Yatırım

GFC 002'YE SORMAK: Kendi Paranı Saklamak ve Gelecek İçin Bir Miras Oluşturmak

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz.

Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın bir kopyasının şanslı alıcısı sizsiniz. Maliye askerlerive 50 $ Amazon hediye kartı.

Peki ne bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!

İşte bugünün mirasını inşa etmekle ilgilenen Stephen'dan GFC sorusunu sorun:

Hey Jeff Kendi paramın çoğunu kendi cebimde tutmanın ve gelecek nesiller için miras inşa etme rutini oluşturmanın en iyi temel yapısını ve araçlarını bilmek isterim. Teşekkür ederim Stephen C.

Federal Reserve tarafından yapılan yakın tarihli bir anket, Amerikalıların yaklaşık yarısının, eğer yapmaları gerekiyorsa 400 $ 'a gelemediğini, yani bu sorunun göründüğünden çok daha önemli olduğunu belirtti. Bu, hepimizin temelleri gözden geçirmek için biraz zaman ayırmamız gerektiği anlamına gelir.

Stephen'ın sadece kendi paralarından daha fazlasını tutmayı değil, aynı zamanda gelecek nesiller için miras oluşturmayı da istemesini seviyorum. Motivasyonel açıdan bakıldığında, başkalarının yararına bir mali gelişme planına başlamak genellikle daha güçlü bir teşvik sağlayabilir.


Bu hedeflere ulaşmak için ne gerekiyor? Temel tutacağız.

Adım 1: Sizin Aracınızın Altında Yaşamayı Öğrenin

Bu ilk adımdır, çünkü takip eden her şey onsuz imkansız olacaktır. İnsanlar bazen şansın bir sonucu olarak finansal açıdan başarılı olacaklarını düşünürler - bir şelaleye dönüşürler, kazanan bir piyango bileti alırlar, miras alırlar, bir ev veya iş satıyorlar ya da doğru stok gruplarını seçerler.

Bu durum vesilesiyle gerçekleşir, ancak insanların büyük çoğunluğu için servet biriktirmenin tek yolu bir plan oluşturmak ve onu sadakatle yürütmektir.

Para biriktirmek ve finansal bir miras inşa etmek için, öncelikle tasarruf sağlamak için bütçenizde yer açmak zorundasınız. Bu, sizden daha az yaşamanızı öğrenerek gerçekleşir. Basitçe söylemek gerekirse, yılda 50.000 dolar kazanırsanız, 40.000 $ ve 10.000 $ 'lık bankada yaşarsınız. 10 yıl sonra, 100.000 dolar artı bu paradan kazanılan yatırım gelirini kurtardınız. Bu noktada, tasarruflarınız gelirinizden birkaç kat daha yüksek olacaktır. Finansal başarı böyle görünüyor.

Bu konseptte basit, ancak uygulamada çok zor. Doğal bir koruyucuysanız ve bazı insanlar ise böyle olmayabilir. Ama geri kalanımız için disiplin ve tutarlılık gerektirir.

Yaşam masraflarınızı düşürerek başlamak zorundasınız. Bununla ne kadar ilerleyeceğiniz, mali hedeflerinizin ne olduğuna bağlı olacaktır. Her yıl sadece biraz para biriktirmeyi planlıyorsanız, muhtemelen kuponları keserek, restoranın yemeklerini keserek ve zorlukla kullandığınız bazı hizmetleri eleyerek bunu başarabilirsiniz.

Ancak ciddi miktarda para kazanmak istiyorsanız, gerçek bir fedakarlık gerektirecektir. Bazı örnekler:

  • Daha az pahalı bir konut düzenlemesine yatırım yapmak
  • Daha fazla araba satın almak için para ödeyebilirsiniz.
  • Yıllık etkinlikten, her birkaç yılda bir olmak üzere tatile çıkma
  • Akranlarınızın yaşam ve harcama kalıplarını görmezden gelmek

Herkes böyle bir bedel ödemek istemiyor, bu yüzden nispeten az insan finansal bağımsızlığa kavuşuyor.

