Maliye

2013 Top 10 En Ucuz Arabalar

Büyüyen bir çocukken, yapabilece─čim tek ┼čey en iyi yeni arabaya sahip olmaktan çok ho┼član─▒yordu.

En az pahal─▒ araba olsayd─▒ daha az umursabildim.

Ne tür bir çocuk ucuz bir araba isterse, sa─č?

Sadece araban─▒n yeni ve kaygan olmas─▒n─▒ istedim. Aka ÔÇťLegitÔÇŁ.

Maalesef annemin benim için ba┼čka planlar─▒ vard─▒.

16 ya┼č─▒mdayken ve annemle birlikte ya┼čad─▒─č─▒m zaman zaman 1991 Ford Mustang Cabrio'yu sürdürebildim (resimde gördü─čünüze benzer).

Bu kula─ča ho┼č geliyor olsa da, de─čildi. Asl─▒nda ondan uzak.

Ama bu bir arabayd─▒ ve bana ihtiyac─▒m oldu─čunda çal─▒┼čmam─▒ sa─člad─▒.

Yeni bir araba için pazarda iseniz, ancak harcayacak çok ┼čeyiniz yoksa, kalbi al─▒n. 2013, merak uyand─▒ran bir al─▒┼čveri┼čçi ve iyi bir müzakerecinin hala 10,000 dolardan fazla olmayan yeni bir otomobil alabilece─či bir ba┼čka y─▒l gibi görünüyor. Bu, bayilerin arabalar─▒n─▒ verece─či anlam─▒na gelmez; En iyi f─▒rsatlar─▒ bulmak için dikkatlice bakmak zorunda kalacaks─▒n─▒z. Ancak sab─▒r ve yeni bir arabada ihtiyac─▒n─▒z olan─▒ (ve gerek yok) hakk─▒nda iyi bir bilgi ile, sizin için do─čru otomobil ula┼č─▒labilir.

Bitmeden ve yeni 2013 modellerini test etmeye ba┼člamadan önce biraz beklemeyi dü┼čünün. Bayilikler genellikle y─▒lba┼č─▒nda yeni model y─▒llar─▒n─▒ indiremezler. 2013'ün sonuna kadar bekleyebilirseniz, yeni bir 2013 otomobilinde daha iyi bir anla┼čma yapman─▒z olas─▒d─▒r.

Tan─▒d─▒k Modeller

Listesinde çok sürprizler bulmay─▒ beklemeyin 2013 için en ucuz arabalar. Ço─ču teklifler daha küçük sedanlard─▒r ve birço─ču 2012 y─▒l─▒nda listeye girmi┼čtir. Ford ve Chevy haricinde, 2013 için en ucuz otomobillerin listesi yabanc─▒ modellerle yo─čun ┼čekilde a─č─▒rl─▒kland─▒r─▒lm─▒┼čt─▒r.

Otomobil üreticileri - Ak─▒ll─▒ ve Scion gibi - ucuz otomobillerin listesinde daha yeniyken, isimlerin ço─ču size tan─▒d─▒k gelmelidir. Kalite bir endi┼če oldu─čunda bu iyi bir ┼čeydir. Bu arabalar ucuz olsa da, arkada Honda ya da Hyundai gibi bir isimle, sürmesi muhtemel bir araba ald─▒─č─▒n─▒z─▒ biliyorsunuz.

Yeni ve Kullan─▒lm─▒┼č

Fiyat önemli bir konu oldu─čunda, kendine sorman─▒z gereken ilk soru, gerçekten yepyeni bir araca ihtiyac─▒n─▒z varsa. Unutmay─▒n, herhangi bir yeni araba - fiyat ne olursa olsun - de─čerin en az% 10'unu kaybeder ve bu tutar─▒ çok fazla kaybedersiniz. ─░yi durumda ve dü┼čük kilometre ile geç bir model kullan─▒lm─▒┼č araba aramak için daha iyi olup olmayaca─č─▒n─▒ dü┼čünün.

Bu ┼čekilde, bir ba┼čkas─▒n─▒n araba sat─▒n ald─▒─č─▒nda amortisman isabeti almas─▒ndan ve daha dü┼čük bir fiyat avantaj─▒ndan faydaland─▒─č─▒ndan yararlanabilirsiniz. Bir jenerasyondan farkl─▒ olarak, otomobil sat─▒c─▒lar─▒ dürüst olmayan bir ┼čöhrete sahip olduklar─▒nda, bugün önceden sahip olunan bir arac─▒ güvenle sat─▒n almak mümkün.

