Maliye

Hayatınızın Olanaklarını Keşfetmek İçin 7 Adım

Aşağıdaki, Bert Purdy of IntentionalEmployee.com adresinden bir konuk gönderidir. Bu yıl başlarında benim bölgemdeki müşterileriyle çalıştığı için Bert ile kahve buluşma ayrıcalığına sahiptim. Bert mesajını benimle paylaşmaktan çok heyecan duyuyordu ve blogda bu misafir yazısını paylaşması için de çok heyecanlıyım. Bert'in tanıtılması….

Hayatımın çoğunluğu kayda değer bir şekilde öngörülebilir olmuştur.

İyi notlar. Lise mezunu. Üniversite mezunu. Bir muhasebeci olarak beyaz yakalı iş.

Evlilik, çocuklar, evcil hayvan yok.

Orta Amerika Birleşik Devletleri'nde alt orta sınıftan bir çocuğun tipik hayatı söylemek üzücü.

Sıra dışı bir şeydi.

Neden hayatım iyi, ama sıkıcı oldu? Biraz keşfe çıkalım.

Bir olasılık hayatı

Mutlu, sevgi dolu ebeveynler için yetişen şanslıydım. Büyük Buhranı yaşayan ebeveynler tarafından yetiştirildiler. Hayatta kalmaları, yapmaları gerekeni yapmaları, ama hayal etmemeleri öğretildi.

Rüyalar küçük çocuklar içindir - ya da öyle düşündüm. Ailem bana hiç söylemedi değil rüya görmek. Sahip olduğum hayalleri desteklediler. Sorun, hayallerimin daima hayatın olasılıklarına dayanmasıydı. Muhtemelen gerçekleştirilecek olan hayallerin desteklenmesi oldukça kolay bir iştir. En azından destekleyiciydiler.

Babam büyürken iki ya da üç işte çalıştı. Ailesi için adanmış ve hayatta kalmamıza yardım edecek her şeyi yapardı. Bu özveri için onu övüyorum, ama geri döndüğümde, keşke kendisini görmesine izin verirdi. olasılıklar hayatta, sadece olasılıklardan ziyade.

Babamın çalışkan olma örneğini izledim (herkes öyle olmalı ki ben bu özelliği çalmadım), sevgi dolu ve adanmış… ama hepsi de tahmin edilebilir. Mümkünse muhtemel olana ulaşabilseydi. Eğer olsaydı hayatımın görüşünü 34 yaşından daha erken değiştirirdim.

Bir olasılıklar hayatı

İki yıl önce, ben olmayı bıraktım. Yeni biri olmaya başladım. Nereden geldiğinden emin değilim, ama statükodan bıktım; değişmek zorundaydı.

Her şey daha fazlasını yapabileceğimin farkına varmaya başladı. Dünyadaki değişimi etkileyebilirim. İlham vermek, öğretmek, ilham vermek için zamanımdı.

Intentionalemployee.com bu gerçekleşmeyle doğdu. Hayatımın dünyayı değiştirme arayışını, bir zamanda bir çalışanı seçmeyi seçtim.

Sadece en iyi çalışan, baba ve Hıristiyan olmaktan ziyade, başkalarının kendilerine yardım etmesine yardımcı olmayı seçtim. Aklım açıktı ve kalbim yaşıyordu.

Kendi kendime şöyle düşündüm: “Şu andan itibaren hayatı deneyimlemeye başlayacağım ve başkalarının kendi deneyimlerini yaşamalarına yardımcı olacağım.”

Senin olasılıkların hayatın

Tahmin edilebilir bir yaşam sürmenin nesi yanlış? Hiçbir şey! Sadece muhtemel olan için çabalayan hiçbir şey yanlış değil, ama çok heyecan verici olmayacak. Çoğu insan için muhtemel olanlar, günlük olarak yaşadıkları ile tamamen aynıdır. Ama hayattan tüm istediğin bu mu?

Olası sonuç, içinde bulunduğunuz aile ve kendinizin etrafını saran arkadaşlarınızla aynıdır. Herkese benzer olacaksın.

Olasılıklar daha da ileri gitmektedir. Düşündüğünden daha fazlasını başarabilirsin. Hayatı size yaşatmak yerine yaşamı deneyimleyebilirsiniz.

Herşey mümkün.

Herşey mümkün.

Olasılıklar hayallerinizin ötesine geçer. Hayaller gerçekte bazı temellere sahiptir, çünkü bu rüyayla ilgili bir şey düşünmek veya deneyimlemek zorunda kaldınız. Hayaller iyidir, ama daha büyükler. Daha fazlası ol.

