Kazanmak

Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay YolGenç ve düz bir şekilde kırdığım bir zaman vardı.

Çalışıyordum, iyi para kazanıyordum, ama ben sadece hızlı olarak harcıyordum - aslında, daha hızlı!

Hızlı bir şekilde para kazanmanın yollarını arayan ilanlar arıyordum.

Bulduğum tek yol gerçekten çok kolaydı. Bulduğum diğer yol daha serindi.

Bulduğum ilk yol plazma bağışlamaktı. O sırada plazmanın ne olduğunu bile bilmiyordum (sadece 18 yaşındaydım), sadece 25 dolar kazanabileceğimi biliyordum.

Sorun, yaz ortasıydı ve o gün çok fazla su içmemiştim.

Sonuç, daha sonra bana hiç bir zaman bir daha asla plazma bağışlamamı sağlayan çok hafif kafalı hissetmeme sebep oldu.

İkinci yol çok daha havalıydı ve Robin Williams ve Alyson Hannigan gibi insanlarla tanışmamı sağladı. Meraklı nasıl? 🙂

California'da yaşarken bir film ve TV ek bir yolu buldum. Biliyorsun ... her zaman bu şovun arka planında olan insanlar.

Sadece asgari ücret ödedim, ama önemli değildi. Gerçek Hollywood setlerinde olmalıyım!

Boy Meets World'de, Beverly Hills 90210'da, Buffy the Vampire Slayer'da ve Sabrina the Teenage Witch'de bir şansım oldu. Ah iyi zamanlar!

Bunlar ekstra para kazanmak için bulduğum birkaç yol. Muhtemelen bölgenizde yapabilirsiniz (plazma bağışlayın). Güney Kaliforniya'da yaşamıyorsanız diğeri biraz daha zor olabilir.

Miranda'dan çok hızlı bir şekilde ekstra para kazanabileceğiniz bazı kolay yolların bir listesini hazırlamasını istedim. Sonunda kendi aralarından birkaçını da ekledim.

Ama keşfettiğim bir çift hakkında size söyleyerek başlamak istiyorum. Ve sana söyleyeyim, oldukça havalılar.

İlk olarak, eğer arama motorunuzu değiştirerek para kazanabileceğinizi söylersem ne olur? Evet, Google'dan hile yaparak biraz para kazanabilirsiniz. InboxDollars bunu kolaylaştırır. Ayrıca, çevrimiçi anketler almak, çevrimiçi oyunlar oynamak, kuponları kullanmak ve daha pek çok şey yapmak için onlarla para kazanabilirsiniz! Bugün itibariyle, üyeler ödüllerde 35 milyon dolar kazanmıştır. Bu çok para insanlar! Git biraz yap. Kayıt olmak yaklaşık bir dakika sürüyor ve ciddi olarak daha kolay olamazdı. Kayıt olmak ve 5.00 $ 'lık bir kayıt bonusu almak için buraya tıklayın!
Ve sonra, iyi bir araba, net bir sürüş kaydı ve bir akıllı telefon varsa, bunu kontrol edin. Uber için sürücü. Ayrıca en az 21 yaşında olmanız, en az üç yıl süren bir sürüş deneyimine sahip olmanız ve bir arka plan kontrolünden geçmeniz gerekmektedir. Ama bir kez hepsini geçtikten sonra, bölgenizdeki insanları sürerek kendi rahatlığınız ile büyük bir yan konser alabilirsiniz!

Daha kolay para kazanmaya hazır mısın? Hadi bakalım.

Miranda'ya gir…

Bence en iyi ekonomik zamanlarda bile, insanlar biraz fazladan para kazanabileceklerini bilmek isterler. İster kendi işinizi kurmak ister, ya da borcunuzu ödemek için biraz hızlı nakit para isteyip istemediğinizi veya biraz daha fazla bir şey satın alıp almayacağınızı, daha fazla gelir nadiren acı verir.

Harcadığınızdan daha fazla para kazanmak finansal durumunuzu iyileştirmek için aktif bir yol bulmakla ilgilidir. Bunu küçük bir düşünce ve yaratıcılıkla yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz değerleri göz önünde bulundurun ve becerilerinizi dikkate alın. Sonra, onları satmaya çalış.

Kendinizi Satın: Vücudunuzdan Para Kazanın

Hızlı para kazanmak söz konusu olduğunda, birkaç şey vücudunuzu satmak kadar etkilidir. Ve ben en eski meslek hakkında konuşmuyorum. Birçok yolu vardır yasal olarak Vücudundan para kazan. Biraz hızlı nakit alacaksınız ve bazı durumlarda varlıklarınız yenilenebilir.

