Borç

Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Bu Adımları veya Go Broke'u Göz önünde bulundurun

İnsanların daha büyük bir ev satın almayı düşündükleri birçok sebep vardır (bizim yaptığımız gibi bizim rüya evimiz). Çoğu zaman, yeni evliler, para kazanmak için ideal evlerinden kasten daha küçük olan bir “başlangıç ​​evi” satın alabilirler.

Daha sonra ailelerine çocuk eklemeye başladıklarında veya daha fazla para kazanmaya başladıklarında daha büyük bir ev satın alabileceklerini düşünürler. Belki de evinizden günlük bakım veya başka bir iş kurmaya karar verdiniz ve bunu yapmak için daha fazla alana ihtiyacınız var.

Daha büyük bir ev istemek için gerekçeniz ne olursa olsun, burada sizi kırılmaya engel olacak büyük bir ev satın almadan önce düşünmeniz gereken bazı şeyler var.

Geliriniz

Daha büyük bir ev daha fazla masraf demektir! Daha büyük bir mortgage ödemenizden daha fazla harcama yapacağınızı unutmayın.

Daha büyük evler, daha yüksek mülk ve okul vergileri, daha yüksek faturalar ve daha büyük bakım ve onarım masrafları anlamına da gelir. Dikkate alınması gereken diğer şeyler, eski ev için gerekli olan daha fazla mobilya ve diğer ev mobilyası (bu bize var).

Evin içinde de durmuyor. Dışarıdan ne haber? Korunacak daha büyük bir çiminiz var mı? Daha fazla çevre düzenlemesi? Bunun nereye gidebileceğini görüyorsun. Daha önce alışkın olmadığınız Homeowner'in aidatlarına da sahip olabilirsiniz.

Eğer sıçrama yapmadan önce gelirinizin daha büyük bir evi destekleyebileceğinden emin olun.

Mortgage Faiz Oranları

İpotekler için faiz oranları haftadan haftaya kadar dalgalanmaktadır. Bir ev satın alma maliyeti,% 4,5 sabit faiz oranı ve% 14 faiz oranı arasında büyük farklılıklar göstermektedir.

En düşük faiz oranını elde etme beceriniz, daha büyük bir ev satın almak isteyip istemediğinize dair bir rulo oynamalıdır. Kredi puanınız eşit değilse, kredi geçmişiniz ve puanınız iyi durumda olduğundan daha yüksek bir faiz oranı ve daha yüksek aylık ödeme ödemenizi bekleyebilirsiniz.

Kredi puanınızın düşük olması durumunda kiralamayı düşünmek isteyebilir, kredinizi iyileştirmek için zaman ayırın ve kredi puanınız iyileştikten sonra en iyi faiz oranlarından yararlanmak için satın almayı düşünebilirsiniz.

Bilmiyor olsaydınız, ipotek oranları oldukça uzun bir süredir düşük kalıyor. Başlangıçta, 2010 yılının Ocak ayında, 30 yıllık sabit bir oranla% 5 olarak kilitlendik. Bu, 2005 yılında ilk evimizde kilitlendiğimizden% 1 daha düşüktü.

Sadece geçen gün, 6 aydan kısa bir süre içinde% 20,25 ile 20 yıllık bir orana ulaşma şansı yakaladık. Eğer geliriniz destekliyorsaŞimdi kilitleme sizin için anlamlı olabilir.

Mevcut Evde Eşitlik


Zaten sahip olduğunuzdan daha büyük bir ev satın almak istiyorsanız, önce mevcut evinizde ne kadar özsermayeye sahip olduğunuzu düşünmelisiniz.

Mevcut evinizde hisse senedi oluşturduysanız daha büyük bir ipotek ödemesinden kaçınabilirsiniz. Evinizi satarken, karı peşinatınıza uygulayabilir ve daha büyük evlerde ipotek ödemelerinizi düşürebilirsiniz.

Unutmayın, bazı sahiplik testlerini karşılarsanız (evinizi son 5 yıl içinde 2'ye sahipseniz) bir çift, birincil ikametgahının satışı için 500.000 $ 'lık bir sermaye kazancı ($ 250,000).

