Maliye

İstenmeyen Hediye Kartlarıyla Yapabileceğiniz 7 Şey

Noel için veya bu yıl diğer hediyeler için aldığınız hediyeler arasında bir veya daha fazla hediye kartı olması için mükemmel bir şans var.

Bazı çok popüler hediye kartları muhtemelen hoşgeldiniz eklemelerdir, çünkü bunları kullanacağınızı biliyorsunuz.

Ancak, özel mağazalar tarafından sunulan hediye kartları gibi başkaları da sizin veya ailenizde hiç kimse tarafından kullanılmayabilir.

Peki istenmeyen hediye kartları ile neler yapabilirsiniz?

Yılın bu zamanında, bu önemli bir soru. 2008 yılından beri sadece 43 milyar dolarlık kullanılmamış hediye kartı olduğu tahmin edilmektedir.

Bu sorunun bileşimi, bazı yayıncıların yıllık işlemsizlik ücreti alması, bazılarının hediye kartı programlarını sonlandırması ve bazı yayıncıların işten çıkmalarıdır. Bunlardan herhangi biri olursa, hediye kartının değeri düşürülecek veya tamamen ortadan kaldırılacaktır.

Bu size olmazsa, burada istenmeyen ve kullanılmamış hediye kartları ile yapabileceğiniz yedi şey vardır.

1. Hediye Kartını Veren Perakendeci'ye iade edin

Bu genellikle istenmeyen hediye kartları ile uğraşmak için tercih edilen yoldur. Ancak buradaki karışıklık, tüm yayıncıların bunu yapmayı kolaylaştırması değil.

Hediye kartlarını veren perakendeciye iade etme olasılığından bazıları şunlardır:

  • Perakendeci kartı nakit olarak, ancak indirimli bir oranda değiştirebilir. Örneğin, yayıncı, kartın yüz değerinin% 90'ını veya daha azını iade edebilir.
  • İhraç eden kişi, satın alma makbuzunuz yoksa hediye kartının iadesini kabul etmeyi reddeder. Hediye kartı da dahil olmak üzere bir hediye iade ettiğinizde bu durum garip olabilir.
  • İhraç eden kişi, ilk etapta mağazalarında alışveriş yapmazsanız, size çok az fayda sağlayacak bir mağaza kredisi sağlayabilir.

WealthySingleMommy.com'dan Emma Johnson, ihraççıya hediye çeki göndermeye başlamadan önce, size hediye veren kişiye geri dönmenizi ve makbuz isteğinde bulunmanızı önerir. Sizin için daha fazla seçenek açacak.

Başarısız olması durumunda, önce verenlerin hediye çeki iade politikasını araştırmanızı önerir.

Emma, ​​“Geri dönüşü denemeden önce ihraççının iade politikasını kontrol et” diyor. “Bunu genellikle yayıncının web sitesine giderek yapabilirsiniz.”

2. Kullanılmayan Hediye Kartlarınızı Nakit Olarak Satın

Hediye kartlarınızı yüz değerine çok yakın bir şey için satabileceğiniz web siteleri bulunmaktadır. Böyle bir site Cardpool.com. Site, site üzerinden satış yaptığınızda hediye kartlarınız için en yüksek fiyatı alacağını duyurmaktadır. Ayrıca, “yalnızca birinci sınıf hizmet ve hızlı ödeme sağlamak için en saygın satıcılarla çalışacağına dair söz veriyorlar.”

Siteye bir kez girdiğinizde, en fazla parayı hangi exchange sitesinin sunacağını görmek için satıcıya girmeniz veya hediye kartınızda saklamanız yeterlidir. Site üzerinden bir hediye kartı ne kadar satabileceğinizi tam olarak (tüccarın popülerliğini belirleyen) tüccara bağlı olacaktır. Örneğin, Hedef gibi popüler bir perakendeciye hediye kartları, 100 $ 'lık bir kart için 90 $ kadar alacaktır. Ama Bass Pro Mağazaları gibi çok daha özel bir perakendeci için 100 dolarlık bir hediye kartı en fazla 78 dolara ulaşacak.

