Borç

Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı

Dave Ramsey'in Bebek Basamakları sıklıkla teker teker disseke edilirken, bu yazıdaki amacım, bir birim olarak adımlara genel bir bakış vermek ve siparişin neden gerekli olduğunu açıklamaktır.

Umarız, bu adımlar, yaşınız veya mali refahınız ne olursa olsun, mali durumunuz için odaklı bir yaşam planı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

İlk olarak, Bebek Adımları:

  • Aşama 1: Acil bir fona 1.000 dolar.
  • Adım 2: Borç kartopunu kullanan ev dışındaki tüm borçları ödeyin.
  • Aşama 3: Tamamen finanse edilen acil bir fonda üç ila altı aylık tasarruf.
  • 4. AdımHane gelirinizin% 15'ini Roth IRAs ve vergi öncesi emeklilik planlarına yatırın.
  • Adım 5: Üniversite Finansmanı
  • 6. Adım: Evini erken ödeyin.
  • 7. adım: Zenginlik oluşturun ve verin.

Odaklanma Gücü

Dave'in Baby Steps ile öncülüğü, insanların sadece odaklanabildikleri müthiş şeyleri başarabilmeleridir. Bu yedi adımı okurken, “Evet. Tasarruf olmalıyım. Ama ayrıca emeklilik için de yatırım yapmam gerekiyor. Evimi erken ödemeliyim. Ama aynı zamanda borcumdan kurtulmam ve çocuğumun kolejinden tasarruf etmem gerekiyor. ”

Başarılı bir finansal planlama için bu hedeflerin hepsinin önemli olduğunu kabul edersiniz. Sorun şu ki, stres düzeyiniz hepsini yapma ihtimali ile aşırı hızlara ulaşıyor. Çenenizi sıkın ve arka yakıcıya yerleştirdiğiniz hedefler konusunda endişeli hissederken, neler yapabileceğinizi yapın.
Baby Steps planı işe yarıyor çünkü bir seferde tek bir adımda kaldığınızda, bilerek bir şeyleri bıraktığınız hissine kapılmadan bazı önemli hedefleri beklemeye alabilirsiniz.

Niye ya? Çünkü her adımı başarmak, bir sonraki başarmak için harika bir konuma getiriyor. Bir adım attığında ve bir sonraki aşamaya geçtiğinizde, bir güçlenme ve kontrol duygusu hissetmeye başlarsınız. Suyu yaymak yerine ilerliyorsunuz.

Bebek Adımları Neler İçinde Olur?

1. ve 2. Adımlar: 1000 $ Acil Yardım Fonu ve Borç Kartopu

3'ten 7'ye kadar olan adımların, sizin ve aileniz için olumlu bir şey yapmak için paranızı kullanmakla ilgili olduğuna dikkat edin. Tabii ki bu para sizin gelirinizden geliyor, ancak Amerika'nın büyük bir kısmındaki sorun, gelirlerimizi borç ödemeleriyle kullanmaktayız. Başkalarına kendimiz yerine para ödüyoruz, 3-7. Adımlar için gelirimizi serbest bırakmak için borcumuzdan kurtulmamız gerekiyor (2. Aşama).

Kendine sor,

“Şu anda,“ kendime ödeme ”yapmaya başlamak için alacaklılara ödediğim bütün parayı kullanabilirsem?

Birçok insan için bu ayda 1.000 $ ila 3,000 dolar.

Baby Step 2 borç kartopu sadece bunu yapmak için tasarlanmıştır. Adım 2, Adım 2'den önce gereklidir, çünkü 2. Adım sırasında ortaya çıkacak olan planlanmamış masrafları karşılamak için küçük bir yastık olmadan borç ödemeye başlamak istemezsiniz.
(fmecalc cid = ”26" w = ”520" c = ”0" s = ”3" gs = ”1" incd = ”1" kapak = ”V1-26-14-5-14")

Adım 3: 3 ila 6 aylık Tasarruf

Tasarrufda Yeter

İlk iki adımı tamamladıktan sonra borcunuz kalmadı (eviniz dışında) ve şimdi hayal ettiğiniz nakit akışı var: başkalarına ödediğiniz paranın tamamı emrinizde. Günaha emeklilik için yatırım yapmaya başlayabilirsiniz veya çocuğunuzun kolej için tasarruf veya evini erken ödemek.

