Maliye

İyi Nitelikli Bir Avukat Nasıl Seçilir?

Yasal temsile ihtiyacınız olduğunda, iş için en iyi avukatı seçmek istersiniz. Televizyonda, internette ve reklam panolarında reklam yapan pek çok avukatla, size hizmet etmek için hangisinin en uygun olduğunu bulmak zor. Etrafınızı sormak, araştırma yapmak, sorularınızı hazırlamak ve potansiyel avukatlarla görüşmek suretiyle, ihtiyaçlarınız için en uygun olanı bulabilirsiniz.

İşe ilk başladığımda müşterilerime emlak planlama işlerine ihtiyaç duyup duymadığını söyleyen tamamen yeşiltim. Herhangi bir avukatla herhangi bir ilişkiniz olmasa da, bazı iyi tavsiyeler için meslektaşlarıma güvenirim. En çok kullanılan vekil, ağır bir fiyat etiketi ile gelen biriydi, ama o iş için “adam” olarak kabul edildi.

Bu avukata başvurduğum ilk müşteriler, oldukça kötü bir deneyim yaşadı. Maliyet diğer avukatlara göre biraz daha yüksek olsa da, müşterilerin güven belgelerinde birkaç hata buldukları dışında bir sorunu olmazdı. Müvekkilim emekli bir İngilizce öğretmeni ve tüm güven belgelerini okumak için zaman ayırdı. Ve şükürler olsun ki yaptı, bulduğu hatalar maliyetli olabilirdi.

Müşterilerimin beni yanlış anlayamadığı için şanslıydım, ama yardım edemedim ama sorumlu hissediyorum. Bu noktada kendime, kişisel deneyime sahip olmadığım birisine herhangi bir müşteriyi göndermediğime söz verdim.

Arkadaş ve Aile Tavsiyeleri

Geleneksel olarak ve hala nitelikli bir avukat bulmanın en iyi yollarından biri, arkadaşlardan ve aileden gelen başvuruları sormaktır. Arkadaşlarınız ve aileniz, geçmişte çalıştıkları avukatlardan aldıkları hizmet kalitesiyle ilgili size bir referans verebileceklerdir. Bu, alanı daraltmak için bir başlangıç ​​noktasıdır. Birkaç isminiz olduğunda, söz konusu davayı veya ihtiyaçları ele alıp alamayacaklarını görmek için bu avukatlarla iletişime geçebilirsiniz. Eğer yapabilirlerse, onlarla görüşmek için bir randevu ayarlayabilir ve sizin için iyi bir eşleşme olup olmadıklarına karar verebilirsiniz. Aksi takdirde, sizi ihtiyacınız olan alanda çalışan nitelikli bir avukata yönlendirebilirler.

Nitelikli Avukat için Çevrimiçi Aramalar

İnternet, potansiyel nitelikli avukatların havuzunu daraltmak için çok yararlı bir araç olabilir. Bölgenizde ve uzmanlık alanında avukatlar arayarak başlayabilirsiniz. Ardından, seçtiğiniz avukatlar hakkında referans veya negatif geri bildirim araması yapabilirsiniz. Bir kaçını seçtikten sonra, ailenizden ve arkadaşınızdan gelen yönlendirmelerde olduğu gibi, potansiyel avukatlarla randevular ayarlamaya başlayabilirsiniz.

Soru Hazırla

Birkaç avukatla randevularınızı belirledikten sonra, size en uygun olanı seçmenize yardımcı olacak bazı sorularla hazırlanmanız gerekecektir.

Temel ücretlerle ilgili bazı sorular şunları içerebilir:

 1. İlk danışmanın maliyeti nedir?
 2. Temel ücret listesi nedir?
 3. Yazılı bir ücret listesi verecekler mi?
 4. Vakanız / hizmetleriniz üzerinde kaç kişi çalışacak ve ücretleri neler olacak?

Her avukat hakkında sorulacak bazı sorular şunları içerebilir:

 1. Özgeçmişlerini görebiliyor musun?
 2. Başarılar elde ettiler mi ya da ödül aldılar mı?
 3. Kaç yıllık tecrübeye sahipler?
 4. Onların uzmanlık alanı nedir?

Unutmayın, bu noktada bir avukat seçmek veya herhangi bir sözleşme imzalamak gerekli değildir. Niteliklerinin beklentilerinize uyup uymadığını görmek için birkaç kez röportaj yapmak için zaman ayırıyorsunuz.

