Borç

10 Ortak Hata Öğrencileri Bunları Borçta Tutuyor

Öğrenciler bir eğitim için okuldayken, bu gerçek dünyanın onlara öğreteceği her şeyi öğrenmesi anlamına gelmez. Eğitim kurumları, oradaki en parlak zihinleri istihdam ederken, üniversite müfredatına odaklanma, öğrencileri kişisel finans konusunda öğretmek söz konusu olduğunda genellikle özünü kaybeder. Muhasebe, finans veya ekonomi dalında uzmanlaşanlar bile, kendi kişisel mallarına ve borçlarını biriktirmelerine neden olabilecek hatalardan nasıl kaçınılacağına dair iyi bir kavrayışa sahip olmayabilir. Ancak, öğrencilerin bunları borç altında tutan daha yaygın hatalarla karşılaşma olasılığını ortadan kaldırmak veya en azından azaltma yolları vardır.

1. Kredi Kartlarının Aşırı Kullanımı

Aniden ebeveynlerinin evinden çıkmış olan ve kendi başlarına alışveriş yapmanın ortak bir yolu olarak kredi kartlarını bulmak isteyen öğrenciler için kolaylık ve nakit para ve en faydalı kredi kartı teklifleri çok cazip. Yiyecek ve eğlenceden kitaplara ve öğrenimden her şey için hızlıca kaymaya başladıkça, kredi kartlarında biriktirilen toplamlar ve gelecekteki sonuçlar, kuşkulu ve anlayışlı kredi kartı kullanıcılarının, bakiyelerini 0 APR kredi kartlarına taşıyabilmelerini ve devam edebilmelerini öğrenebilirler. şarj etmekte.

Öğrencilerin kredi kartı borcu ile kazdıkları delikleri fark etmeden çok geç olabilir ve yüksek faiz oranları, bunları yıllarca hatta on yıllarca borç altında tutan bir yük haline getirebilir.

2. Borçlarda Overin Çekme

Öğrenim kredileri almak kolay, öğrencilerin borçları söz konusu olduğunda başlarının üstesinden gelebilecekleri başka bir yoldur. Sadece krediler olduğu için, mutlaka bir öğrencinin onlardan faydalanması gerektiği anlamına gelmez. Düşük faiz oranları ve kolay paranın cazibesi, öğrencilerin bir gün geri ödenmesi gerektiği gerçeğini göz ardı ederek, ihtiyaç duyduklarından daha fazla para kazanabileceği anlamına gelir.

3. Bütçeleme Cehaleti

Bazı öğrenciler geçmişte pratik yapma veya bütçeleme ihtiyacına sahip olmadı. Bu nedenle, okula geldiklerinde, harcamalarını kısıtlamak için ortaya konan birkaç kılavuz olabilir. Uygun bir gelir ve gider düşüncesi olmadan, bir öğrenci çok geç olana kadar ve borç zaten birikmiş olana kadar fark etmeden kendi araçları dışında yaşamaya başlayabilir.

4. Maliyet Bilgisizliği

Öğrencinin bütçeye uygun olmaması ya da yetersiz olması, eğitimin maliyetinin ne olabileceği konusundaki cehalet olmayabilir. Bir öğrenci, kitap, ders, oda ve yönetim kurulu, ulaşım ve üniversite diplomasıyla birlikte gelebilecek tüm diğer eşyaların maliyetlerini gerçekleştirirken bir şok olarak ortaya çıkabilir. Bu tür maliyetler için hazırlıksız olmak, borç varsayımına gelince öğrencinin kafasının üzerinden geçmesine sebep olabilir.

5. Aşırı harcama

Deneyimin kendisi, üniversitenin en eğitimsel yönlerinden biri olabilir. Ancak, bu deneyim öğrencilerin satın alma işlemlerinden sorumlu olmaması durumunda aşırı harcamaya yol açabilir. Kampüs barlarına doğru ilerlemek, düzenli olarak yemek yemek yapmak ve kötü harcama kararları vermek, öğrencilerine eğitimine önemli borçlar ekleyebilir.

6. Kolej Maliyet Kesicilerin Kullanılmaması

Kolejde masrafları azaltmanın çeşitli yolları vardır, bu da muhtemelen gerekli borçları azaltır. Öğrenciler bu tür fırsatları kullanmazlarsa pahalı bir hata olabilir. Yarı zamanlı bir iş, iş etüdü, sigorta, film, vb. Öğrenci indirimleri, ders kitabı ticareti veya yeniden satış, oda arkadaşı, kampüs freebies ve benzeri öğelere sahip olma gibi şeyler, öğrencinin maliyetleri düşürmesine yardımcı olabilir.

