Maliye

Banka Hesabı Alamıyorsanız Seçenekleriniz Nelerdir?

Tüketicilerin kendilerini buldukları daha sinir bozucu durumlardan biri, bir çek hesabı almak için zorlanıyor.

Giderek, bankalar bir hesap açmanıza izin vermeden önce davranışlarınız üzerinde kontroller yapıyor.

Sonuç olarak, bazı müşteriler toplanmadan geçmez ve kendilerini bir hesap açamazlar.

Banka Hesabınızı Reddedebileceğiniz Nedenler Nelerdir?

Bir hesap açmaya çalıştığınızda, banka aslında bir kredi kontrolü yapabilir. Bir kredi başvurusunda bulunmamanıza rağmen, bazı bankalar kredinizle ilgilenmektedir, çünkü bu sizin mali sorumluluk düzeyinizin bir göstergesi olabilir. Eğer zayıf bir krediniz varsa, bu bir banka hesabını reddetmek için geçerli olabilir.

Bazı durumlarda, daha geleneksel bir kredi kontrolü yerine, bir banka Chexsystems raporunuzu çekecektir. Chexsystems banka hesabınızı takip eden bir tüketici raporlama kuruluşudur. Hesabınızı aşırı çekerseniz veya bir çek bildirirseniz, bankanız bu bilgileri Chexsystems'a bildirebilir ve raporunuzda beş yıla kadar görünecektir. Bazı bankalar, not ettiğiniz birkaç öğeye sahip olduğunuzda bir hesap açmanıza izin verirken, diğer bankalar Chexsystems raporunuzda bir negatif öğe bile olsa bir hesap açmanıza izin vermeyecektir.

Bankalar bu bilgileri izler ve ciddi bir risk taşıyorsanız, düzenli bir çek hesabı açamayabilirsiniz. Bu özellikle banka hesabınızı tekrar eden sorunlar nedeniyle kapattıysa mümkündür. Hesabınızı aşırı paraya geçirdiyseniz ve ödemediğiniz ücretlere borçlusanız, başka bir yerde bir çek hesabı açmak çok zor olacaktır. Borcunuzu geri ödemiş olsanız bile zor olabilir.

Tarihinizden dolayı düzenli bir çek hesabı reddedilse bile başka seçenekleriniz de var. Hesap kontrolü için ikinci bir şans isteyebilir veya bankacılık seçenekleriyle ön ödemeli banka kartına geçebilirsiniz.

İkinci Şans Banka Hesabı

Bazı durumlarda, normal bir çek hesabı reddedilirse, “ikinci şans” kontrol hesabı olarak bilinen bir teklif verilebilir.

Bu hesaplar, normal bir hesaptan daha fazla kısıtlamayla gelir ve genellikle daha yüksek ücretlerle gelir.

Her ay belirli sayıda işlem yaptıktan sonra ücreti feragat etme seçeneği olmadan, ayda 12 dolar yerine 15 dolar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ayrıca, günlük 100 $ gibi bir günlük para çekme limiti de bulabilirsiniz. Hesapları kontrol etmek için yapılan ikinci bir şans da, aşırı yük korumasına izin vermeyi reddeder; Yeterli paranız olmadığı herhangi bir işlem reddedilir.

PNC Bank gibi bazı bankalar, bir eğitim kursundan geçmenizi, temel finansmanı öğretmenizi ve kontrol hesabınızı doğru şekilde kullanmanızı gerektirir. İkinci şans hesabınızla sorumlu finansal davranışlar gösterirseniz, en az altı ay sonra düzenli bir hesaba geçebilirsiniz. (PNC ile ilgili güzel şeylerden biri, aylık ücretin 5 dolardan görece düşük olmasıdır.)

Ön Ödemeli Banka Kartı

Diğer bir seçenek, özellikle aylık ücretlerden kaçınmak istiyorsanız $ 10, ön ödemeli bir banka kartı almaktır. Normal olarak, bir ön ödemeli banka kartı bir alt ürün olarak kabul edilir. Ancak bir banka hesabı alamıyorsanız ve hangi ön ödemeli banka kartına dikkat ederseniz, gerçekten yüksek ücretlerden kaçınabilirsiniz ve geleneksel bir hesapla gelen aynı bankacılık avantajlarından birçoğunu alabilirsiniz:

  • Bir tasarruf seçeneği
  • Doğrudan mevduat
  • Fatura ödeme
  • Banka kartı

Bununla birlikte, bazı banka kartlarının bakiyenizi çekip kartınıza daha fazla para eklemeye kadar para çekme işlemine kadar her şey için ücret aldığından ücret planını iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Bir banka hesabına nispeten düşük ücretli ön ödemeli borç alternatifi sunabilecek daha ilginç seçeneklerden bazıları Mango Para, American Express Bluebird ve Green Dot Card'dır.

Düzenli bir kontrol hesabı reddedilirse, markette aşırı çek bozdurma ücreti ödemenin ötesinde seçenekleriniz vardır. Paranızı geri almak için çalışırken, ikinci bir şans kontrol hesabı veya daha geleneksel bir bankacılık düzenlemesine alternatif olarak ön ödemeli bir banka kartı kullanın.

Videoyu izle: Adsense Adres Değişikliği Yapma

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın
Maliye

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın

Çocuklarım daha gençken, onları her ay Ana Depo Çocuk Atölyelerine götürürdüm. Bu atölyeler ücretsizdir ve çocukların kendi elleriyle özgürce serin bir şeyler yapmalarına izin verir. Home Depot atölyeleri geçmişte birçok farklı projeyi içeriyor. Çocuklarımın ürettiği bazı projeler arasında bir alet kutusu, bir periskop ve bir kuş yuvası yer alıyor.
Devamını Oku
Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yapmak, bir akşam geçirmek istediğiniz yol değildir. Kimsenin oturmak ve onun ölümünü düşünmek istemediğini biliyorum, ama bundan kaçınamazsın. Geçtiğiniz için planlama, sevdikleriniz için yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Mükemmel bir hayat sigortası planı aramaya başladığınızda, tüm seçeneklerde boğuluyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Devamını Oku
Kirayı Ödemeye Yardımcı Olmak için 17 Para Kazanma Uygulaması
Maliye

Kirayı Ödemeye Yardımcı Olmak için 17 Para Kazanma Uygulaması

Para kazanmak için çeşitli seçeneklere sahip olmak her zaman iyi bir şeydir. Herkesin ödeme yapmak için faturaları ve masrafları vardır. Bu harcamaları karşılamak için geleneksel bir işe sahip olmak akıllıcadır, ancak aynı zamanda para kazanmak için diğer bazı yollara erişim sağlamak harika bir fikirdir. Halkların en büyük harcamalarından biri genellikle kira veya ipotek ödemesidir.
Devamını Oku
Genworth Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Genworth Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Genworth Financial, 100 milyar dolarlık varlığa sahip büyük bir küresel finansal güvenlik şirketidir. Şirket, dünya çapında 25'ten fazla ülkede müşterilere - hem iş hem de tüketici - sahiptir ve Standard & Poor's Leading United States şirketlerinde tanınmaktadır. Aynı zamanda önde gelen bir Fortune 500 şirketidir.
Devamını Oku