Borç

Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Bu Adımları veya Go Broke'u Göz önünde bulundurun

İnsanların daha büyük bir ev satın almayı düşündükleri birçok sebep vardır (bizim yaptığımız gibi bizim rüya evimiz). Çoğu zaman, yeni evliler, para kazanmak için ideal evlerinden kasten daha küçük olan bir “başlangıç ​​evi” satın alabilirler.

Daha sonra ailelerine çocuk eklemeye başladıklarında veya daha fazla para kazanmaya başladıklarında daha büyük bir ev satın alabileceklerini düşünürler. Belki de evinizden günlük bakım veya başka bir iş kurmaya karar verdiniz ve bunu yapmak için daha fazla alana ihtiyacınız var.

Daha büyük bir ev istemek için gerekçeniz ne olursa olsun, burada sizi kırılmaya engel olacak büyük bir ev satın almadan önce düşünmeniz gereken bazı şeyler var.

Geliriniz

Daha büyük bir ev daha fazla masraf demektir! Daha büyük bir mortgage ödemenizden daha fazla harcama yapacağınızı unutmayın.

Daha büyük evler, daha yüksek mülk ve okul vergileri, daha yüksek faturalar ve daha büyük bakım ve onarım masrafları anlamına da gelir. Dikkate alınması gereken diğer şeyler, eski ev için gerekli olan daha fazla mobilya ve diğer ev mobilyası (bu bize var).

Evin içinde de durmuyor. Dışarıdan ne haber? Korunacak daha büyük bir çiminiz var mı? Daha fazla çevre düzenlemesi? Bunun nereye gidebileceğini görüyorsun. Daha önce alışkın olmadığınız Homeowner'in aidatlarına da sahip olabilirsiniz.

Eğer sıçrama yapmadan önce gelirinizin daha büyük bir evi destekleyebileceğinden emin olun.

Mortgage Faiz Oranları

İpotekler için faiz oranları haftadan haftaya kadar dalgalanmaktadır. Bir ev satın alma maliyeti,% 4,5 sabit faiz oranı ve% 14 faiz oranı arasında büyük farklılıklar göstermektedir.

En düşük faiz oranını elde etme beceriniz, daha büyük bir ev satın almak isteyip istemediğinize dair bir rulo oynamalıdır. Kredi puanınız eşit değilse, kredi geçmişiniz ve puanınız iyi durumda olduğundan daha yüksek bir faiz oranı ve daha yüksek aylık ödeme ödemenizi bekleyebilirsiniz.

Kredi puanınızın düşük olması durumunda kiralamayı düşünmek isteyebilir, kredinizi iyileştirmek için zaman ayırın ve kredi puanınız iyileştikten sonra en iyi faiz oranlarından yararlanmak için satın almayı düşünebilirsiniz.

Bilmiyor olsaydınız, ipotek oranları oldukça uzun bir süredir düşük kalıyor. Başlangıçta, 2010 yılının Ocak ayında, 30 yıllık sabit bir oranla% 5 olarak kilitlendik. Bu, 2005 yılında ilk evimizde kilitlendiğimizden% 1 daha düşüktü.

Sadece geçen gün, 6 aydan kısa bir süre içinde% 20,25 ile 20 yıllık bir orana ulaşma şansı yakaladık. Eğer geliriniz destekliyorsaŞimdi kilitleme sizin için anlamlı olabilir.

Mevcut Evde Eşitlik


Zaten sahip olduğunuzdan daha büyük bir ev satın almak istiyorsanız, önce mevcut evinizde ne kadar özsermayeye sahip olduğunuzu düşünmelisiniz.

Mevcut evinizde hisse senedi oluşturduysanız daha büyük bir ipotek ödemesinden kaçınabilirsiniz. Evinizi satarken, karı peşinatınıza uygulayabilir ve daha büyük evlerde ipotek ödemelerinizi düşürebilirsiniz.

