Maliye

Finansal Tablolarınızı Ne Kadar Tutmalısınız?

Benimle çalışmaya karar veren her yeni müşteri, her zaman onlara alacakları giriş evraklarının miktarını bildirmek zorundayım.

İzahnameden 'ifadelere kadar, birçoğu başlangıçta aldıkları miktarın üstüne bindirilir.

Ayrıca, vergi beyannamesi, banka kayıtları ve 401k beyannameleri gibi aldığınız diğer önemli belgelerin ne kadar süre saklanması gerektiğini de paylaşmak istedim.

Düzenlenmesinin ne kadar önemli olduğunu tekrarlayamam.

Tüm ifadeleriniz için iyi bir dosyalama sistemi tutmak, yatırım takibi konusunda daha iyi bir iş çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Gönderiyi okumadan önce, öğütücünüzün hazır olmasını isteyebilirsiniz. 🙂

Aracılık İfadeleri

Müşterilere yeni bir ifade aldıklarında eski olanı atabileceğini söylüyorum. Tabii ki, sizleri her zaman tutmaya davetlisiniz ve bol miktarda müşterim var. Ama bu gün ve yaşta, yedekte her şey var ve eski bir ifadeyi nispeten kolay bir şekilde üretebiliyoruz. Kesinlikle asmak istediğiniz tek ifade, Aralık veya yıllık beyanınızdır.

Vergi amaçlı hesaplarda, özellikle vergiye tabi hesaplarda, yatırım alımlarına devam etmek isteyebilirsiniz. Ancak bir kez daha, raporlama yöntemlerinin çoğu benim şirketim tüm bu bilgileri sizin için el altında tutacaktır.

Çevrimiçi erişim için kaydolursanız, ihtiyaç duyacağınız tüm formları giriş ve çıkış özelliklerine sahip olacaksınız.

IRA ve 401 (k) İfadeleri

Aracılık ifadeleriniz için de geçerli olan aynı şey 401k ve IRA ifadeleriniz için geçerlidir. Ayrıca, Form 8606'nıza, Form 5498'e ve Form 1099-R'nize asılmak istiyorsunuz.

 • Form 8606 Geleneksel IRA'lara karşı gerçekleştirilemez katkıları bildirmek için kullandığınız değerdir.
 • Form 5498 IRA sorumlusunun size gönderdiği şeydir - bazen “IRA Katkı Bilgileri” veya “Adil Piyasa Değeri Bilgileri” olarak adlandırılır ve genellikle Mayıs ayında gelir. Bu, a) geleneksel ya da Roth IRA'ya olan katkıları ve b) bir önceki yılın sonunda bu IRA'nın adil piyasa değeri ayrıntılarını açıklar.
 • 1099-R formuTabii ki, IRA sorumlunuzdan çekilmelerinizi (gelir dağılımları) gösteren numaradır.
401k Bildirimleri

Vergisi beyannameleri

Bir işletme sahibi olarak, vergi beyannamelerime ve belgelere yıllar geçtikçe daha fazla asılmaya kararlıyım. Sadece yanlış bilgilendirdiğim için, konuyla ilgili ne söylemek istediklerini görmek için IRS web sitesine yöneldim. İşte söyleyecekleri:

Bir belgeyi tutmanız gereken sürenin uzunluğu, belgenin kaydına, harcaya veya olaya bağlıdır. Genel olarak, bir beyan gelirini veya vergi iadesi üzerindeki kesintileri destekleyen kayıtlarınızı, söz konusu getiri sınırlaması süresi bitene kadar tutmalısınız.

Sınırlama süresi, bir vergi iadesi veya geri ödeme talep etmek için vergi iadenizi değiştirebileceğiniz veya IRS'nin ek vergiyi değerlendirebileceği süredir. Aşağıdaki bilgiler, gelir vergisi beyannamelerine uygulanan sınırlama sürelerini içermektedir. Aksi belirtilmedikçe, yıllar, iadenin yapıldığı tarihten sonraki döneme aittir. Son ödeme tarihinden önce yapılan iadeler, teslim tarihine göre yapılır.

Not: Dosyalanan vergi beyanlarınızın kopyalarını saklayın. Gelecekte vergi beyannamelerinin hazırlanmasında yardımcı olurlar ve düzeltilmiş bir geri dönüş yaparsanız hesaplamalar yaparlar.

 1. Ek vergi ve aşağıdaki (2), (3) ve (4) durumlarına borçlusunuz; 3 yıl boyunca kayıt tutun.
 2. Bildirmeniz gereken gelirleri rapor etmiyorsunuz ve geri dönüşünüzde gösterilen brüt gelirin% 25'inden fazlasıdır; 6 yıl boyunca kayıt tutun.
 3. Sen hileli bir dönüş yolluyorsun; kayıtları süresiz olarak sakla.
 4. Bir dönüş yapmıyorsunuz; kayıtları süresiz olarak sakla.
 5. Geri ödeme işlemini yaptıktan sonra kredi veya geri ödeme talebinde bulunursunuz; 3 yıl boyunca kayıt tutun orijinal iadenizi yaptığınız tarihten itibaren veya vergi ödediğiniz tarihten itibaren 2 yıl sonra, hangisi daha sonra ise.
 6. Değersiz menkul kıymetlerden veya kötü borç indirimlerinden kaynaklanan zarara ilişkin bir talepte bulunursanız; 7 yıl boyunca kayıtları saklayın. Bu genellikle kredi kartı ekstrelerini ve ipotek beyanlarını içerir.
 7. İstihdam vergi kayıtlarının, verginin vadesi geldiğinde veya ödenmesinden sonra en az 4 yıl süreyle, hangisi daha sonra olursa olsun, saklanması.

