Yatırım

Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru

Çoğunlukla, bir ton stresli değilim.

Eğer fantezi takımım pazartesi gecesi 7 puan kazanırsa, biraz gergin olabilirim ve rakiplerimin daha fazla oyun oynamaya devam etmesine ihtiyacım var.

Bunun dışında, oldukça ürperticiyim. 🙂

Beni ne strese soktuğunu biliyor musun?

Üniversite harcı!

İlk oğlumuzdan sonra stresli değildim, ama şimdi üç tane var!

Ve bizler, evlat edinme sürecinde olduğumuz için, para biriktirdiğimiz parayı tasarruf hesabımızdan hissedebiliyorum.

Bu konuda stres var mı? Lütfen bana tek ben olmadığımı söyle!

Okul çağındaki çocuklar veya torunları olan çoğu Amerikalı gibi olursanız, onları üniversiteye göndermek için yeterince para biriktirebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Her yıl kolej maliyetlerinin enflasyondan daha fazla yükseldiğini ve bundan 18 yıl sonra çocuğunuzu kamu ya da özel okula göndermek için çok daha pahalıya mal olacağını duyuyorsunuz.

Bok? Özel okul? Aklım daha bitmedi bile. Çok berbatım…

Çok fazla tasarruf edemeseniz bile, bir üniversite tasarruf planından yararlanabilirsiniz. Bunu akılda tutarak, üniversite için biriktirmenin bazı popüler yollarına bakmanın faydalı olacağını düşündüm. Bilgiyi, insanların sık sık bana sorduğu 10 soruya yoğunlaştırdım. college tasarruf.

1. Gelecekteki üniversite giderlerini nasıl tahmin edebilirim?

FinAid.org maliyet hesaplayıcısı, çocuklarınızın veya torunlarınızın katılacağı zamanda belirli bir üniversitenin ne kadar tutacağını hesaplamanıza yardımcı olabilir. Doğada biraz daha genel, ama temel maliyetlerin neler olabileceğine dair iyi bir fikir verebilir. Müşterilerle çalışırken, kullandığım bir çok kolej listesi olan bir yazılım programım var ve gerçek bir kolej için tahmini maliyetin ne olduğuna dair gerçek bir fikir edinebilirsiniz.

2. Neden bir üniversite tasarruf planını erkenden başlatıyorsunuz?

Bekledikçe, hedefinize ulaşmak için tasarruf etmeniz gereken daha fazla para. Günümüzün yenidoganları koleje kaydolmaya başladıklarında, bir kamu üniversitesinde dört yıl, 200.000 dolardan fazla mal olacak. Erken bir başlangıç ​​elde etmek önemli olsa da, önemsediğiniz kişilerin eğitim hedefleri için tasarruf etmeye başlamak için asla geç değildir. Bunu yapmak anlamlı bir fark yaratabilir - sizin ya da hesap yararlanıcısının okul için ödeme yapmak için borç alması gerekebileceği miktarı potansiyel olarak azaltabilirsiniz.

3. Üniversite için biriktirilecek vergi avantajlı yollar nelerdir?

Bölüm 529 tasarruf planları ve Coverdell Eğitim Tasarruf Hesapları, kolej için tasarruf etmenin en popüler iki yoludur. Birçok yatırımcı, devlet destekli Tekdüzen Hediyeler (UGMA) veya Küçükler Yasası (UTMA) için Tekdüzen Transferler gibi yetkilendirilmiş hesaplar gibi gözaltı hesaplarını da kullanır. En iyi olan artıları ve eksileri vardır. En önemlisi, çocuğun okula gitmemesi. Tipik olarak, ailem için çocuk için ne kadar para biriktirileceğini, ancak okula gitmeye zorlamak istemediğini, bakıcı hesabının en iyi şekilde çalıştığını görüyorum. Durumu tersine çevirdiğinizde, diğer iki kişinin kullanıldığını göreceksiniz, en yaygın olarak 529 planı ve ardından Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı.