1. Bağış Plazma(Orada, tha yaptımt).

Vücudunuzdan düzenli olarak para kazanmanın en kolay yollarından biri, plazma bağışında bulunmaktır. Size yakın saygın bir yer bulmak için DonatingPlasma.org kullanın. 20 $ ile 35 dolar arasında bir pint alabilir ve aralarında en az iki gün beklemek koşuluyla, yedi günlük sürede iki kez gidebilirsiniz. Yani, sadece en düşük değeri alsanız bile, bu haftada 40 dolar veya ayda 160 dolar. Biraz hızlı para için fena değil.

2. Saçını Sat

Aslında insan saçı için bir pazar var. Uzun saçlarınız var - özellikle de oldukça sağlıklı saçlar - bunu satabilirsiniz. Saçlarınızın rengine ve kalitesine bağlı olarak saçınızın 10 ila 30 dolar arasında bir fiyattan satış yapmasını bekleyebilirsiniz. Saçlarınızı satmanın en kolay yerlerinden biri eBay'dir, ancak yerel peruk üreticileri ve bebek üreticileri ile de görüşebilirsiniz.

3. Kemik İliği Bağış

Kemik iliği bağışı yapmak için saygın bir yer bulmak biraz daha zordur, ancak bir tane bulabilirseniz, zamanınızın iki günü için 450 dolar kazanabilirsiniz. Yine de hazırlıklı olun: Acı verici olabilir.

4. Sperm Bağış

Erkekler sperm bağışından para kazanabilir. Bununla birlikte, çoğu durumda, sperminizi nasıl serbest bırakabileceğiniz konusunda altı ay özel yönergeler vermeye istekli olmalısınız, 40 $ 'a kadar bağış yapabilirsiniz. Altı ay için 40 $ / ay çok kötü değil. Daha az para kazanmamanız durumunda, bazı merkezler daha düşük kalitede bir örnek için daha az ücret ödeyeceklerdir.

5. Yumurta Bağış

Kadınlar yumurtalarını sağlamak için para kazanabilirler. Süreç, sperm bağışının erkeklere göre daha zordur, ama aynı zamanda cebinizde daha fazla nakit anlamına da gelebilir. Bazı yumurtalarından vazgeçmeye istekliyseniz, iyi bir miktar para kazanabilirsiniz - özellikle yüksek zeka ve diğer istenen özelliklere sahip olduğunuzu gösterebilirseniz.

6. Ücretli Test

Hızlı bir para kazanmak için kendinizin bitlerini satmak istemeseniz bile, biraz para kazanmak için vücudunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. İlaç şirketleri, kozmetik şirketleri ve diğer şirketler ürünlerini test etmek için insanlara para veriyor. Bir günlüğüne gelmek için 10 ila 20 dolar ödenebilir veya zamana katılma isteğiniz için daha fazla ödeme yapan bir çalışmaya katılabilirsiniz.Sadece kabul etmeden önce saygın bir klinikle uğraştığınızdan emin ol.

7. Odak gruba katıl

Bazı durumlarda, tek ihtiyacınız olan şey odak grup için ortaya çıkan sıcak bedeninizdir. Odak gruba katılmak için 10 $ 'dan 200 $' a kadar bir saatte kazanabilirsiniz. Bir keresinde bir saat süren görüşme seansına telefonla katıldım ve zamanım için 150 dolar ödedim. Ücretli test ve odak grup çalışmalarına bakmak için tek bir yer Ücretli Odak Grup Ağıdır.

Becerilerinizi Satıyoruz: Bilmeniz Gerekenlerden Para Kazanın

Daha fazla para kazanma çabalarınızda biraz daha sabırlıysanız, becerilerinizi satabilirsiniz.

Birçoğumuz iyi olduğumuz şeyler var.

Hoşuna giden bir şey yapmak para kazanabilir ve iyi yapabilirsin.

Yeteneklerinizi satarken bonus, aslında paranızı para kazanmaktan tam zamanlı bir para kazanmaya çevirmenizdir. Sonunda işinizden ayrılmak ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız, başlamak için iyi bir yer yeteneklerinizle.

8. Yeteneklerinizi paylaşın

Bir keresinde genç çocuklara piyano dersleri verdim. Bir yeteneğin varsa, ona öğretebilirsin - ve para kazanabilirsin. Ses dersleri verin, dans dersleri verin veya başkalarına bir enstrüman çalmasını öğretin. Sanat veya öğretmen drama öğrencileri öğretin. Başka ders türleri de verebilirsiniz. Eğer sinek avcılığında iyi iseniz, ders verebilir, hatta bölgeniz için rehberli balık turları düzenleyebilirsiniz. Sahip olduğunuz ve başkalarına bir fiyat teklifi vermeyi teklif ettiğiniz bir yetenek, beceri veya hobi hakkında düşünün.