EBM ile iki kez kontrol ettim ve IRS web sitesinin söylediklerini rezonans etti. Buna ek olarak, 3 ila 7 yıl boyunca standart olan vergi beyannamelerinizin “sonsuza kadar” kalması tavsiye edilir. Sonsuza dek evet. Sadece birkaç müşterisinin denetim sürecine girmesine rağmen, standart IRS denetiminin genellikle üç yıl öncesine gittiğini belirtmiştir. Bir vergi suçundan hüküm giyerseniz IRS'in kapıları açıp geçmiş geçmişinizi gözden geçirebileceğini unutmayın. Bunu önlemek için en kolay yol, vergi dolandırıcılığını yapmayın.

Banka İfadeleri

IRS denetiminin ardına baktığımızda, banka hesaplarınızı üç yıl saklamanız önerilir. Şahsen, tüm bankacılık işlemlerini online yapıyoruz, böylece ifadelerimizi bu şekilde erişilebilir hale getirmek için kararlıyız.

Hayat sigortası

Hayat sigortası poliçesi, evdeki bir kasada ya da emanet kasasında kilitli kalmaya devam eden bir adaydır. Tüm hayatın politikasını sözleşmede artı üç yıl boyunca tutmak isteyeceksiniz.

Bittiğinde Shred

Kimlik hırsızlığı bugünlerde gerçek anlaşma. Bu yüzden belgelerinizden kurtulmaya karar verdiğinizde, çok dikkatli olun. Doğru parçalama, kimlik hırsızlığından korunmak için kolay bir yoldur. Küçük bir işletmeyseniz, hassas bilgilerinizi yok etmek konusunda uzmanlaşmış şirketler var. Her iki durumda da, kimlik hırsızlığını önlemek için iki yol vardır.

Parçalamayı unutma!

Ne Atılabilirsin?

Artık, saklamanız gereken şeyleri bildiğinize göre, şunları yapabilirsiniz:

 • Süresi geçmiş garantiler
 • Eski kullanım kılavuzları
 • Eski istekleriniz veya güveniniz (yeni bir tane oluşturduğunuz sürece)
 • İptal edilen sigorta poliçeleri
 • Kapalı vergi yılları için kredi kartı beyannameleri
 • Kapalı vergi yılları için iptal edilen çekler
 • Hisse senedi ve / veya yatırım fonlarından yıllık eski raporlar
 • Eski yatırım haber bültenleri (bazı insanlar bu şeyleri yıllarca saklıyorlar çünkü onlar için para ödüyorlar)
Hangi belgeleri tutmak istersiniz? Tüm önemli kayıtlarınızı takip etmek için ne tür bir dosyalama sistemi kullanıyorsunuz?

Videoyu izle: 1-FİNANSAL TABLOLAR VE MALİ ANALİZ (Genel bilgiler, Analiz tür ve teknikleri)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Özel İhtiyaçlarınız İçin En İyi Otomatik Sigorta Tekliflerini Bulma
Maliye

Özel İhtiyaçlarınız İçin En İyi Otomatik Sigorta Tekliflerini Bulma

Sürüş yapan herkes muhtemelen sigortanın deneyiminin gerekli bir parçası olduğunu bilir. Aslında, çoğu eyalette en azından bir miktar teminat şarttır. Fakat doğru tip ve araba sigortası miktarını bulmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Devlet tarafından yönetilen yönergeleri takip etmenin kendinize bir başlangıç ​​noktası vermenin bir yolu olabileceği gibi, kendinize gerçekten ihtiyacınız olan kapsama almak için gitmek için her zaman en iyi yol olmayabilir, çünkü itme geldiğinde, kısa süre
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama G
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama G

Medicare'e kaydolduğunuzda, kafa karıştırıcı olabilir. İhtiyacınız olan kapsama sahip olduğunuzdan emin olmak için anlamanız gereken düzinelerce farklı terim ve kapsama kategorisi vardır. Medicare mükemmel bir programdır, ancak programın kapsamadığı birçok tıbbi harcama vardır.
Devamını Oku
GF ¢ 029: 7 Yüzünde Punch Yapmak İstiyorum Finansal Danışmanlar
Maliye

GF ¢ 029: 7 Yüzünde Punch Yapmak İstiyorum Finansal Danışmanlar

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_29_.mp3 Beni tanıyan insanlar çok şiddetli biri olmadığımı biliyorlar. Hayatım boyunca hiçbir zaman yumruk dövüşüne girmedim, çok nadiren haykırırım (St. Louis Cardinals dokuzuncu bölümde dört koşucu kurşun patlattığı zaman hariç) ve yüzümü bir yastıkla örterken Televizyonda bir çatışma var (devam edin ve gülün… karım yapar).
Devamını Oku
Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar
Maliye

Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar

Bir benzin istasyonuna girip park ettiğinde ve kapıyı açmak üzereyken nefret etmekten nefret etmiyorsun, sadece caddenin karşısındaki benzin istasyonunun galon başına 10 sent daha az olduğunu fark ettin mi? Hepimize bir noktada ya da başka bir zamanda oldu. Pompada maliyetleri azaltmanın yollarını arıyorsanız, ucuz gazı bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamayı indirin.
Devamını Oku