Maliye

Bir Spor Etkinliğine Nasıl Gidilir?

Benim memleketimde, eşimin ve ben yapmaktan zevk aldığımız şeylerden biri, eski mahkememizi SIU Salukis'i görerek basketbol sahasında mücadele ediyor. Eminim ki, benzer bir etkinliğe katılmakla ilgili olabilir, ister eski üniversiteniz olsun, ister yerel spor takımınız olsun, ya da belki profesyonel bir takım oyunu görmeye gideceğiniz en önemli pazarlardan birinde yaşıyor olabilirsiniz. . Buna aşina olan ve oyunlara katılanlar, bireye katılarak maliyet etkilerini fark ettiler. Sadece bilet fiyatına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda park ücretiniz de olabilir. Henüz yemekle ilgili konuşma yapmadık. Bir soda, hot dog ve nachos almak için yiyecek kontuarına doğru gidiyorsunuz ve muhtemelen 10 $ 15 dolarlık bir paranız var. Büyük şehirler için, bunu iki katına çıkarabileceğine eminim. Bir çift için maliyet çok kötü olmayabilir; ama üç, dört, beş veya altı kişilik bir aile mi? Düşünün John ve Kate Plus 8 Bir oyuna mı gidiyorsunuz? Olmadı! Maliyet oldukça hızlı bir şekilde ekleniyor. İşte bu harika etkinliklerden birine katılırken, siz ve aileniz için birkaç tasarruf para ipucu:

1. Gitmeden önce ye.

Gitmeden önce küçük bir orta boy yemek yeme kadar basit, size oyundaki bu hot dog veya nachos için cazip olmayacağınız yere tam bir his vermelisiniz. Sadece soğuk kesilmiş bir sandviçi tamir etmek veya geceden bir miktar artıkları ısıtmak, sizin ve aileniz için kolay bir tasarruf.

2. Bir şişe su / soda doldurun.

İkinci çeyrekte, hakem oyunun üçüncü en kötü çağrısını yaptıktan sonra, sesiniz çığlık ve heyecandan ötürü yüksektir. Boğazınız kavruldu ve imtiyaz standına gitme zamanı geldi. Ama gerçekten 32 ons, 5.00 $ Coca Cola Classic'i almanız gerekiyor mu? Neden para biriktirmek için bir şişe su ve / veya soda ile evden toplanmamalı ve aynı zamanda oyunun o anını kaçırmak için imtiyaz standına gitme zorluğu.

Bunun çalışması için gereken anahtar, aşağıdakiler için yeterli olan bir karı elde etmektir:

  1. Şişelenmiş içeceği tutmak için yeterince büyük bir çanta taşıyın.
  2. Fazla kilo taşımak zorunda olan kooperatif.

Bu iki gerekliliği karşılıyorsanız, oyunda 5 $ ile 15 $ arasında herhangi bir yerden tasarruf etme yolundasınız.

3. Bir atıştırmalık koyun.

Peki, oyundan önce sabitlediğiniz hindi sandviç artık takılıyor. Üçüncü çeyreğe yaklaşırken, yiyecek satıcısı üç kez şimdi koltuğunuzda yürürken durup duruyor ve tüm düşündüğünüz şey o güzel ve taze sosisli köpüğün üzerine bolca tadım ve hardal geliyor. Hızlı bir atıştırmalık ambalajlayarak, bir paket kraker, fındık veya bir granola bar mı; Bu oyunun sonuna kadar seni tutmalı. Dördüncü çeyreğin sonuna kadar takımınızın zafere ulaşması için size bol miktarda enerji vereceğinden bahsetmiyoruz.

4. Daha sonra yemek için dışarı çıkmayın.

Umarım oyun öncesi yemek ve mid-game aperatif ile açlıktan ölmezsiniz ve yerel aile restoranına gitmeniz gerekmeyecektir. Sonrasında yemek yememekle, bütçede büyük tasarruflar. Üç kişilik bir aile için, kontrol hesabında kalan 30-40 dolarlık bir kolaylık var.

