Maliye

Beyin gücünü artırmak için en iyi 10 süper market

Saatlerce / conferrin 'çiçeklerle / yağmurla istişare ederek uzaklaşabilirim / Ve başım çizilmeye çalışacağım / Düşüncelerim meşgulken hatchin' / Eğer sadece bir beynim olsaydı.
-Scarecrow, Oz Büyücüsü

Bir finansal planlama pratiği, birkaç web sitesi, süper müthiş bir eş, 3 rambuysuz çocuk, çok muhtaç bir köpek, haftada 4 gün Crossfit antrenmanları- beynimin gücümü arttırmak için bir şansım var mıdır?

5 Saatlik bir enerjiyi emmek geçici bir çözüm olabilir, ancak gerçek şu ki, maksimum kapasitede performans göstermek için beyin gücünüzü artırmak için gerçek yiyeceklere ihtiyacınız var.

Aksi halde zombi gibi bir devlette kalıyorsun ve 3 oğlan senin etrafındaki küçük Tazmanya Devils gibi çevrenizde koşuyor.

Günlük eziyete ayak uydurmanın üstünde, beyinleri besleyen besinleri zenginleştiren sağlıklı bir diyet, beyninizin yorgunluk ve Alzheimer ve demans gibi hastalıklarla mücadele etmesine yardımcı olacaktır.

Doğal olarak canlı renkler ve Omega-3 Yağ asitleri içeren yiyecekler, maksimum beyin potansiyeli için inanılmaz koruyucu ve iyileştirici özelliklerle, antioksidanlarla ve temel minerallerle doludur.

Not: Tim Ferriss'in kitabından biraz ağır etki göreceksin. 4 Saatlik Vücut bu yazıda. Karımı sor, Tim takıntılıyım. 🙂

İşte bazılarına bakın beyin gücünü artırmak için en iyi gıdalar ve sevdiğim bir bonus ek. Keyfini çıkarın!

Beyin için 10 Gıda Superstars

1 | Yaban mersini

Yaban mersini eşsiz iyileştirici güçlere sahiptir ve oksidatif stresin neden olduğu hücrelerin zarar görmesini önleyen ve iyileştiren vitaminler ve minerallerle yüklenir. Yaban mersini, beynin daha hızlı ve daha etkili bir şekilde stimülasyona ve sinyallere tepki vermesini sağlayan antosiyanin içerir.

Yaban mersiniğinizin market alışverişi alımınız olmadığını ve başlangıçta yemek planınıza uymanızın zor olduğunu fark ettim. Bulduğum işin bir yolu, dondurulmuş yaban mersini (böğürtlen) satın almak ve bir protein sarsıntısında karıştırmaktı. Bence bunu denemek istemeniz durumunda protein shake'ım oldukça lezzetlidir:sağlıklı ve besleyici protein sallamak.

2 | Yaban somonu

Karım her yemek için her seferinde somon balığı sipariş verebilirdi (ve genellikle de). Şahsen ben yemek yerken kırmızı etli bir erkeğim ama evdeyken somon yemeyi seviyorum.

Yabani Somon, Omega-3 Yağ Asitleri açısından zengin bir yağlı balıktır. Bu yağ asitleri, beyinde bulunanlara benzer. Somon, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve beyin gelişimi ve iyileşmesi için kritik olan DHA'da bol miktarda bulunur.

3 | Badem

Söyleyebileceğim tek şey bana biraz badem yiyebilirim. Günde en az bir ila iki avuç badem ortalama.

Bu kuruyemiş, beyni geliştirerek yüksek entelektüel seviyeye ulaşmaya yardımcı olabilecek besinlerle dolu. Badem, yaşlanma ile ilişkili hafıza kaybını azaltmada önemli olan yüksek seviyelere veya antioksidanlara ve E Vitamini içerir.

Bademleri daha da iyi kılan şey, süper besini güçlendiren bir sonraki beyindir.