9. Özel öğretmen

Öğrencilere bir çok yolla öğretebilirsiniz. Kocam öğretmenler, ileri bir istatistik dersi almaları için belirli bir testi geçmek isteyen öğretmenler. İngilizce, Matematik, Bilim veya Tarih olsun, en iyi konunuzu (bir üniversite dereceniz varsa daha da iyi) düşünün. Başka bir dilde akıcıysanız, olası bir beceriyi düşünün. Ardından, hizmetlerinizi bir öğretmen olarak sunun. Standart testlerde bilginiz varsa, bu testi için başkalarını hazırlama konusunda uzmanlığınızı sağlayabilirsiniz.

10. öğretmek

Gerekli niteliklere sahip olmanız koşuluyla, öğretebileceğiniz çeşitli yollar vardır. Yerel toplum kolejinde veya üniversitede bir sömestr dersi veren bir yardımcı profesör olun. İkame öğretmek için kaydolun. Bunu kolej sırasında biraz yaptım. Bazı durumlarda, bir alt olmak için dört yıllık bir dereceye bile ihtiyacınız yoktur (bir dereceye sahipseniz genellikle daha fazla ödenirsiniz). Çevrimiçi olarak da düşünün. Kocam, dört yıllık bir üniversite için, orada personel olmasa bile, çevrimiçi bir ders veriyor. Doğru yeterliliklerle çevrimiçi charter liselerini de öğretebilirsiniz.

11. Serbest

Teknoloji sayesinde, para kazanmak için serbest çalışan olarak yapabileceğiniz bir çok şey var. Yazma, grafik tasarım, reklam metni, bilgi işlem programlama ve diğer aktiviteler tüm olasılıklardır. Bu şeylerden bazılarını yanda yapmayı ve hatta daha sonra tam zamanlı bir iş haline getirmeyi düşünün.

12. danışmak

Bir konu hakkında çok şey biliyorsanız, bir danışman olarak hizmet vermek mümkündür. Yeşil iş danışmanları şu anda yüksek talep görüyor. Ancak bir sosyal medya uzmanı, görüntü uzmanı, bahçıvan, müfredat geliştiricisi veya dekoratör olarak danışmanlık hizmeti de verebilirsiniz. İş bulmalarına yardımcı olmak, çalışanları bulmak ve hatta başkalarıyla daha etkin iletişim kurmalarına yardımcı olmak için danışmanlar sunan birçok kişi vardır. Alanınızda bir “uzman” olarak değerlendirilebiliyorsanız, danışabilirsiniz.

13. teknoloji

Teknolojiyi biliyorsanız, başkalarına yardım etmek için kendiniz işe alabilirsiniz. Ev sinema sistemlerini kurmaktan başkalarına akıllı telefonlarını etkili bir şekilde bilgisayarlardan kötü amaçlı yazılımları kullanmaya kadar kullanmaya kadar, uzmanlığınızı satabilirsiniz. Diğerlerinin çevrimiçi ürün satmasına bile yardımcı olabilirsiniz. Teknolojik açıdan özürlüler için eBay açık artırmalarını veya Craigslist satışlarını yönetmeyi teklif edin ve bir komisyon kazanabilirsiniz. İnsanlara medyalarını güncelleme, görüntüleri dijitalleştirme veya eski VHS ev videolarını DVD'ye koyma konusunda yardımcı olabilirsiniz.

14. Fotoğraf / Video

Fotoğraf işlerini yan iş olarak sunan üç farklı insan biliyorum. Çocuklar ve aileler için portre yaparlar ve düğün fotoğraflarını çekerler. Fotoğraflarınızdan para kazanmak için etkinliklere bile güvenmek zorunda değilsiniz. Resimlerinizi kullanma hakkını satmanıza izin verecek stok fotoğraf siteleri var. Videoda yetenekli iseniz, video yazarı olarak para kazanabilir veya partiler ve diğer dönüm noktası etkinlikleri için sunumları bir araya getirmek için daha fazla para kazanabilirsiniz.

