Kredi

İflasınızı Yaparsanız Ne Olur?

Misafir Mesaj Miranda Marquit tarafından

İflas için başvuru normalde çok zor bir karardır. Yükümlülüklerini ödemek zorunda kalmamak için iflas başvurusunda bulunanlar olsa da, birçok iflas başvurusu, bir kişinin güvenilir olmayan bir borç durumundan kurtulma girişiminde bulunduğundan aylarca acı çektikten sonra ortaya çıkıyor. Bir iflas dosyasının başlıca nedenlerinden biri tıbbi faturalardır; Bu pahalı yükümlülükler çoğu zaman birisini kenardan zorlayabilir. Bununla birlikte, iflasın sizin için tek yol olduğu hissine kapılsa bile, iflasınızın finansal geçmişiniz üzerinde geniş kapsamlı etkileri olduğundan, seçeneklerinizi dikkatlice gözden geçirmeniz önemlidir.

Borçlarınızı boşaltma

İflas korumanın amacı borçlarınızın bir kısmının alacaklılara tahliye edilmesidir. Ancak, borcu (bir ev veya araba) güvenceye aldıysanız, eşyayı sorularınızda tutmak istiyorsanız bu borcu ödemeyi planladığınızı teyit etmeniz gerekir. İpotek veya araç ödemelerinizde bulunduğunuz ve bu borca ​​ilişkin ödemelerinizi yapmaya devam edeceğinizi teyit ettiğiniz sürece, bu mallar sizinle birlikte kalır. (Not: Bu yüzden teminatsız borcunuzdan önce sizin teminatlı borçlarınız için ödeme yapmak çok önemlidir.) Kiralanan yerlerden bilgisayar veya TV gibi daha küçük eşyalar için, alacaklılar öğeyi geri talep etme hakkına sahiptir. - Özellikle düzenli ödemelerinizi yapmak için kredi kartı kullanıyorsanız.

Güvenli borcunuzu yeniden teyit ettikten sonra, siz ve avukatınız diğer borçlarınızı gözden geçirecek bir vekil ile görüşecektir. Borçlarınız ve mali durumunuz hakkında mütevellilere karşı dürüst olmanız önemlidir. Ayrıca, iflas başvurusunda bulunduğunuzda yeni kredi başvurusu yapmaktan veya satın alımlar için kredi kullanmanız gerekir. Mahkeme ayağa kalkmaya çalıştığını görmek istiyor. Yeni bir kredi kartı başvurusu, davayı daraltabilir. Mütevelli, borcunuzun ne kadarının boşalması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunacaktır. İflas için başvurduğunuzda, otomatik olarak borcunuzun tümünün affedileceği anlamına gelmez. Mahkeme, mali durumunuza ve neye mal olabileceğinize bağlı olarak, alacaklılara karşı yükümlülüklerinizin bir kısmını ödemek için daha küçük ödemeler yapmanızı isteyebilir. Ayrıca, federal öğrenci kredileri iflas sırasında asla boşalmaz. Bunlardan sorumlu kalıyorsun.

İflas için başvurduğunuzda, alacaklılarınızın sizinle iletişim kurmasına artık izin verilmediğine dikkat edin. Bu önemli. Artık sizi arayarak borçlarını toplamaya çalışamazlar. Eğer sizi ararlarsa, avukatınızın suçun düzgün bir şekilde ele alınabileceğini bilmesini sağlayın.

İflas dosyası ve kredi puanınız

İflas, kredi puanınız üzerinde 300 ve 600 puan arasında bir düşüş yaratarak yıkıcı bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca, kredi raporunuzda 10 yıla kadar bir iflas kalacaktır. Bu, gelecekte borç para almayı zorlaştırabilir. Genellikle bir iflastan sonra iki ila dört yıl içinde bir ev satın alabilirsiniz (ancak, kredinizin artıyor olmasına bağlı olarak), muhtemelen en iyi faiz oranı için uygun olmayacaktır. Ayrıca, otomatik kredileri iyi oranlarla almakta zorluk çekebilirsiniz ve kredi kartı hesaplarını açtığınızda kredi limitleriniz kısıtlanacaktır. Finansal itibarınızı yeniden oluşturmanıza yardımcı olacak bir süre için güvenli kredi kartlarını kullanmanız gerekebilir.