4. 529 tasarruf planı nedir?

İç Gelir Kodunun 529. Bölümü'nün ardından adlandırılan 529 üniversite tasarruf planları, nitelikli yüksek öğretim giderlerinden tasarruf etmek için vergi avantajlı bir yol sunmaktadır. Bu planlar genellikle bireysel devletler tarafından desteklenirken, plan varlıkları bağımsız yatırım firmaları veya devlet kurumları tarafından profesyonel olarak yönetilir. Gelir düzeyine bakılmaksızın herkes 529 tasarruf hesabı açabilir ve her yıl hediye-vergi sonuçları olmadan 13.000 $ 'a (evli çiftler için 26.000 $) kadar katkıda bulunabilir.

5. Coverdell Eğitim Tasarruf Hesaplarının bazı özellikleri nelerdir?

Coverdell Eğitim Tasarruf Hesapları, 1998'den beri yüksek öğrenim için vergisiz çekimler sunmaktadır. 529 tasarruf planından farklı olarak, ilköğretim ve ortaöğretim için para çekme ve hatta akademik ders ve eğitim ile ilgili bilgisayar masrafları için kullanılabilir.

Gerçi gelir kısıtlamaları var. Eğer değiştirilmiş düzeltilmiş brüt geliriniz (MAGI) 110.000 dolardan az ise (ortak bir geri dönüş için 220.000 $), bir Coverdell hesabına katkıda bulunmaya hak kazanacaksınız. Yıllık katkılar da yılda 2,000 dolar ile sınırlıdır.

6. Hem 529 hem de Coverdell hesabına yatırım yapabilir miyim?

Evet, 529 tasarruf hesabındaki yatırımlar, aynı yararlanıcı için bir Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı'na yatırım yapma yeteneğinizi etkilemeyecektir. Her ikisine de yatırım yapmak özellikle iyi bir fikir olabilir çünkü ikisi birbirini tamamlar. İş yerinde bir emeklilik planına sahip olmak ve aynı zamanda IRA'ya sahip olmak gibi.

7. UGMA ve UTMA hesapları hala iyi seçenekler mi?

Uzun yıllardan beri UGMA'lar / UTMA'lar mevcut tek önemli eğitim tasarruf aracıydı, bu nedenle birçok yatırımcı bu hesaplarda çok büyük miktarlarda para biriktirdi. UGMA / UTMA hesaplarının gelir veya katkı limitleri yoktur. Ve, en azından kazancınızın bir kısmı federal gelir vergisinden muaf olabilir. Çocuğun 18 yaşın altında olması durumunda, bir kısmı veya tamamı çocuk için daha düşük bir oranda vergilendirilecektir.

UGMA / UTMA hesaplarına yapılan katkılar geri alınamaz, yani para ya da başka bir mülk verildiğinde, fikrinizi değiştiremez ve hediyeyi geri çekemezsiniz.

Çocuğun yararı için her zaman para çekebilirsiniz - sadece eğitim için değil. Çocuk, çoğunluğun yaşına ulaştıktan sonra (çoğu eyalette 18 veya 21) hesabın kontrolünü üstlenir.

8. Hediye-vergi kuralları üniversite tasarruf planları için geçerli midir?

529 tasarruf planına yapılan katkılar, Coverdell Eğitim Tasarruf Hesapları ve UGMA / UTMA hesapları hediye vergi kurallarına tabidir. Bu kurallar altında, hediye-vergi sonuçları olmadan yılda 13.000 $ 'a kadar (evli çiftler için 26.000 $) katkıda bulunabilirsiniz.