4 Koyu çikolata

Bu benim günahkâr suçluluktan kurtuluşum. Nasıl soruyorsun Basit. Koyu çikolata kaplı badem.

Bundan daha iyi olamaz.

Tatlandırıcılığın başka herhangi bir formunda keşfedilmemiş olan bitter çikolatada kaliteler ve faydalar bulunmuştur. Koyu çikolata antioksidanlarla doludur ve doğal olarak kafein içerir. Kafein, endorfinleri uyararak odağınızı ve ruh halinizi iyileştirir.

İkisi birlikte birleştirmek sadece beynini güçlendirmez, aynı zamanda damak tadınızı da uyarır. Yum #yumilicious

Tamam, sanırım benden önce koyu çikolata kaplı bademleri yudumlarken, kaç tane yediğinizi ılımlıyorum. Benim hilem, karanlık çikolata kaplı bademlerin bazılarını tuzsuz olanlarla karıştırıyorum. Genellikle her 4-5 diğerleri için 2 koyu çikolata kaplı badem için çalışacağım.

4 | Yeşil yapraklı sebzeler

Bu yeşil sebzeler Beynin keskin ve B vitamini tutmak için B vitamini içerir, beyin dengeli ve odaklanmış tutmak için serotonin, dopamin ve norepinefrin üretimini teşvik etmek.

En sevdiğim seçenek Popeye'nin favorisi: ıspanak. Tim Ferriss'in 4'üncü Saat Vücut'undan önce ıspanaktan nefret ettim. Nefret ettim! Okuduktan sonra, onu seviyorum!

Keşfettiğim, onu nasıl hazırlayacağımı bulmam gerektiğiydi. Tek kullandığım, yaklaşık 10 dakika boyunca bir tavada sotelenmiş bazı organik tereyağı, zeytinyağı ve kıyılmış sarımsak. Mükemmellik!

5. Domates

Vitamin C, Vitamin A ve protein bu süper meyveye doldurulur ve hepsi nörotransmiterlerin kritik yapı taşlarıdır.

Keşke daha büyük bir domates hayranı olsaydım. Onları en çok sevdiğim zaman, bir In-N-Out Burger'dayken. 🙂

6 | Avokado

Avokado yüksek düzeyde folat içerir. Folat dolu diyetlerin keyfini çıkaranların, inme geçirenlere göre daha az olasıdır. Avokado'yu diyetinize dahil etmenin kolay bir yolu olduğundan emin değil misiniz? Metroya ve “Taze Yenir” e gidin ve sadece 50 TL karşılığında sandviçinize avokado ekleyin.

7 | Kara fasulye

Bu tercih edilen baklagil kalsiyum, magnezyum, potasyum ve folat (Vitamin B) ile doludur. Alzheimer hastalarının diyetlerinde düşük folat seviyelerine sahip oldukları keşfedilmiştir.

4 Saatlik Gövde okudum, o zaman Tim'in ne kadar kahve içerdiğini zaten biliyorsunuz. Hemen hemen her yemek bir çeşit baklagil tüketmeyi önerir. Yüksek lifli, düşük glisemik ve beyin gücünüzü artırır - trifecta!

9 | Zeytin yağı

Zeytin Yağı ile pişirin ve salatalarınızda çiseleyin. Beyindeki nöronların yıkıcı etkilerin bozulmasına ve oksidatif strese karşı korunmasına yardımcı olan hidroksitirosol ile doludur. Oksidatif stres Alzheimer ve demans ile ilişkilendirilmiştir çünkü beynin performansını yaşla yavaşlatır.

En sevdiğim salata sosu yemek yerken zeytinyağı ve sirke. Hazırladığımız zaman, her zaman somonumuz üzerinde biraz zeytinyağı çiseliyoruz.

10 | Nar

Narlar beyin için süper meyve suyu yaparlar. Tazeleyici ikram yeşil çay ve kırmızı şaraptan daha fazla antioksidan içerir. Antioksidanlar beynin serbest radikallerden korunmasını sağlar ve beynin daha verimli bir şekilde öğrenmesini ve anlamasını sağlar.

