Yatırım

Spousal IRA Katkı Kuralları

Ölümün Bize Yapması. Bir çift kutsal evliliğe katıldığında, onları bekleyen birçok yeni keşif var. Finansmanları söz konusu olduğunda, bazı ek faydalar sağlama potansiyeli vardır: konsolide kayıt tutma, müşterek vergi dosyalama durumu ve son olarak ortak kontrol hesapları; Çalışmayan bir eşe kendi IRA'larına katkıda bulunmalarına katkıda bulunma yeteneği.Ahhhh ... evlilik sevinci değil mi? İçin geçerli özel kurallar ve kısıtlamalar var IRAs'a özel katkılar Aileniz için bir IRA seçerken de dikkate alınmalıdır. Burada IRA hesabınızla ilgili bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak bazı kurallara bakacağız.

Yasal Uyarı: Kulağa hoş geldiği kadar çekici gelse de, genç bir çiftin sadece bir evsel IRA'ya ulaşabilmesini öneriyorum.

Özel katkılar için kurallar.

Eşinizin IRA'sına katkıda bulunup bulunmayacağını düşünmeniz gereken birkaç temel kural vardır. Katkı yaptığınız yıl için aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekir:

  • Vergi yılı sonunda eşinizle evlendi.
  • Eş vergi yılı için vergilendirilebilir gelir elde etti.
  • Ortak federal gelir vergisi beyannamesi.
  • Vergiye tabi geliriniz, IRA'nın sahibinden daha az olmalıdır.

Katkı limitlerinin değişime uğradığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, siz ve eşinizin her yıl IRA'ya yapabilecekleri maksimum katkılarla ilgili IRS vergi limitleri ile güncel kalmanız önemlidir.

Spousal IRA Katkıları

Bir IRA'ya katkıda bulunmak için vergiye tabi geliriniz olmalıdır. Buna ücretler, komisyonlar, ikramiyeler ve serbest meslek gelirleri dahildir. Bu, genellikle çalışan olmayan bir eşten bir IRA'ya yapılan katkıları hesaba katacaktır, ancak durum böyle değildir. Çalışan eşin tazminat gelirini kullanarak bir eşten kurulmuş bir IRA'ya ayrı katkılarda bulunabilir. Bu, evde kalmak isteyen ebeveynler veya emeklilik tasarruflarına katkıda bulunmak isteyen çalışmayan eşler için yararlı olabilir. 2010 yılında, çalışmayan eşin 50 yaşın altındaki katkı sınırı vergi yılı için 5.000 dolardı. Bu, 5.000 $ 'lık iş arkadaşına katkıda bulunabileceğine ek olarak, toplam 10.000 $' lık olası tasarruflara eşittir. Eğer 50 yaş ve üzerindeyseniz, “catch up” katkılarında yılda 1.000 $ ek katkı sağlayabilirsiniz.

Spousal IRA Katkılarının Vergilendirilmesi

Eşli katkılar da aynen sahipli olarak vergilendirilir. Bu, katkıda bulunduğunuz IRA hesabının türüne bağlı olacaktır. Geleneksel bir IRA ile, belirli gelir gereksinimlerini karşılıyorsanız, katkılarınızın tamamı veya çoğu vergi indirimi olarak kabul edilebilir. Bu, katkı anında çok büyük bir vergi avantajı olsa da, geleneksel IRA'dan yapılan dağıtımların vergilendirmeye tabi olacağını hatırlamak önemlidir. Bir Roth IRA'ya yapılan katkılar vergiden düşülebilir sayılmaz ve federal gelir vergisi beyannamenizi kaydettiğinizde gelir vergisine tabi olacaktır. Vergi yardımları hemen gerçekleşmezken, nitelikli dağıtımlar yaptığınızda daha fazla vergi ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Gördüğünüz gibi, hangi tip IRA'nın sizin ve aileniz için doğru olduğuna karar vermeden önce dikkate almanız gereken birkaç faktör vardır. Karar verildikten sonra, siz ve eşinizin mali açıdan güvenli bir emeklilik sağlamak için gerekli önlemleri aldığından emin olabilirsiniz. Ve eğer başka bir şeyde onları sevdiğini söylemediysen, işte şansın 🙂

Bu bilgi, belirli bireyselleştirilmiş vergi, yasal veya yatırım planlama tavsiyesinin yerine geçmez. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Groucho Marx Gösterisi: Amerikan Televizyon Yarışması Gösterisi - Kapı / Gıda Bölümleri

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Motif İnceleme - Uzmanlar ile Yatırım
Yatırım

Motif İnceleme - Uzmanlar ile Yatırım

Bu Motif incelemesine başladığımda, yatırım yapmanın en iyi yolunun da yatırım yapmanın en sıkıcı yolu olabileceğini biliyordum. Al ve tut. Al ve tut. Satın al, evet, bekle! Uzun vadeli yatırımlar kitleler için tavsiyemdir ve ne yazık ki, bu yatırım için çok heyecan verici bir yol değildir. Bunu düşün.
Devamını Oku
En İyi Roth IRA Oranları Nelerdir?
Yatırım

En İyi Roth IRA Oranları Nelerdir?

Sık sık finansal planlamacı olarak aldığım en sık sorulan sorulardan biri: “Roth IRA'nın en iyi oranları hangisi?”. Yakın bir saniyede geliyor, “Şu anda satın almak için en iyi stok hangisi?” Bu soruların her ikisi de son derece zor, eğer imkansız değilse, cevap vermek. Buna ek olarak, Roth IRA'lara ulaştığım soru neredeyse hiç mantıklı değil.
Devamını Oku
Roth IRA Dönüşümünün Öngörülmeyen Sonuçları
Yatırım

Roth IRA Dönüşümünün Öngörülmeyen Sonuçları

Bu, JoeTaxpayer'den başka bir misafir gönderi. Blogumda, 2010'un Roth IRA dönüşüm etkinliğini büyük ölçüde ayrıntılı olarak ele alan birkaç makale paylaştım. Bu birçok kişi için harika bir fırsat olsa da, bir dönüşümün pek çok örneği yoktur. Roth IRA dönüşümünün bazı artılarını ve eksilerini ve sonuçlanabilecek öngörülemeyen sonuçları paylaşmak için JoeTaxpayer'a baktım.
Devamını Oku