Yatırım

Illinois için 529 Kolej Tasarruf Planı Seçenekleri

5/18/2012 Güncelleme:Bu yazıyı yazdığımdan beri şimdi 3 oğlum var - vay! Ayrıca, Illinois devlet vergi oranlarını artırdı - çift vay !! Bright Directions, onların yatırım fonu tekliflerinde bazı iyileştirmeler yaptı ve o zamandan beri bütün 529 planımı transfer ettim. (Transfer edilen herhangi bir devlet planı için bir defaya mahsus bir vergi indirimi alırsınız).

Ayrıca üçüncü oğlumuz için yeni bir hesap açtık. İyi yatırım seçenekleri ve vergilerin hafif bir şekilde azaltılması çok fazlaydı.

Illinois için 529 Kolej Tasarrufu

Oğlumuz iki yaşına hızla yaklaştıkça, kolej eğitimi için ödeme yapan korkutucu gerçeklik hemen köşede.

Doğduğunda onun için bir 529 Kolej Tasarruf planı başlatmak için yeterince şanslıyız ve sık sık eklemek için gayretli bir çaba sarfediyoruz.

Illinois eyaletinde ikamet edenler için, çocuklarınızın kolej eğitimini kazanmak için bir başlangıç ​​yapmak istediğinizde seçeneklerin neler olduğuyla ilgili hızlı bir yıkım yapmak istedim.

İlk olarak, 529 Kolej Tasarruf Planının ne olduğuna dair temel bilgilere bir bakalım.

Hızlı not: Kolej için ödeme yapmak için herhangi bir eyalet 529 planını kullanabilir ve bu eyalette parası kullanmak için ikamet etmek zorunda değilsiniz. Böyle yaparak, potansiyel devlet vergisi avantajından vazgeçeceksiniz.

529 Kolej Tasarruf Planının Temelleri

529 Planlar, günümüzde üniversite eğitimi için en çok kullanılan tasarruf aracıdır. Bunlar, İç Gelir Kanunu'nun 529. Bölümünden sonra isimlendirilen 529 tasarruf planı, nitelikli yüksek öğretim giderlerinden tasarruf etmek için vergi avantajlı bir yol sağlar. Bu planlar genellikle bireysel devletler tarafından desteklenirken, plan varlıkları bağımsız yatırım firmaları veya devlet kurumları tarafından profesyonel olarak yönetilir. Gelir düzeyine bakılmaksızın herkes 529 tasarruf hesabı açabilir ve her yıl hediye-vergi sonuçları olmadan 13.000 $ 'a (evli çiftler için 26.000 $) kadar katkıda bulunabilir.

Konuyla ilgili olarak yazdığım şu diğer yazıları okuyabilirsiniz: Kolej Tasarruf Planları Hakkında 10 Soru, Oğlumuz Sadece Döndü Bir, Yarın Başlangıç ​​Koleji, 529'da Vergi Kaybını Alabilirsiniz

Şimdi 529 Planının temellerini biliyoruz, şimdi Illinois eyaleti için 529 seçeneğine bakalım.

Parlak Başlangıç ​​Kolej Tasarrufu

Illinois sakinleri için ilk 529 Kolej Tasarruf Planı seçeneği Parlak Başlangıç ​​Programı. Parlak Başlangıç ​​planı bir do-it-yourself programının daha fazlasıdır. Bu doğrudan Bright Start sitesinden alınır:

Bir Parlak Başlangıç ​​planının başlatılması, çevrimiçi kayıt yaptığınızda 25 ila 15 dakika kadar sürer. Emeklilik için tasarruf etmek için kullanabileceğiniz 401 (k) planı gibi, 529 planı da öğrencinin kolej eğitimini korumak için çeşitli hisse senedi ve tahvil yatırımları portföyüne yatırım yapmanıza izin verir.

Portföyler, OppenheimerFunds, Inc.'in bir yan kuruluşu olan OFI Private Investments Inc. tarafından yönetilmektedir ve endüstri liderleri OppenheimerFunds, Inc. ve bağlı kuruluşları ile Vanguard Group ve American Century Investments tarafından yönetilen yatırımları içermektedir.®.

