Maliye

Geç ödeme yapmayın! Fatura Hatırlatıcısını Kurmanın Farklı Yolları

Fatura ödemeye gelince, ben korkunçum!

Şans eseri, karım için dışarıdan bir yol buldum. 🙂

Karım, faturalarımızı zamanında ödemenin kraliçesi ve faturanın ödenmemesini veya aptal bir geç ücret ödemesini reddediyor.

Şaşkınlığım için, iPhone’da bir faturaya ihtiyaç duyduğumda ödeme yapılması gerektiğinde onu hatırlatması için bir uygulamaya ihtiyacı yok.

Ev bilgisayarımızın yanına sabitlenmiş basit bir kağıt tabakası kullanıyor (sağdaki resme bakın). O kesinlikle beni tamamlıyor.

Bir kağıttan daha fazla kağıda ihtiyaç duyanlar için Miranda'dan biraz Bir fatura anımsatıcıları oluşturmanın temiz yolları, böylece tekrar bir daha geç faturalandırma yapmamanız.

Miranda'ya gir…

+++++++

Faturalarınızı eski çek defteri yöntemini kullanarak veya çevrimiçi olup olmadığınızı ve ödemelerinizi yapıp yapamayacağınızı, paranızı gönderme zamanı geldiğini unutmak da kolaydır.

Unuttuktan sonra problemler takip edebilir.

Ödemeniz zamanında gelmezse, kredi kartı verenlerden yardımcı programlara kadar pek çok şirket size geç ücret ödeyecektir.

Alışkanlık gerektiren geç ödemeler, ömür boyu harcanan binlerce parayı toplayabilir.

Tüm hesaplarınızda güncel olduğunuzdan ve ödeme göndermeyi unuttuğunuzdan emin olmak istiyorsanız, size yardımcı olacak fatura hatırlatıcıları ayarlayabilirsiniz.

Bir fatura hatırlatma nasıl ayarlanır

Fatura hatırlatıcıları ayarlamanıza olanak tanıyan bir dizi farklı finansal uygulama vardır. Bazıları kişisel finans yazılımınızda kurulabilir ve diğerleri daha geneldir. Fatura ödemeleri için hatırlatıcılar oluşturmanın daha popüler yollarından bazıları şunlardır:

  • Google takvimi: Bu, faturanın ödenmesi gerektiğini size hatırlatmak için neredeyse evrensel bir yoldur. Google Takviminize girebilir ve faturanızı ödemek istediğiniz günde bir hatırlatıcı gösterilmesini veya e-postayla gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ödemenin adı ve ödemeyi kime yaptığınız gibi bilgileri hücrenin içine girin. “Tüm gün” için planla, ve sen hazırsın. E-postanızı veya telefonunuzu bu durumlarda sizi uyarmaya ayarlanmışsa bile telefonunuzu kontrol ederken hatırlatıcıyı alacaksınız.
  • nane: Mint.com'u kullanıyorsanız fatura hatırlatıcılarını telefonunuza veya e-posta adresinize gönderebilirsiniz. Bu, önde gelen çevrimiçi kişisel finans bütçesi aracıdır ve fatura ödeme hatırlatıcılarını planlamanız mümkündür. Sadece Nane ve “Bir hatırlatıcı ekle” ye gidin. Mint ayrıca, işlemlerinizi temel alarak hatırlatıcılar ayarlamanızı da öneriyor, böylece her ay hatırlatmak için hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.
  • Manilla: Web’i yayınlayan en yeni finansal yönetim araçlarından biri de Manilla’dır ve bu uygulamada fatura hatırlatıcıları da bulunmaktadır. Mobil uygulamayı kullanıyorsanız, telefonunuzda hatırlatıcılar açabilirsiniz veya kısa mesaj veya e-posta yoluyla alabilirsiniz. Hatırlatıcılar özelleştirilebilir, böylece onları istediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz.
  • Ne faturaları?: Bu web tabanlı fatura hatırlatma servisi, işlerin gereğini yerine getirmenize yardımcı olacak e-posta bildirimleri gönderir. Tamamlanmış işlemlere erişebilmeniz için, daha önce ne Faturalar ile ödeme yaptığınızı takip edebilirsiniz.

Fatura Hatırlatma Teklifi Veren Hizmetler

Diğer birçok hizmet fatura hatırlatmaları sunuyor. Bunları Quicken, YNAB ve diğer büyük finansal yazılım uygulamalarında alabilirsiniz. Ancak, bazı bildirimler uygulamayı açtığınızda yalnızca açılır, böylece e-posta, metin veya mobil uygulama bildirimleri aldığınızdan emin olmak için iki kez kontrol edin.

Elbette, fatura ödemenizin bir kısmını otomatik hale getirerek fatura hatırlatıcı ihtiyaçlarınızı azaltabilirsiniz. Bazı faturalar, özellikle de yinelenen faturalar, otomatik olarak otomatik bir ödeme yapılarak kolayca yönetilebilir, böylece para her ay hesabınızdan çekilir. Fatura ödemesinin kendisini ne zaman ödediğini unutmaktan endişelenmenize gerek yok.

Faturalarınızı ödemeye nasıl devam edersiniz? Benzersiz bir hatırlatma sistemi kurdunuz mu?

Videoyu izle: ojooo parayı geç yatırma sorunu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerine devam edilmesi ve / veya sigortacının cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi çeşitli farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
Freelance Survival için 8 En İyi Para Araçları
Maliye

Freelance Survival için 8 En İyi Para Araçları

Eğer bir serbest girişimciyseniz, PJ'lerinizde işe yarayan müthiş müdahalelerin, programınıza göre özgürlük ve esnekliğin ve daha fazla kazanma potansiyelinin farkındasınız. Tersine, serbest meslek de downsides ile birlikte gelir. Öncelikle, dahil olan ekstra finansal temizlik. Faturaların gönderilmesi ve yönetilmesi, kendi hesabına çalışan vergilerden tasarruf edilmesi ve dalgalanan gelir üzerinde bütçeleme yapılması, saçlarınızı koparmak isteyebilir.
Devamını Oku
GFC TV Ep 005: Finansal Malpraktis tarafından Yandı Get Don't
Maliye

GFC TV Ep 005: Finansal Malpraktis tarafından Yandı Get Don't

Sahaya göz gezdirdiğim sırada, tam olarak ne yapacağımı biliyordum: Benim kısır Barry Sanders benzeri döndürme hareketlerinden birini kırmaya gidecektim. Sadece küçük bir problem vardı: Barry Sanders benzeri yeteneklere sahip değilim. Oh, evet, terbiyeli atletim. Fakat açık alanda böyle bir hamle yapmak benim için değil.
Devamını Oku
Guardian Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Guardian Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Bir hayat sigortası poliçesi için alışveriş yaptıysanız, bu tür kapsama alanlarının genel finansal planlamanız için ne kadar önemli olduğunun farkında olabilirsiniz. Çünkü, o olmadan, sevdiklerinizi veya diğer mağdurları mali sıkıntı riski altında bırakabilirsiniz. Bir hayat sigortası planı satın almadan önce, aklınızda bulundurmanız gereken bazı farklı kriterler var.
Devamını Oku