Yatırım

Brokerlik Hesabınızı Nasıl Transfer Edersiniz?

Uydu veya kablo servisini değiştirmeye çalışan herkes, popodaki ağrının ne kadar olabileceğini biliyor.

Telefonda en az bir saat harcayacaksınız ve büyük olasılıkla sonunda sıcak duşun daha iyi hissettiremeyeceği kadar tiksineceksiniz.

Yatırımcıların yeni bir aracı kurum ile başladığında sahip oldukları en büyük korkulardan biri, finansal danışmanınızdan ayrılmak veya ayrılmak istemeniz durumunda ne olduğudır.

Uydu servisinizi transfer etmeye çalışmakla aynı durumda kaldınız mı ve muazzam teslimiyet bedeli ile vurulacak mısınız?

Endişelenmen gereken bir şey mi?

Aracılık hesabınızı aktarmak istiyorsanız nasıl çalışacağını bir göz atalım.

Yeni bir mali müşaviri işe alma veya çevrimiçi aracılık hesabı açma sürecindeyseniz, yapmak istediğiniz ilk şey sormaktır.

“Ayrılmak istesem ne olur? Ne tür maliyetler ya da transfer masrafları doğurabilirim? ”

Gerçekten sizin bir endişeniz varsa, sözlü olarak açıklamayı kabul etmem. Yazılı olarak alın. Hiçbir şey ödemek zorunda kalmazsanız ne kadar ödeyeceğinizi tam olarak görebildiğinizden emin olun.

Birçok kişi, aracılık hesabınızı başka bir yere transfer etmenin ne kadar kolay olduğunu anlamıyor. Bankaları değiştirmekten daha kolay. Kabloyu düşürmekten daha kolay. Cep telefonu sağlayıcınızı değiştirmek daha kolay. Evet, bu kadar kolay!

Aktarımla ilgili güzel şey şu an içinde bulunduğunuz kurumla gerçekten konuşmanız bile gerekmiyor. "Ne?" De. Evet, doğru. Ayrıldığınızı onlara bildirmek zorunda kalmadan aslında transfer edebilirsiniz. Bu ne kadar güzel?

Aracılık Hesabı Transferi Örneği

Örneðin Edward Jones'la bir brokerlik hesabýnýz olduðunu ve dört sene boyunca onlarla birlikte olduðunuzu diyelim. Artık XYZ Financial ile çalışmak istediğinize karar verdiniz. Edward Jones ile iletişime geçmek ve neden ayrıldığınızı söylemek yerine, XYZ Financial'e gideceksin, Edward Jones'da açtığınız aynı tür aracılık hesaplarını açıp XYZ Financial'in transfer evraklarını imzalayacaksınız.

XYZ Financial'in arka ofisi, Edward Jones'un arka ofisiyle iletişime geçmeli ve transfer tamamen sizin için yapılmalıdır. Bunun çok basit olmasının nedeni, çoğu aracı kurumun otomatik müşteri hesabı transfer hizmeti veya ACAT olarak adlandırılan bir hesap aktarım süreci kullanmasıdır.

ACAT sistemini yöneten kurallar, firmaların transfer sürecinde ve çok özel bir zaman diliminde çeşitli sayfaları tamamlamasını gerektiriyor. Transfer, ACAT sistemi kullanılarak yapılırsa, aktarım altı iş gününden fazla sürmemelidir.

ACAT sürecinin doğrudan SEC web sitesinden kısa bir açıklaması:

Aracı kurumlar arasındaki çoğu hesap transferi, Otomatik Müşteri Hesabı Aktarım Hizmeti (veya “ACATS”) sistemi kullanılarak yapılır. National Securities Clearing Corporation, ACATS'ı işletmektedir ve hem New York Menkul Kıymetler Borsası hem de National Securities Dealers, Inc. Şirketi, ACATS'i kullanmak için üye firmalara ihtiyaç duymaktadır.

Bu kurallar, firmaların transfer sürecinin çeşitli aşamalarını sınırlı bir süre içinde tamamlamalarını gerektirir. Aktarım ACATS aracılığıyla yapılırsa ve herhangi bir sorun yoksa, yeni firmanızın formunuzu ACATS'e girmesinden sonra, aktarımın altı iş gününü geçmemesi gerekir.

Hesapların ACAT sistemini kullanamadığı durumlar vardır. Bu durumlarda, transferin gerçekleşmesi için iki haftaya kadar bekleyebilirsiniz. Son birkaç yılda, sadece bir hesabın ACAT kullanılarak aktarılamadığı birkaç durumla karşılaştım. Büyük olasılıkla, bu duruma girmeyeceksin.

Aracılık Transfer Ücreti

Maliyet ne olacak?

