Yatırım

Gençler İçin En İyi Yatırımlar

Gençlerin sadece birkaç dolar ile yatırım yapmaya başlayabilecekleri ve tüm yatırım kararlarını alabilecekleri yatırım uygulamaları olsaydı harika olurdu. Gençlerin yatırım seçenekleri yasal kısıtlamalar nedeniyle son derece sınırlıdır.

Bu, oturmak ve 18 ya da 21 yaşına kadar yatırım yapmaya başlamak için beklemek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Şimdi başlayabilmenizi sağlayan çeşitli saklama türleri vardır. Bu, bir hesabın kaydedilmesi ve finanse edilmesinin yanı sıra yatırım kararlarına katılmayı da içerebilir.

Yakalama, ebeveynlerden, velilerinden veya büyük ebeveynlerden yardım almanız gerektiğidir. Bu sınırlı bir yatırım deneyimiyle sonuçlanabilir, ancak yine de mükemmel bir başlangıç ​​olacaktır. Sadece hayatın erken dönemlerine yatırım yapma ipuçlarını öğrenmeye başlamayacaksınız, aynı zamanda bir yetişkine dönüşmeden önce de tasarruf etmeye ve zenginlik oluşturmaya başlayacaksınız. Ve yatırım söz konusu olduğunda, Daha önce başladığınız, daha güçlü bitirdiğinizde.

Gençler için yatırım seçenekleri sunabilen üç geniş yatırım hesabı türüne bir göz atalım. Üçten herhangi birinde, yatırım fonlarına yatırım yapma veya borsada işlem gören fonlar (ETF'ler), hatta bireysel hisse senetleri ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO'lar) için bir fırsatınız olacaktır.

Emanet Geleneksel IRAs

Geleneksel IRA hesapları, gelir elde eden herkese açıktır. Bu, bir gencin bir part-time işten veya bir yaz işinden elde edilen gelirle bir hesaba para yatırabileceği anlamına gelir. Hesabı yılda 5.500 $ 'a kadar fonlayabilir ve parayı öz-yönelimli bir yatırım aracılık hesabında tutabilir.

Geleneksel bir IRA ile, bir genç de katkı yapmak için vergi indirimi alacak. 5,500 $ 'a kadar olan herhangi bir fon, federal ve (genellikle) devlet gelir vergisi amaçları için gelirini azaltacaktır. Ancak, bu durumun bir avantajı yoktur, çünkü reşit olmayan bir kişi, gelirinin 2018'de 6,500 dolara ulaşmasına kadar vergi beyannamesi vermesi gerekmemektedir. Ancak, geliri bu eşiği aşacaksa, geleneksel bir IRA doğru seçim olabilir.

URA'larla sağlanan en büyük avantajlardan biri de, yatırım kazançlarının vergi ertelenmiş birikimi ile gelmeleridir. Bir genç için, bu inanılmaz bir ömür boyu bileşik fayda sağlayabilir.

13 yaşında bir yıl için yılda ortalama 3,000 $ yatırım yapar ve yılda ortalama% 7 yatırım getirisi kazanırsa, hesap 18 yaşına kadar 17.253 $ 'a çıkacaktır. Hesabı finanse etmeyi durdursa bile ve sadece büyümesine izin verin, 65 yaşına geldiğinde 414.861 dolara ulaşacak.

Her iki fon da hesaba katkıda bulundu ve yatırım kazançları 59 after 'dan sonra çekilinceye kadar vergiye tabi değil. Bu yaştan önce çekilen paralar, normal gelir vergisine, artı% 10'luk erken para cezası vergisine tabidir.

Bir IRA'ya sahip olmanın bir başka avantajı daha var. Yaşamın ilerleyen saatlerinde, ya ilk kez ev satın alımında ya da eğitim amaçlı olarak bir ödeme yapmak için genç, hesaptan parasız çekilebilecektir.

Muhafız Roth IRAs

Roth IRA'lar geleneksel IRA'lara benzer faydalara sahiptir. Yatırım kazançlarının vergi ertelenmiş birikimine izin verir. Ayrıca, ilk kez bir ev satın almak için ya da eğitim amaçlı olarak cezasız çekimlere de izin verirler.

Ama benzerlikler burada bitiyor.

Geleneksel IRA'lar basitçe vergi ertelenmiş - Paranın çekilmesinden sonra vergilendirilebileceği anlamına gelir - bir Roth IRA hesabından çekilen fonlar alınabilir vergisiz 59 ½ yaşına geldiğinizde ve plana en az beş yıl katılıyor. Bir genç, yetişkinliğe ulaşmadan önce emeklilik için vergiden muaf gelir sağlayabilir!

Roth IRA'lar ayrıca vergiden düşülebilir katkılarda bulunmanıza da izin vermiyor. Ama bu başka bir benzersiz avantaj yaratıyor: bir Roth IRA'dan çekilen katkılar herhangi bir zamanda vergisiz ve cezasız alınabilir. Bu, bir yatırım hesabı olan ve emekliliğinden önce fonlara ihtiyaç duyan bir genç için büyük bir avantajdır.

