Yatırım

Bir borsa kazasında hayatta nasıl

2008 borsa kazası gibi bir şey gelmiş geçmiş en kötülerden biri mi? Ne yazık ki, 2008'deki kaza ilk çarpışma oldu ve 2009, batığın bittiğini düşündüğünüzde başka bir arka uçla başladı. Neyse ki, iyileşmenin başlangıcını görüyoruz, ancak kırbaçların üstesinden gelmek kolay değil. Özellikle yatırımcıların zıplaması. Pazardaki kargaşaların ciddi bir araba kazası gibi olduğunu düşünüyorsanız, bizi bu kadar ciddi bir yaralanmadan nasıl geri döneceğimizi merak etmemize neden oluyor.

Bildiğiniz gibi, etkili rehabilitasyon basit ve tekrarlanır. İyileştirmeler neredeyse fark edilemez ve gerçek fayda sadece arka arkaya, genellikle altı, on iki ya da daha fazla ay sonra, sahip olduğunuz gevşekliğin sadece bir anı olduğu zaman tanınabilir.

Son borsa çöküşü gibi hissetmek isteyenler için, sadece basit bir gevşeklikten daha fazlası ile ayrıldıkları için, piyasada kendini göstermeye çalıştıkça, sizi ilerletebilecek bazı göstergeler var.

Para İRA'larına ve 401k'ye Devam Edin

Evet, piyasanın şu an ne kadar çirkin olduğunu düşünürken kulağa çılgınca geldiğini biliyorum, ama ABD ekonomisine biraz güvenmeniz gerekiyor. Emeklilik hesaplarınızı finanse etmenizi önerdiğim için pazarda yer almanız gerektiği anlamına gelmez. En azından 401k maçı ya da Roth'un vergisiz tasarrufunu elde etmek için emeklilik hesaplarınızı finanse etmek isteyeceksiniz. Şu anda tahvillere yatırılmış olsa bile, daha rahat hissettiğinizde hisse senetlerine geçebilirsiniz.

Şimdi veya 2010'da Roth Dönüşümleri Yapın

Roth IRA'ya para almak istiyorsan şimdi fırsat olabilir. AGI'niz 100.000 $ 'ın altındaysa, geleneksel IRA'ları ve bu yılki 401k'ını dönüştürebilirsiniz. Aksi takdirde, 2010 Dönüşüm etkinliğine kadar beklemeniz gerekir. Neden bu sefer yapmak için? Daha az vergi ödersiniz çünkü büyük olasılıkla hesap bakiyeleriniz azalır (hangisi doğru değil) ve dönüştürülecek tutarda daha az vergi yükümlülüğüne sahip olursunuz. 2010 yılına kadar beklemeniz gerekiyorsa, bir vergi, iki yıllık bir süre boyunca vergiyi yayabileceksiniz.

Tüm Yumurtalarınızı Bir Sepete Koyma… Doğru mu?

Çeşitlendirme gerçekten öldü mü? İyi çeşitlendirilmiş bir portföyün bile son 6 ay içinde önemli bir darbe alması söz konusu değildir. Peki stok ve tahviller dışındaki varlık sınıflarına ne dersiniz? Geçtiğimiz yıl çift haneli kazançlar elde eden diğer varlık sınıfları var, bu da sadece stok ve tahvillerden başka varlıklarla çeşitlendirilmenin mantıklı olduğunu gösteriyor.

* Uyumluluk için hızlı bir mola… Çeşitlendirilmiş bir portföyün genel getirileri artıracağı veya çeşitlendirilmemiş bir portföyden daha iyi performans göstereceğine dair bir garanti yoktur. Çeşitlendirme, piyasa riskine karşı sigorta sağlar.

Emeklilik Planınızı Gözden Geçirin

Yüzleş, işler değişir ve adapte olman ve üstesinden gelmelisin. Geçen yıl iyi düşünülmüş bir emeklilik planına sahip olsaydınız, yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Çok fazla zaman içinde çok şey değişti ve buna göre hareket etmelisiniz. Panik yapma zamanı değil, ama etrafta olup bitende proaktif olmanız gerekiyor.

Eğer gözden geçirmeyi planlıyorsanız, Betterment veya Wealthfront'a yatırım yapmayı düşünün. Bu danışmanlar hesaplarınızı sizin için yeniden dengeleyecek ve hedefleriniz için takip ettiğinizden emin olacaksınız.

