Emlak

Açık Artırmada Emlak Alımı? Ne bilmek istiyorsun

Açık Arttırmada Ev Alış

Açık artırmalar, gerçek pazarlıkların yanı sıra çok eğlenceli olabilir. Önemli olan, açık artırma sürecinin nasıl çalıştığını bilmek ve planlarınıza uyması halinde bir pazarlık avantajından yararlanmaktır.

Bir açık artırmaya katılmadan önce, potansiyel alıcılar ilgilendikleri belirli mülkler hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi bulmaya çalışmalıdır. Çoğu emlak ihalesi muhtemel alıcılara bazı denetim haklarına izin verirken, açık artırma yöneticisi ile doğrudan irtibat kurulmasına genellikle ihtiyaç vardır. kişisel denetimler.

Mülkiyet bilin

Mülkün özelliklerini, konumunu ve durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Aynı alandaki benzer mülklerin satışlarına bakarak mülkün mevcut piyasa değerini ayırt etmeye çalışın. Özellikleri aynı oda, özellikle yatak odası ve banyo ile karşılaştırın, ancak "ekstralar" -swimming havuzları veya güverte, garajlar, vb nedeniyle fiyat farklılıkları sağlamak için emin olun. İyi hazırlanmış bir açık artırma gelen teklif teklif fiyatını belirlemek yardımcı olacaktır ve hatta belirli bir mülke teklif verilip verilmeyeceğine karar vermenize yardımcı olur.

Bir mülkiyet, ihale eylemi, vergi iadesi başvurusu, mahkeme emriyle satış, sözleşmedeki hükümler, boşanma kararı, bir mülkün ihtiyaçlarını karşılamak için bir gerekçe olmak üzere bir dizi açık artırma formatında satışa çıkarılır. Bir ortaklığın ya da güvenin tasfiyesi ya da mülkün mülkiyeti hızlı bir şekilde elden çıkarmak için açık artırmayı seçmesi nedeniyle.

Açık Artırma Süreci ile Tanıdık

Emlak açık arttırmacıları çeşitli açık artırma biçimleri ve ihale prosedürleri kullanırlar. Hangi metotların kullanılacağının belirlenmesinde birçok faktör rol oynamaktadır. Aşağıda, günümüzde kullanılan daha yaygın emlak açık artırma formatları ve ihale prosedürleri bulunmaktadır.

  • Mutlak bir açık artırma, söz konusu teklifin ne kadar düşük olabileceğine bakılmaksızın, mülkün en yüksek teklifi veren kişiye satıldığı bir açık artırmadır. Bu tip emlak ihalesi, genellikle mülkün satması gerektiğini bildiğinden, çoğu teklif vereni çeker.
  • Açık artırma, ayrıca minimum teklif açık artırması olarak da adlandırılır, açık artırma başlangıcından önce önceden belirlenmiş bir minimum teklif tutarı belirler.
  • Sahibinin geri çekilmesine ilişkin açık artırmaya konu olan bir konu, satıcının kendisi için kendisine teklif vermesine ya da para miktarını sevmediyse, açık artırmadan mülkünü geri çekmesine izin verir.
  • Sessiz veya mühürlü bir teklif açık artırması, tekliflerin önceden yapılmasına ve incelenmek üzere sunulmasına izin verir. Kimse kimsenin teklif vermediğini bilmiyor.
  • Bir haciz ya da diğer mahkeme emri satışı durumunda, devlet yasaları genellikle, satıştan önce mülkün ilan edilmesi gereken bir süre belirler. Bu birkaç farklı amaca hizmet ediyor. En önemlisi, potansiyel alıcılar çekmek için yeterli uyarı vermektir. Açık artırmanın bu şekilde duyurulmasının diğer başlıca sebebi, tüm ilgili taraflara menfaatlerini korumak için yeterli zaman vermek. Bununla birlikte, önceden haber vermek ve reklam vermekle bile, açık artırmada birçok potansiyel alıcıyı çekmek nadirdir.

Bir konuşma var….

Müzayedenin nasıl çalıştığını anladıktan sonra kendinize sormanız gerekir: Bu benim için mi? Teklif vermek eğlenceli olabilir, ancak maliyetli olabilir. Asla teklif etmeyin çünkü anın ateşine yakalanırsınız. Bazı açık artırmalar çok korkutucu olabilir. Bir izleyici olarak birkaçına gitmek iyi bir fikirdir, böylece kullanılan ihale ve terminolojinin hızına alışırsınız.

Bir açık artırmada bir ev satın alırken her zaman bir risk derecesi olacaktır, ancak küçük bir titizlikle, potansiyel mülk sahipleri bu şekilde çok fazla para tasarrufu sağlayabilirler.

Kısmen, Emlak Yatırımcı'nın McGraw-Hill yayınından Jack Cummings'in Cevap Kitabından alıntı yapılmıştır.

Videoyu izle: 3200 DOLARA EV ALDIM. AMERİKADA AÇIK ARTIRMADAN EV NASIL ALINIR.

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?
Emlak

Bir Yararlanıcı Faydalanıcı Olduğunda Ne Olur?

Ebeveynlerin çoğu, çocuklarını güven ve / veya emeklilik hesaplarından faydalanıcı olarak adlandırmak isterler. Mali deneyime sahip olmayan çocuklar, kendilerine bırakılan büyük miktardaki parayla başa çıkacak kadar olgunlaşmamışlardır ve yasalar gereği, reşit olmayan bir kimsenin varlıklarını devlette çoğunluğa erişinceye kadar varlıklarını idare etmeden idare edemezler.
Devamını Oku
İlk ev satın alma üzerinde 12 işaretçiler
Emlak

İlk ev satın alma üzerinde 12 işaretçiler

İlk evinizi satın alma ipuçlarına girmeden önce, bir şeyi netleştirmek istiyorum. Bu ipuçları için, oturduğunuz ve bir evde ne kadar paraya ve ne aradığına karar verdiğinizi varsayıyorum. Evden eve girmeden önce, ev satın almaya giden çok fazla iş var.
Devamını Oku
Şimdi bir Devremülk Almalıyım?
Emlak

Şimdi bir Devremülk Almalıyım?

Üniversitedeyken, oda arkadaşımın ebeveynlerinden biri devre dışı bıraktı. Hafta sonlarından birini "dönüş" yaptıkları için kullanmayacaklardı, bu yüzden oda arkadaşlarımız olarak mini bir tatil yapıp devremülkte kalmaya karar verdik. Çok eğlenceliydi ve belki de, büyüdüğümde, devremülk kiralamak veya satın almak istiyorum diye düşündüm.
Devamını Oku
Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olmak: Ne Zaman Kiraya Verir

Birçok insan için Amerikan rüyası ev sahibi olmak olabilir, ancak satın almak her zaman mantıklı değildir. Kiralamak için daha mantıklı olan zamanlar vardır. Üniversiteyi bitirdikten sonra hala bekardım (ama gelecekteki eşimle çıkmıştım) ve bazı arkadaşlarımla bir ev satın alma fırsatım oldu.
Devamını Oku