ÇOK HIZLI DEĞİL! Onlara ulaşacaksın, ama çok erken yapmak çok riskli.


Durun, derin bir nefes alın ve acil durum fonu oluşturmak için bu nakit akışını kullanın, böylece acil durumlara hazır olursunuz. Bu fonun sıvı olması gerekiyor ( en çok tasarruf hesabı veya para piyasası hesabı).

Adımı atladıysanız ve takip eden adımlardan herhangi birini başlattıysanız, acil durumları nasıl ele alırsınız? Emeklilik hesabınızdan para mı almalısınız? Çocuğun kolej tasarrufu mı? Evine karşı borç para mı aldın? Bütün kötü fikirler.

Adım 3 bu nedenle her zaman aşağıdaki adımların önündedir

Adım 4, 5 ve 6: Emeklilik için Tasarruf, Kolej Finansmanı, Evden Para Kazanın

Soruyor olabilirsiniz

“Neden üniversite finansmanı öncesinde emeklilik var? İyi bir ebeveyn, çocuklarını önüne koymaz mı? ”

İyi soru. Ama ya yeterli emeklilik geliri olmadan gelirseniz, üniversite finansmanını daha yüksek bir öncelik haline getirdiniz. Gelecek yıllara kim bağlı olacaksın? Çocuklarınız!

Hakkında şey emeklilik planı sadece tek bir vuruşun olması. Yıllar geçiyor ve bir gün emeklilik yaşı olacak. Bir seçeneğin yok. Öte yandan, üniversite finansmanı seçimlerle doludur: Çocuklar burs alabilir, çalışabilirler, topluluk kolejlerine gidebilirler, iş / co-op programlarını vb. Bulabilirler.

Adım 4 bu nedenle 5. adımın önündedir. Ancak 4. Adımın gelirinizin% 15'i olduğunu unutmayın. Eğer nakit akışınız% 15'ten büyükse, bunu hemen üniversite kolejine uygulayabilirsiniz ve her iki adımı da (4 ve 5) gerçekleştirmek için yeterli nakit akışınız varsa, evinizi erken ödemek için tüm ekstraları kullanabilirsiniz. 6).

Adım 6'nın emekliye ayrılmasının ve üniversite finansmanının arttığını unutmayın, çünkü emri tersine çevirmek size onurlu bir emekliliğin pahasına size ücretli bir ev ödeyebilir ya da kolej yoluyla çocuklarınıza yardım edebilir. Çoğumuz bunu istemezdi.

Emeklilik için nereye yatırım yapmaya başlayacağınızdan emin değil misiniz? İşte bazı ipuçları:

  • Roth IRA açmak için en iyi yerler - Yatırım yapmaya nereden başlayacağınızı bulmak, gelirinizin% 15'ini karıştırmak olabilir. Başlamak için harika bir yer bir Roth IRA'dır, fakat bir komisyoncuya karar vermek kafa karıştırıcıdır. Bu liste, Roth IRA'nız için en iyi aracıyı seçmenize yardımcı olacaktır.
  • En iyi çevrimiçi hisse senedi broker bonusları kayıt - Bir aracılık hesabı açmak için yüzlerce dolar veya binlerce havayolu malı alabilirsiniz.
  • Başlangıç ​​Yatırım Stratejileri - Daha önce hiç yatırım yapmamış olsaydınız, ezici olabilir. Bu liste yönetilebilir parçalara başlamayı bozuyor.

