Maliye

Geç ödeme yapmayın! Fatura Hatırlatıcısını Kurmanın Farklı Yolları

Fatura ödemeye gelince, ben korkunçum!

Şans eseri, karım için dışarıdan bir yol buldum. 🙂

Karım, faturalarımızı zamanında ödemenin kraliçesi ve faturanın ödenmemesini veya aptal bir geç ücret ödemesini reddediyor.

Şaşkınlığım için, iPhone’da bir faturaya ihtiyaç duyduğumda ödeme yapılması gerektiğinde onu hatırlatması için bir uygulamaya ihtiyacı yok.

Ev bilgisayarımızın yanına sabitlenmiş basit bir kağıt tabakası kullanıyor (sağdaki resme bakın). O kesinlikle beni tamamlıyor.

Bir kağıttan daha fazla kağıda ihtiyaç duyanlar için Miranda'dan biraz Bir fatura anımsatıcıları oluşturmanın temiz yolları, böylece tekrar bir daha geç faturalandırma yapmamanız.

Miranda'ya gir…

+++++++

Faturalarınızı eski çek defteri yöntemini kullanarak veya çevrimiçi olup olmadığınızı ve ödemelerinizi yapıp yapamayacağınızı, paranızı gönderme zamanı geldiğini unutmak da kolaydır.

Unuttuktan sonra problemler takip edebilir.

Ödemeniz zamanında gelmezse, kredi kartı verenlerden yardımcı programlara kadar pek çok şirket size geç ücret ödeyecektir.

Alışkanlık gerektiren geç ödemeler, ömür boyu harcanan binlerce parayı toplayabilir.

Tüm hesaplarınızda güncel olduğunuzdan ve ödeme göndermeyi unuttuğunuzdan emin olmak istiyorsanız, size yardımcı olacak fatura hatırlatıcıları ayarlayabilirsiniz.

Bir fatura hatırlatma nasıl ayarlanır

Fatura hatırlatıcıları ayarlamanıza olanak tanıyan bir dizi farklı finansal uygulama vardır. Bazıları kişisel finans yazılımınızda kurulabilir ve diğerleri daha geneldir. Fatura ödemeleri için hatırlatıcılar oluşturmanın daha popüler yollarından bazıları şunlardır:

  • Google takvimi: Bu, faturanın ödenmesi gerektiğini size hatırlatmak için neredeyse evrensel bir yoldur. Google Takviminize girebilir ve faturanızı ödemek istediğiniz günde bir hatırlatıcı gösterilmesini veya e-postayla gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ödemenin adı ve ödemeyi kime yaptığınız gibi bilgileri hücrenin içine girin. “Tüm gün” için planla, ve sen hazırsın. E-postanızı veya telefonunuzu bu durumlarda sizi uyarmaya ayarlanmışsa bile telefonunuzu kontrol ederken hatırlatıcıyı alacaksınız.
  • nane: Mint.com'u kullanıyorsanız fatura hatırlatıcılarını telefonunuza veya e-posta adresinize gönderebilirsiniz. Bu, önde gelen çevrimiçi kişisel finans bütçesi aracıdır ve fatura ödeme hatırlatıcılarını planlamanız mümkündür. Sadece Nane ve “Bir hatırlatıcı ekle” ye gidin. Mint ayrıca, işlemlerinizi temel alarak hatırlatıcılar ayarlamanızı da öneriyor, böylece her ay hatırlatmak için hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.
  • Manilla: Web’i yayınlayan en yeni finansal yönetim araçlarından biri de Manilla’dır ve bu uygulamada fatura hatırlatıcıları da bulunmaktadır. Mobil uygulamayı kullanıyorsanız, telefonunuzda hatırlatıcılar açabilirsiniz veya kısa mesaj veya e-posta yoluyla alabilirsiniz. Hatırlatıcılar özelleştirilebilir, böylece onları istediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz.
  • Ne faturaları?: Bu web tabanlı fatura hatırlatma servisi, işlerin gereğini yerine getirmenize yardımcı olacak e-posta bildirimleri gönderir. Tamamlanmış işlemlere erişebilmeniz için, daha önce ne Faturalar ile ödeme yaptığınızı takip edebilirsiniz.

