Yatırım

Hooah !!!! Askeri Aileler için Finansal Danışmanlar

Bu, Doug Nordman'ın Mali Bağımsızlık ve Emekliliğe Askeri Kılavuz adlı kitabının yazarıdır.

Jeff yüzünde yumruk atmak istiyorum 7 Finansal Danışmanlar gönderdiğinde, hemen düşündüm askeri ücret ve menfaatleri anlamaya çalışan danışmanlar.

Bu profesyoneller yalan söyleyemez, aldatmayabilir veya çalmayabilir - ancak yine de müşterilerine zarar verebilirler. Cehaleti kabul etmek veya sorunları öğrenmek yerine, bu danışmanlar ayakkabının servicemembersini genel bir profile dönüştürmeye çalışırlar.

Sivillere uygun varlık tahsisleri ve ürünleri tavsiye ediyorlar, ancak bu öneriler askeri gazileri ve emeklilerin maliyesi için gereksiz veya hatta zararlı olabilir. Tüm finansal danışmanlara kötü bir itibar veriyorlar.

Askeri müşteriler zorludur.

Danışmanlar neredeyse her finansal konu hakkında en azından biraz bilgi sahibi olmalı, ancak askeri müşteriler nüfusun çok küçük bir yüzdesidir. Sadece bu değil, Jeff de tam anlamıyla askeri deneyime sahip bir avuç mali danışmantan biri.

Servicemembers kendi yatırımlarını yönetebilir, ancak güvenilir bilgi bulmak kolay değildir. Askerdeyken, görev, kariyer, aile ve diğer yüksek öncelikli endişelerle meşgul olursun. vurulmamak gibi. Mali geleceğiniz muhtemelen Muhtemelen Yapılacaklar listesinin ilk onunda bile değil.

Savunma Bakanlığı, askeri ve ailelerinin mali olarak sorumlu olmasını istiyor (T ÄúTroops, borçtan uzak durun! ‚Äù) fakat mali bağımsızlık da onlar için yüksek bir öncelik değil. Kendi yatırımınızı nasıl yapacağınızı öğrenmek için zaman ve enerji öğrenimini harcamanız olası değildir ve komuta zinciriniz de sizi aydınlatamaz.

Askeri yardımlar için sadece askeri ücretler ve menfaatler daha karmaşık değil, askeri müşterileri de sivillere karşı daha cahil bir şekilde cahil olabilirler.

Bu günlerde kendi malımı yönetiyorum, ancak kariyerim süresince bilgili bir danışmanın yardımını takdir edeceğim çok önemli geçişler vardı. Birkaç saatlik hizmet-ücret tartışması bile seçeneklerin mayın tarlasında dans etmenize yardımcı olacaktır.

Danışmanda nelere bakmalı?

Bu sadece benim kişisel tercihim, ama mali danışmanımın askeri maliyelerde uygulamalı deneyime sahip olmasını istiyorum. Askeri bir emekli ya da bir emektar olsaydı harika olurdu, ama belki askeri bir ailede büyüdüler ya da hizmette bir eş / akrabaları vardı. Peki bu profesyonelleri nasıl buluyorsunuz?

Yönlendirmeler konusunda dikkatli olmalıyım. Sizin kanat adamlarınız bir “finansal” finansal danışmanı olan birisini tanıyabilir, ancak kendi durumunuz için gerekli özeni gösterirler (aşağıya bakınız). Sizi mutsuz kalacağınızı ve sizi kendi kararlarınızı nasıl vereceğinizi öğretmek için zaman ayıran bir finansal danışman arasında büyük bir fark var. Danışmanların askeri mali jargonun hakkında bir ipucu olup olmadığını tespit edebilmelisiniz.

Mali danışmanlar arayan askeri üsler etrafındaki mahallelerde dolaşırsanız, yerel demografiklerinde bir veya iki “özel” bulursunuz. Askeri maliyeyi gerçekten anlasalar mı, yoksa cahil hizmetçiye bir Jeff'in ‚Ä otor otor otor otor otor otor otor otor otor otor otor otor one one one one one one one one one one one whether whether whether whether whether Yüzlerce mutlu müşteriyle meşru danışmanların, kullanılmış araba satıcısı ve maaş kredisi bürosu arasında alışveriş yapacağını düşünmüyorum.

