Maliye

Aşk ve Para: Yeni evliler için Finansal İpuçları

Onunla yüzleşelim evlilik çok büyük bir adımdır.

Bir ilişki çalışması yapmaya giden bir çok şey var ve finans genellikle bir çiftin aşağısına inebilir.

Bu yüzden para meselesi hakkında ön planda olmak önemlidir.

Birçoğu için, mali yönetim ayrı ayrı süpürme stresinde en mantıklı seçim gibi görünüyor, ama aslında, bu sorunu tahriş edebilir.

Finansal kararları bir araya getirmek, herhangi bir aksilikten, kişisel veya finansal durumdan kaçınmanın anahtarıdır.

1 | Para konuşur

İlk muhabbet yeni evlilere sahip olmalı (finansal olarak geri kalanı gerçekten işim değil) kişisel hesaplarla ilgili olmalı ve herhangi sahip olduğunuz borç. Bir ipotek başvurusunda bulunduğunuzda, banka her ikiniz için bir kredi raporu işletir, böylece bir eşin kredisi kötü ise krediyi olumsuz etkileyecektir.

Bu bilgi özellikle önemlidir, çünkü finansal hedeflerinizi belirleyeceğiniz temel olarak hizmet edecektir. En eğlenceli ya da keyifli olmasa da, kontrol ve tasarruf hesapları, 401 (k), hisse senedi veya tahvil yatırımları, gayrimenkul, mücevher ve diğer değerli varlıkları portföylerindeki varlıkları listelemelisiniz.

Bu portföyü yönetmek için bir mali profesyonel alabilirsiniz, çünkü bir çift olarak finansal olarak nerede durduğunuz ve birbiriniz için beklentilerinizin neler olduğu ve önümüzdeki on yıl için ortak hedefleriniz neler olduğu önemli.

Örneğin, mali durumunuzun kişisel hedeflerinizi nasıl etkileyeceğini tartışmaya başlayın. Belirli bir yaşta emekli olmak mı yoksa okula mı dönmek istersin? Borcunuzu hemen halletmek ister misiniz? Bu hedefler hakkında bir plan yapın ve öncelik verin. Bir bütçe yapmak veya finansal planlayıcıyı işe almak, bu finansal hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak iyi bir yoldur.

2 | Giderlerde Faktör.

Neye ihtiyacın var, ve şimdilik şimdilik ne yapabilirsiniz?

Taşıtlar, evler ve eğlence harcamaları en çok tasarrufları azaltma eğilimindedir.

Otomobiller aslında bir para çukurudur, sürekli değer kaybına uğrarlar, bakım için paraya ihtiyaç duyarlar ve yakıt için para biriktirmeyiz.

Eğer siz ve eşiniz bir araç olmadan (ya da ikisinde birden varsa) yapabiliyorsanız, belki de toplu taşıma ya da araba taşımacılığı gibi seçeneklerin satış ve bakma zamanı.

Bu gerçekçi bir seçenek değilse, belki ikiniz bir aracı paylaşabilirsiniz.

Her iki durumda da bu, maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olacak ve biraz para biriktirmenize izin verecektir.

Aşağıda, yeni evlilerin hane harcamalarını daha iyi belirlemek için kullanabilecekleri bir örnek hesap makinesi bulunmaktadır.

Ek olarak, çiftler sıklıkla çok sık dışarı çıkarak para kaybederler. Kendinizi “Jones'lara ayak uydurmaya” çalışıyorsanız, konuşmak için kullandığınız fonların ne kadarını gerçekten değerlendirirsiniz. Haftada iki kez ya da daha fazla yemek yiyecekseniz, potansiyel tasarruflarınızın iyi bir kısmını harcadığınız için şansınız var. Bunun yerine, evde daha fazla yemek hazırlamak veya dışarıda bir film gecesi yapmak gibi küçük şeyler büyük bir fark yaratabilir.

Son olarak, bir ev ararken küçüklükte hiçbir zararı yoktur. Aramanızda mütevazı olun; Küçük bir dirsek gres, şaşırtıcı bir mortgage ödemesiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir.