Fatura Hatırlatma Teklifi Veren Hizmetler

Diğer birçok hizmet fatura hatırlatmaları sunuyor. Bunları Quicken, YNAB ve diğer büyük finansal yazılım uygulamalarında alabilirsiniz. Ancak, bazı bildirimler uygulamayı açtığınızda yalnızca açılır, böylece e-posta, metin veya mobil uygulama bildirimleri aldığınızdan emin olmak için iki kez kontrol edin.

Elbette, fatura ödemenizin bir kısmını otomatik hale getirerek fatura hatırlatıcı ihtiyaçlarınızı azaltabilirsiniz. Bazı faturalar, özellikle de yinelenen faturalar, otomatik olarak otomatik bir ödeme yapılarak kolayca yönetilebilir, böylece para her ay hesabınızdan çekilir. Fatura ödemesinin kendisini ne zaman ödediğini unutmaktan endişelenmenize gerek yok.

Faturalarınızı ödemeye nasıl devam edersiniz? Benzersiz bir hatırlatma sistemi kurdunuz mu?

Videoyu izle: ojooo parayı geç yatırma sorunu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

18 Altında 18 Para Kazanma Yolları
Maliye

18 Altında 18 Para Kazanma Yolları

Siz ya da gençleriniz benim gibi bir şey olsaydı, her zaman ihtiyaç duydukları ve istedikleri şeylerin hepsine harcayacakları biraz daha fazla paraları olmasını isterler. Gençken, para kazanmak için tek seçenek yerel bir mağazada ya da fast food birleşmesinde iş bulmaktı. Neyse ki, bugün teknoloji, ekstra para kazanmak isteyen gençler için daha fazla seçenek olduğu bir atmosfer yarattı.
Devamını Oku
DAHA FAZLA BİLGİ!
Maliye

DAHA FAZLA BİLGİ!

Görüntü kredisi: Flickr Henüz okul zımbaları için alışveriş yapma şansınız olmadıysa, korkmayın, daha fazla indirim var! 250.000 artı perakendecinin e-ticaret verilerine göre, 9 Eylül haftası okul fırsatlarına geri dönüş için en uygun zamandır. Eylül ayının ikinci haftası en kötü haftaya göre% 18 daha fazla satışa sahiptir (Temmuz ayının ilk günü).
Devamını Oku
75 $ 'lık bir park bileti neredeyse hayatımı nasıl berbat etti
Maliye

75 $ 'lık bir park bileti neredeyse hayatımı nasıl berbat etti

Bu hikaye yeni kitabım Maliye Askerliği'nde yer alıyor, şimdi tüm büyük kitap perakendecilerinde mevcut Sevgili otopark bileti: Seni sevmiyorum! Aptal bir park cezası yüzünden, bir kaybeden olma yolunda hızla ilerliyordum. O park cezası beni başlangıçta umudumu yitirdi ve kendimden vazgeçti. Hayatımda, yüksek sesle söyleyebildiğim birkaç kez var, “F *** o.
Devamını Oku
Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler
Maliye

Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler

Kış mevsiminde, ücretsiz cihazların nasıl edinileceği hakkında bilgi paylaşmanın iyi bir zaman olduğunu düşündüm. Tamam, herkesin yararlanmayacağı gibi herkes bundan yararlanamaz. Düşük Gelir Konut Enerjisi Yardım Programı için kısa, LIHEAP olarak bilinen bir hükümet yardım programı vardır. Bu uzun süredir devam eden hükümet programı, düşük gelirli ve engelli vatandaşların bireylere ve ailelere enerji maliyetleriyle yardım eden girişimlerle güvenli ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor.
Devamını Oku