Yatırım

Bir borsa kazasında hayatta nasıl

2008 borsa kazası gibi bir şey gelmiş geçmiş en kötülerden biri mi? Ne yazık ki, 2008'deki kaza ilk çarpışma oldu ve 2009, batığın bittiğini düşündüğünüzde başka bir arka uçla başladı. Neyse ki, iyileşmenin başlangıcını görüyoruz, ancak kırbaçların üstesinden gelmek kolay değil. Özellikle yatırımcıların zıplaması. Pazardaki kargaşaların ciddi bir araba kazası gibi olduğunu düşünüyorsanız, bizi bu kadar ciddi bir yaralanmadan nasıl geri döneceğimizi merak etmemize neden oluyor.

Bildiğiniz gibi, etkili rehabilitasyon basit ve tekrarlanır. İyileştirmeler neredeyse fark edilemez ve gerçek fayda sadece arka arkaya, genellikle altı, on iki ya da daha fazla ay sonra, sahip olduğunuz gevşekliğin sadece bir anı olduğu zaman tanınabilir.

Son borsa çöküşü gibi hissetmek isteyenler için, sadece basit bir gevşeklikten daha fazlası ile ayrıldıkları için, piyasada kendini göstermeye çalıştıkça, sizi ilerletebilecek bazı göstergeler var.

Para İRA'larına ve 401k'ye Devam Edin

Evet, piyasanın şu an ne kadar çirkin olduğunu düşünürken kulağa çılgınca geldiğini biliyorum, ama ABD ekonomisine biraz güvenmeniz gerekiyor. Emeklilik hesaplarınızı finanse etmenizi önerdiğim için pazarda yer almanız gerektiği anlamına gelmez. En azından 401k maçı ya da Roth'un vergisiz tasarrufunu elde etmek için emeklilik hesaplarınızı finanse etmek isteyeceksiniz. Şu anda tahvillere yatırılmış olsa bile, daha rahat hissettiğinizde hisse senetlerine geçebilirsiniz.

Şimdi veya 2010'da Roth Dönüşümleri Yapın

Roth IRA'ya para almak istiyorsan şimdi fırsat olabilir. AGI'niz 100.000 $ 'ın altındaysa, geleneksel IRA'ları ve bu yılki 401k'ını dönüştürebilirsiniz. Aksi takdirde, 2010 Dönüşüm etkinliğine kadar beklemeniz gerekir. Neden bu sefer yapmak için? Daha az vergi ödersiniz çünkü büyük olasılıkla hesap bakiyeleriniz azalır (hangisi doğru değil) ve dönüştürülecek tutarda daha az vergi yükümlülüğüne sahip olursunuz. 2010 yılına kadar beklemeniz gerekiyorsa, bir vergi, iki yıllık bir süre boyunca vergiyi yayabileceksiniz.

Tüm Yumurtalarınızı Bir Sepete Koyma… Doğru mu?

Çeşitlendirme gerçekten öldü mü? İyi çeşitlendirilmiş bir portföyün bile son 6 ay içinde önemli bir darbe alması söz konusu değildir. Peki stok ve tahviller dışındaki varlık sınıflarına ne dersiniz? Geçtiğimiz yıl çift haneli kazançlar elde eden diğer varlık sınıfları var, bu da sadece stok ve tahvillerden başka varlıklarla çeşitlendirilmenin mantıklı olduğunu gösteriyor.

* Uyumluluk için hızlı bir mola… Çeşitlendirilmiş bir portföyün genel getirileri artıracağı veya çeşitlendirilmemiş bir portföyden daha iyi performans göstereceğine dair bir garanti yoktur. Çeşitlendirme, piyasa riskine karşı sigorta sağlar.

Emeklilik Planınızı Gözden Geçirin

Yüzleş, işler değişir ve adapte olman ve üstesinden gelmelisin. Geçen yıl iyi düşünülmüş bir emeklilik planına sahip olsaydınız, yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Çok fazla zaman içinde çok şey değişti ve buna göre hareket etmelisiniz. Panik yapma zamanı değil, ama etrafta olup bitende proaktif olmanız gerekiyor.

Eğer gözden geçirmeyi planlıyorsanız, Betterment veya Wealthfront'a yatırım yapmayı düşünün. Bu danışmanlar hesaplarınızı sizin için yeniden dengeleyecek ve hedefleriniz için takip ettiğinizden emin olacaksınız.

Bir fırsatın sizi geçirmesine izin vermeyin, emeklilik planınızda ciddi bir etki yaratabilir.

Parayı işe koy.

Bugünlerde neredeyse imkansız olduğunu biliyorum. Borsa, göründüğü her gün yüz puan kaybeder ve para piyasası hızla düşüyor. Ama yine de bundan faydalanmak için fırsatlar var. 401k’nizde bir maç varsa, içeri girip bedava paranızı alın. % 8.9 APR (örnek) ile kredi kartınız varsa, ödeyin ve paranızda% 8.9'luk bir miktar yaptınız. Belki de kontrol veya tasarruf hesaplarınızda önemli miktarda var ve sadece% 0.25 kazanıyorsunuz (Evet, o kadar düşük gördüm), paranın karşılığını en fazla veren bir kurum bulmayı düşünün (FDIC olduklarından emin olun) sigortalı). Sadece size% 1,5 ödeme yapabilir, ancak ödemelerinizi 6 kat artırdınız.

Her şey basit gibi geliyor, ama bunlar bizi finansal sağlığa kavuşmak için yapabileceğimiz basit şeyler. Ya sen? Kazadan kurtarma planlarınız neler?

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Hangi yatırımların sizin için uygun olabileceğini belirlemek için, yatırım yapmadan önce bir finansal planlayıcıya danışın. Başvurulan tüm performans geçmiş ve gelecekteki sonuçların garantisi değildir.

Videoyu izle: Sanırım Zengin Oldum - Krizi Fırsata Çevirmek

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru
Yatırım

Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru

Çoğunlukla, bir ton stresli değilim. Eğer fantezi takımım pazartesi gecesi 7 puan kazanırsa, biraz gergin olabilirim ve rakiplerimin daha fazla oyun oynamaya devam etmesine ihtiyacım var. Bunun dışında, oldukça ürperticiyim. Beni ne strese soktuğunu biliyor musun? Üniversite harcı!
Devamını Oku
T. Rowe Fiyat İnceleme
Yatırım

T. Rowe Fiyat İnceleme

Dünyanın en büyük yatırım aracılık şirketlerinden biri olan T. Rowe Price, dünya çapında 43 ülkede yatırım müşterilerine sahiptir. 1937'de kurulan şirket, 6.000'den fazla iştirak sahibidir ve yönetim altındaki varlıklarda 776,6 milyar dolarlık bir paya sahiptir. T. Rowe Price belki de en iyi yatırım fonları için bilinir.
Devamını Oku
BBVA Pusula Bankası İncelemesi
Yatırım

BBVA Pusula Bankası İncelemesi

Bankaları karşılaştırırken, ilk önce isminizle bildiğiniz şeyleri araştırırsınız. Tabii ki bu iyi bir şey olsa da, banka veya kredi kurumunuzdan, özellikle de kişisel krediler, tasarruf hesapları ve iş hesaplarından özel bir şey istiyorsanız, gözlerinizi tutmak isteyebilirsiniz. BBVA Compaass Bank, biraz daha araştırmak isteyebileceğinizlerden biridir.
Devamını Oku