Borç

Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı

Dave Ramsey'in Bebek Basamakları sıklıkla teker teker disseke edilirken, bu yazıdaki amacım, bir birim olarak adımlara genel bir bakış vermek ve siparişin neden gerekli olduğunu açıklamaktır.

Umarız, bu adımlar, yaşınız veya mali refahınız ne olursa olsun, mali durumunuz için odaklı bir yaşam planı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

İlk olarak, Bebek Adımları:

  • Aşama 1: Acil bir fona 1.000 dolar.
  • Adım 2: Borç kartopunu kullanan ev dışındaki tüm borçları ödeyin.
  • Aşama 3: Tamamen finanse edilen acil bir fonda üç ila altı aylık tasarruf.
  • 4. AdımHane gelirinizin% 15'ini Roth IRAs ve vergi öncesi emeklilik planlarına yatırın.
  • Adım 5: Üniversite Finansmanı
  • 6. Adım: Evini erken ödeyin.
  • 7. adım: Zenginlik oluşturun ve verin.

Odaklanma Gücü

Dave'in Baby Steps ile öncülüğü, insanların sadece odaklanabildikleri müthiş şeyleri başarabilmeleridir. Bu yedi adımı okurken, “Evet. Tasarruf olmalıyım. Ama ayrıca emeklilik için de yatırım yapmam gerekiyor. Evimi erken ödemeliyim. Ama aynı zamanda borcumdan kurtulmam ve çocuğumun kolejinden tasarruf etmem gerekiyor. ”

Başarılı bir finansal planlama için bu hedeflerin hepsinin önemli olduğunu kabul edersiniz. Sorun şu ki, stres düzeyiniz hepsini yapma ihtimali ile aşırı hızlara ulaşıyor. Çenenizi sıkın ve arka yakıcıya yerleştirdiğiniz hedefler konusunda endişeli hissederken, neler yapabileceğinizi yapın.
Baby Steps planı işe yarıyor çünkü bir seferde tek bir adımda kaldığınızda, bilerek bir şeyleri bıraktığınız hissine kapılmadan bazı önemli hedefleri beklemeye alabilirsiniz.

Niye ya? Çünkü her adımı başarmak, bir sonraki başarmak için harika bir konuma getiriyor. Bir adım attığında ve bir sonraki aşamaya geçtiğinizde, bir güçlenme ve kontrol duygusu hissetmeye başlarsınız. Suyu yaymak yerine ilerliyorsunuz.

Bebek Adımları Neler İçinde Olur?

1. ve 2. Adımlar: 1000 $ Acil Yardım Fonu ve Borç Kartopu

3'ten 7'ye kadar olan adımların, sizin ve aileniz için olumlu bir şey yapmak için paranızı kullanmakla ilgili olduğuna dikkat edin. Tabii ki bu para sizin gelirinizden geliyor, ancak Amerika'nın büyük bir kısmındaki sorun, gelirlerimizi borç ödemeleriyle kullanmaktayız. Başkalarına kendimiz yerine para ödüyoruz, 3-7. Adımlar için gelirimizi serbest bırakmak için borcumuzdan kurtulmamız gerekiyor (2. Aşama).

Kendine sor,

“Şu anda,“ kendime ödeme ”yapmaya başlamak için alacaklılara ödediğim bütün parayı kullanabilirsem?

Birçok insan için bu ayda 1.000 $ ila 3,000 dolar.

Baby Step 2 borç kartopu sadece bunu yapmak için tasarlanmıştır. Adım 2, Adım 2'den önce gereklidir, çünkü 2. Adım sırasında ortaya çıkacak olan planlanmamış masrafları karşılamak için küçük bir yastık olmadan borç ödemeye başlamak istemezsiniz.
(fmecalc cid = ”26" w = ”520" c = ”0" s = ”3" gs = ”1" incd = ”1" kapak = ”V1-26-14-5-14")

Adım 3: 3 ila 6 aylık Tasarruf

Tasarrufda Yeter

İlk iki adımı tamamladıktan sonra borcunuz kalmadı (eviniz dışında) ve şimdi hayal ettiğiniz nakit akışı var: başkalarına ödediğiniz paranın tamamı emrinizde. Günaha emeklilik için yatırım yapmaya başlayabilirsiniz veya çocuğunuzun kolej için tasarruf veya evini erken ödemek.