İstenmeyen hediye kartlarınızı satabileceğiniz başka bir site de Gift Card Granny. Orada yüzlerce popüler (ve çok da popüler olmayan) hediye kartlarını satabilir ve gelirleri posta yoluyla veya çevrimiçi olarak kullanma seçeneği sunulur.

Site, en popüler hediye kartlarının tam yüz değerine ciddi bir şekilde yakın olan 92 $ (100 $ 'lık bir hediye kartı) kadar getirebileceğini ve ücretsiz gönderim yapılacağını duyurmaktadır.

3. Kartı Yeniden Düzenleyin

Belirli bir hediye kartı veren kuruluş tarafından sunulan iade politikasından memnun değilseniz, muhtemelen kartın değerinin en azından bir kısmını geri kazanmanın en kolay yolu, bir başkasına yönlendirmektir.

Diyelim ki birisi sana T.J. Maxx, asla alışveriş yapmadığın bir mağaza. Kartı, aslında orada alışveriş yapabilecek başka birine yönlendirin.

Tabii ki, bu, hediyenin değerine yakın bir şeyi kurtarmakla aynı şey değildir. Ancak, hediye vermek zorunda kalmadan, bir başkasına hediye yükümlülüğünü yerine getirmenizi sağlayacaktır. Gelecekteki bir armağanla harcamanıza gerek kalmadan parayı kurtarıyor olacaksınız.

4. Hediye Kartını Hayır Kurumuna Bağışlayın

Belli bir hediye kartı için kullanmamış olsanız bile, bir yardım kuruluşu onu iyi bir kullanıma sunabilir. Favori bir yardım kuruluşuna nakit vermek yerine, istenmeyen hediye kartlarınızı bağışlayın. Zaten nakit hediye verecekseniz, hediye kartları kartların değerinin geri kazanılmasını temsil eder.

Ayrıca vergi yazımı şeklinde daha doğrudan bir fayda elde edebilirsiniz. Kartın yüz miktarı için bir hediye kartı vergiden düşülecektir. Federal federal ve eyalet marjinal gelir vergisi oranınız% 35 ise, 100 $ 'lık bir hediye kartının bağışlanması için 35 dolarlık bir doğrudan vergi avantajı elde edeceksiniz.

5. Satabileceğiniz Ürünü Satın Almak İçin Hediye Kartını Kullanın

Sadece belirli bir hediye kartı veren kuruluşun malına ilginiz olmadığı için, diğer kişilerin aldıkları anlamına gelmez. Hediye kartını kullanmanın başka bir yolu yoksa, ihraççının sattığı daha popüler öğelerden birini satın almayı düşünün. Ve bir kez sahip olduğunuzda, eBay, Amazon.com veya hatta Craigslist üzerinde satmak.

Satın aldığınız öğenin tam değerine yakın bir şey elde edemezsiniz, ancak en azından kartın değerinin bir kısmını geri kazanma şansı verir.

6. Hediye Kartı Değişim Web Sitelerini Kullanın

Cardpool.com'u kullanmanın bir başka avantajı da hediye kartı değişimi yapmalarıdır. Aslında şimdi CardCash, CardHub, Raise ve Junkcard dahil olmak üzere borsalarda çalışan birkaç web sitesi var.

Bu siteler üzerinde, kullanamayacağınız bir hediye kartını veya alışverişini yapabileceğiniz bir kişi için alışveriş yapabilir veya satabilirsiniz.Her kartla ilgili indirim ücretleri farklı olduğundan, borsada küçük bir ücret ödeyebilirsiniz veya sunduğunuz hediye kartı daha küçük bir indirim ile birlikte gelirse küçük bir miktar bile kazanabilirsiniz.