Sen harikaydın. Hayallerini gerçekleştirmek için buradasın. İmkansızı mümkün kılmak için yaşıyorsun.

Mümkün durumuna ulaşmak için 7 eylem

Klanın çılgınlık tanımı aynı şeyi tekrar tekrar yapıyor ama farklı bir sonuç bekliyor. Deli misin? Her gün aynı şeyi yapmaya devam ediyor, farklı bir dünyaya uyan bir gün beklediniz mi?

Çılgınlığa devam etmek yerine, hayatınızın olanaklarını bulabilirsiniz. Gerçi harekete geçiyor. Mümkün halinize ulaşmak için bugün yapabileceğiniz yedi adım aşağıdadır.

1. Düşüncelerinizi değiştirin - Hayattaki tüm büyük değişiklikler kişinin zihniyetiyle başlar. Sen farklı değilsin; Gerçekten değiştirmek istiyorsun. Değiştirmenin mümkün olduğuna inanmalısın.

Mutlu olmak, motive olmak ya da sevmek için olağanüstü bir şey almaz. Bunlar yapabileceğiniz basit kararlardır, ancak kimse sizin için bunları yapamaz.

2. Etki alanınızı değiştirin - En çok taktığınız beş kişinin ortalaması olduğunuz söylendi. Bu beş insanın kim olduğunu biliyor musun? Yakından bakın ve her birinizin ne kadar olduğunun farkına varacaksınız.

Şimdi kendinize, bu beş kişinin imkanlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olup olmayacağını sorun. Büyük olasılıkla, olasılıklarına da ulaşamadılar. Eğer olasılıklar için yaşıyorlarsa, olasılıklar için yaşamanıza nasıl yardımcı olabilirler? Yapamazlar!

Etki alanınızı değiştirmek size kalmıştır. Sadece kiminle zaman geçirdiğini kontrol edebilirsin. Büyük olmanıza yardımcı olacak kişileri belirleyin ve onlarla vakit geçirmeye başlayın.

3. Farklı olun - Olasılıklarına göre yaşayan insanlar normal yaşarlar. Herkes gibi yaşıyorlar. Onlar sadece akranlarının neye sahip olduklarını görüyorlar, ve onların şeylerinden sonra şehvet ediyorlar. Yaşamanın yolu bu değil.

Farklı olmalısın. Düşünmek ve farklı davranmak gerekir.

Farklı davranmaya başladığınızda, farklı şeyler ve deneyimler istemek, ve aşkı farklı gösterdiğinizde, insanlar sizi sorgulamaya başlar. Senin neyin yanlış olduğunu merak edecekler.

Bu insanların ne düşündüğü hakkında endişelenme. Unutmayın, olasılık yaşamları yaşıyorlar. Bir olasılık yaşamak istiyorsun. Daha fazlasını hak ediyorsun. En iyisini hak ediyorsun.Farklı olmaya cesaret edersin ve bir adım daha yakın olacaksın.

4. Risk al - Çok az girişimci risk almadan başarılı oldu. Richard Branson bir charter uçağı kiralama ve iptal edildiğinde onun büyük havayolu uçuş diğer yolcuların bilet satarak bir risk aldı. İnternet, yazılım veya bilgisayar girişimcilerinin çoğu, işlerini kurmak için üniversiteden ayrıldı.

Bir rüyayı tanımlamak ve onu görmezden gelmek, neyin mümkün olduğunu anlamanıza asla yardımcı olmayacaktır. Bunun yerine, bir rüya tanımlayın, yaptığınız şeyi durdurun ve risk alın. Farklı bir şey yap.

Belki de olasılıklarına ulaşmak için işini bırakmalısın. Belki de işini yapmaya devam ederken yan bir koşuşturma başlatmalısın. Belki de mevcut şirketinizde mümkün olana ulaşabilirsiniz.

Olasılıklar için yaşayan herkes girişimci değildir. Çoğu çalışanıdır. Onlar ve onların olasılıkları için yaşayan insanlar (sizin gibi) arasındaki fark, olasılıkları için ödeme yapmaya çalıştıklarıdır. Deneyimler için yaşıyorlar. Yapıyor musun?

5. yardım isteyin - “Her iyi erkeğin arkasında büyük bir kadın.” Bu kendiniz olanaklarını gerçekleştirmek olamaz noktayı kanıtlayan sadece bir söz. Yardıma ihtiyacın olacak.

Mentor, koç veya partner gibi size yardımcı olacak birine ihtiyacınız olacak. Sizi etkilemenize yardımcı olmak için etki alanınızdan beş kişiden birini isteyin. Eşinizin, en iyi arkadaşınızın veya ailenizin desteğini arayın.