15. Gıda

Yemek yapmak, yemek pişirmek ve yiyecekleri saklamak bazı ekstra para kazanmanın yolları olabilir - hatta bir işi de büyütür. Kekleri düğün için dekore edin. Gelecek öğünler için yemek pişirmek ve dondurmak için başkalarına gösterin (ya da pişirin ve onlar için dondurun). Reçel, jöle ve elma püresi bile yapabilir ve sonuçları satabilirsiniz. Yiyecek sattığınız zaman tüm düzenlemelere uyduğunuzdan emin olun.

16. Araştırma

Bazı durumlarda İnternet araştırması yapmak için ödeme alabilirsiniz. Çeşitli firma ve şirketlerin bilgi toplama ve kaynaklardan alıntı yapma konusunda yardıma ihtiyaçları olabilir. Ya da aile öyküsüyle iyi iseniz, başkalarının soy araştırmalarını yapabilir ve bulguları derleyebilirsiniz. Yardıma ihtiyaç duyanlar için araştırma yapmanın bir çok yolu var ama nereden başlayacağını bilmiyorum.

17. hatıralar

Başkaları için scrapbooking ve dijital scrapbooking hizmetleri sağlayın. Ayrıca, fotoğraf albümlerini bir araya getirebilir veya zamana veya yeteneğe sahip olmayanlar için sunumlar oluşturabilirsiniz.

18. Kişisel bakım

Eyaletinizde veya şehirde izinliyse, aslında başkaları için kişisel bakım hizmetleri sağlayabilirsiniz. Mahallemdeki bir kadın yan kesimde para kazanıyor, renklendiriyor ve başkalarının saçlarını mutfağında şekillendiriyor. Proms ve diğer büyük etkinlikler için makyaj uygulamasında yardımcı olabilirsiniz.

19. Başkaları için bakım

Eğer insanlara karşı şefkatli ve iyiyseniz, başkalarına bakmanız da mümkündür. Yetişkinlere yönelik günlük bakım veya başkalarının çocuklarına bakma konusunda yardımcı olabilirsiniz. Benim mahallemde, çocuk bakıcılığı çok yaygın bir gelir kaynağıdır (devlet yasalarını anladığınızdan ve bunlara uyduğunuzdan emin olun). Tek vardiyalı çalışanlar için gece bakımında uzmanlaşabilirsiniz. Yine de insanlara bakmak zorunda değilsin. Evcil hayvan oturarak fazladan para kazanmak için iyi bir yol olabilir. Kedilerden kertenkelelere ve hamsterlere kadar evcil hayvanlar için yatılı hizmet sunmanın yanı sıra yürüyüş köpekleri kadar az şey yapabilirsiniz.

Pasif Gelir: Küçük Aktif Çaba ile Para Kazanmak

Gerçekte, pasif gelir bile, gitmek için biraz zaman ve çaba harcar. Ancak, sisteminizi bir kez yerine getirdikten sonra, tek yapmanız gereken biraz ileriye dönük bir bakımdır. Bununla birlikte, pasif gelir akışlarını kurmak için, zaman ve çaba miktarı sürdüğünüzde daha uzun bir süre kalmasına rağmen, tutarlı bir zaman ve çaba sarfetmeye istekli olmanız gerekir.

20. Gelir yatırımı

Tahvilleri, temettü stoklarını ve hatta P2P kredilerini kullanarak bir gelir portföyü oluşturun. Katı yatırımları seçmek için çaba harcamanız gerekecek ve bir portföy oluşturmak yedi ila 10 yıl sürebilir, ancak haftalık bazda zaman genellikle küçüktür ve zamanla size bir portföyünüz olacaktır. Oldukça istikrarlı bir gelir akışı ile - bakımınızın ötesinde sizin için çok az çaba ile.

21. Kiralık mülk

Doğru mülk ve iyi bir plan ile, aslında nispeten küçük bir zaman yatırımına sahip bir kiralama ile devam edebilirsiniz. Hatta, işin çoğunu almak için yeterli bir gelire sahip olduğunuzu varsayarak, çoğu işin üstesinden gelmek için bir mülk müdürü kiralayabilirsiniz. İyi bir kiralık mülk, eğer doğru yaparsanız, para kazanmak için mükemmel bir yol olabilir.

22. Satış ortaklığı / pazarlama

Bunu ister çevrimiçi ister çevrimiçi olsun, satış ortakları ve pazarlama, geliri adil bir şekilde basitleştirmenin bir yolu olabilir. Çevrimiçi veya çevrimdışı ürünler için yapılan satışların bir bölümünü alırsınız. Bu, scrapbooking malzemeleri, mumlar ve diğer ürünleri içerebilir veya kredi kartı uygulamaları gibi finansal ürünleri içerebilir. Tüm siparişleri yerine getirirken size komisyon verecek olan çevrimiçi ortaklık programlarına katılabilirsiniz veya siparişin yerine getirilmesinden sorumlu olabilirsiniz (ve büyük olasılıkla daha büyük bir komisyon yapabilirsiniz).

