Kredi

İflasınızı Yaparsanız Ne Olur?

Misafir Mesaj Miranda Marquit tarafından

İflas için başvuru normalde çok zor bir karardır. Yükümlülüklerini ödemek zorunda kalmamak için iflas başvurusunda bulunanlar olsa da, birçok iflas başvurusu, bir kişinin güvenilir olmayan bir borç durumundan kurtulma girişiminde bulunduğundan aylarca acı çektikten sonra ortaya çıkıyor. Bir iflas dosyasının başlıca nedenlerinden biri tıbbi faturalardır; Bu pahalı yükümlülükler çoğu zaman birisini kenardan zorlayabilir. Bununla birlikte, iflasın sizin için tek yol olduğu hissine kapılsa bile, iflasınızın finansal geçmişiniz üzerinde geniş kapsamlı etkileri olduğundan, seçeneklerinizi dikkatlice gözden geçirmeniz önemlidir.

Borçlarınızı boşaltma

İflas korumanın amacı borçlarınızın bir kısmının alacaklılara tahliye edilmesidir. Ancak, borcu (bir ev veya araba) güvenceye aldıysanız, eşyayı sorularınızda tutmak istiyorsanız bu borcu ödemeyi planladığınızı teyit etmeniz gerekir. İpotek veya araç ödemelerinizde bulunduğunuz ve bu borca ​​ilişkin ödemelerinizi yapmaya devam edeceğinizi teyit ettiğiniz sürece, bu mallar sizinle birlikte kalır. (Not: Bu yüzden teminatsız borcunuzdan önce sizin teminatlı borçlarınız için ödeme yapmak çok önemlidir.) Kiralanan yerlerden bilgisayar veya TV gibi daha küçük eşyalar için, alacaklılar öğeyi geri talep etme hakkına sahiptir. - Özellikle düzenli ödemelerinizi yapmak için kredi kartı kullanıyorsanız.

Güvenli borcunuzu yeniden teyit ettikten sonra, siz ve avukatınız diğer borçlarınızı gözden geçirecek bir vekil ile görüşecektir. Borçlarınız ve mali durumunuz hakkında mütevellilere karşı dürüst olmanız önemlidir. Ayrıca, iflas başvurusunda bulunduğunuzda yeni kredi başvurusu yapmaktan veya satın alımlar için kredi kullanmanız gerekir. Mahkeme ayağa kalkmaya çalıştığını görmek istiyor. Yeni bir kredi kartı başvurusu, davayı daraltabilir. Mütevelli, borcunuzun ne kadarının boşalması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunacaktır. İflas için başvurduğunuzda, otomatik olarak borcunuzun tümünün affedileceği anlamına gelmez. Mahkeme, mali durumunuza ve neye mal olabileceğinize bağlı olarak, alacaklılara karşı yükümlülüklerinizin bir kısmını ödemek için daha küçük ödemeler yapmanızı isteyebilir. Ayrıca, federal öğrenci kredileri iflas sırasında asla boşalmaz. Bunlardan sorumlu kalıyorsun.

İflas için başvurduğunuzda, alacaklılarınızın sizinle iletişim kurmasına artık izin verilmediğine dikkat edin. Bu önemli. Artık sizi arayarak borçlarını toplamaya çalışamazlar. Eğer sizi ararlarsa, avukatınızın suçun düzgün bir şekilde ele alınabileceğini bilmesini sağlayın.

İflas dosyası ve kredi puanınız

İflas, kredi puanınız üzerinde 300 ve 600 puan arasında bir düşüş yaratarak yıkıcı bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca, kredi raporunuzda 10 yıla kadar bir iflas kalacaktır. Bu, gelecekte borç para almayı zorlaştırabilir. Genellikle bir iflastan sonra iki ila dört yıl içinde bir ev satın alabilirsiniz (ancak, kredinizin artıyor olmasına bağlı olarak), muhtemelen en iyi faiz oranı için uygun olmayacaktır. Ayrıca, otomatik kredileri iyi oranlarla almakta zorluk çekebilirsiniz ve kredi kartı hesaplarını açtığınızda kredi limitleriniz kısıtlanacaktır. Finansal itibarınızı yeniden oluşturmanıza yardımcı olacak bir süre için güvenli kredi kartlarını kullanmanız gerekebilir.

