Emlak

Açık Artırmada Emlak Alımı? Ne bilmek istiyorsun

Açık Arttırmada Ev Alış

Açık artırmalar, gerçek pazarlıkların yanı sıra çok eğlenceli olabilir. Önemli olan, açık artırma sürecinin nasıl çalıştığını bilmek ve planlarınıza uyması halinde bir pazarlık avantajından yararlanmaktır.

Bir açık artırmaya katılmadan önce, potansiyel alıcılar ilgilendikleri belirli mülkler hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi bulmaya çalışmalıdır. Çoğu emlak ihalesi muhtemel alıcılara bazı denetim haklarına izin verirken, açık artırma yöneticisi ile doğrudan irtibat kurulmasına genellikle ihtiyaç vardır. kişisel denetimler.

Mülkiyet bilin

Mülkün özelliklerini, konumunu ve durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Aynı alandaki benzer mülklerin satışlarına bakarak mülkün mevcut piyasa değerini ayırt etmeye çalışın. Özellikleri aynı oda, özellikle yatak odası ve banyo ile karşılaştırın, ancak "ekstralar" -swimming havuzları veya güverte, garajlar, vb nedeniyle fiyat farklılıkları sağlamak için emin olun. İyi hazırlanmış bir açık artırma gelen teklif teklif fiyatını belirlemek yardımcı olacaktır ve hatta belirli bir mülke teklif verilip verilmeyeceğine karar vermenize yardımcı olur.

Bir mülkiyet, ihale eylemi, vergi iadesi başvurusu, mahkeme emriyle satış, sözleşmedeki hükümler, boşanma kararı, bir mülkün ihtiyaçlarını karşılamak için bir gerekçe olmak üzere bir dizi açık artırma formatında satışa çıkarılır. Bir ortaklığın ya da güvenin tasfiyesi ya da mülkün mülkiyeti hızlı bir şekilde elden çıkarmak için açık artırmayı seçmesi nedeniyle.

Açık Artırma Süreci ile Tanıdık

Emlak açık arttırmacıları çeşitli açık artırma biçimleri ve ihale prosedürleri kullanırlar. Hangi metotların kullanılacağının belirlenmesinde birçok faktör rol oynamaktadır. Aşağıda, günümüzde kullanılan daha yaygın emlak açık artırma formatları ve ihale prosedürleri bulunmaktadır.

  • Mutlak bir açık artırma, söz konusu teklifin ne kadar düşük olabileceğine bakılmaksızın, mülkün en yüksek teklifi veren kişiye satıldığı bir açık artırmadır. Bu tip emlak ihalesi, genellikle mülkün satması gerektiğini bildiğinden, çoğu teklif vereni çeker.
  • Açık artırma, ayrıca minimum teklif açık artırması olarak da adlandırılır, açık artırma başlangıcından önce önceden belirlenmiş bir minimum teklif tutarı belirler.
  • Sahibinin geri çekilmesine ilişkin açık artırmaya konu olan bir konu, satıcının kendisi için kendisine teklif vermesine ya da para miktarını sevmediyse, açık artırmadan mülkünü geri çekmesine izin verir.
  • Sessiz veya mühürlü bir teklif açık artırması, tekliflerin önceden yapılmasına ve incelenmek üzere sunulmasına izin verir. Kimse kimsenin teklif vermediğini bilmiyor.
  • Bir haciz ya da diğer mahkeme emri satışı durumunda, devlet yasaları genellikle, satıştan önce mülkün ilan edilmesi gereken bir süre belirler. Bu birkaç farklı amaca hizmet ediyor. En önemlisi, potansiyel alıcılar çekmek için yeterli uyarı vermektir. Açık artırmanın bu şekilde duyurulmasının diğer başlıca sebebi, tüm ilgili taraflara menfaatlerini korumak için yeterli zaman vermek. Bununla birlikte, önceden haber vermek ve reklam vermekle bile, açık artırmada birçok potansiyel alıcıyı çekmek nadirdir.

Bir konuşma var….

Müzayedenin nasıl çalıştığını anladıktan sonra kendinize sormanız gerekir: Bu benim için mi? Teklif vermek eğlenceli olabilir, ancak maliyetli olabilir. Asla teklif etmeyin çünkü anın ateşine yakalanırsınız. Bazı açık artırmalar çok korkutucu olabilir. Bir izleyici olarak birkaçına gitmek iyi bir fikirdir, böylece kullanılan ihale ve terminolojinin hızına alışırsınız.

Bir açık artırmada bir ev satın alırken her zaman bir risk derecesi olacaktır, ancak küçük bir titizlikle, potansiyel mülk sahipleri bu şekilde çok fazla para tasarrufu sağlayabilirler.

Kısmen, Emlak Yatırımcı'nın McGraw-Hill yayınından Jack Cummings'in Cevap Kitabından alıntı yapılmıştır.

Videoyu izle: 3200 DOLARA EV ALDIM. AMERİKADA AÇIK ARTIRMADAN EV NASIL ALINIR.

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?
Emlak

Sağlık İçin Dayanıklı Bir Vekalet Nedir?

Hiç kimse kendiliğinden ya da kendileri adına tıbbi karar veremediklerini düşünmek istemez. Ancak, herkesin hayatında, kendileri için karar veremeyecekleri bir noktaya ulaştıkları bir zaman gelir. Bunun nedeni, bir kişinin artık bunun için zihinsel kapasiteye sahip olmaması, ya da bir krizde ya da acil bir durumda olması ve bunları gerçekleştirememesidir.
Devamını Oku
Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi
Emlak

Faydalanıcılığınızı Gözden Geçirmenin Uber Önemi

Bugün, bireysel emeklilik hesaplarınız, hayat sigortası poliçeleriniz ve hatta mevcut işinizdeki 401K'nızdaki yararlanıcı atama formlarını gözden geçirmenin neden bu kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Faydalananları gözden geçirmeyi düşünmemek büyük bir şey mi? Bunun neden bu kadar önemli olduğunu ve bir küçük gözetimin aileniz için nasıl büyük bir fark yaratabileceğinin hızlı bir hikayesini paylaşmama izin verin.
Devamını Oku
Vekaletname Gerekirmi?
Emlak

Vekaletname Gerekirmi?

Vekaletname, bir bireyin yasal yetkisini başka bir kişiye devreten yasal bir araçtır. Bir birey yetersiz veya zihinsel yetersizlik durumunda, POA, kendi adına karar vermek için güvenilir bir taraf tayin eder. Kimsenin bir vekalete ihtiyacı olmadığını iddia etmek zor.
Devamını Oku
Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?
Emlak

Yararlanıcınız için bir IRA Nasıl Uzanır?

Emeklilik sırasında varlıklarınızı bir IRA'ya indirmeyi beklemiyorsanız, hesap bakiyesini varislerinize hesabın vergi ertelenmiş büyüme potansiyelini uzun süre koruyacak şekilde en verimli şekilde transfer etmek için iyi bir fikirdir. olabildiğince. Birçok Amerikalı için, serveti çok kuşaklı bir gergin IRA ile transfer etmek ideal bir çözüm olabilir.
Devamını Oku