Arac─▒n─▒z─▒ uzun y─▒llar boyunca tutmay─▒ planl─▒yorsan─▒z ve temelde tüm de─čeri d─▒┼čar─▒ ç─▒kar─▒yorsan─▒z, o zaman yeni bir araba sizin için en iyisi olabilir. Sonuçta, yakla┼č─▒k 10,000 dolarl─▒k yeni bir araba al─▒r ve on y─▒l boyunca sürerseniz, bunun için y─▒lda sadece 1000 dolar ödersiniz. Tabii ki, baz─▒ ucuz arabalar o kadar uzun sürecek ┼čekilde üretilmiyorlar ve e─čer tamir ve bak─▒m için çok fazla para harc─▒yorsan─▒z, o zaman gerçekten hiç para biriktirmeyeceksiniz.

Gaz kilometresi, boyut ve bak─▒m geçmi┼či ile ilgili tüm ihtiyaçlar─▒n─▒z─▒ kar┼č─▒layan yeni bir araba modeli bulamazsan─▒z, iyi yap─▒lm─▒┼č kullan─▒lm─▒┼č bir araba veya daha pahal─▒ bir yeni araba aramak daha iyi olabilir.

Fiyattan Fazlas─▒

Gerçekten yeni bir araba sat─▒n alman─▒z gerekti─čine karar verdiyseniz, dü┼čünecek bir sonraki ┼čey, sizin için en uygun araç modeli ve modelidir. Etiket fiyat─▒ndan daha ucuz bir araba bulmak için daha fazla var. Yak─▒t ekonomisine, bayi maliyetlerine, garantiye, ekstralara, modelin onar─▒m geçmi┼čine (varsa) ve hatta motorun büyüklü─čüne ve beygir gücüne bak─▒n. Arac─▒n─▒z─▒ ço─čunlukla k─▒sa geziler için kentsel alanlarda m─▒ kullanacaks─▒n─▒z yoksa karayolu üzerinde çok fazla zaman geçirmeyi planl─▒yor musunuz? Yaln─▒z m─▒ sürü┼č yapacaks─▒n─▒z yoksa insanlar─▒ m─▒ yoksa ekipman─▒ m─▒ ta┼č─▒yacaks─▒n─▒z? Cevaplar─▒n─▒z karar─▒n─▒z─▒ etkileyecektir.

Yeni bir araba sat─▒n alma sürecine a┼čina de─čilseniz veya fiyat üzerinden pazarl─▒k etme zaman─▒ geldi─činde sinirleniyorsan─▒z, araba al─▒┼čveri┼čine ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda yan─▒n─▒zda gelebilecek bir arkada┼č veya aile üyesi bulun. Ço─ču durumda, etiket fiyat─▒ veya MSRP, yaln─▒zca bir ba┼člang─▒ç ÔÇőÔÇőnoktas─▒d─▒r. Ara┼čt─▒rman─▒z─▒ yap─▒n, böylece sat─▒c─▒n─▒n araba için ne ödedi─čini (fatura bedeli) biliyorsunuz ve pazarl─▒k etmekten çekinmeyin.

En ─░yi ve En Ucuz Araba Listesi

Piyasada ba┼čka ucuz arabalar olsa da, en dü┼čük fiyat noktas─▒nda bir dizi farkl─▒ seçenek var. Gerçek ÔÇť┼čehir otomobillerindenÔÇŁ daha çok yönlü olanlara kadar, liste sedan a─č─▒rd─▒r ancak ba┼čka seçenekler sunar. Listeden yoksun geçen y─▒lki Toyota Yaris - bir ucuz (ve oldukça zay─▒f motorlu) otomobili 2013 için bir melez olarak revize ediliyor. Ayr─▒ca, geleneksel olarak dü┼čük fiyatl─▒ Nissan Versa'ya göz kulak olmak isteyebilirsiniz. ┼×irket 2013 fiyatlar─▒n─▒ henüz aç─▒klamam─▒┼č olsa da, hala dü┼čük seviyelerde seyrediyor ve Nissan'─▒n otomobilin yak─▒t verimlili─čini ve stilini geli┼čtirdi─či bildiriliyor.

1Ford Fiesta

MSRP: 13,200 ABD dolar─▒

Yak─▒t Verimlili─či: ┼×ehirde 29 MPG, otoyolda 40 MPG'ye kadar

Ford Fiesta oldukça küçük bir alt-sistemdir, yani 4 ki┼čiden daha rahat bir ┼čekilde s─▒─čmayacak ve arka koltuktakiler çok fazla bacak odas─▒ olmayacak. Ama araba daha pahal─▒ yak─▒t ekonomisi paketi olmadan bile büyük kilometre al─▒r ve sahiplerine göre, sürmek için e─členceli.

