Maliye

Banka Hesabı Alamıyorsanız Seçenekleriniz Nelerdir?

Tüketicilerin kendilerini buldukları daha sinir bozucu durumlardan biri, bir çek hesabı almak için zorlanıyor.

Giderek, bankalar bir hesap açmanıza izin vermeden önce davranışlarınız üzerinde kontroller yapıyor.

Sonuç olarak, bazı müşteriler toplanmadan geçmez ve kendilerini bir hesap açamazlar.

Banka Hesabınızı Reddedebileceğiniz Nedenler Nelerdir?

Bir hesap açmaya çalıştığınızda, banka aslında bir kredi kontrolü yapabilir. Bir kredi başvurusunda bulunmamanıza rağmen, bazı bankalar kredinizle ilgilenmektedir, çünkü bu sizin mali sorumluluk düzeyinizin bir göstergesi olabilir. Eğer zayıf bir krediniz varsa, bu bir banka hesabını reddetmek için geçerli olabilir.

Bazı durumlarda, daha geleneksel bir kredi kontrolü yerine, bir banka Chexsystems raporunuzu çekecektir. Chexsystems banka hesabınızı takip eden bir tüketici raporlama kuruluşudur. Hesabınızı aşırı çekerseniz veya bir çek bildirirseniz, bankanız bu bilgileri Chexsystems'a bildirebilir ve raporunuzda beş yıla kadar görünecektir. Bazı bankalar, not ettiğiniz birkaç öğeye sahip olduğunuzda bir hesap açmanıza izin verirken, diğer bankalar Chexsystems raporunuzda bir negatif öğe bile olsa bir hesap açmanıza izin vermeyecektir.

Bankalar bu bilgileri izler ve ciddi bir risk taşıyorsanız, düzenli bir çek hesabı açamayabilirsiniz. Bu özellikle banka hesabınızı tekrar eden sorunlar nedeniyle kapattıysa mümkündür. Hesabınızı aşırı paraya geçirdiyseniz ve ödemediğiniz ücretlere borçlusanız, başka bir yerde bir çek hesabı açmak çok zor olacaktır. Borcunuzu geri ödemiş olsanız bile zor olabilir.

Tarihinizden dolayı düzenli bir çek hesabı reddedilse bile başka seçenekleriniz de var. Hesap kontrolü için ikinci bir şans isteyebilir veya bankacılık seçenekleriyle ön ödemeli banka kartına geçebilirsiniz.

İkinci Şans Banka Hesabı

Bazı durumlarda, normal bir çek hesabı reddedilirse, “ikinci şans” kontrol hesabı olarak bilinen bir teklif verilebilir.

Bu hesaplar, normal bir hesaptan daha fazla kısıtlamayla gelir ve genellikle daha yüksek ücretlerle gelir.

Her ay belirli sayıda işlem yaptıktan sonra ücreti feragat etme seçeneği olmadan, ayda 12 dolar yerine 15 dolar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ayrıca, günlük 100 $ gibi bir günlük para çekme limiti de bulabilirsiniz. Hesapları kontrol etmek için yapılan ikinci bir şans da, aşırı yük korumasına izin vermeyi reddeder; Yeterli paranız olmadığı herhangi bir işlem reddedilir.

PNC Bank gibi bazı bankalar, bir eğitim kursundan geçmenizi, temel finansmanı öğretmenizi ve kontrol hesabınızı doğru şekilde kullanmanızı gerektirir. İkinci şans hesabınızla sorumlu finansal davranışlar gösterirseniz, en az altı ay sonra düzenli bir hesaba geçebilirsiniz. (PNC ile ilgili güzel şeylerden biri, aylık ücretin 5 dolardan görece düşük olmasıdır.)

