Yatırım

Küçükler için Roth IRA Kuralları. Ücretsiz Para Vermek İçin Çocuk Rehberiniz

Bebeğim boomer istemcileri sonunda Roth IRA'nın vergiden muaf yararları kavramını kavramaya başladılar. Aslında, çocuklarının bir Roth IRA ve bazı durumlarda torunlarını bile başlatmasını sağlamak istiyorlar.

İsteyen bir büyükbabam bile vardı bir Roth IRA kurmak 5 yaşındaki torunu için. Çocuklarınıza vergi ücretsiz tasarruf yararı tatlı geliyor, ancak küçükler için Roth IRA'nın söz konusu olduğunda bazı temel kurallar vardır.

Çocuklarınızın vergisiz paradan nasıl yararlanabileceği hakkında bilmeniz gerekenler. Roth IRA kurallarının geri kalanını kontrol ettiğinizden emin olun.

Küçükler için Roth IRA

Şaşırtıcı bir şekilde, bir Roth IRA'yı açmak için asgari yaş şartı yoktur. Tek gereklilik çocuğun “kazanılmış gelir” olmasıdır. Kazanılan gelir ne tanımlar? IRS.gov sitesine göre:

Kazanılmış gelir, çalıştığınız tüm vergiye tabi gelir ve ücretleri içerir. Kazanılmış gelir elde etmenin iki yolu vardır: Size para ödeyen ya da sahibi olduğunuz bir işte çalışıyorsunuz.

Kağıt yolu sayılır mı? Elbette. Ev işlerinden ne haber? Bu gri bir alan, ama çoğu vergi uzmanı hayırlara doğru eğiliyor. (Vergi uzmanınıza her zaman sorduğunuzdan emin olun). Çocuk oyuncuları ne olacak? Kesinlikle. Sanırım bu, John ve Kate 8'in 8 çocuğunun bir Roth IRA'yı başlatabileceği anlamına geliyor. Umarım iyi bir finansal danışmana sahip olurlar.

Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar, çocuğun sadece bir Roth'a kazandıkları kadar katkıda bulunabilmesidir. 2015 limitleri 5000 $ 'dır ancak çocuk yılda sadece 2,000 dolar kazanırsa, hepsi koyabilirler.

Kimin Sahibi?

Roth IRA'yı açmak için nereye gittiğinize bağlı olarak, farklı gereksinimler olabilir. Önceki firmam için çalışırken, 16 yaşındaki çalışan oğlu Roth IRA'yı başlatmak isteyen bir müşterim vardı. Firmam izin verdi, ama babası onun için imzalamak zorunda kaldı. Çocuk 18. yaşını kutladıktan sonra, Roth IRA resmen onun. (Bunun hakkında biraz daha konuşacağız).

Çocuklar için Roth IRA'nın dezavantajları

Özgür para vergilendirmek için herhangi bir sakınca olduğuna inanmak zor, ama bir tane var. Reşit olmayan bir kişi adına bir Roth IRA'nın açılmasına dair tek dezavantaj, hesabın sahipliğinin, çocuğun olgunluğa eriştiği zamanki çocuğa geçmesidir.

Bu, 18 yaşındayken, çocuğun (şimdi yetişkin), ne seçtikleri ile parayla yapabileceği anlamına gelir. Hayal gücünüzü, 18 yıllık bir paranın düşmesiyle ne yapacağını ele alacağım.

Çocuk için bir Roth IRA açabilir misin?

Emeklilik ihtiyaçlarını finanse ettikten sonra, birçoğu varislerine kalanları geçmek ister. Ama bazıları için, mirasçıları parayı alabildiğinde bir miktar kontrolümüz olmasını isterlerdi. Bir keresinde torunu Roth IRA'nın vergisiz yararına nasıl verebileceğini öğrenmek isteyen bir okuyucu vardı. Bana göre bu bir harika dede.

Okuyucu yaklaşık 60 yaşındaydı ve beş yaşındaki torunu için Roth IRA'yı açmak istedi. Roth IRA'ya, torunun 60 yaşına gelene kadar paraya dokunamayacağı ve Roth IRA'nın sağladığı vergisiz büyümeden yararlanabileceğini düşünerek 1000 dolarlık bir katkı yapmak istedi.

Sadece bir fikir vermek için, eğer 1,000 dolar, 55 yıllık bir süre zarfında hisse senedi benzeri bir yatırımda ortalama% 8'lik bir kazanç elde edecekti. $101,000. Torunun daha sonra, emekliye ayrılmadan önce 100,000 dolarlık vergisiz parası olacaktı. (En azından büyükbabanın umduğu şey buydu). Büyükbabanın uygulamaya çalıştığı taktiği takdir etsem de, biraz problem çıkarırız. Torunun kazanılmış bir geliri olmadığı için, bir Roth IRA'yı başlatamazdı. Aylak.