Bir fırsatın sizi geçirmesine izin vermeyin, emeklilik planınızda ciddi bir etki yaratabilir.

Parayı işe koy.

Bugünlerde neredeyse imkansız olduğunu biliyorum. Borsa, göründüğü her gün yüz puan kaybeder ve para piyasası hızla düşüyor. Ama yine de bundan faydalanmak için fırsatlar var. 401k’nizde bir maç varsa, içeri girip bedava paranızı alın. % 8.9 APR (örnek) ile kredi kartınız varsa, ödeyin ve paranızda% 8.9'luk bir miktar yaptınız. Belki de kontrol veya tasarruf hesaplarınızda önemli miktarda var ve sadece% 0.25 kazanıyorsunuz (Evet, o kadar düşük gördüm), paranın karşılığını en fazla veren bir kurum bulmayı düşünün (FDIC olduklarından emin olun) sigortalı). Sadece size% 1,5 ödeme yapabilir, ancak ödemelerinizi 6 kat artırdınız.

Her şey basit gibi geliyor, ama bunlar bizi finansal sağlığa kavuşmak için yapabileceğimiz basit şeyler. Ya sen? Kazadan kurtarma planlarınız neler?

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Hangi yatırımların sizin için uygun olabileceğini belirlemek için, yatırım yapmadan önce bir finansal planlayıcıya danışın. Başvurulan tüm performans geçmiş ve gelecekteki sonuçların garantisi değildir.

Videoyu izle: Sanırım Zengin Oldum - Krizi Fırsata Çevirmek

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GFC 009 - Ortalama Joe için 3 Para Stratejisi sorun
Yatırım

GFC 009 - Ortalama Joe için 3 Para Stratejisi sorun

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın, Maliye Askerliğinin ve 50 ABD doları Amazon hediye kartının bir kopyasının şanslı alıcısısınız. Peki ne bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku
Rastgele Bir Sayı Üreteci Piyasayı ve Yatırım Uzmanlarının% 70'ini Yendi mi?
Yatırım

Rastgele Bir Sayı Üreteci Piyasayı ve Yatırım Uzmanlarının% 70'ini Yendi mi?

Aşağıdakiler Jacob'dan Kişisel Finans Yolculuğum ile bir misafir gönderidir. Uzunca bir süredir büyük bir hayran, destekçi ve pasif yatırım uygulayıcısı oldum. Yatırım stratejimde, bir hedef varlık tahsisi belirledim, pozisyonlarımı ayda bir kez gözden geçirdim ve endeksli yatırım fonlarına yatırım yaparak uygun% seviyelerini korumak için gerekliyse (genellikle yılda 1-2 kez olmak üzere) yeniden dengeleme yapıyorum. Vanguard ile.
Devamını Oku
IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?
Yatırım

IRA için 401k Rollover için Seçenekleriniz Nelerdir?

401K Devrilme Seçenekleri İşinizden ayrıldığınızda, gönüllü olsun ya da olmasın, 401 (k) ile ilgili önemli bir karar vermeniz gerekir. Birçoğu 401 (k) ile ne yapabileceklerine dair tüm seçeneklerine aşina değil, yanlış seçim yapmak sana mal olabilir. Çoğu insan 401 (k) rollover konseptine aşinadır, ancak hala süreç boyunca biraz yardıma ihtiyaç duyar.
Devamını Oku
İyileştirme Gözden Geçirme: Yatırım Yapmayı Otomatikleştirin
Yatırım

İyileştirme Gözden Geçirme: Yatırım Yapmayı Otomatikleştirin

İşleri otomatik hale getirmeyi seviyorum. Fatura ödeme, doğrudan para yatırma, reçete yenilemesi ya da yatırım yapılması, işlerin otomatik hale getirilmesi hayatınızı kolaylaştırır ve bu bizim İyileştirme yatırım incelememizin gerçekleştiği yerdir. Emeklilik planlaması söz konusu olduğunda, çok sayıda çevrimiçi araç ve web sitesi söz ücretleri en aza indirirken dinamik ve karlı bir portföy oluşturmanıza yardımcı olur.
Devamını Oku