2Chevy Sonic

MSRP: 14,200 ABD dolar─▒

Yak─▒t Verimlili─či: ┼×ehirde 26 MPG, otoyolda 35 MPG

Chevy's Sonic birkaç y─▒ld─▒r güçlü bir seçenek ucuz araba seçene─či olmu┼čtur. Yorumcular göre, sürmek için e─členceli ve güzel tasar─▒m özellikleri vard─▒r.

3 Chevy Spark

MSRP: 12,200 ABD dolar─▒

Yak─▒t Verimlili─či: ┼×ehirde 32 MGP, otoyolda 38 MPG

2012 y─▒l─▒nda yeni, cep boyutunda Spark kentsel sürücü dü┼čünülerek tasarlanm─▒┼čt─▒r. ┼×ehirdeki büyük gaz kilometresi ve park etmeyi kolayla┼čt─▒ran küçük bir ayak izi ile bu ucuz araba, ┼čehir sakinleri için mükemmel olabilir.

4 Ak─▒ll─▒ ForTwo

MSRP: 12,490 ABD dolar─▒

Bu araca "fortwo" denmesinin bir nedeni var - minik araba bir sürücüden ve yolcudan daha rahat bir ┼čekilde uymuyor. Hala birkaç kafaya dönü┼čüyor ama insanlar minik gövdelerini ve kutu ┼čeklini yolda görmeye al─▒┼č─▒yorlar. Yak─▒t Verimlili─či: ┼×ehirde 34 MPG, otoyolda 38 MPG

5Hyundai Accent

MSRP: 14,545 ABD dolar─▒

Yak─▒t Verimlili─či: ┼×ehirde 30 MPG ve otoyolda 40 MPG

Hyundai bu giri┼č kat─▒ bir seçimdir; Gözden geçirenler d─▒┼č görünü┼čünü oldukça çekici buldu─čunu ve iç mekân─▒n para için çok ┼č─▒k oldu─čunu gösteriyor.

6Scion IQ

MSRP: 15,385 ABD dolar─▒

Yak─▒t Verimi: 36 MPG ┼čehir, 37 MPG otoyolu

IQ, Smart Fortwo'nunkine benzer bir profile sahip bir ba┼čka ÔÇťsüper küçükÔÇŁ dört ki┼čilik otomobildir.

7 Kia Soul

MSRP: 14,400 ABD dolar─▒

Yak─▒t Verimlili─či: Karayolu üzerinde 26 MPG ve 35 MPG

8 Kia Rio

MSRP: 14,700 ABD dolar─▒
Yak─▒t Verimlili─či: ┼×ehirde 30 MPG ve otoyolda 40 MPG.

Sadece birkaç yüz dolar daha fazla olan Kia Rio sedan, boxier hatchback kuzeninden çok daha fazla kilometre kilometre sunuyor. Tekrar biraz daha ödeyin ve geleneksel hatchback olan Kia Rio5'i sat─▒n alabilirsiniz. Bu otomobiller aras─▒nda seçim yapma konusunda stil ve depolama kapasitesindeki tercihinize göre dü┼čebilir.

9 Fiat 500

MSRP: 15,500 ABD dolar─▒

Yak─▒t Verimlili─či: ┼×ehirde 28 MPG, otoyolda 38 MPG

Fiat, iyi bir gaz kilometreye sahip olan ÔÇťsevimliÔÇŁ bir otomobil. Onun motoru, s─▒n─▒f─▒ndaki di─čerlerinden daha zay─▒ft─▒r, bu yüzden otoyolda çok fazla zaman geçirmeyi planl─▒yorsan─▒z, farkl─▒ bir model dü┼čünmek isteyebilirsiniz.

10 Honda Fit

MSRP: 16,125 ABD dolar─▒

Yak─▒t Verimlili─či: ┼×ehirde 27 MPG, otoyolda 35 MPG

ÔÇťHondaÔÇŁ isminin kalite anlam─▒na geldi─či bu al─▒c─▒lardan biriyseniz, otomobil üreticisinin giri┼č seviyesi otomobil için biraz daha fazla harcama yapmak isteyebilirsiniz.

Hem ┼čehir hem de otoyolda iyi yak─▒t verimlili─či ile Fit, sürü┼č gereksinimlerini çok farkl─▒ olan ve Honda ad─▒n─▒ isteyen ki┼čiler için i┼če yar─▒yor. Bütçenize sadece birkaç bin daha ekleyin ve büyük olas─▒l─▒kla cushier'─▒ ve son derece güvenilir Civic'i kar┼č─▒layabilirsiniz.