Unutmayın, bazı sahiplik testlerini karşılarsanız (evinizi son 5 yıl içinde 2'ye sahipseniz) bir çift, birincil ikametgahının satışı için 500.000 $ 'lık bir sermaye kazancı ($ 250,000).

Yeni ev için yer

Daha büyük bir ev almayı düşünmeye başladığınızda, muhtemelen uzun mesafe için kalmak niyetinde olduğunuz bir ev hakkında düşünürsünüz. Yaşamak istediğiniz mahalleyi dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun. Siz ve aileniz için hangi kasaba en iyi olurdu? Okul bölgeleri hakkında düşünmeniz gerekiyor mu, yoksa evinize ne kadar yakın çalışıyorsunuz?

Yeni evimizi inşa ettiğimiz yer, eski evimizden sadece iki mil uzaktaydı. Muhtemelen, “ne anlamı var” diye merak ediyorsun? Bizim için, genişlememiz gerektiğini biliyorduk çünkü yolda başka bir oğlumuz vardı ve üçte birini istediğimizi biliyoruz.

Ayrıca, partiyi aldığımız alt bölüm yeni ve büyüydü ve hala “şehirde” ve yeni okula yakın olanlardan biriydi. Biz şimdi harekete geçmezsek, kaçırmaya gideceğimizi hissettik. Yaptığımız zaman harekete geçtiğimiz için minnettarız.

Pazarın Durumu Nedir?

Herhangi bir zamanda, ya “alıcı pazarı” ya da “satıcı pazarı” dır. Bu, pazarın yeni evlerin veya satıcıların alıcılarını destekleyip satmadığı anlamına gelir. Mevcut pazarlama koşullarından en çok kim faydalanıyor? Piyasa alıcıların lehine olduğunda daha büyük bir konut satın almayı zamanlamak istersiniz - bu en düşük faiz oranları ve evlerde en düşük fiyatlar anlamına gelir.

Bu, göründüğünden çok daha zor. Satış sürecimizin ilk bölümünü, hayallerimin yapıldığı ana sayfamda okuyabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, biz satmak için iyi bir zaman seçtiğimizi sandık, ama gerçekten beklediğimizden birkaç ay daha uzun sürdü.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

GFC 013'e Sorun - Boşanma Sonrası Borçla Nasıl Karşılaşılır?
Borç

GFC 013'e Sorun - Boşanma Sonrası Borçla Nasıl Karşılaşılır?

Her ne kadar bazen yüksek borcu kendi kendini yaratan bir yara olarak düşünürsek de, çoğu zaman böyle değildir. Borç, boşanmanın ardından ortak bir sorundur. Ve bazen boşanmanın sebebi bile! Boşanma sonrası borcunu nasıl ele alıyorsun? Bu konu Mike'dan bir Ask GFC sorusundan ilham aldı: “Jeff, Check-in yaptığınız için teşekkürler.
Devamını Oku
20'leriniz için 20 Finansal Kurallar
Borç

20'leriniz için 20 Finansal Kurallar

20'li yaşlarımda bir ton mali hata yaptım. Kredi kartlarını maksimuma çıkarmak, gereksiz öğrenci kredileri almak, birikimlerimi ertelemek için kayalık bir başlangıç ​​yaptık. Bazen ismime nasıl bir şey aldığımı merak ediyorum. Şimdi 30'larımda, 20 yaşındaki benliğime geri dönmek için vermediğim şey ve onu hissetmek için konuşmaya çalışıyorum.
Devamını Oku
GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme
Borç

GFC 076: Servetinizi Ödenen Bir Aylık Ödeme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_075_The_Wealth_Killer_.mp3 Tüm ülke genelinde aileler öne geçmek için mücadele ediyor. Bazıları için, sağlık hizmetlerinin yükselen maliyetleri kendi kazancına zarar verdi. Diğerleri için, durgunluk ücretleri ve üniversite faturaları gerçek bir sorundur. Ardından, çocukları büyütmenin serveti büyütmeyi imkansız kıldığını iddia edenler var.
Devamını Oku