Yatırım Seçenekleri

Program, yatırımcıların ya yaş temelli portföyleri (çocuklara üniversite yaşına yaklaştıkça yatırım seçeneklerinin daha agresif olandan daha muhafazakâr hale geldiği yer) ya da tüm mevcut fon seçeneklerinden yatırımları kendiniz seçeceğiniz Seçim Bazlı Portföyleri seçmesini sağlar.

Sıkıntılı zamanlar

Son zamanlarda, program, büyük ölçüde, yönetimin büyük bahisleri nedeniyle 2008 yılında ciddi zararlar veren bir fon olan Oppenheimer Çekirdek Artı Sabit Gelir tahvili fonunda büyük kayıplara atfedilebilecek fonda 85 milyon dolarlık yakın zamandaki zararla birlikte büyük bir incelemeye girdi. likit olmayan menkul kıymetler. Fondaki 1 yıllık takipten dönüş -39.82% (22 Mayıs 2009 itibariyle). Bir tahvil fonu için bu oldukça korkunç. Şu anda, Bright Start programı OppenheimerFunds, Inc., OppenheimerFunds Private Investments, Inc. ve OppenheimerFunds Distributor, Inc. tarafından güvence altına alınma yükümlülüğünün olası ihlalleri hakkında bir soruşturma yürütmektedir. Bunun, gelecekteki yatırımcılar için büyük bir endişe olabileceğini ve haklı olarak böyle olduğunu biliyorum. . Yine de çok alarmsız olmayın. Programda seçebileceğiniz birçok başka fon seçeneği vardır. Daha fazla güvenceye mi ihtiyacınız var? Son zamanlarda, Tüketici Raporları, Parlak Başlangıç ​​Programının 2009 yılında ülkedeki En İyi Beş 529 planından biri olduğunu açıkladı. Bu, size programda biraz güven vermeli.

Parlak Yollar 529 Planı

Başka bir 529 plan seçeneği arıyorsanız, Bright Directions programına da bakabilirsiniz. Bright Start programına iyi bir iltifat. Parlak Yönler genellikle bir danışmanla (kendim gibi) satılır. İşte doğrudan siteden alınan bazı temel bilgiler:

Bright Directions, yatırımlarını profesyonel bir danışmanla yönetenler için özel olarak hazırlanmış, 529 nitelikli bir eğitim programıdır. Bu plan, danışmanınızın üniversite birikimlerinizi uygun gördüğünüz şekilde ya da muhafazakâr olarak biriktirme esnekliğini sağlar.

Yatırım Seçenekleri

Bright Directions, Bright Start gibi, Yaş Tabanlı Portfolyoların yanı sıra 26 bireysel fon arasından seçim yapma olanağı sunan benzer özelliklere sahiptir. Yatırım fonu şirketleri aşağıdaki gibidir:

PIMCO, BlackRock, Amerikan Yüzyıl, Delaware Fonları, Eaton Vance, Kuzey Fonları, William Blair, AllianceBernstein, ING Yatırım Fonları, T. Rowe Price, Barclays Global Yatırımcılar, Calvert, PaydenFunds, NCM Sermaye, Ariel Yatırımları, OppenheimerFunds, Siteler Yatırım Fonları, İleri Fonlar, Adelante Sermaye Yönetimi, FMA ve Dürüst Ortaklar.

Bu iki seçeneğe ek olarak, program ayrıca risk toleransınızı temel alan 7 Hedef Portfolyo arasından seçim yapmanızı sağlar.Örneğin, stoklarda% 60 ve tahvillerde% 40'lık bir rahatlık varsa, portföyünüz ne olursa olsun o miktara girecektir.

Vergi Faydaları

Federal Gelir Vergisi Avantajları Nelerdir?

