Maliye

Tatil Sezonunda Para Tasarrufu

Tatil sezonu, ne┼čenin, ailenin ve tabii ki yüksek harcamalar─▒n zaman─▒d─▒r. Evet, bu y─▒l─▒n tekrar zaman─▒ - kontrol listelerini açman─▒n, kalabal─▒k al─▒┼čveri┼č merkezlerindeki pozisyon için mücadele etmenin ve herkesin söylendi─či ve yap─▒ld─▒─č─▒nda ─▒s─▒n─▒n devam etmesi için bankada hala yeterli paran─▒z oldu─ču için dua etmenin zaman─▒ geldi. Bu y─▒l bir de─či┼čim zaman─▒. Tatillerde tutumlu olmak zor ama yap─▒labilir. A┼ča─č─▒da bu y─▒l para biriktirmek için baz─▒ ipuçlar─▒ ve hala sevdiklerinin yüzlerine bir gülümseme koydu.

Tatil Bütçesi Belirle

Bu tatil sezonunu yapabilece─činiz en önemli karar, hediyeler için harcayabilece─činiz paran─▒n tam kar┼č─▒l─▒─č─▒d─▒r. Birçok ki┼či, bir bütçe belirlemeden ma─čazalara çarpma hatas─▒n─▒ yapar ve bu da ciddi bir a┼č─▒r─▒ harcamaya yol açar. Etkili bir tatil bütçesi, hediye sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z ki┼čileri dü┼čünmeye ba┼člamadan önce belirlenen toplam harcama say─▒s─▒n─▒ içermelidir.

Toplam bütçenizin ne oldu─čunu ö─črendi─činizde, onu listenizdeki ki┼čiler aras─▒nda bölmeye ba┼člayabilirsiniz. Her bir ki┼čiye özel bir miktar para ay─▒rarak bunu kâ─č─▒t üzerinde planlay─▒n. Bu tatil sezonunda hangi al─▒┼čveri┼čin size mal olaca─č─▒n─▒ görmek, zihninizi rahatlatacak ve yerel ma─čazalarda k─▒r─▒lman─▒z─▒ önleyecektir.

Al─▒┼čveri┼č yapmadan önce hediyelere karar verin

Tamam, bu yüzden bütçenizi haz─▒rlay─▒n ve her bir ki┼čiye ne kadar harcama yapaca─č─▒n─▒z─▒ bilin. Ma─čazalara vurma zaman─▒, de─čil mi? Asl─▒nda, daha iyi bir fikir, bir ad─▒m daha ileri gitmek ve evinizden bile ayr─▒lmadan önce her ki┼čiye özel hediyeler almakt─▒r.

Bazen bir ki┼čiyi ne alaca─č─▒m─▒z─▒ bilmedi─čimizde, al─▒┼čveri┼če gidiyoruz ve ma─čazan─▒n içinde oldu─čumuzda be─čenecekleri bir ┼čey bulmaya çal─▒┼č─▒yoruz. Y─▒l─▒n bu zaman─▒, büyük sat─▒┼č ekranlar─▒, gösteri┼čli reklamlar ve sizi planlad─▒─č─▒n─▒zdan daha fazla harcamay─▒ amaçlayan uyar─▒ sat─▒c─▒lar─▒ ile al─▒┼čveri┼č merkezleri ─▒┼č─▒ld─▒yor. Akl─▒n─▒zda belirli ö─čeler yoksa, tek ba┼č─▒na dürtü sat─▒n alacaks─▒n─▒z, bu da bütçenizi kolayca harcaman─▒za neden olabilir.

Yarat─▒c─▒ Sarma Ka─č─▒d─▒ Kullan

Elbette, hediyeler tatil sezonunun tek masraf─▒ de─čildir - bunlar─▒ sarmak için bir ┼čeye ihtiyac─▒n─▒z vard─▒r. Bu y─▒l, fantezi Hallmark alt─▒n folyo ambalaj─▒ndan kaç─▒n─▒n ve daha ekonomik bir ┼čey kullanmay─▒ dü┼čünün. Siz çocuklar ve aile üyeleri sadece hediyeleri merakl─▒ bir ┼čekilde açt─▒kça parçalara ay─▒racaks─▒n─▒z, o halde neden para harc─▒yorsunuz?

Eski gazete y─▒─č─▒n─▒n─▒z varsa, hediyelerinizi sarmak için bunu kullan─▒n. Alternatif olarak, geçmi┼č tatillerden ald─▒─č─▒n─▒z eski hediye çantalar─▒n─▒ geri dönü┼čtürebilirsiniz. Tatil partinizde hiç kimse, onlar için alt─▒nda bir hediye oldu─čunu bildikçe, ka─č─▒t ambalaj seçiminizi ele┼čtirmeyi b─▒rakmaz.

