Kazanmak

Kolejde Para Kazanmak i├žin 15 Yol

Kolej an─▒lar─▒ birkaç dolar kazanmak için davayla ramen eri┼čte yiyin. ─░┼čte size eri┼čte doldurmak d─▒┼č─▒nda yard─▒mc─▒ olabilecek baz─▒ harika tasarruf para ipuçlar─▒!

Ordu Milli Muhaf─▒zlar─▒m─▒n, harçlar─▒m─▒n ço─čunu ve GNC'de vitamin ve protein tozu satan al─▒┼čveri┼č merkezimin faturalar─▒ma yard─▒m etmesinden dolay─▒ ┼čansl─▒yd─▒m, evet borç ald─▒m, ama t─▒pk─▒ benim gibi, borcunuzu da ödeyebilirsiniz!

Buna ra─čmen hep k─▒rd─▒m hissettim. Scratch, ben k─▒rd─▒! Her zaman kolejde ekstra para kazanman─▒n yollar─▒n─▒ ar─▒yordum. Oh, nas─▒l böyle bir yaz─▒ diliyorum o zamanlar var!

Önceden dikkatlice planlanm─▒┼č olan mali planlar─▒n─▒z olsa bile, er ya da geç, üniversiteden geçmeniz için h─▒zl─▒ para kazanman─▒n yollar─▒n─▒ aramaya ba┼člayacaks─▒n─▒z.

Ben i┼č ile ilgili daha giri┼čimci olan baz─▒ para kazanma yöntemleri tavsiye edece─čim.

Kolejde Para Kazanmak ─░çin 15 Fikir

 1. Uber için sürücü
 2. Özel ö─čretmen
 3. Bebek Bak─▒m─▒
 4. Serbest Yazma
 5. YouTube için Videolar olu┼čturun
 6. ─░yi olan─▒ yap
 7. Spor Hakemi Olmak
 8. Mow çimenler
 9. housesitting
 10. Sanal Asistan Olun
 11. Blog!
 12. Yüksek Düzeyde Bir Restoran veya Kulüpte Bar─▒nd─▒rma / Hizmet Verme
 13. Bir tamirci ol
 14. Kolejde Yard─▒m Edin
 15. Çevrimiçi Anketleri Al─▒n

Kolejde bir meslek sahibi olmayla ilgili problem, genellikle asgari ücretten daha iyi ödeme yapmamalar─▒d─▒r, bu da sizi çal─▒┼čma zaman─▒n─▒za ba─čl─▒ olarak uzun saatler çal─▒┼čmaya zorlar.

Ayr─▒ca, kan ba─č─▒┼č─▒nda bulunma veya eBay'de sat─▒┼č yapma gibi kolej standartlar─▒ndaki baz─▒ fikirleri önermem. Bunlardan seçim yapabilece─činiz çok daha yarat─▒c─▒ fikir var.

Bunun yerine, do─čal yeteneklerinize göre oynayabilecek, esnek bir program sa─člayabilecek ve asgari ücretli bir i┼čten çok daha fazla para kazanma potansiyeline sahip olabilecek önerilerde bulunaca─č─▒m. Ve hatta baz─▒lar─▒ mezun olduktan sonra devam edebilece─činiz i┼čletmelerde büyüme potansiyeline sahip.

─░yi anla┼čma? Bunlar─▒ kontrol etÔÇŽ

1. Uber için Sürücü

─░yi bir araba var m─▒? Onu iyi kullan ve Uber için sür.

Uber sürücülere sürücüleri ve sürücüleri olan sürücüleri ba─člayan bir ┼čirkettir! Uber, sürücülere kendi ak─▒ll─▒ telefonlar─▒ndan bir yolculuk talep etmelerini sa─člar. Bu, ┼čoförün, sürü┼če ihtiyac─▒ olan birinin oldu─čunu bildiren bir bildirim ald─▒─č─▒n zamand─▒r.

Uber uygulamas─▒ arac─▒l─▒─č─▒yla bir sürücü olarak ne kadar kazand─▒─č─▒n─▒z─▒ izleyebilir ve daha da iyisi, kendi program─▒n─▒z─▒ belirleyebilirsiniz. Yani, e─čer üniversitede iseniz ve Uber'in nitelikleriyle tan─▒┼č─▒rsan─▒z, bu sizin için harika bir f─▒rsatt─▒r. Hakk─▒nda daha fazla ö─čren Uber sürücüsü olmak nas─▒l gönderilerimizi ziyaret ederek.

Benzer bir ┼čirket olan Lyft için de araba kullanmay─▒ deneyebilirsiniz.

Her iki durumda da, bu hizmetler için bir sürücü olarak biraz para kazanabilirsiniz. Bölgenizde bir sürücü olarak çal─▒┼čabilmeniz için yerel düzenlemelerinizi kontrol etti─činizden emin olun.