ÇOK HIZLI DEĞİL! Onlara ulaşacaksın, ama çok erken yapmak çok riskli.


Durun, derin bir nefes alın ve acil durum fonu oluşturmak için bu nakit akışını kullanın, böylece acil durumlara hazır olursunuz. Bu fonun sıvı olması gerekiyor ( en çok tasarruf hesabı veya para piyasası hesabı).

Adımı atladıysanız ve takip eden adımlardan herhangi birini başlattıysanız, acil durumları nasıl ele alırsınız? Emeklilik hesabınızdan para mı almalısınız? Çocuğun kolej tasarrufu mı? Evine karşı borç para mı aldın? Bütün kötü fikirler.

Adım 3 bu nedenle her zaman aşağıdaki adımların önündedir

Adım 4, 5 ve 6: Emeklilik için Tasarruf, Kolej Finansmanı, Evden Para Kazanın

Soruyor olabilirsiniz

“Neden üniversite finansmanı öncesinde emeklilik var? İyi bir ebeveyn, çocuklarını önüne koymaz mı? ”

İyi soru. Ama ya yeterli emeklilik geliri olmadan gelirseniz, üniversite finansmanını daha yüksek bir öncelik haline getirdiniz. Gelecek yıllara kim bağlı olacaksın? Çocuklarınız!

Hakkında şey emeklilik planı sadece tek bir vuruşun olması. Yıllar geçiyor ve bir gün emeklilik yaşı olacak. Bir seçeneğin yok. Öte yandan, üniversite finansmanı seçimlerle doludur: Çocuklar burs alabilir, çalışabilirler, topluluk kolejlerine gidebilirler, iş / co-op programlarını vb. Bulabilirler.

Adım 4 bu nedenle 5. adımın önündedir. Ancak 4. Adımın gelirinizin% 15'i olduğunu unutmayın. Eğer nakit akışınız% 15'ten büyükse, bunu hemen üniversite kolejine uygulayabilirsiniz ve her iki adımı da (4 ve 5) gerçekleştirmek için yeterli nakit akışınız varsa, evinizi erken ödemek için tüm ekstraları kullanabilirsiniz. 6).

Adım 6'nın emekliye ayrılmasının ve üniversite finansmanının arttığını unutmayın, çünkü emri tersine çevirmek size onurlu bir emekliliğin pahasına size ücretli bir ev ödeyebilir ya da kolej yoluyla çocuklarınıza yardım edebilir. Çoğumuz bunu istemezdi.

Emeklilik için nereye yatırım yapmaya başlayacağınızdan emin değil misiniz? İşte bazı ipuçları:

  • Roth IRA açmak için en iyi yerler - Yatırım yapmaya nereden başlayacağınızı bulmak, gelirinizin% 15'ini karıştırmak olabilir. Başlamak için harika bir yer bir Roth IRA'dır, fakat bir komisyoncuya karar vermek kafa karıştırıcıdır. Bu liste, Roth IRA'nız için en iyi aracıyı seçmenize yardımcı olacaktır.
  • En iyi çevrimiçi hisse senedi broker bonusları kayıt - Bir aracılık hesabı açmak için yüzlerce dolar veya binlerce havayolu malı alabilirsiniz.
  • Başlangıç ​​Yatırım Stratejileri - Daha önce hiç yatırım yapmamış olsaydınız, ezici olabilir. Bu liste yönetilebilir parçalara başlamayı bozuyor.