Dahası, IRS, geleneksel IRA'larla yaptığı gibi, katkılar ve yatırım kazançları arasında para çekmeyi desteklemez. Gençlerin katkılarının tam miktarı çekilmek için hazır olacak.

Buna, hesaba yılda 3,000 dolarlık katkı yapan ve 18 yaşından 18,253 dolar olan 13 yaşındaki bir kişinin örneğine bakarak bakalım. Hesabı 15.000 $ 'lık katkı ve toplam yatırım kazancında 2,253 dolar. Gelir vergisinden ve cezalardan 15.000 $ 'a kadar para çekebilir. Birikmiş yatırım kazancında kalan 2,253 dolar artmaya devam edebilir.

Bu, genç bir insanın sahip olması için mükemmel bir seçenek çünkü gelecekte hangi finansal ihtiyaçların ortaya çıkacağını tam olarak bilmek mümkün değil. Genç, ya ihtiyaca göre para çekmeyi ya da emeklilik için büyümelerine izin verme seçeneğine sahip olacak. Mükemmel!

Genç için Custodial Traditional veya Roth IRA'yı açmak

Tüm yatırım aracıları, küçük bir çocuk için IRA hesabı açmanıza izin vermez. Bazı brokerler ve yatırım fonu şirketleri, bir rehin IRA kurmanıza izin verecektir. Çocuğunuzun Sosyal Güvenlik numarasını sağlamalısınız, ancak çocuğunuz eyaletinizdeki yasal çoğunluğa erişinceye kadar hesabın sorumlusu olarak kalacaksınız. Bu, 18 ila 21 arasında herhangi bir yerde olabilir. Bu arada, yatırım karar yetkisi de dahil olmak üzere hesap üzerinde kontrol sahibi olacaksınız.

Ancak bu, gencin isminde ve kontrolünde saf bir yatırım hesabı olmasa da, bir sonraki en iyi şey. Gençlerin yatırım kararlarına tam olarak katılmasına izin verirken, hesap üzerinde yasal kontrolü sağlayabilirsiniz.

Bu çok iyi bir başlangıçtır, çünkü çok az sayıda genç, kendi başına yatırım kararları verebilecek bilgi ve deneyime sahiptir. Ama öğrenmeleri için mükemmel bir fırsat. Bir hesap açabilir, daha sonra gençlerin yatırımı seçmesini isteyebilirsiniz - nihai onayınıza tabidir. Bir genç daha fazla yatırım anlayışıyla büyüdükçe, hesabı daha aktif bir şekilde seçmeye ve yönetmeye başlayabilir. Sonunda, yatırım kararlarını verecek ve siz - hesap sorumlusu olarak - işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz.

Custodial IRAs sunan Yatırım Brokerleri

Yatırım aracı kurumlarının tümü, imtiyazlı olmayan IRA'lar sunmaz. Ancak, gençler için hem geleneksel hem de Roth IRA'lar sunanlar (ve asgari başlangıç ​​yatırım şartı) şunları içerir:

  • Vanguard, 1,000 dolar
  • Sadakat, Minimum yatırım gerektirmez
  • Charles Schwab, Minimum yatırım gerektirmez
  • E * TİCARET, 500 $
  • T. Rowe Price, 1,000 dolar
Gençler için en iyi yatırım seçeneklerinden birinin potansiyel olarak robo-danışman olabileceği talihsiz bir durumdur. Platform, yatırımcıların hesaplarını finanse etme fırsatı sunarken, platform yatırım yönetiminin tüm yönlerini ele alır. Ancak robo-danışmanlar sadece birkaç yıl civarındaydı ve çok azı, en azından gözaltındaki IRA'lar olan velayet hesapları sunuyorlar.

Robo-danışmanlar, reşit olmayan çocuklara yönelik IRA'lar hazır bulunduruncaya kadar, yukarıda listelenen aracı kurumlar iyi çalışabilir.

Küçükler Kanunu (UGMA) için Küçükler Hesaplarına (UTMA) ve Tekdüzen Hediyeler Tekdüzen Transferler

UTMA ve UGMA hesapları çok çeşitli yatırım hesaplarıyla kurulabilir. Hesaba yatırılan fonlar herhangi bir amaç için kullanılabilir. Kolej eğitimini finanse etmek için bu genç için mevcut ihtiyaçları içerir.

Bir minörün yararına bir UTMA / UGMA hesabı oluşturulur. Bir bakıcı tarafından kontrol edilir - genellikle bir ebeveyn - çocuk kendi devletlerinde çoğunluğa erişene kadar.