İstediğin şeyi ciddiyetle değerlendir ve eğer gerekli fedakarlıkları yapmak istiyorsan.

Adım 2: Tasarruf Sürecini Otomatikleştirin

Bütçenizi para biriktirmek için bir yer yaptıktan sonra, bunun gerçekleşmesini sağlayacak bir mekanik işlem oluşturmanız gerekir. Süreç ne kadar otomatik olursa, o kadar kolay olur. Bu, görünüm dışı gerçekleşen para tasarrufu yöntemleri yaratmak anlamına gelir.

Bunu bordro tasarrufu kesintileriyle yapabilirsiniz. Bunu, işveren sponsorluğunda 401 (k) planları ile yapmak yaygındır. Böyle bir planınız varsa, kesinlikle buna katılmalısınız. Sadece para biriktirmek için iyi bir yol değil, aynı zamanda bunu yapmak için vergi kesintisi de alıyorsunuz. En azından, plana katkısı olan herhangi bir işvereni azami seviyeye çıkaracak kadar katkıda bulunmalısınız. High-end'de, yılda 40.000 $ 'a (50 yaş ve üzerindeyseniz) 24.000 $' a kadar katkıda bulunabilirsiniz. Maksimum katkıya varabilir ve bir şirket eşleşmesi elde ederseniz, hızlı bir şekilde para biriktirirsiniz.

Emeklilik planları bordro tasarruflarını kullanmanın tek yolu değildir. Tasarruf hesabını, acil durum fonunu, IRA'yı veya seçtiğiniz başka bir yatırım hesabını finanse etmek için bordro kesintileri kullanabilirsiniz.

Bordro kesintileri ile ilgili güzel şey, tamamen otomatik para tasarrufu yapmalarıdır. Olmadığını iddia ederseniz, neredeyse hiç stres olmadan kısa sürede çok para biriktirebilirsiniz.

Başka bir seçenek de bankaların düşmesi. Bu gelir vergisi iadeleri, ikramiye çekleri, nakit hediyeler veya kişisel varlıkların satışından elde edilen geliri içerebilir. Bu düzenli tasarruf çabalarınızı hızlandıracak. Önemli olan parayı biriktirmek hemen, Daha önce harcayabildiğin gibi.

Bunların hiçbiri kolay olmayacak, bu yüzden araçlarınızın altında yaşamak için çok önemli. Temel fikir, anında kontrolünüzden para almak ve biriktirdiği ve büyüdüğü yerde tasarruf etmektir.

3. Adım: Paranıza Yatırım Yapın - Ama Çılgın Olmayın

Tasarruflar hayatınıza likidite getirecek, ancak gelecek için yatırım yapmak daha da önemli. Paranı bu şekilde büyütürsün. Ama bununla taşınmayın; Çok az insan zenginliklere yatırım yapmak için zamana, yeteneğe ve eğilime sahiptir. Ayaklarınızı yere bırakmak ve profesyonellere yatırım yapmaktan vazgeçmek en iyisidir.

Bu çoğunlukla yatırım fonlarına yatırım yapmak ve borsa yatırım fonları (ETF'ler) anlamına gelir.Bunlar, profesyonel yöneticiler tarafından yönetilen düzinelerce hisse senedinden oluşan fonlardır. Yüksek teknoloji, sağlık, finans ve enerji gibi çeşitli sektörlerde uzmanlaşan S & P 500 veya sektör fonlarında olduğu gibi, popüler endekslerle eşleşen endeks fonlarına yatırım yapabilirsiniz.

İşinizin parayı yatırım yapmak için saklamak olduğunu ve fonların sizin için gerçek yatırım yapmasını sağladığını varsaymalısınız. Bu, hayatınızı geçirirken ve kariyerinizi yönetmek için zamanınızı harcayacağınız zaman sizi özgürleştirecektir, zira yatırımın kirli işi sizin için yapılır.

