Maliye

En iyi teklifi alıyor musun? Karşılaştırma Alışverişi Sırasında Dikkate Alınacak 5 Şey

İnternet ile ilgili en güzel şeylerden biri, tüketicilerin yan yana ürünlerini karşılaştırarak evden rahat alışveriş yapabilmeleridir. Sorun şu ki, en iyi anlaşmayı ararken genellikle bir ürünün fiyatına odaklanma hatasını yapıyoruz. Çevrimiçi alışveriş yaparken ya da yerel bir perakendecideki en iyi fiyatı elde etmekten daha fazlasını elde etmek için daha fazlası var. Karşılaştırma alışverişi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken beş şey vardır, böylece en iyi anlaşma olup olmadığını merak etmeniz gerekmez.

Kalite

Muhtemelen yapılabilecek en kötü hata, pazarlık ararken kalite göz ardı etmektir. Kaliteli ürünlerde gerçekten iyi pazarlıklar var; onları bulmak biraz zaman alabilir. Elbette, bir fincan kahve ile oturmak ve en iyi fırsatı ararken ağa göz atmak güzel, ama bir ürünün yapıldığı ve üreticinin / tasarımcının olduğu materyalleri düşünmeyi unutmayın. Eski ustalığı hatırlayın, “Bir ekmeğin kulağından ipek bir çanta çıkaramazsınız”, bu bizi ustalığa getirir.

ustalık

En iyi anlaşmayı ararken dikkate alınacak ikinci şey, ürünün nasıl ve nerede yapıldığıdır. Bu günlerde yoluna çıkan bir şey eski moda ustalıktır. Gerçek bir İsviçre saati ya da 29.95 $ 'lık bir koç çantası bulamazsınız ve bunun bir nedeni var - işçilik! Her köşede knock-off var, ama asıl şey her zaman daha fazla paraya mal olur ve sonunda en iyi anlaşma olur. Eğer bir tasarımcıya sahip olmak istiyorsanız ve en iyi pazarlığı arıyorsanız, sezon sonu satışlarını bekleyin. İyi hazırlanmış bir ürün yıldan yıla ve / veya yıldan yıla kullanılabilir.

miktar

Üreticilerin genellikle tüketicileri en iyi anlaşmayı aldıklarını düşünmek için kandırmak için kullandıkları ve elektronikten bakkaliye kadar her şeyde tahta boyunca kullanılan bir başka 'hiledir'. Bunun nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, bir dahaki sefere markete gittiğinizde kahve kremasına bakın. Büyüklüğü iki katına çıkmış ve belki de iki katı fiyattan daha az olan bu büyük konteynerleri bulmak yaygındır. Fakat ons başına onsu karşılaştırırsanız, daha iyi anlaşmanın daha küçük boyutlu konteynerlerden iki tane satın almak olduğu anlaşılır. Ürünün fiyatı iki katına çıkıyor; Ancak, büyük konteynerleri yanıltıcı olarak, katkının miktarının 1.5 katı için neredeyse iki katı fiyat ödersiniz. Büyük bir paket satın alırken gerçekten en iyi anlaşmayı yapıyor musunuz - genellikle değil!

performans

İki ürün aynı görünebilir, ancak çoğu zaman diğerinden daha üstün performansa sahiptir. Yerel bir mağazada alışveriş yaparken karar vermenin bir yolu olmayabilir, ancak çevrimiçi alışveriş yapanların müşteri referanslarını veya yorumlarını okuma avantajı vardır. Ürün özellikleri, hem üreticinin web sitesinde hem de çevrimiçi satıcı veya bağlı kuruluşun sitesinde listelenir. Ürünün nasıl çalıştığını, ne yapılması gerektiğini ve başkalarının bunun hakkında ne söylediğini araştırmak için zaman ayırın. Örneğin, iki düz ekran televizyon aynı şirket tarafından görünebilir ve hatta aynı şirket tarafından üretilebilir, ancak bir kişi 100 $ daha az satıyor. Arka ışıklandırmanın, resmin kalitesini düşürecek şekilde düşük olması olabilir. Her zaman ürün yorumlarını okuyun!

