Maliye

Finansal Tablolarınızı Ne Kadar Tutmalısınız?

Benimle çalışmaya karar veren her yeni müşteri, her zaman onlara alacakları giriş evraklarının miktarını bildirmek zorundayım.

İzahnameden 'ifadelere kadar, birçoğu başlangıçta aldıkları miktarın üstüne bindirilir.

Ayrıca, vergi beyannamesi, banka kayıtları ve 401k beyannameleri gibi aldığınız diğer önemli belgelerin ne kadar süre saklanması gerektiğini de paylaşmak istedim.

Düzenlenmesinin ne kadar önemli olduğunu tekrarlayamam.

Tüm ifadeleriniz için iyi bir dosyalama sistemi tutmak, yatırım takibi konusunda daha iyi bir iş çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Gönderiyi okumadan önce, öğütücünüzün hazır olmasını isteyebilirsiniz. 🙂

Aracılık İfadeleri

Müşterilere yeni bir ifade aldıklarında eski olanı atabileceğini söylüyorum. Tabii ki, sizleri her zaman tutmaya davetlisiniz ve bol miktarda müşterim var. Ama bu gün ve yaşta, yedekte her şey var ve eski bir ifadeyi nispeten kolay bir şekilde üretebiliyoruz. Kesinlikle asmak istediğiniz tek ifade, Aralık veya yıllık beyanınızdır.

Vergi amaçlı hesaplarda, özellikle vergiye tabi hesaplarda, yatırım alımlarına devam etmek isteyebilirsiniz. Ancak bir kez daha, raporlama yöntemlerinin çoğu benim şirketim tüm bu bilgileri sizin için el altında tutacaktır.

Çevrimiçi erişim için kaydolursanız, ihtiyaç duyacağınız tüm formları giriş ve çıkış özelliklerine sahip olacaksınız.

IRA ve 401 (k) İfadeleri

Aracılık ifadeleriniz için de geçerli olan aynı şey 401k ve IRA ifadeleriniz için geçerlidir. Ayrıca, Form 8606'nıza, Form 5498'e ve Form 1099-R'nize asılmak istiyorsunuz.

  • Form 8606 Geleneksel IRA'lara karşı gerçekleştirilemez katkıları bildirmek için kullandığınız değerdir.
  • Form 5498 IRA sorumlusunun size gönderdiği şeydir - bazen “IRA Katkı Bilgileri” veya “Adil Piyasa Değeri Bilgileri” olarak adlandırılır ve genellikle Mayıs ayında gelir. Bu, a) geleneksel ya da Roth IRA'ya olan katkıları ve b) bir önceki yılın sonunda bu IRA'nın adil piyasa değeri ayrıntılarını açıklar.
  • 1099-R formuTabii ki, IRA sorumlunuzdan çekilmelerinizi (gelir dağılımları) gösteren numaradır.
401k Bildirimleri

Vergisi beyannameleri

Bir işletme sahibi olarak, vergi beyannamelerime ve belgelere yıllar geçtikçe daha fazla asılmaya kararlıyım. Sadece yanlış bilgilendirdiğim için, konuyla ilgili ne söylemek istediklerini görmek için IRS web sitesine yöneldim. İşte söyleyecekleri:

Bir belgeyi tutmanız gereken sürenin uzunluğu, belgenin kaydına, harcaya veya olaya bağlıdır. Genel olarak, bir beyan gelirini veya vergi iadesi üzerindeki kesintileri destekleyen kayıtlarınızı, söz konusu getiri sınırlaması süresi bitene kadar tutmalısınız.

Sınırlama süresi, bir vergi iadesi veya geri ödeme talep etmek için vergi iadenizi değiştirebileceğiniz veya IRS'nin ek vergiyi değerlendirebileceği süredir. Aşağıdaki bilgiler, gelir vergisi beyannamelerine uygulanan sınırlama sürelerini içermektedir. Aksi belirtilmedikçe, yıllar, iadenin yapıldığı tarihten sonraki döneme aittir. Son ödeme tarihinden önce yapılan iadeler, teslim tarihine göre yapılır.

Not: Dosyalanan vergi beyanlarınızın kopyalarını saklayın. Gelecekte vergi beyannamelerinin hazırlanmasında yardımcı olurlar ve düzeltilmiş bir geri dönüş yaparsanız hesaplamalar yaparlar.

  1. Ek vergi ve aşağıdaki (2), (3) ve (4) durumlarına borçlusunuz; 3 yıl boyunca kayıt tutun.
  2. Bildirmeniz gereken gelirleri rapor etmiyorsunuz ve geri dönüşünüzde gösterilen brüt gelirin% 25'inden fazlasıdır; 6 yıl boyunca kayıt tutun.
  3. Sen hileli bir dönüş yolluyorsun; kayıtları süresiz olarak sakla.
  4. Bir dönüş yapmıyorsunuz; kayıtları süresiz olarak sakla.
  5. Geri ödeme işlemini yaptıktan sonra kredi veya geri ödeme talebinde bulunursunuz; 3 yıl boyunca kayıt tutun orijinal iadenizi yaptığınız tarihten itibaren veya vergi ödediğiniz tarihten itibaren 2 yıl sonra, hangisi daha sonra ise.
  6. Değersiz menkul kıymetlerden veya kötü borç indirimlerinden kaynaklanan zarara ilişkin bir talepte bulunursanız; 7 yıl boyunca kayıtları saklayın. Bu genellikle kredi kartı ekstrelerini ve ipotek beyanlarını içerir.
  7. İstihdam vergi kayıtlarının, verginin vadesi geldiğinde veya ödenmesinden sonra en az 4 yıl süreyle, hangisi daha sonra olursa olsun, saklanması.

