Maliye

75 $ 'lık bir park bileti neredeyse hayatımı nasıl berbat etti

Bu öykü, şimdi bütün büyük kitap perakendecilerinde bulunan yeni kitabım Maliye Askerim'de yer alıyor.

Sevgili park bileti: Senden hoşlanmıyorum!

Aptal bir park cezası yüzünden, bir kaybeden olma yolunda hızla ilerliyordum.

O park cezası beni başlangıçta umudumu yitirdi ve kendimden vazgeçti.

Hayatımda, yüksek sesle söyleyebildiğim birkaç kereden biri, “F * bu. Bıraktım!“.

Muhtemelen önemsiz bir park cezasının hayatımda nasıl büyük bir etkisi olabileceğini merak ediyorsundur.

Açıklamama izin ver…

Babam bir üniversiteye gidiyordu ve hayatının çoğunu bir şeyler yapmaya çalışıyordu.

Onun seçimlerinde hayal kırıklığına uğradığını biliyordum ve beni takım elbise görmek istemiyordu.

Sürekli okula gitmem ve derecemi almam için beni cesaretlendirdi. Sadece Santa Monica Community College'da kayıtlıydım ve babamı gururlandırmak için sabırsızlanıyordum.

Harç ve ücret ödemek için zaman geldiğinde, okulun kasiyerine annemin kredi kartını verdim. Sürprizim ve hayal kırıklığım için kabul etmediler çünkü benim kartım değildi, annelerimdi.

Başka bir gün daha gelip ödeme yapacağımı düşündüm.

Birkaç gün geçti ve bu kez çekle aynı kasiyere geri döndüm. Bunu halletmeye hazırdım. Hanımefendi bana son ödeme tarihini kaçırdığımı ve sınıfların kapatıldığını söylediği zaman kusmak üzereydim.

Kayıt olduğum bütün dersler için düştüm.

Sen benimle dalga mı geçiyorsun? Bunun olmasına gerçekten izin verdim mi?

Buna inanamadım. İnkar ve inanamadım ve sadece saçmalık gibi hissettim.

Kasiyere seçeneklerimin ne olduğunu sordum ve her sınıfa gitmem gerektiğini ve sınıfta herhangi bir oda olup olmadığını görmek için her öğretmene ayrı ayrı konuşmam gerektiğini söyledi. Ayrıca, birçok sınıfın artık listelerini beklediğine dair bir uyarı verdi, bu yüzden içeri girmem daha da zor olurdu.

Henüz Verilmiyor…

Şu anda, okula gideceğimi hala belirledim ve babamın benim için umutsuzca istediği dereceyi alacağım. Böylece, geri dönmeme izin vermek için onlara yalvarmaları için öğretmenlerin her birine gittim.

Ziyaret ettiğim ilk iki öğretmen bana biraz ürpertici haber verdi. Sınıflar doluydu ve bekleme listesi her sınıfta zaten on kişiydi. Bana bu sömestrde derslere girmek için çok az umut olduğunu söylediler.

Bir kez daha, kendimi hasta hissettim. Bunun bana olmasına izin verdiğime inanamadım. Yine de, diğer sınıfların bir kısmının bana izin verebileceğine dair bir umudum vardı ve bu dönem belki de tam zamanlı olmazdım, ama en azından bazı şeyleri başlatmak için adım adım krediye sahip olurdum.

Arabama geri dönüp ön camdaki 75 dolarlık park biletini bulana kadar bu umudum vardı.

Kendimi başka bir inançsızlık durumunda buldum.

Geçtiğimiz günlerde geçirdiğim tüm saçmalıkların arasında 75 dolarlık park cezası var!

Düşük bir darbe oldu. Tam o anda, yüksek sesle söyleyerek hatırlıyorum “”

75 $ 'lık bir park cezası, yelkenlerimin tüm rüzgârını aldı, bir keresinde derecemi almak için yaptığım tüm motivasyonu aldı ve pencereden fırlattı.

75 $ 'lık park biletini düşündüğümde ve beni kontrol edip, hayatımı ve kariyerimi sabote etmeme izin verdiğimde.

Bence bu kadar küçük bir şeyin hayatımda büyük bir etki yaratmasına izin verdiğimi düşünüyorum.

Neyse ki, üniversiteye geri döndüm. Derecemi bitirdim ve bundan dolayı ve diğer birçok faktörde, çok başarılı olduğumu kanıtladım.

Bence, derece olmadan, neredeyse sahip olduğum başarıya ulaşamayacağımı kolayca anlayabiliyorum. Asla bana yönelmiş olan genç bir komisyoncu haline dönüşen A.G. Edwards & Sons, Inc'e staj olmazdım. finansal danışman olmakDaha sonra kendi bağımsız firmamı kırıp kurmaya ve sonradan kendi DEA'mı yaratmaya yöneldim. İttifak Varlık Yönetimi, LLC.

Okula geri dönüp kendime yeniden başvurmamam ve neredeyse 75 dolarlık bir park cezası almamı düşünürsek, bir numara on zarfın büyüklüğüne dair bir parça kağıdım geleceğimi dikte ederse, bunların hiçbiri olmazdı!

Hayatında, hayallerini ve tutkunu sürdürmekten seni durduran küçük şeylere ulaşmana izin verdin mi?

Onlara hayatının büyük resmine baktığın zaman minik mü?

Hayatınızda bu kadar büyük bir etkiye sahip olmak için çok önemsiz bir şeye izin vermen çok saçma mı? Eğer öyleyse, çok geç değil.

Yapmam gerekeni yap (75 dolarlık park cezasını almalıydım ve parasını ödedim ve onlara itmeli) ve sonra hayatına devam et ve hayallerine devam etmeliydim.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Facebook ile Para Kazanabilirsiniz 13 Yolları
Maliye

Facebook ile Para Kazanabilirsiniz 13 Yolları

Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya ağıdır. Tam teşekküllü bir işletme sahibi olun ya da sadece bir tane ürün satıyorsanız, Facebook ile para kazanabilirsiniz. Sadece arkadaşlarına mesaj göndermek ve sınavlar yapmak için Facebook kullanıyorsan, bu önerilerin bir kısmının gelirini artırdığını ya da bir yan işe başladığını düşün.
Devamını Oku
Hemen şimdi 100.000 $ yatırım 6 Pratik Yolları
Maliye

Hemen şimdi 100.000 $ yatırım 6 Pratik Yolları

Herkesin 100.000 dolar civarında oturduğunun farkında değilim, ama eğer şu anda servet oluşturmaya çalışıyorsanız ve hedeflerinize bağlı iseniz - 100.000 TL sizin finansal portföyünüzde sizin düşündüğünüzden daha hızlı görünecektir. Paranın doğru bir şekilde yatırılması, bileşik faiz merakı sayesinde katlanarak büyüyebilme potansiyeline sahiptir.
Devamını Oku
Hafta Sonları Para Kazanmak İçin 5 Yol
Maliye

Hafta Sonları Para Kazanmak İçin 5 Yol

Hafta sonları ne yaparsın? Hafta sonları eğlence amaçlıdır, ancak hafta sonu zamanınızı büyük finansal hedeflere ulaşmak için kullanabileceğiniz yollar da vardır. Her ay birkaç yüz bin dolar bile olsa ne yapardın? Yeni bir araba için saklar mısın? Ya da hak edilmiş bir tatil için?
Devamını Oku