23. Web siteleri

Bir web sitesini, önemli bir reklamcılık dolaşımına yol açacak kadar trafiğe sahip olan noktaya kurmak biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, siteyi bir kez kurduğunuzda, genellikle haftada birkaç saat içinde muhafaza edebilir ve size çoğunlukla pasif gelir kaynağı sağlarsınız. Başka bir seçenek web sitelerinden başkalarından satın almaktır. Bazı durumlarda, halihazırda oluşturulmuş bir web sitesi bile edinebilirsiniz - hatta bir kadroya sahip olabilirsiniz.

24. BEDELLERİ

Kitaplardan, müzikten veya diğer yaratıcı çalışmalardan telif hakkı kazanın. Evet, işinizi bir araya getirmek ve pazarlamak için çaba harcıyor. Ancak, işiniz bittiğinde, para sizin tarafınızdan çok fazla çaba harcamadan içeri katılabilir. Ayrıca, bugünün dünyasında birçok kişi e-kitaplarını kendileri yayınlıyor ve sadece para kazanmaya devam etmelerini, PDF formatında veya Kindle formatında satmalarını sağlıyor.

25. Bir ürün veya kurs oluştur

Başka bir seçenek değerli bir ürün veya kurs yaratmaktır. Başkalarının yiyecek depolamanın nasıl yapılacağını öğrenmelerine yardımcı olacak bir kurs oluşturabilir veya başkalarının borçlarını ödeyecekleri bir sistemi bir araya getirebilirsiniz. İnsanların ödemek istedikleri yatırımcı bülteni gibi birinci sınıf bir ürün yaratmak da mümkündür. İlk çalışma zor olsa da, kurs bir kez oluşturulduktan sonra, sadece korumak ve başkalarının erişim için ödeme yapmak için beklemek zorunda kalacaksınız.

Ekstra Para Kazanmak için Daha Fazla Yol?

Unutmayın: Bu ekstra para kazanmak için sadece 25 yoludur. Burada listelenmeyen binlerce başka yol varsa yüzlerce vardır.

Ek gelir elde etmek için yaratıcı bir yol buldunuz mu? Eğer öyleyse, lütfen aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

Videoyu izle: Youtube Türkiye Para Kazanma Aktif Etme ve Detayları

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

İyi İşler Hayır Kolej Derecesi Gerekli
Kazanmak

İyi İşler Hayır Kolej Derecesi Gerekli

İyi bir iş bulmak için üniversite diplomasına ihtiyacınız var mı? Kolej derecesi olmadan, kazanamayacağımıza inanmak için genç olduğumuz zamana göre şartlıyız. Belli bir miktar eğitim ve derece gerektiren bazı yüksek ücretli kariyer alanları olduğu doğrudur. Ve iyi bir eğitim aldığım için hepim (her ne kadar iyi bir eğitim aldığınızı kanıtlamak için bir dereceye kadar inanmamasına rağmen).
Devamını Oku
Bundan Bir Yıl Sonra Zengin Olmanın 12 Yolu (2018)
Kazanmak

Bundan Bir Yıl Sonra Zengin Olmanın 12 Yolu (2018)

Hatta bilmeden, yılın başında yaptığınız Yeni Yıl kararlarının gerçekleşmediğine bahse girerim. Bunun için acı veren bir nokta yok - çoğu insan için olan şey bu. Ama bunun hakkında bir şeyler yapabilirsin. Bundan bir yıl sonra daha zengin olmanın 12 yolu var. Elbette hepsini yapmak zorunda değilsiniz, ama sadece birkaçını başarmak hayatınızdan bir yıl sonra büyük bir fark yaratabilir.
Devamını Oku
Çocuğunuzun Kimlik Hırsızlığından Nasıl Korunması
Kazanmak

Çocuğunuzun Kimlik Hırsızlığından Nasıl Korunması

Kimlik hırsızlığı, sizi muhtemelen en çok etkilemiş olan veya en azından tanıdığınız bir kişiyi sürekli olarak tehdit ediyor. Hayatımda iki kez kimlik hırsızlığı kurbanı oldum. Her ne kadar, iki kere okudum bazı korku hikayeleri ile karşılaştırıldığında çok az sorun vardı; yine de popoda bir acıydı ve bir daha asla onun içinden geçmek istemiyorum.
Devamını Oku