EBM ile iki kez kontrol ettim ve IRS web sitesinin söylediklerini rezonans etti. Buna ek olarak, 3 ila 7 yıl boyunca standart olan vergi beyannamelerinizin “sonsuza kadar” kalması tavsiye edilir. Sonsuza dek evet. Sadece birkaç müşterisinin denetim sürecine girmesine rağmen, standart IRS denetiminin genellikle üç yıl öncesine gittiğini belirtmiştir. Bir vergi suçundan hüküm giyerseniz IRS'in kapıları açıp geçmiş geçmişinizi gözden geçirebileceğini unutmayın. Bunu önlemek için en kolay yol, vergi dolandırıcılığını yapmayın.

Banka İfadeleri

IRS denetiminin ardına baktığımızda, banka hesaplarınızı üç yıl saklamanız önerilir. Şahsen, tüm bankacılık işlemlerini online yapıyoruz, böylece ifadelerimizi bu şekilde erişilebilir hale getirmek için kararlıyız.

Hayat sigortası

Hayat sigortası poliçesi, evdeki bir kasada ya da emanet kasasında kilitli kalmaya devam eden bir adaydır. Tüm hayatın politikasını sözleşmede artı üç yıl boyunca tutmak isteyeceksiniz.

Bittiğinde Shred

Kimlik hırsızlığı bugünlerde gerçek anlaşma. Bu yüzden belgelerinizden kurtulmaya karar verdiğinizde, çok dikkatli olun. Doğru parçalama, kimlik hırsızlığından korunmak için kolay bir yoldur. Küçük bir işletmeyseniz, hassas bilgilerinizi yok etmek konusunda uzmanlaşmış şirketler var. Her iki durumda da, kimlik hırsızlığını önlemek için iki yol vardır.

Parçalamayı unutma!

Ne Atılabilirsin?

Artık, saklamanız gereken şeyleri bildiğinize göre, şunları yapabilirsiniz:

  • Süresi geçmiş garantiler
  • Eski kullanım kılavuzları
  • Eski istekleriniz veya güveniniz (yeni bir tane oluşturduğunuz sürece)
  • İptal edilen sigorta poliçeleri
  • Kapalı vergi yılları için kredi kartı beyannameleri
  • Kapalı vergi yılları için iptal edilen çekler
  • Hisse senedi ve / veya yatırım fonlarından yıllık eski raporlar
  • Eski yatırım haber bültenleri (bazı insanlar bu şeyleri yıllarca saklıyorlar çünkü onlar için para ödüyorlar)
Hangi belgeleri tutmak istersiniz? Tüm önemli kayıtlarınızı takip etmek için ne tür bir dosyalama sistemi kullanıyorsunuz?

Videoyu izle: 1-FİNANSAL TABLOLAR VE MALİ ANALİZ (Genel bilgiler, Analiz tür ve teknikleri)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme
Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Görüntü kredisi: Flickr Geçen ay Meksika'da muhteşem bir şahane her şey dahil tatilden döndükten sonra, neyin peşinde olduğu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Nasıl Çalışır Bütçe Oluşturulur"/>
Maliye

Nasıl Çalışır Bütçe Oluşturulur

Yakın bir zamanda bana “Bir bütçeyi nasıl bir araya getirebilirim?” Diye sormuştum. Bütçelemenin düz bir süreç olmadığı bendeydi. Bu, askıya almaya başlamak için deneme yanılma yanı sıra bazı açıklamaları da alır. İlk bütçenizi oluşturmanın adımları: 1. Tüm Finansal Verilerinizi Toplayın Bu, banka hesaplarını, kredi kartı beyanlarını veya aylık harcamalarınızı ve gelirinizi gösteren diğer tüm belgeleri içerir.
Devamını Oku
Yeni Evliler için Bütçeleme Rehberi
Maliye

Yeni Evliler için Bütçeleme Rehberi

Hiç bir şeyleri sadece zor yoldan öğrenebileceğini hissettin mi? Hayatın belirli alanlarında ne beklediğiniz söylendi, ancak bunu ilk elden yaşayana kadar tamamen anlayamadınız mı? Biliyorum. En son ilk el dersim sadece birkaç ay önce oldu - düğünümü planladım. Düğünlerin çok zor olduğunu duydum ama hayatımda neden olabileceği kargaşa miktarını asla kendim görmeden asla kavramayacaktım.
Devamını Oku
Jüri Hizmetinden Çıkmak
Maliye

Jüri Hizmetinden Çıkmak

Amerikalılar olarak sahip olduğumuz en önemli sivil görevlerden biri bir jüriye hizmet ediyor. Yargı sistemimizin muazzam bir parçası, hükümeti yargıç, jüri ve icracı olmasına izin vermek yerine emsallerinizi yargılayabilmeyi içerir. Yine de birçok kişi, kolaylık sağlamak için jüri hizmetinden çıkmaya çalışıyor ve bu gerçek bir utanç.
Devamını Oku