Borç

Bir yatırımın ne kadar iyi okula dönüyor?

Muhtemelen bariz bir gerçeğin ne olduğunu belirterek başlıyoruz: bir durgunluk yılı bir Kocaman lisansüstü okula devam. 2009 yılında bu sene kabul edilmek üzere test-alma tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı (Ekim 2009'da Hukuk Okulu Kabul Testleri yapanların oranı% 20 arttı ve% 13 daha fazla aday Graduate Record Examination'ı aldı). Gerçek uygulama oranları da artmıştır - Cornell Üniversitesi Hukuk Okulu uygulamaları% 44, San Francisco Üniversitesi% 35 oranında artmıştır ve Iowa Üniversitesi Hukuk Fakültesi uygulamaları% 39 oranında artmıştır. Genel olarak, 2008-2009 öğretim yılında her yönüyle kayıt yüzde 4.7 oranında artmıştır.

İşler kıt olduğunda, insanlar paniğe kapılır - ve çoğu zaman, okullara başvurmak, bir süre işsizlik korkusunu yatıştırır ya da en azından geciktirebilir. Ama okula gerçekten de iyi bir yatırım mı geri dönüyor? Aşağıdaki faktörleri tarıyoruz.

Ücret

Kaynak

Okul masraflarının astronomik olarak pahalı olabileceği bir sır değildir. Hükümetin mali yardım sitesi, finaid.gov, ortalama lisans okulu borcunun profesyonel derece (hukuk, tıp, iş) ve doktora derecesi için $ 52,000 olmak üzere yaklaşık 79.836 $ olduğunu tahmin ediyor. Bu sayı, ne yazık ki, yemek, çamaşır ve sosyal aktiviteler gibi fazladan “yaşam masrafları” içermez - ve yarı zamanlı veya tam zamanlı bir öğrenci olarak, büyük olasılıkla normal çalışma saatleri ve ödeme fırsatını kaybedersiniz. . Bununla birlikte, ABD Nüfus Sayımı Bürosu, lisans derecesindeki öğrencilerin yaşamları boyunca ortalama 52.200 dolar kazandığını, Yüksek Lisans dereceleri veya daha yüksek olanların ise neredeyse 10,000 dolar daha kazandığını tahmin etmektedir. Ama bu yüksek eğitimi, en az on yıl sonra da geri ödeyeceksin.

Kariyer Hedefleriniz

Kaynak

Bazı kariyerleri takip edenler için, lisansüstü okul sadece mantıklı. Sonuçta, gelişmiş kimlik bilgisi olmayan bir avukat veya doktor olamazsın. Bilgisayar Bilimi ve Elektrik ve Makine Mühendisliği Yüksek Lisans dereceleri de büyük maaş artışları ile birlikte gelir. (Ve bazı işverenler bu tür dereceler için para ödüyorlar.) Ancak diğer alanlardaki dereceler - yani, beşeri bilimler ve sanat - genellikle artan riskle birlikte geliyorlar. Pek çok kişi, daha fazla eğitimin işten çıkarmalar karşısında onları koruyacağını umuyor, ancak işlerin çok az olduğu durumlarda bile bu çoğu zaman geçerli değildir. Örneğin: Sosyal bilgiler öğretmeni, ortalama sosyal bilgiler öğretmeni olan yılda 40.000 dolarlık bir maliyetle ileri düzeyde markaları yılda sadece 40.000 dolar yeniden değerlendirmeye değer olabilir.

Psişik oynamak - ya da daha iyisi, iş piyasasında derin araştırma yapmak - potansiyel lisans dereceniz için uygun bir maliyet / fayda analizi yapabilmek için.

Nedenleriniz

Kaynak

Enstitü, sadece büyük bir yatırım parası olmaktan öte bir şeydir - bunun da zamanı ve tonu. Çoğu insanın, yahut okulun onlar için bir yol olup olmadığına karar vermeden önce nedenlerini aylar ya da yıllar boyunca değerlendirmesi gerekir. Tek başına daha fazla para kazanmak isteyen bir ekonomide yeterince iyi olmayan bir sebep değildir (ne sıkıntı vardır). Aradığınız eğitimin - kişisel tatmin için olsun ya da olmasın - daha büyük yaşam hedeflerinizi tamamladığından emin olmanız gerekir; Sonuçta, ikinci (veya üçüncü) bir derece, eşler ve diğer aile üyeleri ile olan ilişkilerinizi neredeyse kesinlikle etkileyecek ve sosyal aktivitelerinizi ve diğer hobilerinizi önemli ölçüde değiştirecek olan büyük bir fedakarlıktır. Her zaman net bir hedefe sahip ol!

Kurban

Kaynak

“Nedeniniz, nedeniniz” diye bahsetmişken, bu süre zarfında karşı karşıya kalabileceğiniz kurbanlar hakkında biraz ayrıntıya geçelim. Her şeyden önce, bir avukat ya da iş adamı gibi yaşamayacaksınız. Hangi hukuk veya işletme okulunda. Çoğu yüksek lisans öğrencisi fakirdir. Bazı zamanlar çalışmak zorunda kalacaksınız, birlikte olabileceğiniz veya alamayacağınız bir (veya iki veya üç) oda arkadaşıyla bir oda paylaşın, tasarruf mağazalarına gidin, toplu taşıma araçlarını kullanın, eğlence gezilerinde kısaltın vb. ve hatta Hangi Paranızı alabileceğiniz bir güven fonu olan bebek, zamanınız kıymetlidir ve büyük olasılıkla jet-ayarından daha çok çalışmayı kullanacaksınız. Bize güven.