(Uyarı: utanmaz fiş uyarısı!Jeff gibi askeri mali danışmanlar bulabilirsin. Muhtemelen kariyeriniz boyunca dünyanın dört bir yanından dolaşacaksınız, bu yüzden İnternet teknolojisini kullanarak iletişimde kalmak için rahat bir kişi ile başlamak daha mantıklı olabilir. Daha da iyisi, benzer geçmişlere sahip bir danışman ağına atıldı.

Finans uzmanı değilim, fakat mali uzmanlarla nasıl röportaj yapacağımı biliyorum. Başlamak için birkaç soru:

 • Danışman askeri müşterileri hakkında ne söyleyebilir?
 • Aktif görev, Rezerv / Muhafız, gaziler ve emekliler için hangi problemleri çözdüler?
 • Mali bağımsızlık kazanmış olanların referanslarını paylaşabilir mi?
 • Ödemeniz ve faydalarınız hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz yerler nelerdir?

Aşağıdaki sorulardan bunalmayın. (On yıldan beri emekli oldum ve hala bu sorunların bazılarını nasıl açıklayacağım.) Bu cevapları bilmenize gerek yok, hatta kelime dağarcığının çoğunu bilmenize bile gerek yok. Ancak, mali danışmanınızın bu sorulara nasıl cevap verdiğini ve neyin söz konusu olduğunu gerçekten bildiğini görüp görmediklerini değerlendirmelisiniz. Sana öğretirse, muhtemelen iyi olacaksın. Bu soruları reddederlerse veya endişelerinizi küçümsüyorlarsa, aramaya devam etmeniz gerekebilir.

Askeri harç ve ödenekler:

 • Farklı askeri ücretler ve vergisiz ödenekler biliyorlar mı?
 • Onlar ‚Äúlaid off ve muhtemelen büyük bir acil fonu gerekmeyebilir olası olduğunu anlıyor musunuz?
 • Askeriyenin Tasarruf Tasarruf Planını açıklayabilir ve varlık tahsisatınızı seçmeye yardım edebilir mi?
 • Hem Tasarruf Tasarruf Planını hem de IRA'nızı nasıl kullanacaklarını açıklayabilir mi?
 • Savaş vergisinden vergi ödemeden nasıl yatırım yapılacağını biliyorlar mı?
 • Bir savaş bölgesinde olduğunuzda Tasarruf Mevduatı Programını nasıl kullanacaklarını biliyorlar mı?
 • Askeri hayat sigortası ve engellilik ödeneğini anlıyorlar mı?
 • Aktif görevdeyken bir ev satın alma risklerini ve VA kredisini nasıl alacaklarını tartışabilirler mi?

Köprü kariyer için hizmetten ayrılmak:

 • İş arama için ne kadar para biriktirmeniz gerekeceğini anlamanıza yardımcı olabilirler mi?
 • Ayrılık avantajlarınızı gözden geçirebilir ve ne beklemeniz gerektiğini söyleyebilir mi?
 • Geçiş sırasında askeri sağlık ve sigortanızı nasıl kullanacaklarını önerebilirler mi?
 • Engellilik derecelendirmelerini ve faydalarını anlıyorlar mı?
 • Bir Reserve / Guard kariyerinin mali sorunlarını değerlendirmenize yardımcı olabilirler mi?
 • Sizin ve aileniz için GI Bill eğitim faydalarınızı optimize edebilir mi?