3 | Birlikte Yönetmek

Şimdi tüm yeni tasarruflarınızı nasıl yöneteceğiniz hakkında konuşmaya başlama zamanı. Örneğin, bir ortak kontrol hesabınız olacak mı? İki tasarruf hesabı ve ortak kontrol? Bunun gibi soruların sorulması ve açık bir şekilde tartışılmasının ertelenmesi gerekmiyor. Bir yandan, bir ortak banka hesabı tüm paranızı uygun şekilde yönetmeye devam ediyor. Paranızın nerede olduğu sorusu yoktur ve her biri belirli faturaları bir başkasına tahsis etmeden geldikçe faturalarını ödeyebilir.

Öte yandan, bu yanlış iletişim yol açabilir ve bir fatura ücretsiz ödenebilir. Ortak bir banka hesabı, her iki tarafın da ara sıra ortak harcamalarla kontrol etmek isteyen tam bir güven ve işbirliği gerektirir. Bunun için hazır olduğunuzdan emin olun, ancak unutmayın, başka seçenekler de vardır.

Sizin ve eşiniz için en iyisi olan bir kombinasyon bulmak yeni evli oyunun bir parçası, bu yüzden sabırlı olun ve finansal açıdan verimli ve kararlı bir şekilde zaman kazanmanın zaman aldığını bilin.

Unutmayın, başarının anahtarı işbirliğidir ve her iki tarafın da bütçeleri, sorumlulukları ve gelecekteki hedeflerini rahat bir şekilde anlaması gerekir. Bunun haftalık bir toplantı mı yoksa sadece katkıda bulunmaya ve yardım etmeye yönelik ortak bir vaatte bulunup bulunmayacağı, her iki kişinin de gemide olması önemlidir. Para genellikle evli çiftler için hassas bir konudur, ama olması gerekmiyor ve her bir partnerin konuşabileceği ortamın yaratılması birinci adımdır.

Videoyu izle: Bedta Ağır ve Yavaş İlerleyen Erkek Kadının Bedeni

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Pahalı Bir Araba Alış bir Hata: İşte Neden
Maliye

Pahalı Bir Araba Alış bir Hata: İşte Neden

Wall Street Journal'a göre Amerikalılar, yeni otomobil satışları için 2015'te yeni bir rekor kırdılar. Sonuç olarak, 2015 yılında 17,5 milyonu aşkın yeni araba satın alındı ​​ve toplamda 570 milyar $ 'lık yeni araçlara harcanıyor. 570 milyar dolar! Pahalı Arabalar ile Ne Yanlış? Yeni ya da pahalı bir araba almanın nesi kötü?
Devamını Oku
Son Dakika Vergi Dosyalama İpuçları
Maliye

Son Dakika Vergi Dosyalama İpuçları

Vergi son tarihi yaklaşıyor: Hazır mısınız? Potansiyel geç ücretler ödemekten kaçınmak için, iadenizi 15 Nisan tarihine kadar göndermeniz veya postayla işaretlemeniz gerekir. Gelir vergisi ördeklerinizin tümünü üst üste getirdiğinizden emin olmak için bazı son dakika vergi dosyalama ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Dosya Oops acele etmeyin! Vergilerinizi unuttun ve 15 Nisan son başvuru tarihi köşede.
Devamını Oku
Her zamankinden daha hızlı öğrenci kredileri ödemek nasıl
Maliye

Her zamankinden daha hızlı öğrenci kredileri ödemek nasıl

Öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemeye mi çalışıyorsunuz? Yalnız değilsin. 2018'de, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki toplam öğrenci kredi borcu seviyesi 1.5 trilyon dolar civarındadır. Bu tüm zamanların en yükseği. Ve yeni borçluların ve bileşik faizlerin sürekli akışı sayesinde, sayı saniyede 2,726 dolara tırmanmaya devam ediyor.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama D
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama D

Medicare, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük hükümet programlarından biridir. Ülke genelinde milyonlarca yaşlı vatandaşa sağlık hizmeti veriyor. Aksini göze alabilecekleri sağlık sigortası sağlar. Medicare yaşlıları büyük hastane faturalarından korumaya yardımcı olan mükemmel bir program olmasına rağmen, her şeyi kapsamıyor.
Devamını Oku