Kazanmak

NAPFA Kayıtlı Mali Müşavir nedir?

Günümüzde birçok tüketici, paralarını kimin yöneteceği konusunda zorlu bir seçenekle karşı karşıya.

Bu seçim, orada çok sayıda finansal danışman ile daha da zorlaşıyor. Finansal danışman olarak gösterilen bu kişilerden bazıları, size aşırı yüklenebilecek bir ürün satışının yanı sıra size aşırı yüklenme sağlar.

Kendi çıkarları için çıkmış olan bu “kendi kendine hizmet” danışmanları, NAPFA'nın neden oluşturulduğudur.

Ulusal Mali Müşavirler Birliği'ni temsil eden NAPFA, yalnızca ücretle finans danışmanları için profesyonel bir kuruluştur. 1983'te kurulan NAPFA, tüketicilerin çatışmasız finansal danışmanlık almasına yardımcı olun.

Güven mi nedir?

Bu ücret-sadece danışmanlar bir malikanede hizmet eder. “Güven nedir?” Diye sorabilirsiniz. Güven, yasal olarak atanmış ve varlıkları başka bir kişiye güven içinde tutma yetkisine sahip bir kişidir. Güven, varlıkları kendi karından (investopedia.com) ziyade diğer kişinin “yararı” için yönetir. Bu durum, bazı danışmanların her zaman müşterinin yararına yatırım yapmamaları nedeniyle normal bir finansal danışmandan farklıdır. Mali danışmanların çoğu ya tamamen ya da kısmen komisyonlar tarafından ödenir, bu da gelirlerini en üst düzeye çıkaran ürünleri teşvik etmek için bir teşvikleri olduğu anlamına gelir.

NAPFA, bu ilişkinin, müşterinin yararına olduğu gerçeğine dayanır. Bunu söyleyerek, NAPFA sadece organizasyonlarına en yüksek standartlara uyan danışmanlar alır. Bu standartlar:

  • Sert kimlik ve eğitim gereksinimlerini karşılamalıdırlar.
  • Öncelikle bütünsel finansal danışmanlar (sadece yatırım veya vergi danışmanları olmaktan ziyade) olmalıdırlar.
  • Endüstrideki en titiz sürekli eğitim gereksinimlerini karşılamak zorundadırlar.
  • Komisyonun getirdiği çıkar çatışmasına sahip olmadıklarından emin olmak için dışarıdan profesyonel incelemeye başvurmaları gerekir.
  • Kabul edilmeden önce akranları tarafından gözden geçirilmek üzere bir mali plan sunmalıdırlar.

Ücret Sadece Mali Planlayıcı Tanımı

NAPFA-Kayıtlı Finansal Danışmanların bu yüksek standartlara uyması, insanların bunu fark etmesini sağlıyor.

Bir finansal planlayıcının tam olarak ne ücret olduğunu tanımlar?

Bu kayıtlı danışmanlar komisyonda herhangi bir ürün satmazlar ve bu nedenle dışarıdan herhangi bir çıkar çatışması yoktur. Doğrudan müşterilerden tazmin edilirler. NAPFA danışmanlarının müşterileri için en iyi finansal menfaatine dikkat çekmek için ortak bir hedefi vardır.

NAPFA danışmanları hakkında fark ettiğim bir şey, onların örgütlerinden gurur duymaları ve çok ciddiye almalarıdır. Bir başka blogcu ve CFP® profesyoneli, Roger Wohlner, NAPFA topluluğunda çok aktif. NAPFA üyeliğinin onun için neden bu kadar önemli olduğunu paylaşmasını istedim. İşte söylemesi gereken şey:

NAPFA, ilgili müşterilerimiz için en iyi olanı yapmaya yeknesak bir şekilde taahhüt eden ve sadece her birimiz teyit ettiğimiz bir güvence yeminini imzalayarak, her birimiz tarafından ücretlendirilen, sadece ücret karşılığı danışmanların bir organizasyondur.

Dahası, örgüt, diğer üyelerle paylaşmaya istekli olduğu zengin bilgi ve deneyime sahip çok çeşitli danışmanlardan oluşur. Bir müşteri sorunuyla ilgili bir sorum varsa, bu soruyu genellikle NAPFA tartışma forumuna gönderirim ve her zaman bir takım faydalı yanıtlar alırım. Diğer durumlarda doğrudan bir üye ile iletişime geçeceğim ve zamanlarını ve uzmanlıklarını daima cömert olarak buldum.

