal olarak geri kalanı gerçekten işim değil) kişisel hesaplarla ilgili olmalı ve herhangi sahip olduğunuz borç. Bir ipotek başvurusunda bulunduğunuzda, banka her ikiniz için bir kredi raporu işletir, böylece bir eşin kredisi kötü ise krediyi olumsuz etkileyecektir.

Bu bilgi özellikle önemlidir, çünkü finansal hedeflerinizi belirleyeceğiniz temel olarak hizmet edecektir. En eğlenceli ya da keyifli olmasa da, kontrol ve tasarruf hesapları, 401 (k), hisse senedi veya tahvil yatırımları, gayrimenkul, mücevher ve diğer değerli varlıkları portföylerindeki varlıkları listelemelisiniz.

Bu portföyü yönetmek için bir mali profesyonel alabilirsiniz, çünkü bir çift olarak finansal olarak nerede durduğunuz ve birbiriniz için beklentilerinizin neler olduğu ve önümüzdeki on yıl için ortak hedefleriniz neler olduğu önemli.

Örneğin, mali durumunuzun kişisel hedeflerinizi nasıl etkileyeceğini tartışmaya başlayın. Belirli bir yaşta emekli olmak mı yoksa okula mı dönmek istersin? Borcunuzu hemen halletmek ister misiniz? Bu hedefler hakkında bir plan yapın ve öncelik verin. Bir bütçe yapmak veya finansal planlayıcıyı işe almak, bu finansal hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak iyi bir yoldur.

2 | Giderlerde Faktör.

Neye ihtiyacın var, ve şimdilik şimdilik ne yapabilirsiniz?

Taşıtlar, evler ve eğlence harcamaları en çok tasarrufları azaltma eğilimindedir.

Otomobiller aslında bir para çukurudur, sürekli değer kaybına uğrarlar, bakım için paraya ihtiyaç duyarlar ve yakıt için para biriktirmeyiz.

Eğer siz ve eşiniz bir araç olmadan (ya da ikisinde birden varsa) yapabiliyorsanız, belki de toplu taşıma ya da araba taşımacılığı gibi seçeneklerin satış ve bakma zamanı.

Bu gerçekçi bir seçenek değilse, belki ikiniz bir aracı paylaşabilirsiniz.

Her iki durumda da bu, maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olacak ve biraz para biriktirmenize izin verecektir.

Aşağıda, yeni evlilerin hane harcamalarını daha iyi belirlemek için kullanabilecekleri bir örnek hesap makinesi bulunmaktadır.

Ek olarak, çiftler sıklıkla çok sık dışarı çıkarak para kaybederler. Kendinizi “Jones'lara ayak uydurmaya” çalışıyorsanız, konuşmak için kullandığınız fonların ne kadarını gerçekten değerlendirirsiniz. Haftada iki kez ya da daha fazla yemek yiyecekseniz, potansiyel tasarruflarınızın iyi bir kısmını harcadığınız için şansınız var. Bunun yerine, evde daha fazla yemek hazırlamak veya dışarıda bir film gecesi yapmak gibi küçük şeyler büyük bir fark yaratabilir.

Son olarak, bir ev ararken küçüklükte hiçbir zararı yoktur. Aramanızda mütevazı olun; Küçük bir dirsek gres, şaşırtıcı bir mortgage ödemesiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir.

3 | Birlikte Yönetmek

Şimdi tüm yeni tasarruflarınızı nasıl yöneteceğiniz hakkında konuşmaya başlama zamanı. Örneğin, bir ortak kontrol hesabınız olacak mı? İki tasarruf hesabı ve ortak kontrol? Bunun gibi soruların sorulması ve açık bir şekilde tartışılmasının ertelenmesi gerekmiyor. Bir yandan, bir ortak banka hesabı tüm paranızı uygun şekilde yönetmeye devam ediyor. Paranızın nerede olduğu sorusu yoktur ve her biri belirli faturaları bir başkasına tahsis etmeden geldikçe faturalarını ödeyebilir.