Tüm aracı kurumlar bir tür havale ücreti alacaklar.

Bu ücret en az 55 dolar ile 95 dolar arasında değişiyor.

Ayrıca bir IRA için daha fazla olabilir. Yapabileceğiniz başka bir potansiyel maliyet, IRA'ya ait bir saklama ücretidür.

Bazı firmaların hem transfer ücreti hem de IRA saklama ücretinin kanıtlanmış maliyeti için sizden ücret alacağını biliyorum. Bir vakada, bir müşterinin IRA'sını transfer etmek için 115 dolar ödemek zorunda olduğunu biliyorum. Ah!

Ortaya çıkabilecek tek sorun, tuttuğunuz yatırım türüne bağlıdır. “Ayni” transfer edilemeyen bazı yatırım fonları gördüm, bu yüzden hesabınız aktarılmadan önce şu anda sahip olduğunuz aracı kurumda satılmaları gerekiyor. Bu durumda, transfer edilemeyen şeyleri satma talimatı vermek için onlarla iletişime geçmeniz gerekir. Telefondan kaçınmak isterseniz, yatırımları tasfiye etmek ve daha sonra bu fonların ödenmesi üzerine hesabı devretmek için her zaman talimatlarınızla birlikte bir mektup hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca, sigorta veya gelirlerin, transfer söz konusu olduğunda diğer bir hayvandır. Komisyoncuların rüşvet hesaplarında değişiklik yapması oldukça basittir, ancak gerçekte politikanın kendisinde de masraflar olabilir. Herhangi bir sigorta sözleşmesi tasfiye etmeden önce sigorta şirketi ile doğruladığınızdan emin olun.

Videoyu izle: Eğitimler Deutsch - SXUT Privilegien - Bibox Değişim

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

TD Ameritrade Review - Top IRA Sağlayıcısı
Yatırım

TD Ameritrade Review - Top IRA Sağlayıcısı

TD Ameritrade, her yerde mevcut olan en kapsamlı ticaret platformlarından birini sunmaktadır. Başarılı bir yatırımcı olmak için ihtiyaç duyacağınız hemen hemen her araç, hesap makinesi veya bilgi kaynağını içeren son teknoloji ürünü bir yatırım platformunda tüm yatırım seçeneklerini sunarlar. TD Ameritrade, uzun vadeli yatırımcıları aktif yatırımcılara göre daha uygun hale getiren en düşük maliyetli online aracılık platformu değildir.
Devamını Oku
GFC 032'ye sorun: Nasıl 401 (k) Yelek Çalışıyor?
Yatırım

GFC 032'ye sorun: Nasıl 401 (k) Yelek Çalışıyor?

Burada, Emekli Planları hakkında, İyi Mali Kuruşlar hakkında çok konuşuyoruz, ama yeterince tartışmayacağımız emeklilik konusunun bir kısmı 401 (k) hak kazanıyor. Bütün planlara sahip değil, ama çoğu var. Bazılarının çok cömert bir işveren eşleşmesi var, bu da 401 (k) 'lık soruyu önemli kılıyor. Bir GFC okuyucusu sorusu şu soruyu sordu: “6 yıllık kademeli bir hakemlik programı olan bir 401 k Plan katılımcısıyım.
Devamını Oku
Rastgele Bir Sayı Üreteci Piyasayı ve Yatırım Uzmanlarının% 70'ini Yendi mi?
Yatırım

Rastgele Bir Sayı Üreteci Piyasayı ve Yatırım Uzmanlarının% 70'ini Yendi mi?

Aşağıdakiler Jacob'dan Kişisel Finans Yolculuğum ile bir misafir gönderidir. Uzunca bir süredir büyük bir hayran, destekçi ve pasif yatırım uygulayıcısı oldum. Yatırım stratejimde, bir hedef varlık tahsisi belirledim, pozisyonlarımı ayda bir kez gözden geçirdim ve endeksli yatırım fonlarına yatırım yaparak uygun% seviyelerini korumak için gerekliyse (genellikle yılda 1-2 kez olmak üzere) yeniden dengeleme yapıyorum. Vanguard ile.
Devamını Oku
İyi bir bankada nelere dikkat etmelisiniz?
Yatırım

İyi bir bankada nelere dikkat etmelisiniz?

Kaç kişinin paralarını sadece herhangi bir bankaya koyması şaşırtıcıdır. Bütün bankalar eşit olarak yaratılmamıştır ve sadece bazılarının diğerlerinden daha fazla çözücü olduğunu ispatladık. FDIC sigortasının yanı sıra, başka hangi özellikleri aramalısınız - ve hangi soruları düşünmelisiniz? Bu banka ne kadar yakın?
Devamını Oku