Yeni ev için yer

Daha büyük bir ev almayı düşünmeye başladığınızda, muhtemelen uzun mesafe için kalmak niyetinde olduğunuz bir ev hakkında düşünürsünüz. Yaşamak istediğiniz mahalleyi dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun. Siz ve aileniz için hangi kasaba en iyi olurdu? Okul bölgeleri hakkında düşünmeniz gerekiyor mu, yoksa evinize ne kadar yakın çalışıyorsunuz?

Yeni evimizi inşa ettiğimiz yer, eski evimizden sadece iki mil uzaktaydı. Muhtemelen, “ne anlamı var” diye merak ediyorsun? Bizim için, genişlememiz gerektiğini biliyorduk çünkü yolda başka bir oğlumuz vardı ve üçte birini istediğimizi biliyoruz.

Ayrıca, partiyi aldığımız alt bölüm yeni ve büyüydü ve hala “şehirde” ve yeni okula yakın olanlardan biriydi. Biz şimdi harekete geçmezsek, kaçırmaya gideceğimizi hissettik. Yaptığımız zaman harekete geçtiğimiz için minnettarız.

Pazarın Durumu Nedir?

Herhangi bir zamanda, ya “alıcı pazarı” ya da “satıcı pazarı” dır. Bu, pazarın yeni evlerin veya satıcıların alıcılarını destekleyip satmadığı anlamına gelir. Mevcut pazarlama koşullarından en çok kim faydalanıyor? Piyasa alıcıların lehine olduğunda daha büyük bir konut satın almayı zamanlamak istersiniz - bu en düşük faiz oranları ve evlerde en düşük fiyatlar anlamına gelir.

Bu, göründüğünden çok daha zor. Satış sürecimizin ilk bölümünü, hayallerimin yapıldığı ana sayfamda okuyabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, biz satmak için iyi bir zaman seçtiğimizi sandık, ama gerçekten beklediğimizden birkaç ay daha uzun sürdü.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı
Borç

Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı

Dave Ramsey'in Bebek Basamakları sıklıkla teker teker disseke edilirken, bu yazıdaki amacım, bir birim olarak adımlara genel bir bakış vermek ve siparişin neden gerekli olduğunu açıklamaktır. Umarız, bu adımlar, yaşınız veya mali refahınız ne olursa olsun, mali durumunuz için odaklı bir yaşam planı oluşturmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Herkesin 2018'e Sahip Olması Gereken İlk 10 İyi Mali Hedef
Borç

Herkesin 2018'e Sahip Olması Gereken İlk 10 İyi Mali Hedef

Bunu daha önce farketmemişseniz, ben bir hedef belirleme çılgınlığından biriyim. Bazı insanlar Yeni Yıl kararları alırlar. Bu harika, ama bence hedeflerinizi daha tutarlı bir şekilde gözden geçirmeniz gerekiyor. Benim için her 90 günde bir. Diğer insanlar hedef belirleme zahmetine girmez. Şansa güvenmek için - bilinçsizce - en azından - seçerler.
Devamını Oku
Suze Orman'ın Borç Sadakati Listesi: Borç Verme Emri
Borç

Suze Orman'ın Borç Sadakati Listesi: Borç Verme Emri

İlk önce hangi borcu alacak. Bir borç konsolidasyonu kredisi göz önünde bulundurulduğunda borç dağında tükendiğinizi ve ilk önce hangi faturayı ödeyeceğine karar vermekte zorlanıyor musunuz? % 24,99 faiz oranıyla mağaza kartı mı? Ya da belki 72 ay boyunca finanse ettiğiniz araç krediniz mi? Yoksa ipoteğinizi ikiye katlayıp ev sahibi olmanız mı gerekiyor?
Devamını Oku
9 Para İpuçları Her Üniversite Öğrencisi Bilmeli Yani Mezun Olmaz
Borç

9 Para İpuçları Her Üniversite Öğrencisi Bilmeli Yani Mezun Olmaz

Üniversitede para yönetimi konusunda hiçbir şey bilmiyordum. Bir finans majörü olmama rağmen, aslında parayı yönetmekte çok kötüydüm. Ne kadar korkunç? Her ay iki yarı zamanlı iş ve Ulusal Muhafız parası olsa bile, gereksiz öğrenci kredisi borcuna, 2 kredi kartının neredeyse tükenmesine ve tasarruf hesabımda ne anlama geldiğine ne dersin?
Devamını Oku