Yatırım

Spousal IRA Katkı Kuralları

Ölümün Bize Yapması. Bir çift kutsal evliliğe katıldığında, onları bekleyen birçok yeni keşif var. Finansmanları söz konusu olduğunda, bazı ek faydalar sağlama potansiyeli vardır: konsolide kayıt tutma, müşterek vergi dosyalama durumu ve son olarak ortak kontrol hesapları; Çalışmayan bir eşe kendi IRA'larına katkıda bulunmalarına katkıda bulunma yeteneği.Ahhhh ... evlilik sevinci değil mi? İçin geçerli özel kurallar ve kısıtlamalar var IRAs'a özel katkılar Aileniz için bir IRA seçerken de dikkate alınmalıdır. Burada IRA hesabınızla ilgili bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak bazı kurallara bakacağız.

Yasal Uyarı: Kulağa hoş geldiği kadar çekici gelse de, genç bir çiftin sadece bir evsel IRA'ya ulaşabilmesini öneriyorum.

Özel katkılar için kurallar.

Eşinizin IRA'sına katkıda bulunup bulunmayacağını düşünmeniz gereken birkaç temel kural vardır. Katkı yaptığınız yıl için aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekir:

  • Vergi yılı sonunda eşinizle evlendi.
  • Eş vergi yılı için vergilendirilebilir gelir elde etti.
  • Ortak federal gelir vergisi beyannamesi.
  • Vergiye tabi geliriniz, IRA'nın sahibinden daha az olmalıdır.

Katkı limitlerinin değişime uğradığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, siz ve eşinizin her yıl IRA'ya yapabilecekleri maksimum katkılarla ilgili IRS vergi limitleri ile güncel kalmanız önemlidir.

Spousal IRA Katkıları

Bir IRA'ya katkıda bulunmak için vergiye tabi geliriniz olmalıdır. Buna ücretler, komisyonlar, ikramiyeler ve serbest meslek gelirleri dahildir. Bu, genellikle çalışan olmayan bir eşten bir IRA'ya yapılan katkıları hesaba katacaktır, ancak durum böyle değildir. Çalışan eşin tazminat gelirini kullanarak bir eşten kurulmuş bir IRA'ya ayrı katkılarda bulunabilir. Bu, evde kalmak isteyen ebeveynler veya emeklilik tasarruflarına katkıda bulunmak isteyen çalışmayan eşler için yararlı olabilir. 2010 yılında, çalışmayan eşin 50 yaşın altındaki katkı sınırı vergi yılı için 5.000 dolardı. Bu, 5.000 $ 'lık iş arkadaşına katkıda bulunabileceğine ek olarak, toplam 10.000 $' lık olası tasarruflara eşittir. Eğer 50 yaş ve üzerindeyseniz, “catch up” katkılarında yılda 1.000 $ ek katkı sağlayabilirsiniz.

Spousal IRA Katkılarının Vergilendirilmesi

Eşli katkılar da aynen sahipli olarak vergilendirilir. Bu, katkıda bulunduğunuz IRA hesabının türüne bağlı olacaktır. Geleneksel bir IRA ile, belirli gelir gereksinimlerini karşılıyorsanız, katkılarınızın tamamı veya çoğu vergi indirimi olarak kabul edilebilir. Bu, katkı anında çok büyük bir vergi avantajı olsa da, geleneksel IRA'dan yapılan dağıtımların vergilendirmeye tabi olacağını hatırlamak önemlidir. Bir Roth IRA'ya yapılan katkılar vergiden düşülebilir sayılmaz ve federal gelir vergisi beyannamenizi kaydettiğinizde gelir vergisine tabi olacaktır. Vergi yardımları hemen gerçekleşmezken, nitelikli dağıtımlar yaptığınızda daha fazla vergi ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Gördüğünüz gibi, hangi tip IRA'nın sizin ve aileniz için doğru olduğuna karar vermeden önce dikkate almanız gereken birkaç faktör vardır. Karar verildikten sonra, siz ve eşinizin mali açıdan güvenli bir emeklilik sağlamak için gerekli önlemleri aldığından emin olabilirsiniz. Ve eğer başka bir şeyde onları sevdiğini söylemediysen, işte şansın 🙂

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi, yasal veya yatırım planlama tavsiyesinin yerine geçmez. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Groucho Marx Gösterisi: Amerikan Televizyon Yarışması Gösterisi - Kapı / Gıda Bölümleri

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Aday Finansal Danışmana Sorulacak 8 Soru
Yatırım

Aday Finansal Danışmana Sorulacak 8 Soru

Aşağıdaki kitap Emily Guy Birken tarafından emekli olmadan önce beş yıl kitaptan bir alıntıdır. Çok sayıda farklı finansal planlamacı ve danışman var - ve çeşitli finansal danışmanların kullanabileceği başlıkların sadece bazıları düzenleniyor. Kendisine bir finansal planlamacısı diyen biriyle tanışmak, bir sigorta acentesi, bir borsa brokeri, bir yatırım danışmanı veya Sertifikalı Mali Planlayıcı (CFP) ile el sıkıştığınız anlamına gelebilir.
Devamını Oku
Bir Roth (Veya Geleneksel) IRA Başlatmaya Ne Kadar Para İhtiyacınız Var?
Yatırım

Bir Roth (Veya Geleneksel) IRA Başlatmaya Ne Kadar Para İhtiyacınız Var?

Sonunda, hayatınıza yatırım yapmaya başlamak gerektiğini bildiğiniz noktaya ulaştınız, ama tüm süreç sizi korkutuyor. Hisse senetleri, tahviller, çeşitlendirme, kafa karıştırıcı terimlerin listesi uzayıp gidiyor. Yatırım havuzuna dalmaktan korkmamalısınız; sandığından daha kolay. Bir Roth (veya geleneksel) IRA açmak için neye ihtiyacınız var: Gerçekten Ne Kadar?
Devamını Oku
Evinizi Ödeme Altına Nasıl Yatırırsınız? - Yatırım Zamanı Ufku
Yatırım

Evinizi Ödeme Altına Nasıl Yatırırsınız? - Yatırım Zamanı Ufku

Yatırım Zamanı Ufku Bu misafir yazısı, haftalık kısa ve basit yatırım gönderileri sunan yeni yatırımcılar için yeni bir site olan Yatırımlar ABCs tarafından yazılmıştır. Öğrendiğim en önemli para yönetimi bilgisinden biri yatırım zamanı ufku kavramıdır. Yatırım süresi ufkunun arkasındaki temel fikir, uzun vadede (yani emeklilik ve genç olmanız) yatırım yapıyorsanız, yatırımlarınızın bir kısmını veya tamamını hisse senedi veya hisse senedi gibi daha riskli menkul kıymetlere yatırmayı düşünebilirs
Devamını Oku
Çalışırken Hizmet Dağılımı - 401k Rollover
Yatırım

Çalışırken Hizmet Dağılımı - 401k Rollover

401k'ınıza göre çalışırken eski ıslık günlerini hatırlıyor musunuz? Şirketiniz 401k'ınıza çok güzel bir maç yapmıştı. Dengeniz her zaman yüksekte ve emeklilik ufukta olduğu gibi görünüyordu. Sonra 2008 geldi ve ıslık daha çok bir sızlanana dönüştü. Merak etme, ben de sızlanıyordum.
Devamını Oku