Ön Ödemeli Banka Kartı

Diğer bir seçenek, özellikle aylık ücretlerden kaçınmak istiyorsanız $ 10, ön ödemeli bir banka kartı almaktır. Normal olarak, bir ön ödemeli banka kartı bir alt ürün olarak kabul edilir. Ancak bir banka hesabı alamıyorsanız ve hangi ön ödemeli banka kartına dikkat ederseniz, gerçekten yüksek ücretlerden kaçınabilirsiniz ve geleneksel bir hesapla gelen aynı bankacılık avantajlarından birçoğunu alabilirsiniz:

  • Bir tasarruf seçeneği
  • Doğrudan mevduat
  • Fatura ödeme
  • Banka kartı

Bununla birlikte, bazı banka kartlarının bakiyenizi çekip kartınıza daha fazla para eklemeye kadar para çekme işlemine kadar her şey için ücret aldığından ücret planını iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Bir banka hesabına nispeten düşük ücretli ön ödemeli borç alternatifi sunabilecek daha ilginç seçeneklerden bazıları Mango Para, American Express Bluebird ve Green Dot Card'dır.

Düzenli bir kontrol hesabı reddedilirse, markette aşırı çek bozdurma ücreti ödemenin ötesinde seçenekleriniz vardır. Paranızı geri almak için çalışırken, ikinci bir şans kontrol hesabı veya daha geleneksel bir bankacılık düzenlemesine alternatif olarak ön ödemeli bir banka kartı kullanın.

Videoyu izle: Adsense Adres Değişikliği Yapma

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Pratikte Ücretsiz Olduğum Satın Aldığım 10 Şey
Maliye

Pratikte Ücretsiz Olduğum Satın Aldığım 10 Şey

Aşağıdaki katkı, MyMoneyDesign.com adresinden DJ'den alınmıştır. Teknoloji çılgın bir şeydir. Yirmi yıl önce, interneti kullanmak için “saat satın almak” zorundaydınız. (AOL'u hatırlıyor musunuz?) Şimdi çoğu planla, aynı fiyata istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Bu konsepti çocuklarımıza açıklamaya çalışıyorduk ve interneti kullanmak için saatlerce ödemek zorunda kaldıklarını akıllarına getiriyordu.
Devamını Oku
Dönem Hayat Sigortası Anlamak Anlamak - Ne Kadar Hayat Sigortası İhtiyacım Var mı?
Maliye

Dönem Hayat Sigortası Anlamak Anlamak - Ne Kadar Hayat Sigortası İhtiyacım Var mı?

En yaygın müşteri sorularından biri, “Ne kadar hayat sigortasına ihtiyacım var?”. Yanıt, bireysel durumunuza bağlıdır. Hayat sigortası alımını düşünmek için sayısız sebep vardır. Bunlar, kaybedilen gelirin yerini almak, ipotek ödemek veya bir cenaze ve diğer nihai masrafların yüksek ücretini ödemek anlamına gelebilir - ki bu bugün 10,000 doları aşabilir.
Devamını Oku
Minnesota Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Minnesota Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Satın alabileceğiniz en iyi hayat sigortası kapsamı için alışveriş yaparken, önemli olacak bazı farklı kriterler vardır. Çoğu kişi, bunlardan birinin, borçların ödenmesinden, nihai masrafların ödenmesinden veya ödemeden sorumlu olmasından dolayı sevdiklerinin maddi sıkıntıya girmek zorunda kalmamasını sağlamak için kesinlikle alacağınız sigorta korumasının miktarı olduğunu bilir. diğer parasal yükümlülükler için.
Devamını Oku
Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti
Maliye

Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti

Fakslama belgeleri büyük oranda taramalı ve elektronik belgelerle değiştirilmiştir. Bununla birlikte, bir belgeyi bir iş veya özel şahsa fakslamak için hatta bazen de kopyalama yapma gereği duyabilirsiniz. Kısa bir süre önce bazı belgeleri bir ipotek şirketine faksla göndermek zorunda kaldım. Neyse ki, daha önceki kariyerimden bir ipotek satış asistanı olarak arkaik faks makinem var.
Devamını Oku