2. Ö─čretmen

Bir ö─čretmen olmak, bir üniversite toplulu─čunda özellikle kazançl─▒ olabilir. Bunun nedeni, hizmetlerinizi sadece üniversite ö─črencilerine de─čil, ayn─▒ zamanda yerel lise ve ilkokul ö─črencilerine de sa─člayabilecek olman─▒zd─▒r. Birçok pazarda, saatte en az 30 dolar kazanabilirsiniz.

Bir di─čer avantaj─▒, kapsayabilece─činiz konu alanlar─▒n─▒n oldukça geni┼č olmas─▒d─▒r. En büyük talep genellikle matematik ve fen bilimleri için geçerlidir, ancak ayn─▒ zamanda tarih ve yumu┼čak bilimlerin yan─▒ s─▒ra, yazma ve okuma konusunda da ö─čretmenlik yapabilirsiniz. E─čer iki dilli iseniz, dilleri ─░ngilizce ya da ikinci dil olarak ─░ngilizce ö─čretebilirsiniz.

E─čitmenler genellikle herhangi bir özel e─čitim veya lisans gerektirmez. Hizmetlerinizi kampüs çevresindeki çe┼čitli bölümler, yerel liseler, ortaokullar ve ilkokullar arac─▒l─▒─č─▒yla pazarlayabilirsiniz. Konu alanlar─▒n─▒z─▒, co─črafi aral─▒─č─▒n─▒z─▒ ve ki┼čisel aç─▒klaman─▒z─▒ gösteren basit bir el ilan─▒ i┼či yapabilir. Ayr─▒ca, saatlik ücretinizi de dahil edebilirsiniz, ancak ücretinizin ba┼čkalar─▒n─▒n sunduklar─▒yla kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒lmas─▒n─▒n ne kadar rekabetçi oldu─čuna ba─čl─▒ olarak, size kar┼č─▒ ya da size kar┼č─▒ çal─▒┼čabilir.

Yüksek maa┼č─▒n yan─▒ s─▒ra, çal─▒┼čma program─▒n─▒z üzerinde ve ayn─▒ zamanda i┼če gidip gelece─činize dair kontrole sahip olabilirsiniz (hizmetler genellikle ö─črencinin evinde verilmektedir, ancak bunu okulda veya anla┼čmal─▒ olarak da yapabilirsiniz. nötr siteye). Yine ba┼čka bir avantaj, çal─▒┼čman─▒n okul y─▒l─▒yla birlikte çal─▒┼čmas─▒d─▒r, bu yüzden yaz tatillerinde ücretsiz olacaks─▒n─▒z.

DivvyInvestments.com'dan Tiffany Alexy üniversitede okurken. Asl─▒nda, ─░spanyolca'da iki çocuk ve Çince üç karde┼če ders verdi! O ne kadar yapt─▒? Saatte 15-35 dolar. Hepsi fena de─čil! Ba┼čkalar─▒na ö─čretmenlik yapmak için becerilerinizi (bu durumda, birden çok dil bilerek) kullanmak için öder.

ReachFinancialIndependence.com'dan Pauline Paquin, kolejde ─░spanyolca, ─░ngilizce ö─čretiyor ve saatte 30 dolar kazan─▒yor. Pauline ayr─▒ca müzikal yeteneklerini iyi kullanmak için kulland─▒ ve saat ba┼č─▒ 40 dolara piyano ö─čretti. Saatte 40 dolar!

3. Bebek Bak─▒m─▒

Bu göründü─čü kadar s─▒radan, üniversite ö─črencileri için oldukça iyi çal─▒┼čabilir. Bunun nedeni, bebek bak─▒c─▒l─▒─č─▒ genellikle oturdu─čunuz çocuklar─▒n ödev yaparken ya da yataktan ç─▒km─▒┼č olmalar─▒ gibi, uzun süreli veya dü┼čük etkinliklere sahip olmalar─▒d─▒r. Yarar, bu kesinti süresinin kendi ödevinizi yapmak için zaman vermesidir. Ev ödevi yapmak için para al─▒yormu┼č gibi görünebilir, ki bu küçük bir avantaj de─čildir.

Ödeme genellikle 10 ABD dolar─▒ ve 12 ABD dolar─▒ aral─▒─č─▒ndad─▒r, ancak özel günler için daha fazla ücret alabilir ve hatta bazen düzenli ödemelerin üstünden ve üstünden ipuçlar─▒ toplayabilirsiniz. Ve bebek bak─▒c─▒l─▒─č─▒ konserleri genellikle ihtiyaç duyulan bir ┼čekilde gerçekle┼čti─či için, tutmak için yorucu bir programa sahip olmayacaks─▒n─▒z. Bu, i┼činizi okul program─▒n─▒zla uyumlu hale getirebilir.

Bebek bak─▒c─▒l─▒─č─▒ yapmak için birçok yol var. Ba┼člamak için tek bir yer de care.com - bak─▒m verenlerle aileleri birbirine ba─člamaya yard─▒mc─▒ olan ve çocuk bak─▒m─▒n─▒n yan─▒ s─▒ra ya┼čl─▒ bak─▒m─▒n─▒ da içeren bir sitedir.