Adım 4: Dışarı Çık ve Borçtan Çık

Mevcut kültürümüzde borç iyi huylu bir müttefik olarak görülüyor; değil. Borcun gerçekten ne olduğu net değerinizde bir azalmadır. Eğer 100.000 dolar tasarrufunuz varsa ve 70.000 dolar borcunuz varsa, net değeriniz $ 100,000 değil, 30.000 $ 'dır.

Büyük bir yuva yumurtası biriktirmek için, sadece büyük miktarda borçla dengelenmesi iyi olur. Amacınız zaten sahip değilseniz, borçtan uzak durmanız veya mümkün olan en kısa zamanda çıkmanız.

Borcun neden olduğu stresin yanı sıra aylık nakit akışınızın da azalmasını temsil eder. Bunu ödeyerek nakit akışınızı artırırsınız, ki bu da tasarruf için kullanabileceğiniz nakit miktarını artırır. Çok somut bir şekilde, borcunu ödemek yaşam masraflarınızı azaltır ve bu da onu iki katına çıkarır.

5. Adım: Kurs Devam Edin

Daha fazla insanın finansal olarak bağımsız olmamasının duygusal bir nedeni var: Oraya gitmek o kadar heyecan verici değil. Bu, kazandığınız paradan daha az yaşamanız, paranızı alamayacağınız yere koymanız ve başka şeyler kadar çok şey almamanız ya da o kadar çok şey yapmamanız demektir.

Zamanınızı meşgul etmenin ve kendinizi para merkezli olmayan şeyleri eğlendirmenin yollarını bulursanız yardımcı olabilir. Fakat gelecek için bir miras inşa etmek konusunda ciddiyseniz, uzun vadeli bir taahhütte bulunmanız gerekecektir. Sadece aylar hatta birkaç yıl değil, uzun yıllar alacak. Ve hedefleriniz yüksekse, onlarca yıl alacak.

Zaman faktörünün farkında olmalısın. Planınızla kalmaya ve sürekli olarak uygulamaya hazır olmalısınız. Bu, dikkat dağıtıcıya karşı korunmak anlamına gelir ve onlar yol boyunca ortaya çıkarlar.

Ama şunu anla, Mali bağımsızlığın faydaları çoğunlukla arka uçtadır. Yuva yumurtasını inşa ederken, hayatın sıkıcı olabileceği doğrudur. Ama servetiniz kritik bir kütleye ulaştığında, hayatın konforunun tadını çıkarmaya başlayacaksınız ve daha fazla refah sahibi olacağınız için çoğu insandan daha büyük bir dereceye sahip olacaksınız.

Bir plan belirleyin, temel tutun ve tutarlı bir şekilde uygulayın. Anladığından daha hızlı varsın.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Bir Roth IRA Dönüşüm Mali Yardımı Etkiler mi?
Yatırım

Bir Roth IRA Dönüşüm Mali Yardımı Etkiler mi?

Blog'daysanız, Roth IRA 2010 dönüşüm etkinliğinde çok yazdığımı fark ettiniz. Roth IRA'nın vergiden muaf yararlarının tadını çıkarmaya istekli olduğu için, bir tonluk bir ton alıyor. Her şeyde olduğu gibi, komşunuz bunu yapıyor olduğu için, yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Roth dönüşümünün öngörülemeyen bazı sonuçlarına daha yakından baktık ve tüm gerçekleri bilmeden dönüştürdüğünüzde sahip olabileceğiniz bazı potansiyel tuzakları açığa çıkardık.
Devamını Oku
Peer-to-Peer Ödünç 101
Yatırım

Peer-to-Peer Ödünç 101

Eşler arası kredilendirme, finansal çöküşten bu yana kuvvetli bir şekilde gerçekleşti - ve tesadüfen değil. Bu, bankaların kimseye borç vermediğine karar verdikleri zamandı. Karar, serbest piyasanın insanların borç para ödemesi için başka bir yol sağlaması için bir fırsat açtı. Ve bu, eşler arası fenomen popüler olmaya başladığı zamandır.
Devamını Oku