Borç

Kısa Vadeli Tasarruf Çözümü Olarak HELOC Kullanmanın Tehlikeleri

Konut piyasası patlaması sırasında popüler hale gelen trendlerden biri beklenmedik masrafları karşılamak için konut sermayesine güveniyordu. Fikir, acil durumlar için konut kredisi (HELOC) kredisi kullanmanızdır. Bununla birlikte, iyi ekonomik zamanlarda bile, bu muhtemelen kısa vadeli tasarruflar için şüpheli bir stratejiydi. Şimdi, yıllardır olduğundan daha sıkı olan kredi ile, kısa vadeli tasarruflar için HELOC kullanmak bile daha fazla tehlike oluşturabilir.

HELOC'unuzu kısa vadeli tasarruflar için bir kaynak olarak kullanmadan önce iki kez düşünmenin bazı nedenleri şunlardır:

1. HELOC'unuz Borçtur

Kısa vadeli tasarruflar için HELOC kullanmanın ilk konusu borcun borçlanmasıdır. Para borçlusun. Bu, faiz ödemeniz anlamına gelir ve nihayetinde borç ödemeleri yapmanız gerekecektir. Acil bir durumla başa çıkmak için daha fazla borç almak, finansal istikrar için bir formül değildir. Bunun yerine, size likit para sağlayabilen yüksek getirili bir hesaptan tasarruf etmeniz daha olasıdır.

HELOC'unuzda ödenen faiz için vergi indirimi alsanız bile, artan borçlarla birlikte gelebilecek diğer maliyetleri telafi etmek için yeterli olmayabilir.

2. Her Zaman Bir YARDIMCI OLMAYABİLİR

Finansal kriz ve kredi sıkışıklığı nedeniyle birçok kişi HELOC'lerinin kapatıldığını veya mevcut kredinin kesildiğini tespit ediyor. Bu, acil bir durumda bulunmak için kredinize güveniyorsanız, hayal kırıklığına uğrayabileceğiniz anlamına gelir. Kendinize uygun bir nakit parası bulamazsınız ve dokunmak için HELOC kullanamazsınız. Bir acil durum tasarruf hesabı ile, en azından paranız var ve FDIC sigortalı bir kurumda olduğu sürece, onu kaybetmezsiniz.

FDIC sigortası için kısıtlamalar ve sınırlamalar vardır. Daha fazla bilgi için lütfen FDIC.gov'a bakın.

3. HELOC, Borç Verme Gücünüzü Azaltabilir

Ayrıca bir konut kredisi kredisinin, bir acil tasarruf hesabında likit nakit ile aynı olmadığını fark etmelisiniz. Dolayısıyla, bir araba satın alırsanız veya bir kredi başvurusunda bulunmanızı gerektiren başka bir büyük satın alma işlemi yaparsanız, HELOC'nuz size karşı sayılabilir ve bu satın alma işlemini yapmanıza engel olabilir - ya da eğer daha yüksek bir faiz oranıyla sonuçlanırsanız onayladı.

4. Eviniz HELOC ile Risk Altında

HELOC'niz olduğunda, krediyi evinizle güvenceye alıyorsunuz. Bir şey olursa ve ödemeleri yapamazsanız, evinizi kaybedebilirsiniz. Bu, işinizi kaybetmiş olmanız durumunda özellikle zahmetli olabilir, çünkü geliriniz ve HELOC ödemelerinizi yapabilmeniz, ipotek anlamına gelebilir. Evinizin bir HELOC olmadan bile bir iş kaybıyla tehlikede olabileceği doğrudur, ancak bir kredi için ikiye yönelik bir çözüm bulmak genellikle daha kolaydır. Ayrıca, yüksek getirili bir acil durum tasarruf hesabında birkaç aylık masrafları biriktirdiyseniz, bir süre kapatarak endişelenmeniz gerekebilir.

Alt çizgi: HELOC daha fazla borcu temsil eder ve kısa vadeli tasarruf söz konusu olduğunda nadiren iyi bir fikirdir. Ve banka şartları değiştirebildiğinden ve kredi limitinizi kesebildiğinden, güvenilir bir acil durum para kaynağı olmayabilir. Muhtemelen yüksek getiri tasarruf hesabına bir acil durum fonu koymaktan daha iyidir.

* Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır.

Videoyu izle: Özgür Demirtaş - TL / Dolar / Euro. Debat Evi

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma
Borç

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma

Acil bir fona sahip olmanın önemi gereğinden fazla olamaz. Acil yardım fonu olmadan yaşamak, güvenlik ağı olmadan yüksek bir tele binmek gibidir. Küçük bir fiş ve mali kara deliğin içine düşebilirsin. Ne yazık ki, yeterli bir acil durum fonu kurmak ne hızlı ne de kolaydır, çünkü çoğu Sertifikalı Finansal Planlamacılar en az üç ila altı aylık bir fona sahip olduklarını gösterirken, bazıları daha riskli işlerde olan bireyler için bir yıldan sekiz aya kadardır.
Devamını Oku
Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı
Borç

Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı

Dave Ramsey'in Bebek Basamakları sıklıkla teker teker disseke edilirken, bu yazıdaki amacım, bir birim olarak adımlara genel bir bakış vermek ve siparişin neden gerekli olduğunu açıklamaktır. Umarız, bu adımlar, yaşınız veya mali refahınız ne olursa olsun, mali durumunuz için odaklı bir yaşam planı oluşturmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
401k Zorluk Çekme Kuralları
Borç

401k Zorluk Çekme Kuralları

Times çok insan için zor oldu. Birkaç yıl önce büyük bir üreticiden işten çıkarılmış ve hala iş bulmakta zorlanan birkaç müşterim var. Birçok Amerikalı için bu çok tanıdık bir durum. Ev ya da kira ödemesi. Programı faturaları. Geç kredi kartları bildirimleri. Borç toplayıcıları sizi her saat başı arar.
Devamını Oku