4. Serbest Yazma

─░nternette on binlerce blog ve web sitesi var ve bunlar─▒n ço─ču düzenli olarak içeri─če ihtiyaç duyuyor. Yazmak, iyi bir yazma becerisine sahip olmak ve bir veya daha fazla konu alan─▒na hakim olmak istiyorsan─▒z, web'de yaz─▒ yazarak para kazanabilirsiniz.

Ne kadar kazand─▒─č─▒n─▒z, ne kadar zamana i┼č yapt─▒─č─▒n─▒za ve yazd─▒─č─▒n─▒z sitelerin türüne ba─čl─▒ olacakt─▒r. Blog taraf─▒nda, 30 $ 'dan en fazla 100 $' dan fazla makale ba┼č─▒na kazanç elde edebilirsiniz. ─░┼č siteleri, özellikle teknik konularda yazmak veya pazarlama kopyas─▒ olu┼čturmak için daha fazla ödeme yapabilir.

Bazen ajanslar için i┼č yaz─▒lar─▒ bulabilirsiniz, ancak makale ba┼č─▒na ödeme yukar─▒da belirtilen rakamlardan çok daha dü┼čüktür. Mü┼čterileri, özellikle de iyi bir ücret ödeyenleri bulman─▒n en iyi yolu, bu mü┼čterilere ve web sitelerine do─črudan yakla┼čmakt─▒r. Bu ayr─▒ca size yazmak istedi─činiz belirli siteleri ve konu alanlar─▒n─▒ seçme olana─č─▒ sa─člayacakt─▒r.

5. YouTube için Videolar olu┼čturun

E─čer yarat─▒c─▒ysan─▒z ve al─▒┼č─▒lmad─▒k, ilginç ve e─členceli olan─▒ yakalamak için bir yetene─činiz varsa, bu mükemmel bir giri┼čim olabilir. Yapabilecekleriniz varsa, sürekli bir görüntü ak─▒┼č─▒ olu┼čturabilecek ve sonuç olarak reklam geliri kazand─▒rabilecek videolar olu┼čturabilirsiniz.

Bu i┼č gibi bir ┼čey de─čil, hatta bir hizmet sa─čl─▒yor, ama daha çok bir i┼č gibi. Video olu┼čturabilir, YouTube'a yükleyebilir, Google AdSenseÔÇÖle (bir blogda yapt─▒─č─▒n─▒z kadar), ard─▒ndan da videonuzun kullan─▒c─▒ taraf─▒ndan izlenmesiyle gelir elde edin ve görüntülenen reklamlar─▒ t─▒klay─▒n.

Videolar─▒n─▒z binlerce izleyici çekerse, gelir sabit olabilir ve size reklamlardan düzenli ayl─▒k gelir sa─člar. Bu, birden fazla video üretmenizi gerektirecektir, çünkü baz─▒lar─▒ popüler olabilir, di─čerleri ise hiçbir yere gitmeyebilir. Ancak videolar─▒n─▒zdan bir veya daha fazlas─▒ viral hale gelir ve yüzbinlerce görüntüleme al─▒rsa, reklam geliri önemli olabilir.

Dezavantaj─▒, istikrarl─▒ bir gelir elde etmeden önce birkaç video üretmeniz gerekebilir. Ayr─▒ca mevcut olanlar solukla┼čt─▒kça yeni videolar olu┼čturman─▒z gerekir. Ancak beklenmedik bir bonus, bu giri┼čimdeki ba┼čar─▒n─▒n hem ┼čimdi hem de mezuniyet sonras─▒ kârl─▒ bir i┼če dönü┼čtürülebilmesidir.

6. ─░yi Olan─▒ Yap─▒n

Burada ço─čunlukla ─░nternet hakk─▒nda konu┼čuyoruz. Kolej ö─črencileri, web'de gezinirken ve internette gezinirken, nüfusun geri kalan─▒n─▒n ço─čundan daha fazla bilgi sahibidir. Örne─čin, yol boyunca sosyal medya, grafik tasar─▒m, web siteleri olu┼čturma veya video olu┼čturma konusunda oldukça ba┼čar─▒l─▒ olabilirsiniz. Bu becerilerin herhangi biri, büyük bir gelir üretme potansiyeline sahip hem i┼čletmelere hem de bireylere sat─▒labilir.

Uzmanl─▒─č─▒n─▒z─▒ seçin, ba┼čkalar─▒n─▒n ayn─▒ hizmetleri nas─▒l ┼čarj etti─čini görün, ard─▒ndan ücretlerinizi biraz daha dü┼čük tutun. Birçok i┼čletme ve birey, kendileri için özel projelerle ilgilenecek birini ar─▒yor ve bunu dü┼čük ücretle yapabilmeniz genellikle i┼činize yarayabilir.

