Yatırım

Brokerlik Hesabınızı Nasıl Transfer Edersiniz?

Uydu veya kablo servisini değiştirmeye çalışan herkes, popodaki ağrının ne kadar olabileceğini biliyor.

Telefonda en az bir saat harcayacaksınız ve büyük olasılıkla sonunda sıcak duşun daha iyi hissettiremeyeceği kadar tiksineceksiniz.

Yatırımcıların yeni bir aracı kurum ile başladığında sahip oldukları en büyük korkulardan biri, finansal danışmanınızdan ayrılmak veya ayrılmak istemeniz durumunda ne olduğudır.

Uydu servisinizi transfer etmeye çalışmakla aynı durumda kaldınız mı ve muazzam teslimiyet bedeli ile vurulacak mısınız?

Endişelenmen gereken bir şey mi?

Aracılık hesabınızı aktarmak istiyorsanız nasıl çalışacağını bir göz atalım.

Yeni bir mali müşaviri işe alma veya çevrimiçi aracılık hesabı açma sürecindeyseniz, yapmak istediğiniz ilk şey sormaktır.

“Ayrılmak istesem ne olur? Ne tür maliyetler ya da transfer masrafları doğurabilirim? ”

Gerçekten sizin bir endişeniz varsa, sözlü olarak açıklamayı kabul etmem. Yazılı olarak alın. Hiçbir şey ödemek zorunda kalmazsanız ne kadar ödeyeceğinizi tam olarak görebildiğinizden emin olun.

Birçok kişi, aracılık hesabınızı başka bir yere transfer etmenin ne kadar kolay olduğunu anlamıyor. Bankaları değiştirmekten daha kolay. Kabloyu düşürmekten daha kolay. Cep telefonu sağlayıcınızı değiştirmek daha kolay. Evet, bu kadar kolay!

Aktarımla ilgili güzel şey şu an içinde bulunduğunuz kurumla gerçekten konuşmanız bile gerekmiyor. "Ne?" De. Evet, doğru. Ayrıldığınızı onlara bildirmek zorunda kalmadan aslında transfer edebilirsiniz. Bu ne kadar güzel?

Aracılık Hesabı Transferi Örneği

Örneðin Edward Jones'la bir brokerlik hesabýnýz olduðunu ve dört sene boyunca onlarla birlikte olduðunuzu diyelim. Artık XYZ Financial ile çalışmak istediğinize karar verdiniz. Edward Jones ile iletişime geçmek ve neden ayrıldığınızı söylemek yerine, XYZ Financial'e gideceksin, Edward Jones'da açtığınız aynı tür aracılık hesaplarını açıp XYZ Financial'in transfer evraklarını imzalayacaksınız.

XYZ Financial'in arka ofisi, Edward Jones'un arka ofisiyle iletişime geçmeli ve transfer tamamen sizin için yapılmalıdır. Bunun çok basit olmasının nedeni, çoğu aracı kurumun otomatik müşteri hesabı transfer hizmeti veya ACAT olarak adlandırılan bir hesap aktarım süreci kullanmasıdır.

ACAT sistemini yöneten kurallar, firmaların transfer sürecinde ve çok özel bir zaman diliminde çeşitli sayfaları tamamlamasını gerektiriyor. Transfer, ACAT sistemi kullanılarak yapılırsa, aktarım altı iş gününden fazla sürmemelidir.

ACAT sürecinin doğrudan SEC web sitesinden kısa bir açıklaması:

Aracı kurumlar arasındaki çoğu hesap transferi, Otomatik Müşteri Hesabı Aktarım Hizmeti (veya “ACATS”) sistemi kullanılarak yapılır. National Securities Clearing Corporation, ACATS'ı işletmektedir ve hem New York Menkul Kıymetler Borsası hem de National Securities Dealers, Inc. Şirketi, ACATS'i kullanmak için üye firmalara ihtiyaç duymaktadır.

Bu kurallar, firmaların transfer sürecinin çeşitli aşamalarını sınırlı bir süre içinde tamamlamalarını gerektirir. Aktarım ACATS aracılığıyla yapılırsa ve herhangi bir sorun yoksa, yeni firmanızın formunuzu ACATS'e girmesinden sonra, aktarımın altı iş gününü geçmemesi gerekir.