Bu kadar ucuz olsayd─▒ yeni bir araba almay─▒ dü┼čünür müsün?

Videoyu izle: TOP 10 en h─▒zl─▒ araba 2013, 1 milde tuzak h─▒z─▒ (b├Âl├╝m 1)

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018 En ─░yi 20 Kupon Sitesi
Maliye

2018 En ─░yi 20 Kupon Sitesi

─░ster online ister ma─čazalarda al─▒┼čveri┼č yapmak ister, kuponlardan faydalan─▒n, sat─▒n al─▒mlar─▒n─▒zda size tasarruf etmenize yard─▒mc─▒ olabilir. Kupon web siteleri sayesinde art─▒k sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z ├╝r├╝nlerde para tasarrufu yapman─▒za yard─▒mc─▒ olacak kuponlar i├žin Pazar gazetesi ile s─▒n─▒rl─▒ de─čilsiniz. Bu siteler, ├ž─▒kt─▒s─▒n─▒ alabilece─činiz kuponlara sahip olman─▒za olanak tan─▒yacak, kupon kodlar─▒ da ak─▒ll─▒ telefondan ma─čaza ├ž─▒k─▒┼č kay─▒tlar─▒nda tarama yapabilirsiniz.
Devam─▒n─▒ Oku
Mobilya Satmak i├žin 35 Yer H─▒zl─▒ (Yerel ve ├çevrimi├ži)
Maliye

Mobilya Satmak i├žin 35 Yer H─▒zl─▒ (Yerel ve ├çevrimi├ži)

Mobilya, aile ihtiya├žlar─▒m─▒z ve dekor stilleri de─či┼čtik├že s├╝rekli olarak yer de─či┼čtirdi─čimiz bir ev e┼čyas─▒d─▒r. ├ço─ču kez, de─či┼čtirdi─činiz mobilya hala iyi durumda ve ├ž├Âpl├╝kte g├Âm├╝lmeye haz─▒r de─čil. Kullan─▒lm─▒┼č Mobilyalar─▒n─▒z─▒ Sat─▒n Birini ├ž├Âp kutusuna g├Ât├╝rmek yerine, fazladan para kazanmak i├žin veya kullan─▒lm─▒┼č olabilece─činiz yeni e┼čyalar─▒n maliyetlerini da─č─▒tmak i├žin kullan─▒lm─▒┼č mobilyalar─▒n─▒z─▒ satmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝n.
Devam─▒n─▒ Oku
Amerikan Genel Hayat Sigortas─▒ ┼×irketi ─░ncelemesi
Maliye

Amerikan Genel Hayat Sigortas─▒ ┼×irketi ─░ncelemesi

Sat─▒n alma hayat sigortas─▒, beklenmedik durumlar─▒n ortaya ├ž─▒kmas─▒ durumunda hayatta kalanlar─▒n─▒z─▒n ve sevdiklerinizin maddi olarak ele al─▒nmas─▒n─▒ sa─člaman─▒n bir yolunu sunabilir. Hayat sigortas─▒ kapsam─▒ndaki gelirler, bir├žok farkl─▒ ama├ž i├žin kullan─▒labilir - b├╝y├╝k bor├žlar─▒ ├Âdemek, ya┼čam masraflar─▒ i├žin s├╝rekli bir gelir sa─člamak veya bir ├žocu─ča veya torunun kolej e─čitimi, d├╝─č├╝n veya ilk evlerinde ├Âdeme.
Devam─▒n─▒ Oku
Medicare Ek Plan─▒n─▒ Anlama J
Maliye

Medicare Ek Plan─▒n─▒ Anlama J

Medicare'ye ayak uydurman─▒n ├žok zor olmas─▒n─▒n bir nedeni de s├╝rekli de─či┼čiyor olmas─▒d─▒r. H├╝k├╝met her zaman sa─čl─▒k hizmetlerine k─▒s─▒tlamalar ekliyor ya da al─▒yor. Medicare kapsam─▒ de─či┼čmeye devam etmekle kalmay─▒p, ayn─▒ zamanda ek sigorta da kapsamay─▒ s├╝rd├╝rmektedir. Medicare m├╝kemmel bir h├╝k├╝met program─▒d─▒r ve ├╝lke ├žap─▒nda milyonlarca ya┼čl─▒ i├žin sa─čl─▒k hizmeti sunmaya yard─▒mc─▒ olur, ancak her ┼čeyi kapsamaz.
Devam─▒n─▒ Oku