Birkaç projeye geçtikten ve mü┼čterileri tekrar edindikten sonra, ücretlerinizi art─▒rmaya bakabilirsiniz. Ama ba┼člang─▒çtaki ana amac─▒n─▒z baz─▒ ödeme yapan mü┼čteriler alacakt─▒r. Bu mezuniyet sonras─▒ daha ciddi bir ┼čeye kar─▒┼čabilen ba┼čka bir i┼č giri┼čimidir.

7. Spor Hakemi Olmak

Hemen hemen her toplulu─čun e─člence amaçl─▒ spor ligleri a─č─▒ vard─▒r ve hepsinin oyunlar─▒na hakemleri vard─▒r. Büyüdü─čünüz zaman spor yapt─▒ysan─▒z, yerel düzeyde herhangi biri için hakem olabilirsiniz. Ve sporlar mevsimsel oldu─čundan, farkl─▒ mevsimleri kapsayan sporlar için hakemlik yapmaya haz─▒r olman─▒z avantaj─▒n─▒z olacakt─▒r. Örne─čin, k─▒┼č─▒n basketbolu, ilkbahar ve yaz aylar─▒nda beysbolu ve sonbaharda futbol ya da futbol oynamay─▒ hak edebilirsiniz. Bu sizi y─▒l boyunca me┼čgul edecek.

Hakemler genellikle oyun ba┼č─▒na sabit bir ücret al─▒rlar. Tek bir oyuna hakemlik etmek için 20-50 $ aras─▒nda herhangi bir yerden kazanabilirsiniz. Daha k─▒sa oyunlar oynayan alt ya┼č gruplar─▒ (belki 40 ila 60 dakika) ödeme ölçe─činin alt ucunda olacak, daha yüksek kazançlar daha büyük çocuklar taraf─▒ndan oynanacak ve daha rekabetçi oyunlar oynayacakt─▒r. Nihayetinde, yüksek okul ücretlerine hak kazand─▒─č─▒n─▒z yere daha yüksek maa┼člarda çal─▒┼čman─▒z bile mümkün olabilir.

Bu kadar az ki┼či amatör spor liglerinde hakem olmak istedi─činden, genellikle bol bol aç─▒kl─▒k var. Sporla ilgili kendi bilgi birikiminiz ve tecrübeniz d─▒┼č─▒nda, resmi nitelikler genellikle gerekli de─čildir, ancak baz─▒ ligler, bir tür ilk yard─▒m kursunun tamamlanmas─▒n─▒ gerektirebilir.

Bir ligde hakem olarak kay─▒t oldu─čunuzda, rotasyona eklenirsiniz. Oyunlar müsaitlik durumuna göre belirlenecek ve genellikle hafta sonlar─▒ yap─▒lacakt─▒r. E─čer bir sporu ya da ikiyi seviyorsan─▒z, hakem olman─▒z tutkunuzu bir gelir kayna─č─▒na dönü┼čtürmenin bir yoludur.

8. Mow çimenler

Kolejdeyseniz ve bir kamyona, çim biçme makinesine ve bir ediciye eri┼čiminiz varsa, bu aletlerden ve çim biçme alanlar─▒ndan faydalan─▒n!

Bu çim h─▒zl─▒ bir ┼čekilde büyüdü─čü güne┼čli bölgelerde ya┼čayan üniversite ö─črencileri için harika bir i┼č. Ayr─▒ca, yaz mevsiminde çim di─čer mevsimlerden daha h─▒zl─▒ büyüdü─čü için, herhangi bir s─▒n─▒f─▒n─▒z yokken bahçe bak─▒m i┼člerinizi yürütebileceksiniz.

Bu i┼čte, h─▒zl─▒ ve yetenekli olman─▒z gerekecek. Orada bir çok rekabet var, bu yüzden mü┼čterileriniz için harika bir i┼č yapt─▒─č─▒n─▒zdan emin olun, kibar olun ve yürüyü┼č yollar─▒ ya da yürüyü┼č yollar─▒ gibi baz─▒ ekstralar─▒ at─▒n.

Muhtemelen çimleri biçmek için bir i┼čletme lisans─▒na ihtiyac─▒n─▒z olmayacak, ancak yap─▒p yapmad─▒─č─▒n─▒z─▒ görmek için yerel yönetiminizi kontrol etti─činizden emin olun.

Haftal─▒k servis için ayda 100 dolar kazanabilirsiniz. Diyelim ki yap. Bir mesken çim biçmek ve bir saat sürerse, bu da saatte 25 dolar kazand─▒─č─▒n─▒z anlam─▒na geliyor - haz─▒rl─▒k veya sürü┼č süresi dahil de─čil.Bu hiç de fena de─čil.

Üniversitede para kazanmak için çim biçmeyi dene. Bu bir ┼čans veriyor.