Askeri emeklilik için uygun:

 • Askeri emekli maaşının enflasyona karşı savaş parası olduğunu biliyorlar mı?
 • Emekli maaşınızın nasıl verileceğini biliyorlar mı?
 • Sivil 401 (k) veya IRA'nızın TSP'ye aktarılabileceğini biliyorlar mı?
 • Emeklilik varlık tahsisini askeri emekli maaşınızın etrafında nasıl kuracaklarını biliyorlar mı? Daha fazla “garantili gelir” veya büyük bir tahvil portföyüne ihtiyacınız olmayabilir.
 • Survivor Avantajlar Planını nasıl kullanacağınızı size (ve eşinize) bildirebilirler mi?
 • Tricare ve diğer sağlık sigortası hakkında size tavsiyede bulunabilirler mi?
 • Askeri ve sivil hayat sigortasını tartışabilir mi?
 • Federal uzun vadeli bakım sigortası programı hakkında size tavsiyelerde bulunabilirler mi?

Tüm askeri tasarruf programlarından ve avantajlarından yararlanmayan hizmetçiler hakkında çok fazla üzücü hikâye duydum. Bazıları bir yılda dışarı çıkmış olabilir ama mallarını nasıl hazırlayacaklarını bilmiyorlar. Diğerlerine dokuz ay içinde emekli olacağına ve vicdansız olmayan danışmanlar tarafından yoldan çıkmaya başladıklarına söylendi. Birkaçı kararsızlıkla felç oldu ve yardım için kimin döndüğünü bile bilmiyor.

Bir sonraki adımlarınız neler?

İlk önce kendinizi eğitin. Bir danışman ödüyorsanız, devam etmek için yeterince bilgi edinin.

İkincisi, irtibatta kalın. Danışmanlar yalnızca düzenli güncellemeler aldıklarında sizi destekleyebilirler.

Ve sonunda, kendinizi mali bağımsızlık için zorlamaya devam edin. Danışmanlar yolu belirlemenize yardımcı olabilir, ancak yolculuk yapmak zorundasınız!

Doug Nordman, Mali Bağımsızlık ve Emekliliğe Askeri Kılavuz'un yazarıdır. O ve eşi 20 yıldan fazla hizmetin ardından aktif görevden ve yedeklerden emekli oldu ve kızları kendi askeri kariyerine başlıyor. Daha fazlasını The-Military-Guide.com adresinden okuyabilirsiniz.

Videoyu izle: Şimşek McQueen ve Örümcek Adam Yeni Arkadaşlarıyla Uçuyor (Çizgi Film Tadında - Türkçe Dublaj)

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri
Yatırım

Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri

5/18/2012 Güncelleme: Bu yazıyı yazdığımdan beri şimdi 3 oğlum var - vay! Ayrıca, Illinois devlet vergi oranlarını artırdı - çift vay !! Bright Directions, onların yatırım fonu tekliflerinde bazı iyileştirmeler yaptı ve o zamandan beri bütün 529 planımı transfer ettim. (Transfer edilen herhangi bir devlet planı için bir defaya mahsus bir vergi indirimi alırsınız).
Devamını Oku
2018 için Synchrony Bank Review
Yatırım

2018 için Synchrony Bank Review

Merkezi Connecticut'ta Stamford'da bulunan Synchrony Bank, herhangi bir yerde mevcut olan en yüksek faiz oranlarından bazılarını ödeyen bir çevrimiçi bankadır. 2003 yılında kurulmuş olan Synchrony Financial organizasyonunun bir parçasıdır, ancak köklerini 1932'ye kadar izler. Synchrony Financial'in varlıkları 90 milyar dolardan fazladır ve ABD'deki en büyük özel marka kredi kartlarının sağlayıcısıdır.
Devamını Oku
Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al
Yatırım

Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al

Hayatında kaç kez bir “yap” ya da “geri al” ı istediniz. Çoğu zaman yaptığınız kararla ve onunla birlikte gelen yankılarla sıkışmışsınız. Yatırım söz konusu olduğunda, çoğumuz yıllar boyunca hatalar yaptık. Emeklilik planınızı yeterince desteklemiyor ya da bir felakete dönüşen “sıcak hisse senedi” satın alıyor; bunlar geri dönüşü olmayan kararlardır.
Devamını Oku