5. TV'de izleyin

Oyun televizyonda yayınlanıyorsa, neden mağazada soda, sosisli ve patlamış mısır almıyorsunuz ve evde “oyun gecesi” yiyorsunuz. Bir gece geçirirseniz ve imtiyaz standı fiyatları olmadan bir imtiyaz standı olarak tüm aynı yemek mekanlarına sahipseniz, aile zamanının avantajını elde edersiniz. Ayrıca, bir DVR’niz varsa, “oyunun oyununu” asla kaçırmazsınız.

Yıl boyunca 16'dan fazla ev oyunuyla, bunun oldukça önemli bir tasarruf olduğunu tahmin ediyoruz. Acil yardım fonu, Roth IRA veya 529 Kolej Tasarruf Planına eklenebilecek para. Yuva yumurtanızı yükseltmek ve takımınızda köklenme gibi bir şey yok!

Bu aslında Frugal Dad'da bir misafir gönderiydi. Burada görebilirsiniz.

Videoyu izle: Spora Başlarken Alınması Gerekenler. Ayakkabı, Çanta, Ekipman. .

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sadece 18 Ay İçinde 33.000 $ 'lık Öğrenci Kredisi Nasıl Ödenir?
Maliye

Sadece 18 Ay İçinde 33.000 $ 'lık Öğrenci Kredisi Nasıl Ödenir?

Hey ya! Benim adım Kyle. Büyüdüğüm ve her zaman Ortabatıda yaşayan bir lise öğretmeniyim. Hayatımın ilk 27 yılı için olduğu kadar normal (yaklaşık 31 yaşındayım), bir grup öğrenci kredisi ile üniversiteyi bitirdim ve yaklaşık 6 yıl için asgari ödeme yaptım. Aynı zamanda geri dönme ve bu süre boyunca yüksek lisans derecemi alma kararımı da verdim (o zamanlar en zeki değil), borcumu bir seferde 33.000 $ 'a kadar pompaladım.
Devamını Oku
Yaşına Göre En İyi 15 Hayat Sigortası Oranı
Maliye

Yaşına Göre En İyi 15 Hayat Sigortası Oranı

Ailelerimizi en uygun fiyata koruyabilmemiz için en iyi hayat sigortası oranlarını ödemek istiyoruz. Seçebileceğiniz birçok hayat sigortası şirketi ile her bir şirket aynı teminat tutarlarını ve politika koşullarını sunduğunda prim maliyetiniz en önemli karar faktörünüz olabilir. Hayat sigortası şirketleri size bir teklif sunarken pek çok faktörü göz önünde bulundurur.
Devamını Oku
Esurance Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Esurance Hayat Sigortası İncelemesi

İnsanları ve sizin için önemli olan şeyleri korumak, genel finansal planlamanızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yaşadığınız kişiler için finansal korumayı kilitlemenin bir yolu hayat sigortasıdır. Hayat sigortasından sağlanan fonlar faydalanıcıların gelir vergisinden muaftır ve fonlar, büyük miktardaki borçların (ipotek bakiyesi dahil) ödenmesi, her gün ödenmesi gibi bireylerin uygun gördüğü her türlü ihtiyaç için kullanılabilir. yaşam masrafları ve / veya bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniv
Devamını Oku
GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı
Maliye

GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_082_1_Million_Cant_Retire_.mp3 Tebrikler! Sonunda ulaştı, milyoner durumu. 1 milyon doların üzerinde yatırım yaptığınız noktaya ulaşan emekliler için bir başarıdır. Pek çok insan, onlarca yıl boyunca tasarruf ve kazıma yaparak çalışır ve bu dönüm noktasına ulaşmaz, ancak oraya varırsınız ve dokuzuncu bulut üzerindesiniz, çünkü gökyüzünün sınırı.
Devamını Oku