9. Evler

Yaz aylar─▒nda, ayn─▒ zamanda plajda (ya da nerede olurlarsa olsunlar) tatil yapmak isteyen insanlar için de bir ev sahipli─či yapmak harika bir mevsimdir. ─░nsanlar─▒n birilerinin ev sahibi olmas─▒n─▒ istemesinin birkaç nedeni var. Hadi onlar─▒ ke┼čfedelim.

Birincisi, birçok insan evlerini izlemelerini istiyor çünkü asl─▒nda evcil hayvanlar─▒n─▒ izlemelerini istiyorlar! Birçok evcil hayvan tatile gitmez (kediler gibi), böylece çöp kutular─▒ temizlenmi┼č, su tabakas─▒ dolu ve düzenli olarak doldurulmu┼č yemek taba─č─▒na ihtiyaçlar─▒ olacak. Bazen bu günde en az bir kez geliyor demektir.

─░kincisi, güvendikleri birine sahip olma fikri gibi baz─▒ insanlar güvenlik amac─▒yla evi izliyor. Muhtemelen sizi ninja hamlesini davetsiz misafirlere atman─▒z─▒ beklemeyecek olsa da, onlar─▒ aramak için bekleyecekler, polis ya da itfaiye departman─▒ ┼čüpheli veya tehlikeli bir ┼čey olmal─▒.

Baz─▒ ev sahipleri sadece birinin evcil hayvanlarla ilgilenmesini ve evi izlemesini ister. E─čer onunla serinlerse, evdeyken bile s─▒n─▒flar için ders çal─▒┼čabilirsin.

Bu i┼č muhtemelen bir saatlik oran─▒n bak─▒┼č aç─▒s─▒ndan bakarsan─▒z çok iyi ödeme yapmaz, ama unutmay─▒n, yine de oradayken çok fazla ┼čey yapm─▒yorsunuzdur.

─░nsanlar─▒, toplum merkezlerindeki bülten panolar─▒nda yay─▒nlayarak arkada┼člar─▒n─▒za ve ailenize söyleyerek evlerinizin müsait oldu─čunu bildirin.

10. Sanal Asistan Olun

Sanal asistanlar, i┼čletme sahiplerinin daha fazla ┼čey yapmas─▒na yard─▒mc─▒ olur. Harika bir sanal asistan ne yapar? Bilmen gerekenler.

Büyük sanal asistanlar organizasyonda harikalar. Her gün ya┼č─▒yor ve nefes al─▒yorlar. Sadece hayatlar─▒n─▒n bak─▒┼č aç─▒s─▒ organize edilir ve ister inan─▒n ister inanmay─▒n, birçok ba┼čar─▒l─▒ giri┼čimcinin, her ┼čeyin do─čru yönde ilerlemesini sa─člamak için sanal asistanlar─▒n yard─▒m─▒na ihtiyac─▒ vard─▒r.

Sanal asistan─▒n yard─▒mc─▒ olabilece─či görevler a┼ča─č─▒dakileri içerebilir, ancak bunlarla s─▒n─▒rl─▒ de─čildir:

 • Bir i┼čletme sahibinin takvimini düzenleme.
 • Sanal çal─▒┼čanlar─▒n veya serbest çal─▒┼čanlar─▒n yönetilmesi.
 • Bir i┼č görevi listesini sürdürmek.
 • Konu┼čan konu┼čmalar, toplant─▒lar veya etkinlikler düzenlenmesi.
 • ─░┼čletme sahibi ad─▒na ara┼čt─▒rmay─▒ tamamlama.
 • ─░┼čletme sahibini görevlerinde tutmak için programlar─▒n─▒ hat─▒rlatmak.

Bunlar, sanal asistan─▒n yard─▒mc─▒ olabilece─či ba┼čl─▒ca yollardan sadece birkaç─▒. Ama di─čerleri var.

Sanal asistanlar genellikle yetenekli yazarlar, tasar─▒mc─▒lar veya teknoloji uzmanlar─▒d─▒r. Bazen, i┼čletme sahibi için çevrimiçi bir ┼čeyler olu┼čturma becerilerini geli┼čtirmeye yard─▒mc─▒ olurlar.

Gerçekten, kendinizi bir sanal asistan olarak tan─▒mlaman─▒z önemlidir. En iyi yeteneklerinizi ara┼čt─▒r─▒n, reklam verin ve ne oldu─čunu görün.

11. Blog!

Evet, para kazanabilirsiniz. E─čer y─▒llar önce bana soracak olsayd─▒n, muhtemelen hiçbir ┼čekilde demezdim. Ama bugün? Evet, sana inan─▒r─▒m.

Bunun nedeni bloglamada çok büyük bir ba┼čar─▒ yakalad─▒m. Parayla blog yazabildi─činize inan─▒yorum ve sonuçlar─▒ görmek için birkaç ay veya y─▒l sürebilir, ancak e─členceli ve ödüllendirici bir deneyim.