Farklı olmak ve risk almak, göz korkutucu ve bazen korkutucu bir yolculuk olabilir. Başkalarının yol boyunca sizi motive etmesine ve teşvik etmesine yardımcı olması bu seyahati hızlandıracaktır.

6. küçük başlayın - Büyük değişiklikler nadiren başarılı. Niye ya? Duygusal olarak ele alınması çok fazla. Hayatınızın olanaklarını gerçekleştirmek istiyorsanız, küçük başlarsınız.

Yeme alışkanlıklarınızı kademeli olarak değiştirirseniz, diyetle başarılı olmanız daha olasıdır. Aynı olasılıkların yaşamı için de geçerlidir. Küçük değişikliklerin etkili olmasına izin verin. Her seferinde bir şeyi değiştir.

Her başarı, devam etmek için motivasyon. Olasılıktan olasılığa geçmek için küçük adımlar atmak, küçük başarıları daha sık yaşamanıza izin verecektir. Sonunda, bu küçük, küçük başarılar büyük bir başarıya ve olasılıklarınızı gerçekleştirme hayatına dönüşecek.

7. Her gün bir şey yap - Hayatınızın olanaklarını gerçekleştirmek yaşam boyu bir süreçtir. Bunu bir günde başaramazsın. Sürekli bir eylem gerektirir.

Her gün, mümkün olanı anlamanıza yardımcı olacak bir şey yapın. Her yıl, her ayın her haftasında, her hafta çalışmayı alışkanlık haline getirin. Çok kısa bir süre sonra, bu küçük eylemleri gerçekleştirmeden bile alacaksınız.

Olanakların neler?

Hayattaki amacın başkaları üzerinde olumlu bir etki yaratmaktır. Henüz amacına nasıl ulaşacağını anladın mı? Eğer varsa, harika. Eğer yapmadıysan, seni durduran nedir?

Olanaklarınızı gerçekleştirmek için yaşamak, dünya üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olmak için size daha fazla fırsat sağlayacaktır. Daha mutlu olacak, daha iyi deneyimlere sahip olacak ve dünyayı olumlu yönde değiştireceksiniz.

Hayatında neler yapabileceğini gerçekten düşündün mü? Şu an olduğundan daha fazla olabilir misin? Yapabileceğine inanıyorum. İnanıyormusun?

Bert'in IntentionalEmployee.com sitesini ziyaret ettiğinizden emin olun. Özellikle 57 Yolunda yazdığı Mesajı beğendim Bugün Olumlu Etki Yapabilirsiniz.

Videoyu izle: Başarılı ve Başarısız İnsanlar Arasındaki Farklar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Erken mi Emekli? Yaklaşık 72 (t) Unutma!
Maliye

Erken mi Emekli? Yaklaşık 72 (t) Unutma!

72 Çok iyi bir sayıdır 72t ile ilgili herhangi bir finansal danışmana danışacağım ve bahse girerim ki onlara zarar verirsiniz. Popüler bir planlama yöntemi değildir, çoğunlukla ihlal edildiğinde ciddi cezalara yol açabilecek uzun kısıtlamalar söz konusudur. Müşteriler ceza ödemek istemiyorlar. Danışmanlar müşterileri ceza öderken sevmez.
Devamını Oku
Lyft için para kazanmak mı ve buna değer mi?
Maliye

Lyft için para kazanmak mı ve buna değer mi?

Daha fazla para kazanmanın yollarını arıyorsanız ve arabanızı sürmeyi seviyorsanız, Lyft gibi bir rideshare şirketi için çalışmayı düşünebilirsiniz. Lyft 2012 yılında kuruldu ve 2016'da 700 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Açıkçası, fikir kalkıyor. Lyft sürücüleri (ve Uber sürücüleri - Uber denen bir başka devinim devi var), kendileri olmak zorunda olmayan yerlere gitmek istemeyen - veya yapamayan - insanları alarak para kazanıyorlar.
Devamını Oku
16 Paranızı Aşmamak İçin Surefire Yolları
Maliye

16 Paranızı Aşmamak İçin Surefire Yolları

Resmi olarak emekli oldun. Artık o sinir bozucu alarm saatine uyanmana gerek yok. Güneş parlıyor ve endişelenmeniz gereken tek şey, öğleden sonra siesta aldığınız zaman. O zaman sana çarpar ... Bu yaşam tarzını gerçekten karşılayabilir miyim? Yeterince tasarruf ettim mi? Doğru yatırımlarım var mı?
Devamını Oku