Kar┼č─▒la┼čt─▒rma Al─▒┼čveri┼č Sitelerini Kullan─▒n

Yukar─▒daki tavsiyelere uyup arkada┼člar─▒n─▒z ve aileniz için sat─▒n alaca─č─▒n─▒z özel hediyeleri kararla┼čt─▒rd─▒ysan─▒z, neden kalabal─▒k ma─čazalardan tamamen uzakla┼č─▒p çevrimiçi sat─▒n alm─▒yorsunuz? Bu sadece zaman ve enerji tasarrufu sa─člamayacak, ayn─▒ zamanda çekici görünümlü raflardan as─▒l─▒ olan son dakika e┼čyalar─▒n─▒ almak için asla cazip olmayacaks─▒n─▒z.

PriceGrabber ve NexTag gibi kar┼č─▒la┼čt─▒rmal─▒ al─▒┼čveri┼č siteleri harika bir ba┼člang─▒çt─▒r ve potansiyel olarak perakende fiyatlar─▒na yüzlerce dolar kazand─▒rabilir. Sat─▒n almak istedi─činiz ö─čeleri girin ve web sitesi, en dü┼čük fiyatlar için interneti ara┼čt─▒r─▒r. Daha sonra, en makul buldu─čunuz fiyat─▒ seçip do─črudan sat─▒n alabilirsiniz.

Daha az ─▒┼č─▒k koyun

Elektrik ucuz de─čildir ve tüm gece ve gündüz çal─▒┼čan tatil ─▒┼č─▒klar─▒n─▒n ard─▒nda b─▒rak─▒lmas─▒, bu y─▒l─▒n bu döneminde kamu hizmetleri bütçenizde bir tahliye olabilir. Tabii ki, bayram ayd─▒nlatmal─▒ dekor ile evi süsleyerek tatil ruhu gösterme tatillerin sevincinin bir parças─▒, bu yüzden bir scrooge olmak ve tüm y─▒l ─▒┼č─▒klar─▒ kapal─▒ b─▒rakmak istemiyorum.

Ortada bir yerde bulu┼čmak için belki de ─▒┼č─▒k miktar─▒n─▒ yar─▒ya indirmeyi dü┼čünün, belki de sadece caddeye bakan evin kenar─▒na asarak. Gün boyunca ─▒┼č─▒klar─▒ söndürmek, geleneksel ampullere göre daha az elektrik tüketen dü┼čük enerji tatil ─▒┼č─▒klar─▒ gibi faturalar─▒n dü┼čmesine yard─▒mc─▒ olur.

Kullan─▒lm─▒┼č Al─▒┼čt─▒rmay─▒ Deneyin

Bu y─▒l s─▒k─▒ bir bütçeniz varsa, kullan─▒lan daha pahal─▒ ö─čelerinizi sat─▒n almay─▒ dü┼čünün. EBay ve Craigslist'deki pek çok ki┼či, perakende fiyat─▒n─▒n kesirinde rutin olarak çok az kullan─▒lm─▒┼č elektronik ürünler satmaktad─▒r. Bu düz ekran televizyonlar, oyun sistemleri, vb., Sadece bir kaç kez aç─▒lm─▒┼č olabilir ve yeni kadar iyi çal─▒┼čabilir, ancak kutudan ç─▒kar─▒ld─▒klar─▒ için onlar─▒ bir fiyattan çalmaktan alabilirsiniz. .

Tabii ki, bu a─člarda iyi yarg─▒lar kullanmal─▒s─▒n─▒z, zira bu y─▒l hiç ┼čüphesiz mü┼čteri al─▒┼čveri┼činde bulunacak pek çok sat─▒c─▒ var. Bir ┼čeyin do─čru oldu─ču iyi görünüyorsa, muhtemelen öyle oldu─čunu unutmay─▒n. Bu, ultra-geni┼č ekranl─▒ HD-TV'nin 50.00 dolara sat─▒ld─▒─č─▒ anlam─▒na geldi─či anlam─▒na geliyor.

Ma─čaza Kartlar─▒n─▒ Açmaktan Kaç─▒n─▒n

Y─▒l─▒n bu zaman─▒nda büyük bir cazibe, al─▒┼čveri┼č yapmak için bir avuç yeni ma─čaza ücreti hesab─▒ açmakt─▒r. Çok çekici görünüyor, çünkü al─▒┼čveri┼činizi ┼ču an cepten ç─▒kmaya gerek kalmadan yapacaks─▒n─▒z. Bununla birlikte, bu yakla┼č─▒mdaki sorun, ma─čaza kartlar─▒n─▒n genellikle ola─čanüstü yüksek faiz oranlar─▒ ta┼č─▒mas─▒d─▒r.

E─čer kartlar─▒ daha sonra geri ödemede yava┼č olursan─▒z (çok say─▒da tüketici e─čiliminde oldu─ču gibi), hediyeleriniz, o anda ödedi─činiz tutar─▒ iki kat─▒na ç─▒karman─▒za neden olabilir. Bu tüketici borcunun tuza─č─▒ - yan─▒lsamaya kand─▒r─▒lmay─▒n. Sat─▒n almak istedi─činiz her ┼čeyi kar┼č─▒layamazsan─▒z, kay─▒plar─▒n─▒z─▒ azalt─▒n ve b─▒rak─▒n, tatil bittikten sonra kimse sizi hiç sevmeyecektir.