  • Vergi-ertelenmiş büyüme
  • Nitelikli yüksek öğretim giderleri için vergisiz çekimler

2. Devlet Gelir Vergisi Avantajları Nelerdir?

  • Vergi-ertelenmiş büyüme
  • Nitelikli yüksek öğretim giderleri için vergisiz çekimler1
  • Illinois eyaleti vergi indirimi
  • Ortaklaşa dosyalama ise 20.000 $
  • Bireysel vergi mükellefi başına 10.000 dolar

Kolej Illinois - Ön Ödemeli Öğrenim Planları

529 planlarına aşina olan çoğu kişi, yukarıda belirtilenlere benzer planlar kullanır. Borsa sizin bir şey değilse, ön ödemeli bir öğrenim programı olan College Illinois'e başvurabilirsiniz. Kolej Illinois, günümüz öğrenim ücretlerinde üniversite düzeyindeki dönemleri (Üniversite, Üniversite +) ve toplum kolej düzeyi dönemlerini satın alma planları sunmaktadır. Bir üniversite kolejinde en fazla dört ve bir üniversitede dokuz yarıyıl ile bir sömestr veya birkaç sömestr satın alabilirsiniz.

Illinois Üniversitesinin Illinois Eyaleti için de kullanılması gerekmez. Onların web sitesine göre, onların programı Illinois UCLA, Syracuse, Kansas Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi gibi üniversitelerde okul kredisi satın aldı; Sadece birkaç isim.

Vergi Faydaları

Illinois eyaleti gelir vergisine tabi olan bireyler, vergiye tabi gelirlerinden, herhangi bir ürünün satın alınması yönünde yapılan katkılar karşılığında yıllık en fazla 10.000 $ 'a kadar düşebilir. Kolej Illinois! ön ödemeli öğrenim sözleşmesi. Evli çiftler ortaklaşa yılda 20.000 $ 'a kadar düşebilir. * Bu devlet vergisi indirimi, bireylerin düzeltilmiş brüt gelirini (AGI) 10.000 $' a kadar (ya da müştereken başvuruda bulunanlar için 20.000 $) katkıda bulunan miktar kadar azaltmaktadır.

Plan 3 Fayda düzeyi sunuyor: Community College, Üniversite ve Üniversite +. İlk ikisi kendini açıklayıcıdır; burada University +, Illinois Üniversitesi'ni öğrenim ücreti ve ücretleri olarak kullanır. Tüm “Üniversite +” kredilerini satın almak zorunda değilsiniz. Çocuğunuza bir toplum kolejine gitmeyi planlıyorsanız, ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüze ek olarak bu kredilerin bir kısmını da satın alabilirsiniz.

İstediğiniz hangi seviyeye karar verdiğinize göre, kaç dönem ödeme yapmak istediğinize ve ödeme yöntemine karar verebilirsiniz. Ne kadar tutabileceğini göstermek için, College Illinois web sitesine gittim ve iki yıllık okulum için toplam 4 dönemlik Üniversite + fayda düzeyini kullanarak ön ödemeye gidecektim. Grafik aşağıda belirtildiği gibi, bugün bana 30.491 dolarlık bir tutara mal olur ya da 15 yıllık bir süre boyunca ayda 292 dolar ödeyebilirim. Sütunların geri kalanı, farklı zaman periyotları boyunca (5, 10, & 15 yıl) bir miktar ödemenin birleşimidir.

Çocuğum Koleje Gitmezse Ne Olur?

529 Yatırım Planlarına benzer şekilde, aşağıdaki seçeneklere sahipsiniz:

  • Faydaları koruyun ve yararlanıcıların yüksek lisans eğitimi veya gelecekte sürekli eğitim için kullanın. Lisansüstü öğrenim harçlarına ve ücretlerine uygulanan faydalar, lisans öğrenim ücretinde ödenir.
  • Planın yararlanıcısını başka bir aile üyesine değiştirin.
  • Hesabı iptal et ve geri ödeme iste.

En çok merak ettiğim şey, planı iptal ederseniz ne olur? College Illinois web sitesine göre, seçenekleriniz:

Planı sözleşmenin ilk üç yılında iptal ederseniz, yapılan ödemelerin tutarına, daha az uygulanabilir ücretlere eşit bir geri ödeme alırsınız. Üç yıl sonra, yapılan ödemelere eşit bir geri ödeme, daha az herhangi bir fayda ya da ödenen diğer geri ödemeler artı yıllık yüzde iki faizli faiz alacaksınız. İptal ücretleri uygulanacaktır. Tüm iadeler sözleşme alıcısına verilir.