Kısacası, NAPFA üyeliğimin, üyelerimden faydalanmak için üyelerimin bilgisini kullanmamı sağladığını görüyorum. Bu ekstra bilgi tabanı, yalnız uygulayıcı olan bizler için özellikle önemlidir.

Roger hakkında blogunu Wohlner Financial'de veya onun firması Asset Strategy Consultants'da görebilirsiniz.

NAPFA Danışmanı Nasıl Bulunur?

Bir NAPFA danışmanını işe almakla ilgileniyorsanız, yapılacak en iyi şey ilk önce ana sitelerini ziyaret etmektir. NAPFA.org. Buradan ana sayfada bir Danışman Bul'u göreceksiniz (yukarıya bakın). Adres, posta kodu veya ad ile arama yapabilirsiniz ve “arama” yı seçtikten sonra, bölgenizdeki en yakın NAPFA kayıtlı danışmanlarının bir listesi olacaktır.

NAPFA Kaynakları

NAPFA web sitesinde //www.napfa.org adresinde birçok yararlı bağlantı ve kaynağa sahipler. Bölgenizde bir NAPFA nitelikli danışmanı bulmanıza yardımcı olabilirler. Ayrıca, sizin için uygun olan mali danışmanı seçmenize yardımcı olacak faydalı eğitim materyalleri de vardır. NAPFA, pek çok konuda nitelikli danışmanlardan eğitici web seminerlerine sahiptir.

NAPFA ayrıca eğitim konferanslarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu konferanslar, NAPFA'ya katılmak isteyen danışmanların yanı sıra becerilerini geliştirmek isteyen danışmanlar için sınıflara sahiptir.

NAPFA ve Kiplinger'in Kişisel Finans dergisi sayesinde, web sitesi yılda birkaç kez ücretsiz mali danışmanlık hizmeti veriyor. NAPFA ve Kiplinger'in Facebook sayfasının yanı sıra gelecek tarihleri ​​kontrol edebilir veya canlı görüntülü sohbeti web sitelerinde izleyebilirsiniz.

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Kahve Para Tasarrufu 17 Yolları
Kazanmak

Kahve Para Tasarrufu 17 Yolları

Bu benim her zamanki yazı tarzımdan biraz farklı ama direnemedim. Her şeyden önce, biliyorum çoğu kahve içerek - ben dahil. Paranın hızlı bir şekilde kahve üzerine nasıl saklanacağını paylaşmak için iyi bilgiler gerektiğini biliyordum. Yani tüm kahve insanlar için, bu senin için. Güzel bir sıcak Kupa Joe al ve oku.
Devamını Oku
Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti
Kazanmak

Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti

Kutsal Kitap, hayat dersleri ile doludur - insanlığın Tanrı ile yaşadığı deneyimleri. Depresyonda olanlar, günahlarla mücadele edenler, zor insanlarla uğraşanlar için dersler var - siz isminiz var. Bir Hıristiyan olarak, Kutsal Kitabın bana öğrettiği en önemli derslerden biri, Tanrı'nın lütfuna (ki iman gerektirir) güvenmek ve kendimi Tanrı'nın görüşüne uygun hale getirmek için kendi çalışmalarım değil.
Devamını Oku
İyi İşler Hayır Kolej Derecesi Gerekli
Kazanmak

İyi İşler Hayır Kolej Derecesi Gerekli

İyi bir iş bulmak için üniversite diplomasına ihtiyacınız var mı? Kolej derecesi olmadan, kazanamayacağımıza inanmak için genç olduğumuz zamana göre şartlıyız. Belli bir miktar eğitim ve derece gerektiren bazı yüksek ücretli kariyer alanları olduğu doğrudur. Ve iyi bir eğitim aldığım için hepim (her ne kadar iyi bir eğitim aldığınızı kanıtlamak için bir dereceye kadar inanmamasına rağmen).
Devamını Oku
Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck
Kazanmak

Ne Zaman Yaşıyorsunuz? Paycheck-to-Paycheck

Bu yılın başlarında yayınlanan bir araştırmaya göre, Amerikalıların yaklaşık yarısı maaş-maaş çekiyor. Hiç maaş çekmenin neden eve getirdiğin anı kaybettiğini merak ettin mi? Neden denemediğin önemli değil, neden öne çıkamıyorsun? Ya da, neden hemen hemen her “sürpriz faturası”, paranızı bir gönderinin içine gönderiyor?
Devamını Oku