Özel bir seçim kapsamında, bir defaya mahsus olmak üzere federal hediye-vergi sonuçlarına sahip olmayan beş yıllık yatırımları hızlandırarak, 529 hesabına 65.000 $ (evli çiftler için 130.000 $) kadar yatırım yapabilirsiniz. Bu seçimi yaparsanız, aynı kişi için beş yıllık süre içinde ek katkılar veya diğer hediyeler yıllık hediye vergisi hariç tutulmasını aşacaktır.

9. Çocuğum koleje gitmezse ne olur?

529 tasarruf planı ile çocuğunuzun daha sonra okula gitmeye karar vermesi durumunda parayı hesabınıza bırakabilirsiniz. Veya kendiniz veya mevcut faydalanıcının ailesinin bir üyesi olan yeni bir yararlanıcı seçebilirsiniz. Parayı eğitim dışında bir şey için kullanırsanız, normal federal gelir vergisi artı kazançlara% 10 ceza ödersiniz. % 10'luk cezanın burslara uygulanmadığını unutmayın. Bu, çocuğunuz bir burs alacak olsaydı, hesabın burs miktarını cezalandırılmadan geri çekebileceğinizi gösterir.

Bir Coverdell hesabıyla, yararlanıcı, varlıkları 30 yaşına ulaştığında kullanmalıdır veya yeni bir yararlanıcı adlandırılmalıdır.

UGMA / UTMA hesapları için hisse senetleri, hisse senetleri veya tahvilleri satıldığında sermaye kazancı vergisine borçlu olacaksınız.

10. Çocuğunuz için ne kullanıyorsunuz?

Şu anda, 529 planı dışı kullanıyoruz çünkü daha iyi yatırım seçenekleri sunduğunu hissettim. Yakın gelecekte, bir başka çeşitlilik seviyesinde olduğu gibi, devlet içi bir plana da başlayacağım. Kolej aracılığıyla çocuklarımıza yardım ederken aklımızda, tam öğrenim için fon beklemiyoruz. Paramız olursa, biz de çocuğumuzun eğitim armağanını takdir etmesini istiyoruz.

Videoyu izle: Samsung Galaxy S7 Edge İncelemesi

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar
Yatırım

Aynı Eski Belediyeler, Yeni Puanlar

Herhangi bir televizyon izleyicisi, en son ve en harika ürünleri destekleyen alt simgelere aşinadır. Birçok durumda, ürün yeni bir şey değil, sadece daha iyi yaptığı düşünülen süslü bir büküm veya boşluk yaş polimeri olan mevcut bir ürün. Son sonuç tartışmalıdır. Kaliteli bir orijinal için yeni bir boya katmanı genellikle daha iyi bir alternatif olabilir.
Devamını Oku
İyileştirme Gözden Geçirme: Yatırım Yapmayı Otomatikleştirin
Yatırım

İyileştirme Gözden Geçirme: Yatırım Yapmayı Otomatikleştirin

İşleri otomatik hale getirmeyi seviyorum. Fatura ödeme, doğrudan para yatırma, reçete yenilemesi ya da yatırım yapılması, işlerin otomatik hale getirilmesi hayatınızı kolaylaştırır ve bu bizim İyileştirme yatırım incelememizin gerçekleştiği yerdir. Emeklilik planlaması söz konusu olduğunda, çok sayıda çevrimiçi araç ve web sitesi söz ücretleri en aza indirirken dinamik ve karlı bir portföy oluşturmanıza yardımcı olur.
Devamını Oku
Basit bir IRA Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey
Yatırım

Basit bir IRA Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Çoğu insan bir BASİT IRA'yı hiç duymamış ve bunun 401 (k) 'dan nasıl farklı olduğunu merak etmektedir. BASİT bir IRA, Çalışanlara Tasarruf Yatırım Eşleştirme Planı anlamına gelir. BASİT bir IRA'ya başlamak: SIMPLE IRA hakkında bilmeniz gereken 7 şey. BASİT IRA Kurulumu ve Dosyalama Gereksinimlerini Korumak SIMPLE IRA'yı Nereden Açabilirim?
Devamını Oku