11 | Atletik Yeşiller

Beyninizi sağlıklı tutun ve doğru gıdalarla beslenmesini sağlayın. Doğa bize uzun ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz gıdaları sağlar. Beyninizi güçlendirmek için özel bir hap almanıza gerek yok, zihninizi keskin tutmak ve beyninizi güçlü potansiyeline ulaştırmak için sadece beyninizi hızlandıran bir salata atın.

Evet, bu, Athletic Greens web sitesinden doğrudan satış kopyasıdır. Elbette, ilk önce Tim Ferriss'den Athletic Greens'i duydum. Kitabında önerdiği düşük glisemik diyeti denedim ve ondan iyi sonuçlar aldım. Tek sorunum, fasulye yemekten yoruldum. Ancak, birkaç kilo düşürmek gerekirse geri dönmek kolaydır.

Hissettim eksik bağlantı yeterli sebze alıyordu. 6-8 meyve ve sebzeye sahip olmakla meşgul olmak neredeyse imkansız. Bir ek arıyorsanız, Athletic Greens mantıklı bir seçim gibi görünüyordu. Biliyorsun ... çünkü Tim öyle dedi!

Pahalı, ama her ay yerine her 45 günde bir yeni bir şişe yolladıkları yere ayarladım.

Beynine destek veren herhangi bir yiyeceğin var mı? Powerfood'larınızı aşağıda paylaşın!

Videoyu izle: BU VİDEO BEYİN GÜCÜNÜZÜ% 100 ARTTIRACAK (27 TAVSİYE)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Medicare Ek Planını Anlama J
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama J

Medicare'ye ayak uydurmanın çok zor olmasının bir nedeni de sürekli değişiyor olmasıdır. Hükümet her zaman sağlık hizmetlerine kısıtlamalar ekliyor ya da alıyor. Medicare kapsamı değişmeye devam etmekle kalmayıp, aynı zamanda ek sigorta da kapsamayı sürdürmektedir. Medicare mükemmel bir hükümet programıdır ve ülke çapında milyonlarca yaşlı için sağlık hizmeti sunmaya yardımcı olur, ancak her şeyi kapsamaz.
Devamını Oku
Tasarruf Hesabınızı Büyütmenin 7 Yolu
Maliye

Tasarruf Hesabınızı Büyütmenin 7 Yolu

İyi Kept Cüzdan, bu yıl tasarruf hesabınızı büyütmenize yardımcı olacak bir görevde. Bir pelüş acil durum fonu - az borçlu ya da hiç borçsuz ile birleşti- finansal bağımsızlık ve finansal özgürlüğün yaratılmasında kilit bir faktördür. Borcunuzu boşalttığınızda ve geceleri huzur içinde uyumanızı sağlayacak bir tasarruf hesabı bakiyesi oluşturduğunuzda, mali altyapınızı sağlam kayanın üzerine inşa etmede ilk önemli adımları attınız.
Devamını Oku
Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu
Maliye

Kalıntı Gelir Yapmanın 10 Yolu

Ayın sonunda kalan para miktarını arttırmak mı istiyorsunuz? Para tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak için masrafları düşürürken kesinlikle bunu yapmanıza yardımcı olurken, masrafları daha fazla azaltamayacağınız her bütçede bir noktaya varır. Bu noktada, finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşmak için yapabileceğiniz tek şey, gelirinizi arttırmaktır.
Devamını Oku
Northwestern Mutual Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Northwestern Mutual Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası kapsamının nihai hedefi, onu satın alan kişiler kadar çeşitli olabilir. Bazıları için, bir politikanın amacı, sevilmeyenlerin düşünülemez olması durumunda günlük yaşam harcamalarına devam edebilmelerini sağlamak olabilir. Başkaları için, bir politikaya sahip olmak, uzun süreli eşlere ve diğer aile üyelerine huzur sağlayarak nihai masrafların ödeneceği anlamına gelebilir.
Devamını Oku