Farklı Strateji

Torun için ilk denemeden sonra işe yaramadı sonra, farklı bir yaklaşım hakkında sorguladı. Kendisi için bir Roth IRA açıp açamayacağını ve torununu tek yararlanıcıya yapıp yapamayacağını bilmek istedi. Yine torunun 60 yaşına kadar paraya dokunamayacağını düşünerek.

Ne yazık ki, bu senaryoda, büyükbabanın uzağa gönderdiği torunu hesaba devredecek ve paraya hemen erişebilecek ve 60 yaşına kadar beklemek zorunda kalmayacaktı. Ayrıca, torunun gerekli asgari dağılımları çıkarması gerekecekti. olmayan bir faydalanıcı olarak. Ne yazık ki, bu fikir de işe yaramadı. (Büyükbabam hala şu anda çalışıyordu. Olmadıysa ve gelir elde etmemiş olsaydı, bir Roth'u açamazdı)

Başka bir olasılık

Büyükbabanın torununun gerçekten kazanılmış geliri elde edene kadar bekleyecekti, o zaman çocuğun adına bir Roth IRA açabilirdi. Tek dezavantajı, çocuğun paraya erişebilmesi ve vergi ve cezaya tabi olmak kaydıyla herhangi bir zamanda onları geri çekebilmesidir. Ama eğer çocuk emekliliğinde onu bekleyen vergiden muaf yarar konusunda eğitildiyse, büyükbabanın isteklerine ulaşılabilir.

Gördüğünüz gibi, kuralları biliyorsanız, çocuklarınız could Roth IRA'dan daha geç bundan sonra yararlanır. Çocuğunuz kazanılan geliri almaya başladığında, Roth IRA'nın faydalarını açıklayın ve onları heyecanlandırın. Başlamalarına bile yardım edebilirsin.

Bu materyalde dile getirilen görüşler yalnızca genel bilgi içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır. Bu bilgi, yerine özel bir bireysel vergi, yasal ya da yatırım tavsiyesi olmayı amaçlamaz. Özel vergi konularınızı nitelikli bir vergi veya hukuk danışmanı ile görüşmenizi öneririz.

Videoyu izle: Roth IRA Katkı ve Para Çekme Kuralları

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

CrossFit'ten öğrendiğim 5 Finansal Ders
Yatırım

CrossFit'ten öğrendiğim 5 Finansal Ders

Bu yazı size www.wealthantomy.com'dan Ryan Michler'dan geliyor. Görünüşe göre Ryan, Crossfit'e olduğu gibi takıntılıdır. 2005’ten bu yana Irak’a konuşlandırıldığımda ve kesinlikle sevdiğimde Crossfit’i yapıyorum. Genel uygunluğumu geliştirmeye yardımcı oldu ve ayrıca hayatımın diğer alanlarına olumlu etkide bulundu.
Devamını Oku
Neden Hedef Tarih Yatırım Fonlarından Nefret Ediyorum?
Yatırım

Neden Hedef Tarih Yatırım Fonlarından Nefret Ediyorum?

401k'ınıza oldukça uzun bir süredir yatırım yapıyorsunuz ve muhtemelen paranızın nereye gittiği konusunda hala clueless. (Endişelenme… yalnız değilsin) Ama 401k’ya yatırım yapmayı çok kolaylaştıran bu “hedef tarih” veya “yaşam döngüsü” fonlarını sundukları için şükredesiniz. Hedef tarih fonları nedir? Biliyorsun… tüm yapman gereken paralar, emekliye ayrılmayı planladığınız yılı seçmektir.
Devamını Oku
İyi Finansal Cents Yapan 6 Uzun Vadeli Tasarruf Planları
Yatırım

İyi Finansal Cents Yapan 6 Uzun Vadeli Tasarruf Planları

Federal Rezerv'in bu yılın başlarında yaptığı bir ankete göre, Amerikan yetişkinlerinin yüzde 46'sına kadar acil bir durumu karşılamak için 400 $ 'a fazla parası yok. Bu endişe verici istatistik, kısmen yoksulluk ve düşük ücretlerden kaynaklanırken, zayıf harcamalar ve tasarruf alışkanlıkları da suçlanıyor. Kısa vadede ya da uzun vadede yeterince para biriktirmediğimiz zaman, acil bir ev ya da oto tamir, beklenmedik tıbbi faturalar ya da ortaya çıkan diğer finansal “sürprizler” söz konusu olduğu
Devamını Oku