Yazar hakk─▒nda: Diane Ferraro, Robbins Brothers'─▒n Reklam Direktörüdür. Robbins Brothers, mü┼čterilerin mükemmel ni┼čan yüzü─čünü bulabilmeleri için çok say─▒da yüzük seçene─či sunuyor.1920'lerde ba┼člam─▒┼č olan ┼čirketin temel de─čeri hala ÔÇťmü┼čteriyi sevmektirÔÇŁ.

Videoyu izle: Bu Po┼četleri Asla Atmay─▒n! Neler yapabildiklerini g├Âr├╝n!

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sanal Asistan olarak Evden Nas─▒l ├çal─▒┼č─▒l─▒r
Maliye

Sanal Asistan olarak Evden Nas─▒l ├çal─▒┼č─▒l─▒r

Bir├žok insan m├╝kemmel i┼čin hayalini kuruyor. Baz─▒lar─▒ i├žin evde kald─▒klar─▒ ve yanlar─▒nda bir kahve kupas─▒yla istedikleri k─▒yafetle ├žal─▒┼č─▒rken para kazanacaklard─▒. (Merhaba pijama!) Evden ├žal─▒┼čmak isterseniz, bunu yapman─▒n ├že┼čitli yollar─▒ vard─▒r ve hala maa┼č kazan─▒rs─▒n─▒z. Asl─▒nda, evden ├žal─▒┼čman─▒za izin verecek ├žok say─▒da meslek var.
Devam─▒n─▒ Oku
Para ├ľ─čretimi ─░ngilizce ├çevrimi├ži yapmak i├žin 5 Yollar─▒
Maliye

Para ├ľ─čretimi ─░ngilizce ├çevrimi├ži yapmak i├žin 5 Yollar─▒

├çocuklar─▒n ├Â─črenmesine yard─▒mc─▒ olmak ve fazladan para kazanmaya ├žal─▒┼čmak istiyorsan─▒z, ├ževrimi├ži ─░ngilizce ├Â─čretmeyi d├╝┼č├╝nmelisiniz. Dershane ve ├Â─čretim yan hustles ├že┼čitli farkl─▒ se├ženekler gelir ve farkl─▒ ├Âzel ders ┼čirketleri i├žin ├že┼čitli nitelikleri vard─▒r. ├çevrimi├ži bir ├Â─čretmen olarak, sahip olman─▒z gereken temel nitelikler ├Â─čretmek istedi─činiz konular─▒n ustal─▒─č─▒ ve harika bir ├Â─čretmen olmas─▒ i├žin gereken sab─▒r ve tutkud─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
Para ├Âd├╝yor
Maliye

Para ├Âd├╝yor

Hi├ž birisi bir ┼čey hakk─▒nda ne kadar iyi bir anla┼čma yapt─▒─č─▒n─▒ s├Âylemi┼č miydin? Eh, olduk├ža s─▒k yapar─▒m. Ger├žek ┼ču ki, bazen anla┼čma ger├žekten iyi bir anla┼čma de─čil. Neden, sorabilirsin? ├ç├╝nk├╝ bir kredi kar┼č─▒l─▒─č─▒nda parayla ald─▒lar. ├ľrne─čin s├╝rd├╝─č├╝m arabay─▒ alal─▒m. Ge├žen bahar─▒ ├Âzel bir partiden 2500 $ kar┼č─▒l─▒─č─▒nda ald─▒m.
Devam─▒n─▒ Oku
GFC TV Ep 009: Bu Yat─▒r─▒mc─▒ Yat─▒r─▒m Harcamalar─▒nda 5,500 $ ├ľd├╝yordu Bilmiyordu
Maliye

GFC TV Ep 009: Bu Yat─▒r─▒mc─▒ Yat─▒r─▒m Harcamalar─▒nda 5,500 $ ├ľd├╝yordu Bilmiyordu

66 ya┼č─▒nda bir yat─▒r─▒mc─▒ olan Jim ve emekli paramedik bir ┼čey ├Âd├╝yordu biliyordu, ama ne oldu─čundan emin de─čildi. B├Âylece ba┼čka bir finansal dan─▒┼čmana ge├žmeye ve baz─▒ cevaplar almaya ├žal─▒┼čt─▒. Neden hi├ž kimsenin ilk etapta hi├ž kimseye sormad─▒─č─▒n─▒; A├ž─▒k├žas─▒, onun da ├Âtesindeydi. Ama sonunda, soruyu sormak ona geldi: ÔÇťYat─▒r─▒m hesaplar─▒ma ne kadar ├Âdeme yap─▒yorum?
Devam─▒n─▒ Oku