Uzun yaşam

Son olarak, bir ürünün ömrünü düşünmek için zaman ayırın. Bir dahaki sefere pazarlık yapmaya gittiğinizde kendinize şu soruyu aklınızda bulundurun: “Donmuş gıdaların vakum paketleri ne zaman LED ampullerle ortaktır?” Cevap oldukça basit - uzun ömürlü! Bir LED ampul bir akkor ampulden on kat daha pahalı olabilir, ancak yirmi beş ila elli kat arasında daha uzun süre dayanır! Bir akkor ampulün ortalama ömrü 2.000 saatlik kullanım ömründe iken, bir LED lamba karartmadan önce 50.000 ila 100.000 saat sürecek. Bir ürünün beklenen uzunluğunu belirlemeye çalışırken bir ipucu. Üretici garantisinin uzunluğuna bakın! Bir üretici, beklenen ömrünün üzerinde bir ürünü garanti eden bir işte kalmaz.

Gerçekten en iyi anlaşmayı mı yapıyorsun? Klişe gibi gelebilir, ama gerçek şu ki, çoğu kez sizin için ödediğiniz şeyi alırsınız!

Bu konuk yazarı, Dealio için serbest yazar ve hevesli bir anlaşma avcısı olan Helen Fang. Helen’in alışveriş yapmak için en sevdiği gün, Cyber ​​Monday’dir. Helen LPL Financial ile bağlantılı veya onaylanmamıştır.

Videoyu izle: İLK BULUŞMA TAVSİYELERİ / İLK BULUŞMADA YAPILMASI & YAPILMAMASI GEREKENLER

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Milyonerlere Emülasyonuyla Borçtan 70 Bin $ Nasıl Ödeniyor?"/>
Maliye

Milyonerlere Emülasyonuyla Borçtan 70 Bin $ Nasıl Ödeniyor?

Kendiniz hakkında biraz bilgi verin, bir iş koçuyum ve 175 milyondan fazla kişiyle röportaj yaptığım bir web şovum var. Tüm mülakatlar, Sitemde, Milyoner olarak adlandırılan ücretsiz. 70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Bir Honda Civic $ 19,300, bir öğrenci kredisi olan $ 3,400, ikinci bir öğrenci kredisi 22.780 $ ve bir ev kredisi toplamı 24.560 $ olan bir kredim vardı.
Devamını Oku
PeerCube İnceleme - P2P Yatırım Yazılım
Maliye

PeerCube İnceleme - P2P Yatırım Yazılım

PeerCube bir eşler arası (P2P) filtreleme aracıdır. PeerCube 2011'den bu yana P2P kredilendirme sitelerinde veri yakalama ve analiz ediyor, bu da aslında bunu daha iyi kurulmuş P2P yatırım uygulamalarından biri haline getiriyor (çoğu sadece bir veya iki yıl civarında, bazıları ise sadece birkaç aydır!). Faaliyete başladığı için PeerCube, kullanıcıların 60 milyon dolarlık kredi yatırımını yönetmelerine yardımcı oldu.
Devamını Oku
Bakkal Makbuzlarını Taramanız için Ödenecek 26 Ücretsiz Uygulama
Maliye

Bakkal Makbuzlarını Taramanız için Ödenecek 26 Ücretsiz Uygulama

Hepimizin yemek yemesine ihtiyaç duyduğumuzdan, bakkal alışverişi, her ziyaretten sonra market makbuzlarını taramak için bir uygulamayı kullanarak herkesin biraz ekstra para kazanabileceği bir aktivitedir. En fazla parayı geri almak için aşağıda listelenen uygulamaları ve ipuçlarını kullanın. Nakit Geri Alma Makbuzu tarama uygulamalarınızı en üst düzeye çıkarmak için ipuçları, her market satın alımında para kazanmanın kolay bir yoludur.
Devamını Oku