Eğer iflasınız bir çeşit mali felaketin sonucu olsaydı (tıbbi sorunlar, iş kaybı ve uzun süreli işsizlik vs.), kredi geçmişinizde not olarak ekleyebilirsiniz. Bu, üç büyük kredi bürosunun web sitelerinde elektronik olarak girilebilir. Ayrıca, iflasınıza yol açan olayları ve daha güvenli bir mali temel oluşturmak için attığınız adımları açıklayan bir mektup da vermeniz gerekebilir.

İflas dosyası son değil

Bir iflas dünyanın sonu değildir ve bazı durumlarda tek seçenek olsa da, uzun vadede olabileceği etkiyi anlamanın yanı sıra, özgür bir geçişten uzak olduğunu anlamak önemlidir.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Kalk Gidelim Engelsiz

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

2018 için en iyi 7 En İyi Nakit Geri Kredi Kartları
Kredi

2018 için en iyi 7 En İyi Nakit Geri Kredi Kartları

Aksine herkesin söylediğine rağmen, nakit geri kredi kartları gerçekten “hiçbir şey için bir şey” kazanmanıza izin verir. Kartınızı düzenli aylık masraflar için kullanabilmeniz ve faiz ödemeden önce ödeyebilmeniz durumunda, herhangi bir yerden para kazanabilirsiniz. Kazandığınız her bir dolar için% 1-5 geri dönüş - ve hemen hemen hiç çaba göstermeden.
Devamını Oku
Ön Ödemeli Borç Kartları Genellikle Hesapları Kontrol Etmekten Daha Pahalı
Kredi

Ön Ödemeli Borç Kartları Genellikle Hesapları Kontrol Etmekten Daha Pahalı

Bu Tim Chen'den bir misafir yazısı, NerdWallet'in CEO'sudur. NerdWallet, en iyi kredi kartlarını, en iyi ödülleri ve en düşük APR'leri kullanarak yaklaşık 600 kredi kartını sıralayarak bulmanıza yardımcı olur. Ön ödemeli banka kartları ve çek hesapları hem gizli gizli ücretlere sahiptir. Amacınız seçeneği daha az ücretle seçmekse, genellikle kontrol hesabına gitmekten daha iyidir.
Devamını Oku
Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İyi Finansal Cents Yapıyor mu?
Kredi

Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İyi Finansal Cents Yapıyor mu?

“Alacaklıların borçlulardan daha iyi anıları var.” - Benjamin Franklin. Aşağıdakiler, Martin of Studenomics'in misafir konuğu. Kredi Kartını Tamamen Krediyi Nasıl Elden Edebileceğiniz ile ilgili ilk rehberini yayınladı. Küçük şeyler için para biriktirmekten sıkıldıysanız ve SERIOUS sonuçlarını görmek istiyorsanız bu kılavuza göz atmanız gerekir.
Devamını Oku
Kredi Raporunuzu Düzenli Olarak Neden Kontrol Etmelisiniz?
Kredi

Kredi Raporunuzu Düzenli Olarak Neden Kontrol Etmelisiniz?

Ryan’dan Cash Money Life’dan gelen misafir. Veteran, baba, koca, blogcu ve bir all-around şişman adam. Kredi raporunuz, kredi başvurusunda bulunduğunuz veya bir ev ya da daire kiralamaya çalıştığınız zaman sahip olduğunuz en önemli finansal kayıtlardan biridir. Ancak kredi raporunuz, finansal durumunuzu izlemenize veya geliştirmenize yardımcı olacak bir araç olarak da kullanılabilir.
Devamını Oku