Yazabilir ve bir konu hakk─▒nda tutkuluysan─▒z, blog yazabilirsiniz. WordPress, ücretsiz bir blog olu┼čturmak için kullanabilece─činiz popüler bir blog platformudur. Web sitesini kendiniz bar─▒nd─▒rmak istiyorsan─▒z, muhtemelen birkaç dolar ödemeniz gerekecektir, ama buna de─čer.

Para kazanmaya gidecekseniz harika içeriklere sahip olman─▒z gerekir. Ne yaparsan─▒z yap─▒n, sadece yazma veya para kazanma u─čruna yazmay─▒n. Gurur duyabilece─činiz ve di─čer insanlara yard─▒mc─▒ olabilece─činiz içerikler üretin.

Ba┼člamadan önce di─čer blogcular─▒n tavsiyelerini alman─▒za yard─▒mc─▒ olur. Onlar─▒n taktiklerini inceleyin ve onlar için neyin i┼če yarad─▒─č─▒n─▒ ke┼čfedin. Sana verebilece─čim en önemli ipucu, ö─črenmeyi asla b─▒rakmamak. Arama motorlar─▒, web sitenizin trafi─čini etkileyen arama algoritmalar─▒n─▒ sürekli olarak güncelliyor. Ve, web sitenizin trafi─či para kazanma yetene─činizi etkiler.

Bloglama ile ilgili di─čer harika ┼čey? Bunu her zaman, gündüz veya gece yapabilirsin. Birçok i┼č belirli bir zamanda belirli bir yerde olman─▒z─▒ gerektirir. Bir blogcu olarak, bir internet ba─člant─▒s─▒n─▒n oldu─ču her yerde olabilir ve istedi─činiz zaman yazabilirsiniz. Mevcut en esnek i┼člerden biri.

Yani, çok fazla gelir elde etmek için bask─▒ yapm─▒yorsan─▒z ve program─▒n─▒za uygun oldu─čunda i┼če yarama özgürlü─čü fikrini seviyorsan─▒z, bloglama bilet olabilir.

Bu arada, e─čer finanse ediyorsan─▒z ve bunun hakk─▒nda blog yazmak istiyorsan─▒z, Financial Blogger Konferans─▒na kat─▒lman─▒z─▒ tavsiye ederim. Burada, ilginizi çeken konularla ilgili en iyi blog yazarlar─▒ ve finans uzmanlar─▒ndan ö─čreneceksiniz. Bir konferansa kat─▒labilece─činiz ve en iyisinden ö─črenece─činiz zaman neden uzun yolu takip etmelisiniz?

12. Üst Düzey Restoran veya Kulüpte Bar─▒nd─▒rma / Hizmet Verme

Muhtemelen barmenlerin ve sunucular─▒n yapt─▒klar─▒ konusunda iyi bir fikrin var, bu yüzden bunun için zaman harcamayaca─č─▒m. Bununla birlikte, çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z kurulu┼čun türü, ne kadar para kazand─▒─č─▒n─▒z─▒ büyük ölçüde etkiler. Üst düzey i┼čletmeler genellikle daha yüksek ipucu geliriyle gelirken, alt uçtakiler asgari ücretten daha iyi olamaz.

Barmenlik ve porsiyonlar, en az─▒ndan arkada┼člar─▒n─▒z─▒n s─▒k s─▒k çal─▒┼čt─▒─č─▒ kurumlarda çal─▒┼č─▒yorsan─▒z, sosyal hayat─▒n─▒z─▒ harmanlaman─▒n iyi bir yolu olabilir. Ayr─▒ca, ödemenizin ço─ču nakit paraya dönü┼čtü─čü için, günlük (veya daha büyük olas─▒l─▒kla, gece) ödeme yapma avantaj─▒na da sahiptir.

Dezavantaj─▒, herkes dinlenirken veya oynarken d─▒┼čar─▒da çal─▒┼č─▒rken kendinizi bulabilirsiniz. Örne─čin, ak┼čam yeme─či vardiyalar─▒ sunucular için en iyi olma e─čilimindedir ve hafta sonlar─▒ genellikle barmenler için daha iyi ödeme yapar. ─░┼č zor olabilir, ancak haftada be┼č gün, minimum ücretli bir i┼čte çal─▒┼čabilmeniz için haftada iki veya üç vardiya çal─▒┼čarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Barmen, bir sunucu için resmi bir gereklilik olmamas─▒na ra─čmen, bir barmen kursu tamamlaman─▒z─▒ gerektirebilir.

13. Bir tamirci ol

Arkada┼člar─▒n her zaman seni nas─▒l düzeltece─čini sordu─čunda m─▒? Yerel donan─▒m ma─čazan─▒zdan daha fazla aletin var m─▒? Sadece bir tamirci olabilirsiniz - neden yeteneklerinizi iyi kullanmak için kullanm─▒yorsunuz?