7. Onları Bildiğiniz İnsanlarla Satın veya Değiştirin

İstenmeyen hediye kartlarının daha iyi yönlerinden biri, muhtemelen herkesin en azından birkaçının etrafına yayılmasıdır. Sosyal çevrenizdeki herkese e-posta göndererek, istenmeyen hediye kartlarını sahip oldukları herhangi bir istenmeyen kart karşılığında paylaşmalarını isteyin.

Başkalarının aynı istenmeyen kartların benzer bir envanterine sahip olması olabilir, ancak siz sorana kadar asla bilmeyeceksiniz. Sadece bir kişinin bir eşleşme yapması gerekir ve her biri, küçük bir miktar nakit ek alışverişini gerektirse bile, istenmeyen hediye kartlarınızın tüm miktarını geri kazanabilirsiniz.

İstenmeyen hediye kartlarınızla ne yapmaya karar verirseniz verin, en kötü stratejisi, onları bir gün kullanabilmeniz umuduyla ortaya koymaktır. Muhtemelen, onları sahip olduğunuzu unutacaksınız, onları tamamen bir para israfına dönüştüreceksiniz. İstenmeyen hediye kartlarını işlemek için en uygun zaman, onları aldığınız anda alır. Tatil bitti, bu yüzden şimdi halledin!

Hızlı bir paraya ihtiyacınız varsa ve kullanılmamış bir hediye kartına sahipseniz, satmanız gerekir. CardPool.com bir deneme.

Videoyu izle: YILIN EN İYİ TAKIMLARI (TOTY) CHALLENGE. PES 2018 PESDRAFT

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İlk işinizde GFC 012 - Emeklilik Planlamasını sorun
Maliye

İlk işinizde GFC 012 - Emeklilik Planlamasını sorun

Kariyerlerine yeni başlamış olan insanlar emeklilik birikimlerini elde etmenin önemini fark ettikleri zaman, doğru yönde ilerliyorlar. Fakat mekanik olarak nasıl yapılacağı, soruların devreye girdiği yerdir. Daniil: “Merhaba Jeff, son üniversite mezunuyum ve önümüzdeki hafta yeni bir işe başlıyorum.
Devamını Oku
Mart Blog Gelir Raporu
Maliye

Mart Blog Gelir Raporu

Geçen ay blog'umdan ne kadar para kazandığımı tekrar paylaşmanın zamanı geldi. Geçtiğimiz ay, blogging gelirimi bildirdiğim ilk aydı, online blog geliri kaynaklarından 940 dolardan fazla para kazandım. Bu ay, bu seviyeyi aştığımı söylemekten mutluluk duyuyorum, ancak numaralara ulaşmadan önce, blog yazarak para kazanmaya başladığımın geçmişini paylaşıyorum.
Devamını Oku
Bugün Finansal olarak Uygun Olmanın 5 Kolay Yolu
Maliye

Bugün Finansal olarak Uygun Olmanın 5 Kolay Yolu

Finansal olarak uyum sağlamak için beklemek için bir sebep yok. Şu andan itibaren temiz bir kayrakla başlayabilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz. Finansal resminizi daha iyi hale getirmek ve mali hedeflerinize ulaşma yolunda başlamak için başlayabileceğiniz beş şey. 1. Tüketici borcunu ödemek Borç, zayıflatıcı olabilir.
Devamını Oku
Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!
Maliye

Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!

Hiç bir çek aldınız ve kendinize “online çeke para çekebilir miyim?” Diye düşündünüz mü? Çekler geçmişin ödeme şekli haline geliyor ve nedenini görmek kolay. Aslında paranızı almak söz konusu olduğunda son derece sakıncalı. Açık iş saatlerinde (üzgün hafta sonları) bankaya gitmeniz, hatta beklemeniz ve daha sonra para yatırma ya da nakit para çekmeniz gerekiyor. Bugünün dijital dünyasında neyse ki çekleri online olarak kolayca yapabilirsiniz ve çok sayıda harika seçenek mevcut. .
Devamını Oku