Serbest zaman, yemyeşil daireler ve üç haftalık restoran akşam yemekleri yapamayacağınızı hayal edemiyorsanız, lisansüstü okulunuz eğlenceli olmayacaktır VEYA sizin için iyi bir yatırım.

Mezuniyet sonrası Woes

Kaynak

En kötüsü düşünün: mezun olup hala bir iş bulamazsanız ne olur? Her şeyden önce, ulusal işsizlik oranı% 9.7, orada binlerce işsiz J.D. ve PH.D. var. Üniversiteden sonra mükemmel bir iş bulamazsanız, eğitim için müthiş bir şekilde üzülecek misiniz yoksa minnettar olacak mısınız? Artırılmış fırsatlar arttıkça artan bilgi, bir hapı yutmayacak kadar büyük mü? Okuldaki deneyiminizin ve geleceğe dair projelerin ötesine bakmayı unutmayın - yine de borçlar ödüyorsunuz, kira / yardımcı programlar ödüyorsunuz ve aileleri yetiştiriyorsunuz. Ortalama maaş beklentileriniz mümkün mü? Tüm bunlardan sonra mezuniyet okuluna devam etmekten hala mutlu olacağınızı bilmiyorsanız, lisansüstü okul sizin için değerli bir yatırım olmayabilir. Eğer hala mutlu olursanız, o zaman bu uygulama parası ve şu parlayan tavsiyelerin harflerini kırmanın vakti gelmiş olabilir.

Öyleyse okula değerli bir yatırım mı gidiyor? Her şey sizin bakış açınıza göre değişir.

Yazar hakkında: Chase Jenkins, MyCollegesandCareers.com için bir serbest yazardır. MyCollegesandCareers.com, çevrimiçi bir eğitimin onlar için doğru olup olmadığını belirlemesine yardımcı olur ve hedeflerine ulaşmak için hangi çevrimiçi kolej ve çevrimiçi kursları seçebileceğini anlamalarına yardımcı olur.

//www.nytimes.com/2010/01/10/education/10grad.html

Kaynak

Videoyu izle: Okul Dönüşünde Evde Neler Oldu !! Okul Dönüşü Rutinim

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

20'leriniz için 20 Finansal Kurallar
Borç

20'leriniz için 20 Finansal Kurallar

20'li yaşlarımda bir ton mali hata yaptım. Kredi kartlarını maksimuma çıkarmak, gereksiz öğrenci kredileri almak, birikimlerimi ertelemek için kayalık bir başlangıç ​​yaptık. Bazen ismime nasıl bir şey aldığımı merak ediyorum. Şimdi 30'larımda, 20 yaşındaki benliğime geri dönmek için vermediğim şey ve onu hissetmek için konuşmaya çalışıyorum.
Devamını Oku
HELOC veya İkinci Mortgage Yapmanız Gerekir mi?
Borç

HELOC veya İkinci Mortgage Yapmanız Gerekir mi?

Birçoğumuz evimizde çok fazla net değere sahip. Gerçekten de, bir evde kurulan eşitlik, gerektiğinde bir fon kaynağı olabilir. Evinizde eşitlik varsa, evdeki gelişmeleri yapmak, borçlarını birleştirmek veya çocuğunuzun düğününe para ödemek için buna dokunmayı düşünebilirsiniz. Çoğu insan, evlerinde eşitliğe erişmeye karar verirken, bir HELOC veya ikinci bir ipotek seçin.
Devamını Oku
Paranızda Master Siz Will: Finansal Jedi Ustası Nasıl Olunur?
Borç

Paranızda Master Siz Will: Finansal Jedi Ustası Nasıl Olunur?

Uzakta bir galakside çok uzun zaman önceydi… Evrendeki adaleti ve barışı korumak için tam anlamıyla eğitilmiş mistik bir şövalyelik düzeni vardı. Kendilerine Jedi diyorlardı. Bugün sana paranı nasıl finanse edeceğinizi öğreteceğim - bir Jedi gibi. Endişelenme, akıllısın. Başaracaksın. Öyleyse eopie'ye atlayın - ya da tercih ederseniz tauntaun - ve kendinizi uzun bir yolculuğa hazırlayın.
Devamını Oku
Battling Borç Geldiğinde, Kadınlar Kick Erkek Popo
Borç

Battling Borç Geldiğinde, Kadınlar Kick Erkek Popo

İlk olarak 1994'te para sıkıntısı çeken insanlara yardım etmeye başladığımdan beri, bir ortak iş parçacığı fark ettim, kadınlar genellikle borçtan kurtulma sürecine daha çok dahil oluyorlar. Çocuklar, yüzleşelim, zaman zaman tembeliz. Kabul edeceğim. Ayrıntılara yönelik tüm bu çağrılarla ilgilenmek için sabrım olmadığını da itiraf ediyorum.
Devamını Oku