S─▒hhi tesisat i┼čleri, in┼čaat i┼čleri, a─čaç i┼čleri ve çok daha fazlas─▒ dahil, ancak bunlarla s─▒n─▒rl─▒ olmamak üzere, her türlü i┼či bir tamirci olarak yapabilirsiniz. Bu i┼člerden baz─▒lar─▒n─▒n lisansl─▒ olman─▒z gerekebilir, bu yüzden yerel yönetiminize dan─▒┼č─▒n.

Sadece olas─▒l─▒klar─▒ hayal et. Kolejle yapt─▒─č─▒n─▒z zamana kadar seçim yapabilece─činiz iki kariyer yoluna sahip olabilirsiniz: El i┼člerine devam etmek ya da ana bran┼č─▒n─▒zla ilgili kariyerinizi takip etmek. Seçim senin olacak! Kariyerinizde yürümek için daha fazla kap─▒, daha iyi.

14. Kolejde Yard─▒m Edin

Kolejler, ö─črencileri kampüs çevresinde her türlü görevi yerine getirme konusunda sever. Örne─čin, baz─▒ janitorial görevlere yard─▒mc─▒ olabilir veya bir sekreter veya resepsiyonist olarak hizmet verebilirsiniz. Bir yurtta bakman─▒n veya kolej için güvenlik sa─člaman─▒n tad─▒n─▒ ç─▒karabilirsiniz. Kolejinizden size sunulan f─▒rsatlardan emin olun.

Profesörler ayr─▒ca bazen i┼člerinin baz─▒ teknik yönlerinde yard─▒ma ihtiyaç duyarlar. Yard─▒ma ihtiyaç duyabilecekleri bir ┼čey olup olmad─▒─č─▒n─▒ sormalar─▒n─▒ isteyin. Slayt gösterisi sunumlar─▒ haz─▒rlarken veya ev ödevi belgeleri olu┼čtururken onlara yard─▒mc─▒ olabilirsiniz.

Bir üniversitede çal─▒┼čmakla ilgili en iyi ┼čey, ders ald─▒─č─▒n─▒z─▒ anlaman─▒z ve ayn─▒ anda iki yerde bulunamayacaklar─▒d─▒r. ─░┼č programlar─▒n─▒n derslerden sonra ve / veya hafta sonlar─▒nda - tam olarak neyin pe┼činde oldu─čunuzu görebilirsiniz.

FinancialMentor.com'dan Todd Tresidder, ya┼čam masraflar─▒n─▒ kar┼č─▒lamak için bir üniversite için bir dizi i┼čte çal─▒┼čt─▒. Bir karde┼člik için ak┼čam yemekleri pi┼čirdi, yazlar─▒ buhar kaz─▒klar─▒ kazarak geçirdi ve di─čer el eme─či i┼člerini ve büyük bak─▒m projelerini yapt─▒. Kitaplar─▒n─▒ ve di─čer masraflar─▒n─▒ ödemek için paray─▒ kulland─▒. Üniversite için çal─▒┼čman─▒n para kazanmak için h─▒zl─▒ bir yol oldu─čunu ve konut fiyatlar─▒ dü┼čükken yaz boyunca neredeyse bedavaya ya┼čayabilece─čini söyledi.

AdventuresinMobileHomes.com'dan Rachel, s─▒n─▒fta not almak için okulundan i┼če al─▒nd─▒. Bu notlar daha sonra yeniden paketlenecek ve ö─črencilere sat─▒lacakt─▒. Ne harika bir fikir! Pek çok ö─črenci büyük noter de─čildir, bu yüzden neden üniversitenizin ö─črenciler için bunu yapmak isteyip istemedi─čini görmüyor musunuz?

Kolejde para kazanman─▒z gerekiyorsa, yerel büyük bir kutuda veya fast food ekleminde asgari ücret almak için o kadar çabuk olmay─▒n. Bunun yerine, neler yapabilece─činizi dü┼čünün - ve ne yapmaktan ho┼član─▒rs─▒n - ve bunu bir gelir kayna─č─▒na nas─▒l dönü┼čtürebilirsiniz. Bu hem daha yüksek gelir elde etmenizi hem de zaman─▒n─▒z─▒ daha iyi kontrol etmenizi sa─člayacakt─▒r.

15. Çevrimiçi Anketleri Al─▒n

Netflix'i izlerken koltu─čunuzda otururken kim para kazanmak istemez ki? Bir rüya gibi geliyor, de─čil mi? Eh, ┼čimdi bu rüya gerçek olabilir. ─░nternet sayesinde, bilgisayar─▒n─▒z─▒n arkas─▒ndan para kazanabilece─činiz düzinelerce ve düzinelerce yol var ve anket sitesiyle çal─▒┼čmak harika bir yol.