Eğer iflasınız bir çeşit mali felaketin sonucu olsaydı (tıbbi sorunlar, iş kaybı ve uzun süreli işsizlik vs.), kredi geçmişinizde not olarak ekleyebilirsiniz. Bu, üç büyük kredi bürosunun web sitelerinde elektronik olarak girilebilir. Ayrıca, iflasınıza yol açan olayları ve daha güvenli bir mali temel oluşturmak için attığınız adımları açıklayan bir mektup da vermeniz gerekebilir.

İflas dosyası son değil

Bir iflas dünyanın sonu değildir ve bazı durumlarda tek seçenek olsa da, uzun vadede olabileceği etkiyi anlamanın yanı sıra, özgür bir geçişten uzak olduğunu anlamak önemlidir.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Kalk Gidelim Engelsiz

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Boşanma Sonrasında Kredinizi Nasıl Yeniden İnşa Eteceksiniz
Kredi

Boşanma Sonrasında Kredinizi Nasıl Yeniden İnşa Eteceksiniz

Hiç kimse boşanmayı planlamaz (umarım). Ne yazık ki, içinde yaşadığımız dünyanın gerçekliğidir. Boşanmadan sonra, varlıkların yerleşmesi, hayat sigortasının güncellenmesi, çocukların velayet meselelerinin çözülmesi ve sayısız diğer şeylerin üzerinde anlaşmak zorundasınız. Endişelenmeyeceğiniz şeylerden biri (hatta yapmanız gereken) kredinizdir.
Devamını Oku
Sabit (Oran) Ücretleri
Kredi

Sabit (Oran) Ücretleri

Hemen hemen her yatırım nişinde bir tane olmak üzere her çeşit sigorta vardır. Garantili bir gelirin oluşturulmasıyla ilgileniyorsanız, anapara değeriniz için bir risk olmaksızın, sabit tutarlar aradığınız şey olabilir. CD'ler ve para piyasası fonları gibi diğer faizli yatırımlardan daha yüksek getiri oranları öderler ve ayrıca vergi ertelenmiş gelir de sunarlar.
Devamını Oku
GF ¢ 050: 5 Neden Bir Değişken Parası Vermemelisiniz?
Kredi

GF ¢ 050: 5 Neden Bir Değişken Parası Vermemelisiniz?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_050.mp3 Breathe in. Bunu kokla? Değişken rantın kokusu. Eğer ağzına birazcık fırlatırsan, seni suçlamıyorum. Eğer yapmadıysanız, muhtemelen değişken maaşlar hakkında yeterince bilginiz yoktur. Değişken aylık nedir? Bir mal sahibi ile ihraççı arasında yapılan sözleşme, mal sahibinin ihraççı anapara vermeyi kabul ettiği ve karşılığında ihraççının zaman içinde mal sahibi değişken ödemelerini garanti ettiği bir sözleşmedir.
Devamını Oku
Kredi Kartı Numaralarınız Nasıl Anlaşılır?
Kredi

Kredi Kartı Numaralarınız Nasıl Anlaşılır?

Kredi kartınıza baktığınızda, ön taraftaki numaralara dikkat etmelisiniz. Kartın önündeki numaralar, finansmana eklenmiş bir hesap numarasının ötesinde, ilginç bir bilgi miktarı sağlar. Kredinizi kullandığınızda, rakamlar bir hikaye anlatır. Kredi kartınızın önündeki rakamların ne anlama geldiğini anlarsanız bu hikayeyi bilebilirsiniz.
Devamını Oku