Hesapların ACAT sistemini kullanamadığı durumlar vardır. Bu durumlarda, transferin gerçekleşmesi için iki haftaya kadar bekleyebilirsiniz. Son birkaç yılda, sadece bir hesabın ACAT kullanılarak aktarılamadığı birkaç durumla karşılaştım. Büyük olasılıkla, bu duruma girmeyeceksin.

Aracılık Transfer Ücreti

Maliyet ne olacak?

Tüm aracı kurumlar bir tür havale ücreti alacaklar.

Bu ücret en az 55 dolar ile 95 dolar arasında değişiyor.

Ayrıca bir IRA için daha fazla olabilir. Yapabileceğiniz başka bir potansiyel maliyet, IRA'ya ait bir saklama ücretidür.

Bazı firmaların hem transfer ücreti hem de IRA saklama ücretinin kanıtlanmış maliyeti için sizden ücret alacağını biliyorum. Bir vakada, bir müşterinin IRA'sını transfer etmek için 115 dolar ödemek zorunda olduğunu biliyorum. Ah!

Ortaya çıkabilecek tek sorun, tuttuğunuz yatırım türüne bağlıdır. “Ayni” transfer edilemeyen bazı yatırım fonları gördüm, bu yüzden hesabınız aktarılmadan önce şu anda sahip olduğunuz aracı kurumda satılmaları gerekiyor. Bu durumda, transfer edilemeyen şeyleri satma talimatı vermek için onlarla iletişime geçmeniz gerekir. Telefondan kaçınmak isterseniz, yatırımları tasfiye etmek ve daha sonra bu fonların ödenmesi üzerine hesabı devretmek için her zaman talimatlarınızla birlikte bir mektup hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca, sigorta veya gelirlerin, transfer söz konusu olduğunda diğer bir hayvandır. Komisyoncuların rüşvet hesaplarında değişiklik yapması oldukça basittir, ancak gerçekte politikanın kendisinde de masraflar olabilir. Herhangi bir sigorta sözleşmesi tasfiye etmeden önce sigorta şirketi ile doğruladığınızdan emin olun.

Videoyu izle: Eğitimler Deutsch - SXUT Privilegien - Bibox Değişim

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden
Yatırım

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden

Hangi yaşta yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? Üniversiteye başladığında mı? Belki de kariyerine başladıktan sonra. Liseye ne dersin? Belki de, muhtemelen değil, eğer yapamazsanız, 100 dolar ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz ve yaptığın için mutlu olmalısın! Geçen sene Carbondale Community High School'da bir lise öğrencisi konuk konuşmacısı olmak istendi.
Devamını Oku
Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?
Yatırım

Eski 401k'ınızı Yeni 401k'ınıza Rulo Edebilirsiniz mi?

Değişen işler, 401k hesabınızla ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak birçok soru getirir. Bir IRA'ya aktarır mısın? Ödün mü? Veya mevcut planınıza aktarın mı? Son zamanlarda çok konuyla ilgilenen bir müşteri ile bir randevu vardı. Müşteri, önceki işverisinde tanınmış bir şirketle 401 bin kişiye sahip ve yeni bir işe yeni başlamıştı.
Devamını Oku
Plemon Finansal Koçluğu Joe Plemon ile Röportaj
Yatırım

Plemon Finansal Koçluğu Joe Plemon ile Röportaj

Plemon Financial Coaching'in Joe Plemon'unda oturmanın ayrıcalığını yaşadım. Joe, Dave Ramsey aracılığıyla bir Sertifikalı Mali Danışman'dır ve ayrıca Southern Illinoisan'ın Para Bölümü için yazmaktadır. Bütçeleme ve diğer kişisel finans ile ilgili konular söz konusu olduğunda Joe'nun saçma tavsiyelerine hayranım. Joe, blogum için misafir yazmayı kabul etti ve okuyucularıma Joe Plemon'u tıklattıran şeyler hakkında biraz bilgi vermek istedim.
Devamını Oku