Hesaptaki yatırım geliri, çocuk oranından vergilendirilir. Çocuk 19 yaşın altında veya 24 yaşın altındaysa ve tam zamanlı bir öğrenci ise, vergi borcu şu şekilde hesaplanır:

  • İlk 10050 $ yatırım geliri vergiden muaftır.
  • Sonraki 1.050 $% 10 oranında vergilendirilir.
  • Ebeveyninin marjinal vergi oranından 2,100 dolar üzerindeki gelir vergiye tabidir. Bu% 39.6 kadar yüksek olabilir. Bu genellikle “kiddie tax” olarak adlandırılan şeydir.
UTMA / UGMA hesapları, yatırım geliri 2,100 $ 'dan daha az olursa, çok şey ifade eder. Ebeveynler yüksek bir vergi parantezindeyse, bu hesaplar daha az cazip hale gelir.

Yine de, gençler için yatırım yapmaya başlamak için mükemmel yollar olabilir. Genç yatırım yönetimine katılabilir.

Dahası, bir UTMA / UGMA hesabını tutmak için çok daha fazla yer var. Bunlar, bankalar, yatırım fonları ve yukarıda listelenenler dahil olmak üzere yatırım komisyoncularını içerebilir.

Katkılarda bir sınır yoktur, ancak yılda nadiren 14.000 doları aşmaktadır. Bu, bağışçının katkısı olan miktar üzerinden hediye vergisi ödemek zorunda kalacağı eşik.

Gençler için Yatırım Seçeneklerinde Son Düşünceler

Gençler için yatırım seçenekleri yetişkinler için olduğu kadar neredeyse değil. Gençler küçükler ve bir yatırım hesabına sahip olmak veya yönetmek için yasal yetkiye sahip değildir. Ancak, bir IRA ya da bir UTMA / UGMA hesabı kullanıp kullanmamanız, bir gencin yatırım sürecini öğrenmeye başlaması için bir fırsattır.

Hesabın doğrudan sahipliğine sahip olmayacaksınız, ne de gerçekten işlem yapabiliyorsunuz. Bununla birlikte, yatırım araştırmasına dahil olabilir ve yatırım yapmak istediğiniz menkul kıymetleri veya fonları seçebilirsiniz. Bu, yasal olarak bir yetişkin olduğunuzda “gidip gitme” ye başlamadan önce, pratik bir deneyim elde etmek için size gerçek bir fırsat sağlayacaktır.

Geleceğiniz kendiniz için size teşekkür edecek! Lise veya kolejde yatırım yönetimini öğrenemezsiniz. Çoğu insan sadece gerçek dünya deneyimi ile öğrenir. İster geleneksel ister Roth IRA veya UTMA / UGMA hesabı seçerseniz olsun, yatırım eğitiminizi ve gelecekteki zenginliklerinizi hızlı bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

Videoyu izle: Günde 5 $ Ayırarak Nasıl Milyoner Olunur?

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Stok Online Satın Nasıl
Yatırım

Stok Online Satın Nasıl

Bir süreliğine bir şeyler yapıyorsanız, çoğu zaman verilen şeyleri alma eğilimindesiniz. Potansiyel müşteriden, birkaç yıldır tanıdığım birinden bir telefon aldım. Bana herkesin bildiğini düşündüğüm bir soru sormaya çağırdılar. Mesleğime gelince, böyle bir temel soruydu, dediğim gibi, sadece aldım ve herkesin bunu nasıl yapacağını bildiğini düşündüm.
Devamını Oku
1.000 $ Yatırım için 9 Akıllı Yolları
Yatırım

1.000 $ Yatırım için 9 Akıllı Yolları

1.000 dolarlık yatırım, yatırım dünyasına birçok insan için ilk büyük adımdır. Normalde aldığım sorular, Nasıl yatırım yaparım ?, Bazı iyi yatırımlar nelerdir? Veya Bu paramın en iyi kullanımı mı? 1.000 $ 'lık yatırımla ilgili sorun, ciddi bir yatırım olmanın yeterli olduğudur, ancak bu paranın bir kısmını size yardımcı olacak bir mali planlayıcıya harcamak istediğiniz kadar yeterli değildir.
Devamını Oku
Risk Toleransı-Finansal ve Duygusal
Yatırım

Risk Toleransı-Finansal ve Duygusal

Yatırımcılar, anlaması gereken en önemli kavramlardan birinin risk toleransı olduğunu biliyorlar. Finansal kararlar verirken - yatırım kararları da dahil olmak üzere - risk açısından neyi başarabileceğinizi bilmelisiniz. Finansal risk toleransının tek sorun olmadığını anlamak da önemlidir; Duygusal risk toleransınızın da farkında olmanız gerekir.
Devamını Oku
Emeklilik Yaşınızı Belirleme
Yatırım

Emeklilik Yaşınızı Belirleme

Bu, bir yaşam için çalışan herkesin kariyerlerinde bir noktada düşündüğü bir şeydir; ne zaman emekli olacağım? Ancak, birçok kişi bu düşünceyi dikkate alsa da, aslında emeklilikleri için daha az sayıda insan hazırlanmaktadır. Uygun emeklilik planına sahip olmamak, insanları korkunç bir duruma çok çabuk sokabilir ve birçok insanın çok geç olana kadar fark etmediği bir şeydir.
Devamını Oku