7. Adım: Zenginlik oluşturun ve verin.

Geri ver

Hayat şimdi çok iyi! Borcunuz yok, büyük bir acil durum fonu ve ev için ödenen paranız yok. Borç azaltma ve ev ödemelerine doğru giden nakit akışının tamamı şimdi hizmetinizdedir. Bu arada, adım Mandy ve ben varız. Yarı emekli olmak, çok büyük bir gelire sahip değiliz, ama çok da yeterli, çünkü bizde hiç borcumuz yok. Her ay yatırım yapmaya devam ediyoruz ve daha önce verdiğimizden daha fazlasını verebiliyoruz.

Evimizin parasını ödedikten sonra, her ay ihtiyacımız olan diğerlerini kutsamak için elimizden geldiğince bir zarf koyduğumuz parayı “korusun” parasına başladık. Ayrıca, yetişkin kızımızın ve kayınbiraderin nakit akışını kendi kolejlerine yardım edebiliyoruz.

Dediğim gibi hayat güzeldir. Mandy ve ben büyük bir finansal barış yaşıyoruz ve Dave Ramsey'in Bebek Adımları için çok müteşekkiriz.

Ben de aynısını senin için diliyorum.

Bu makalede Dave Ramsey'in ne sunması gerektiği ve kursun yerini alması amaçlanmamıştır, ne de Dave Ramsey ya da Lampo Group tarafından desteklenmekte ya da desteklenmemektedir.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Çocuklarınızı Öğretebileceğiniz En Önemli Finansal Alışkanlık
Borç

Çocuklarınızı Öğretebileceğiniz En Önemli Finansal Alışkanlık

Bu yazı www.youngmoneymasters.com adresinden Lewie Johnson tarafından sağlanıyor. “Anne ve baba, ilk işimi aldım!” Bu sözleri duyduğunuzda, çeşitli duygular ve duygular yaşayacaksınız. Çocuğunuz için heyecanlı ve gurur duyacaksınız. Heyecanı yıprattıktan sonra, çocuğunuzun paradan sorumlu olmaya hazır olup olmadığını merak edeceksiniz.
Devamını Oku
401k Zorluk Çekme Kuralları
Borç

401k Zorluk Çekme Kuralları

Times çok insan için zor oldu. Birkaç yıl önce büyük bir üreticiden işten çıkarılmış ve hala iş bulmakta zorlanan birkaç müşterim var. Birçok Amerikalı için bu çok tanıdık bir durum. Ev ya da kira ödemesi. Programı faturaları. Geç kredi kartları bildirimleri. Borç toplayıcıları sizi her saat başı arar.
Devamını Oku
Asla asla Deme! Evet, Lisansüstü Kolej Borç Verebilir. İşte nasıl….
Borç

Asla asla Deme! Evet, Lisansüstü Kolej Borç Verebilir. İşte nasıl….

Borçlanmayan Bebek! Kolejden 0 dolar borçla mezun oldum. Birazcık batırmasına izin ver. Güçlü değil mi? Occupy Wall-Street protestoları ile, üniversite mezunları eve geri dönüyor ve kolej harçlığı ile ilgili şikayetten sonra şikayette bulunmuş gibi görünüyor, üniversite borcunun serbest olması geçmişte kaldı. Sadece mümkün değil ama ulaşılamaz olduğunu bilmenizi isterim!
Devamını Oku
21 Uyarı İşaretleri Finansal Olarak Kararsızsınız
Borç

21 Uyarı İşaretleri Finansal Olarak Kararsızsınız

Uzaktaki bir akrabam bana 401k'lık yardım için başvurduğunda, mecburen mutlu oldum. Herzaman, birilerinin finansal geleceğinden tasarruf etmesine yardım edebilirim. Ne yazık ki, birkaç dakika sonra heyecan yıprandı. Akraba yeni işine yeni başladı ve henüz 401 bin kişiye bile tek bir kuruş bile vermemişti.
Devamını Oku