─░nternette kat─▒labilece─činiz düzinelerce ve düzinelerce farkl─▒ anket paneli var. Bu sitelerin arkas─▒ndaki fikir basittir. Yapman─▒z gereken tek ┼čey bir hesap olu┼čturmak ve ard─▒ndan davetlerinizi beklemek. Bir davet alacaks─▒n─▒z, bir anketi tamamlad─▒n─▒z, ödeme alacaks─▒n─▒z. Her web sitesi size nas─▒l ödeme yapacaklar─▒ ve tamamlanan anketler için ne kadar alaca─č─▒n─▒z konusunda farkl─▒d─▒r. Baz─▒ siteler size her anket için do─črudan para verecek, di─čerleri ise size puan sunacak.

Hediye kartlar─▒n─▒ nakit olarak aktarmak için bu puanlar─▒ kullanabilirsiniz. Her sitenin kendi program─▒nda farkl─▒ avantajlar─▒ ve dezavantajlar─▒ vard─▒r. Farkl─▒ web sitelerini ara┼čt─▒rmak ve hesap olu┼čturmak için saat ve saatler harcamak yerine, bu kirli i┼čin hepsini senin için yapt─▒m. En popüler çevrimiçi anket web sitelerinin birkaç─▒n─▒ inceledim ve her birinin art─▒lar─▒n─▒ ve eksilerini özetledim.

Videoyu izle: ─░DDAA KES─░N PARA KAZANMA YOLU (Kan─▒tl─▒)% 100000 2018 G├ťNCEL

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

GF ┬ó 023: Finansal Dan─▒┼čmanlar Nas─▒l Olur?
Kazanmak

GF ┬ó 023: Finansal Dan─▒┼čmanlar Nas─▒l Olur?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_23.mp3 # 1 Soru Ne Onlar─▒ Kiralama ├Ânce bir Finansal Dan─▒┼čman─▒ Ne Sormal─▒s─▒n─▒z? ─░pucu: Parayla ilgili her ┼čey var. ├ľzellikle - paran─▒z. Bu podcast'de, i┼če almay─▒ kabul etmeden ├Ânce finansal dan─▒┼čman─▒n─▒za sorman─▒z gereken # 1 soruyu ele al─▒yorum.
Devam─▒n─▒ Oku
─░yi ─░┼čler Hay─▒r Kolej Derecesi Gerekli
Kazanmak

─░yi ─░┼čler Hay─▒r Kolej Derecesi Gerekli

─░yi bir i┼č bulmak i├žin ├╝niversite diplomas─▒na ihtiyac─▒n─▒z var m─▒? Kolej derecesi olmadan, kazanamayaca─č─▒m─▒za inanmak i├žin gen├ž oldu─čumuz zamana g├Âre ┼čartl─▒y─▒z. Belli bir miktar e─čitim ve derece gerektiren baz─▒ y├╝ksek ├╝cretli kariyer alanlar─▒ oldu─ču do─črudur. Ve iyi bir e─čitim ald─▒─č─▒m i├žin hepim (her ne kadar iyi bir e─čitim ald─▒─č─▒n─▒z─▒ kan─▒tlamak i├žin bir dereceye kadar inanmamas─▒na ra─čmen).
Devam─▒n─▒ Oku
Stajlar: Para ya da Deneyim i├žin mi?
Kazanmak

Stajlar: Para ya da Deneyim i├žin mi?

Bu, Laura'y─▒ finanse etmek ve net de─čerini artt─▒rmak i├žin ├žal─▒┼čan yirmi bir kad─▒n olan bir misafir postas─▒. Green Panda Treehouse'da ├╝niversite ├Â─črencileri ve mezunlar i├žin ki┼čisel finans hakk─▒nda yaz─▒yor. ├ťniversite ├Â─črencisi iseniz, muhtemelen sadece ├Âzge├žmi┼činizi geli┼čtirmekle kalmayacak, ancak alan─▒n─▒zdaki bir kariyerin nas─▒l bir ┼čey olaca─č─▒na dair bir fikir sahibi olacaks─▒n─▒z.
Devam─▒n─▒ Oku
├ťcretsiz Para Ve Sahipsiz M├╝lkiyet Online bulmak i├žin 7 Yollar─▒
Kazanmak

├ťcretsiz Para Ve Sahipsiz M├╝lkiyet Online bulmak i├žin 7 Yollar─▒

Indiana Jones, bir sonraki arkeolojik buluntusunu arayan baz─▒ yabanc─▒ topraklarda yar─▒┼č─▒yor, bu hazine aray─▒c─▒s─▒n─▒n asla yorulmayaca─č─▒ bir macera. Kim hazine bulma konusunda heyecanlanm─▒yor? ├ľzellikle de bedava para varsa! Al─▒┼čveri┼č merkezindeki park yerinde 20 dolarl─▒k banknot veya b├╝y├╝kanne ve b├╝y├╝kbabalar─▒n─▒z─▒n sizi ald─▒klar─▒ eski bir ba─č buluyor olsun, c├╝zdan─▒n─▒za biraz para eklemek ve bedava para kazanmak i├žin her zaman iyi bir muamele.
Devam─▒n─▒ Oku