Kaynaktan Düz

Durum hakkında gerçek bir avukatın ne diyeceğini merak ederken, güvendiğim bir avukata gittim. Adam Lawler Adam B. Lawler Hukuk Bürosu, LLC Kendime güvenen bir avukat bulma konusunda düşündükleri beynini seçeceğimi düşündüğüm bir avukat. İşte söylemesi gereken şey:

Öncelikle, bir arkadaşınız, meslektaşınız, avukatınız ya da yerel birliklerinizden, coğrafi alanınızda avukat bulmanız için ihtiyacınız olan yasal alanda yapılan başvuruları öğrenin. Bu tavsiyeyi veya tavsiyeyi aldıktan sonra, nitelikli bir avukat seçmenin en iyi yolu, muhtemel avukatla ilgili soru sormaktır.

Aşağıdakileri de içeren ilk toplantıda avukata birçok soru sormanız zorunludur:

 • Daha önce böyle bir konu ele aldınız mı?
 • Avukat ücretleri de dahil olmak üzere beklenen maliyetler nelerdir?
 • Maddenin (kalemlerin) tamamlanması için beklenen zaman dilimi nedir?

Bu soruları, belirli bir konuya nasıl devam edeceğine / karar vereceğinize dair bir şekilde cevap vermeyi beklemeniz gerekir.

Avukatların yasal tavsiye verdiklerini, sizin için nihai kararlar vermediklerini unutmamak gerekir.

Senin Gut dinle

Birçok yetkili avukatla görüştükten sonra, içgüdülerinizi dinlemek önemlidir. Sorduğun sorular çok önemli, ama avukat için senin hissin de öyle. Bu kişi ile yoğun bir şekilde çalışıyor olabilirsiniz ve onlarla rahat ve kendinden emin hissetmeniz gerekir. İlk toplantınızı, randevu saatinizi, bunların çabukluğunu ve kullanılabilirliğini ayarlama konusunda size karşı duyarlılıklarını düşünün. Yeteneklerini ve deneyimlerini göz önünde bulundurun, aynı zamanda sizin için çok çalışma isteğini de göz önünde bulundurun ve önemli bir müşteri gibi hissettirin.

Videoyu izle: TM Mİ MF Mİ? NEYE GÖRE MESLEK SEÇMELİYİM? NASIL ALAN SEÇECEĞİM? HOLLAND TİPOLOJİSİNE GÖRE BAKIYORUZ!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Nakit Zarf Sisteminin Kullanımı
Maliye

Nakit Zarf Sisteminin Kullanımı

Harcamalarınızı beklemede sorun yaşıyorsanız, nakit zarf sistemini öğrenmek ve kullanmaktan büyük olasılıkla faydalanacaksınız. Nakit zarf sistemi, finansmanı yönetmek için harika bir yoldur. Paranızı kontrol etmenizi sağlar ve paranıza nereye gideceğinizi söyleyebilmenizi sağlar. Birçok kişi bu sistemi kullanarak binlerce dolar borcunu ödedi.
Devamını Oku
Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda
Maliye

Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda

Fırsat çarptığında kendinizi tanımak için kendinizi eğittiniz mi? Daha da iyisi, fırsat çarptığında, bazen hızlı bir şekilde harekete geçmek için kendinizi eğittiniz mi? Rutin ve planlamayı isteyen bir kişi olarak, beklenmedik fırsatları tanımak için bu günlerde çok çalışıyorum ve bu fırsatlara karar vermek için hızlı bir şekilde hareket etmeye istekli olmak istiyorum.
Devamını Oku
Para için hediye kartları satmak için en iyi yerler
Maliye

Para için hediye kartları satmak için en iyi yerler

"Teşekkür ederim! Ben sadece bu dükkana bayılıyorum. ”Bu hediyeleri bir hediye olarak aldıktan sonra, mavi bir ayda sadece bir kez oraya gittiğinizde hiç söz ettiniz mi? Hiç kullanmadığınız hediye çekmeceleriyle dolu bir çekmeceniz varsa, hediye kartlarınızı nakit olarak satabilir ve nihayet ihtiyaç duyduğunuz bir şeyi satın almak için bu parayı kullanabilirsiniz.
Devamını Oku