Diğer herhangi bir yatırım planı gibi, ön ödemeli öğrenim planı sizin için doğru olduğundan emin olmak için dikkatli bir planlama yapar.

Devlet Planları Dışında

529 planının en büyük yanlış anlamalarından biri, sizin devletinizin sunduğu ürünü kullanmak zorunda olmanızdır. Bu gerçeğin en uzağında. Illinois sakini olarak, istediğiniz herhangi bir devlet planını kullanma seçeneğiniz vardır. Örneğin, şu anda Virginia Eyaleti'nin planını kullanıyorum. Neden soruyorsun? Virginia'nın Planlarının hedeflerime ulaşmak için daha uygun yatırım seçeneklerine sahip olduğunu hissettim. Bir uyarı: Bir devlet planı seçerek, aksi takdirde alacağınız devlet vergisi fesatını feda edersiniz.

Daha da çeşitlendirmek için, Bright Direction programını portfolyoya eklemeyi düşünüyorum. Daha fazla çocuk sahibi olmayı planlıyoruz, bu yüzden uzun vadede bu mantıklı olabilir.

Yatırım Ürünleri: FDIC Sigortalı Değil. Banka Garantisi Yok. Değer Kaybedebilir.

Videoyu izle: Büyük Gildersleeve: İlk Soğuk Yapış / Atanan Su Komisyoncusu / İşin İlk Günü

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Paranızı Borsada Nasıl Çoğaltırsınız (Risksiz!)
Yatırım

Paranızı Borsada Nasıl Çoğaltırsınız (Risksiz!)

Dolar ve sentlerin başka bir baskısının zamanı geldi. Sorularınızdan birini cevapladığım yer burası. Bir sorunuz varsa, blogdaki iletişim formunu kullanın ya da Facebook Fanpage'ımı kullanın. Makalelerinizden birini Google üzerinden inceledim ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için ilk kez yatırımcının ne yapması gerektiği konusundaki düşüncelerinizi sormak istedim.
Devamını Oku
Newbies için Online Yatırım Rehberi
Yatırım

Newbies için Online Yatırım Rehberi

Yeni veya küçük bir yatırımcıysanız, çevrimiçi yatırımlar karmaşık ve hatta göz korkutucu görünebilir. Çünkü yüzlerce çevrimiçi yatırım platformu ve hatta farklı türleri vardır. Bazıları, tam bir yatırım yönetimi sunarken, bazıları kendin yap tipi yatırım platformlarıdır. Hangi online yatırım platformunu seçmelisiniz?
Devamını Oku
Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden
Yatırım

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden

Hangi yaşta yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? Üniversiteye başladığında mı? Belki de kariyerine başladıktan sonra. Liseye ne dersin? Belki de, muhtemelen değil, eğer yapamazsanız, 100 dolar ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz ve yaptığın için mutlu olmalısın! Geçen sene Carbondale Community High School'da bir lise öğrencisi konuk konuşmacısı olmak istendi.
Devamını Oku
GFC 001'e sor: Catch Up Up - Oyunda Geç Yatılı Yatırım
Yatırım

GFC 001'e sor: Catch Up Up - Oyunda Geç Yatılı Yatırım

Blogda yeni bir özelliğe hoşgeldiniz, Ve daha da eğlenceli hale getirmek için, GFC TV'de sorunuzu öne çıkarırsam, kitabımın bir kopyasını Finans Solisti ve 50 $ Amazon hediye kartıyla bir araya getiriyorum. Sorunuz cevaplandıysa ve havalı bir şeyler kazanma şansınız varsa, sorunuza buradan ulaşabilirsiniz. Bir çok insan yavaş yavaş orta yaşlara geçiyor, sadece tasarruf ve yatırım yolunda çok az şeyleri olduğunu fark etmek için.
Devamını Oku