7. Adım: Zenginlik oluşturun ve verin.

Geri ver

Hayat şimdi çok iyi! Borcunuz yok, büyük bir acil durum fonu ve ev için ödenen paranız yok. Borç azaltma ve ev ödemelerine doğru giden nakit akışının tamamı şimdi hizmetinizdedir. Bu arada, adım Mandy ve ben varız. Yarı emekli olmak, çok büyük bir gelire sahip değiliz, ama çok da yeterli, çünkü bizde hiç borcumuz yok. Her ay yatırım yapmaya devam ediyoruz ve daha önce verdiğimizden daha fazlasını verebiliyoruz.

Evimizin parasını ödedikten sonra, her ay ihtiyacımız olan diğerlerini kutsamak için elimizden geldiğince bir zarf koyduğumuz parayı “korusun” parasına başladık. Ayrıca, yetişkin kızımızın ve kayınbiraderin nakit akışını kendi kolejlerine yardım edebiliyoruz.

Dediğim gibi hayat güzeldir. Mandy ve ben büyük bir finansal barış yaşıyoruz ve Dave Ramsey'in Bebek Adımları için çok müteşekkiriz.

Ben de aynısını senin için diliyorum.

Bu makalede Dave Ramsey'in ne sunması gerektiği ve kursun yerini alması amaçlanmamıştır, ne de Dave Ramsey ya da Lampo Group tarafından desteklenmekte ya da desteklenmemektedir.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Kredi Kartlarınızı Ödemek için 401k Kredi Kullanmanız Gerekir mi?
Borç

Kredi Kartlarınızı Ödemek için 401k Kredi Kullanmanız Gerekir mi?

Cevabımın yukarıdaki soruya ne olduğunu düşünüyorsunuz? Aşağıdaki ekran görüntüsü size bir gösterge veriyor mu? Daha iyi! Birisi bana bu soruyu sorduğunda ne zaman uğraşıyorum. Yapma. Birkaç başka seçeneğe ihtiyacınız varsa, videoyu izleyin veya aşağıyı okuyun. Ne yaparsanız yapın, kredi kartlarınızı ödemek için 401k paranızı kullanmayın.
Devamını Oku
Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının
Borç

Bu 3 Borç Konsolidasyonu Tuzağından kaçının

Maliyeleriniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri borcunu ödemek. Borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç farklı strateji vardır. Daha popüler stratejiler arasında borç konsolidasyonu vardır. Borç konsolidasyonu ile tüm borçlarınızı tek bir yerde toplarsınız. Tüm küçük kredileri ödeyecek ve sizi daha büyük bir kredi ile bırakan bir borç konsolidasyon kredisi alabilirsiniz ya da borç konsolidasyonunu sizden ödeme toplayan ve bunu alacaklılarınıza dağıtan üçüncü bir taraf aracılığıy
Devamını Oku
“İyi” Borcuna Sahip Olmak Ne Demek?
Borç

“İyi” Borcuna Sahip Olmak Ne Demek?

Yüzeyde iyi borç diye bir şey yoktur. Eğer herhangi bir borç varken Sonuçta, bu para tasarruf ve yatırımlar çok daha iyi kullanmak koymak ne zaman zor kazanılmış bir gelir yığın bu borcu ödemek için her ay dışarı çıkmak gerektiği anlamına gelir. Bazı borçların uzun vadede devreye giren farklı faktörlere bağlı olarak diğer borçlardan daha iyi olduğu düşünülmektedir.
Devamını Oku
Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı
Borç

Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı

Kredi almak hiç şüphesiz kısa vadeli ihtiyaçları karşılamanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, ev geliştirme projelerine katılmak veya beklenmedik masraflar için ödeme yapmak istediğinizde, kişisel bir kredi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Herhangi bir kredi ürünü gibi kişisel krediler, maliyetlerle birlikte gelir… Kredinin en belirgin maliyeti borçluya ödenen faiz oranıdır.
Devamını Oku