Öte yandan, bu yanlış iletişim yol açabilir ve bir fatura ücretsiz ödenebilir. Ortak bir banka hesabı, her iki tarafın da ara sıra ortak harcamalarla kontrol etmek isteyen tam bir güven ve işbirliği gerektirir. Bunun için hazır olduğunuzdan emin olun, ancak unutmayın, başka seçenekler de vardır.

Sizin ve eşiniz için en iyisi olan bir kombinasyon bulmak yeni evli oyunun bir parçası, bu yüzden sabırlı olun ve finansal açıdan verimli ve kararlı bir şekilde zaman kazanmanın zaman aldığını bilin.

Unutmayın, başarının anahtarı işbirliğidir ve her iki tarafın da bütçeleri, sorumlulukları ve gelecekteki hedeflerini rahat bir şekilde anlaması gerekir. Bunun haftalık bir toplantı mı yoksa sadece katkıda bulunmaya ve yardım etmeye yönelik ortak bir vaatte bulunup bulunmayacağı, her iki kişinin de gemide olması önemlidir. Para genellikle evli çiftler için hassas bir konudur, ama olması gerekmiyor ve her bir partnerin konuşabileceği ortamın yaratılması birinci adımdır.

Videoyu izle: Bedta Ağır ve Yavaş İlerleyen Erkek Kadının Bedeni

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol
Maliye

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol

Amazon güneşin altında neredeyse her şeyi satıyor ve bu Amazon hediye kartlarını kolay bir hediye seçeneği haline getiriyor. Herhangi bir nedenle, Amazon hediye kartı yerine gerçek paraya sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Amazon hediye kartlarınızı nakit olarak satabileceğiniz çeşitli yollar. Amazon hediye kartlarınızı satmakla ilgili iyi haber, kullanılmamış veya kısmen kullanılmış bir hediye kartı satabiliyor olmanızdır.
Devamını Oku
Yabancılar size para vermek için nereden 9 siteleri
Maliye

Yabancılar size para vermek için nereden 9 siteleri

Bugünlerde sanal yabancılardan para istemek yeni bir şey değil. Talebi karşılamak ve bağış yapmak isteyenler için ihtiyacı olanları birleştirmek için birçok yeni web sitesi filizlendi. Diğerleri, finanse edilmek için gitme kaynağı olarak kendilerine bir isim kattı ve sağlamlaştırdı. İnsanlar Neden Bu Sitelerde Para İstemek?
Devamını Oku
2017 Yılı İçin Uygun Olabileceğiniz 33 Sınıf Aksiyon İadesi
Maliye

2017 Yılı İçin Uygun Olabileceğiniz 33 Sınıf Aksiyon İadesi

Bir grup tüketici yanlış ev reklamı, güvenli olmayan ürünler, veri ihlalleri ve kendi evinizde ya da araba yolunda sahip olabileceğiniz ürün ve hizmetler için düşük kalite nedeniyle üreticiden dava açtığında, sınıf eylemi davaları düzenli olarak gerçekleşir. Bir hakim, bir şirketin yanlış olduğunu belirlediğinde, etkilenen müşterilere sınıf eylemi iadeleri ödemek zorundadır.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Harcamadan Parada Tutmanın 10 Yolu"/>
Maliye

Harcamadan Parada Tutmanın 10 Yolu

Sizi para harcamaya bırakmanın bazı yollarını mı arıyorsunuz? Eh, doğru yere geldiniz. Alışverişe gitmek veya gerçekten istediğiniz ürünleri satın almak için zorlanmaya karşı koymak zor olabilir. Burada, dürtüyle savaşmanıza ve paranızı sırayla almanıza yardımcı olacak 10 ipucu var. 1. Kredi kartlarınızı dondurucuya koyun Kredi kartınızda her ay bir bakiyeye sahip olma eğilimindeyseniz, ödeme yapmak için paranız yoksa, bu harika bir çözüm olabilir.
Devamını Oku