7. Uzatılmış Okul Eğitimi

Ebeveynlerin çoğu ve muhtemelen birçok öğrenci bir üniversite diploma programının artık dört yıldan fazla sürmeyeceğini umuyor veya beklemiyor olsa da, bu durum böyle olmayabilir. Okula bir yıl kadar süren beklenenden daha uzun süre gitmek, bir eğitimin maliyetini ve aynı zamanda denk gelen borcu önemli ölçüde artırabilir. Üstelik bir yüksek lisans veya bir çeşit sertifikasyon veya staj gibi ek okullar gerekirse, maliyetler daha da artabilir.

8. israf yazlar

Yaz tatili, öğrencilerin yararlanabileceği önemli bir fırsat olabilir. Bir lisans programının süresini kısaltmak veya fazladan para kazanmak için çalışmak için ekstra dersler almak, bir öğrencinin okulları için alması gereken borç yükünü azaltmasına izin verebilir. Yaz günlerini dolaşmak, bu fırsatı harcayabilir ve pahalı bir hata olabilir.

9. Okuldan Sonra Splurging

Bir öğrencinin mezun olduktan sonra yaşayabileceği özgürlük ve yetişkinlik duygularına, borçları azaltma yeteneğini engelleyen ve hatta öğrencinin daha fazla borç almasına neden olabilecek bir harcama çılgınlığı eşlik edebilir. Öğrenciler kendi başlarına, kira, yeni mobilyalar, yeni bir araba ve benzeri büyük biletler gibi eşyaların çağırabildiğini görebilirler. Bu satın alımları, kendi başına yaşama maliyeti ve üstlenecekleri eğitimle ilgili borç miktarı hakkında fikir sahibi olana kadar kısıtlamak, öğrencilerin borçlarını daha hızlı ödemelerine yardımcı olabilir.

10. Borç Ödeme Planı Olmamak

Bir öğrencinin borç ödemesinde yol göstermesine yardımcı olacak bir plana sahip olmak, ödeme yapmakta daha kolay ilerlemeyi sağlayabilir. Böyle bir plan olmaksızın, borç onlarca yıl boyunca oyalanıp, büyük miktarlarda faiz biriktirip, uzun vadede öğrenciye bu borca ​​karşı ekstra ödeme yapmaları halinde sahip olabileceğinden çok daha fazla para harcayabilir.

Videoyu izle: EXCEL DE CARİ HESAP VE KASA DEFTERİ TAKİP 1 AŞAMA

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma
Borç

Acil Bir Fonu Kururken Denge Aktarımlarını Kullanma

Acil bir fona sahip olmanın önemi gereğinden fazla olamaz. Acil yardım fonu olmadan yaşamak, güvenlik ağı olmadan yüksek bir tele binmek gibidir. Küçük bir fiş ve mali kara deliğin içine düşebilirsin. Ne yazık ki, yeterli bir acil durum fonu kurmak ne hızlı ne de kolaydır, çünkü çoğu Sertifikalı Finansal Planlamacılar en az üç ila altı aylık bir fona sahip olduklarını gösterirken, bazıları daha riskli işlerde olan bireyler için bir yıldan sekiz aya kadardır.
Devamını Oku
Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı
Borç

Kredi Menfaati Ücretleri - Faiz'ten Daha Fazla Ağrı

Kredi almak hiç şüphesiz kısa vadeli ihtiyaçları karşılamanın harika bir yoludur. Borçlarınızı konsolide etmek, ev geliştirme projelerine katılmak veya beklenmedik masraflar için ödeme yapmak istediğinizde, kişisel bir kredi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Herhangi bir kredi ürünü gibi kişisel krediler, maliyetlerle birlikte gelir… Kredinin en belirgin maliyeti borçluya ödenen faiz oranıdır.
Devamını Oku
Borç Relief Müzakeresi Yoluyla Yürüyüş
Borç

Borç Relief Müzakeresi Yoluyla Yürüyüş

Konut rehni ipoteği veya Tüketici Kredisi Danışmanlığı gibi bir çeşit konsolidasyon sunan diğer yaklaşımların çoğundan farklı olarak, hangi borç ödeme müzakeresi şirketini kullanmak isteyebileceğinizle ilgili bir tavsiye için aile veya arkadaşlardan veya iş arkadaşlarından gerçekçi bir şekilde isteyebilirsiniz. . Aslında, onlarca yıldır ekonomik olarak sıkı noktaları olan yaşlı borçluların programdan çok daha fazla şey bilmeyecek olması muhtemeldir.
Devamını Oku
İflas için açılan 9 politikacı
Borç

İflas için açılan 9 politikacı

Borç ve iflas olasılığı, bir noktada neredeyse tüm Amerikalıların aklını geçen bir düşüncedir. Fakat nadiren politik liderlerin ortak erkeğin para sıkıntısına sahip olduğunu düşünüyoruz. Tekrar düşün! Ülkenin en ünlü politikacılarından bazıları, mallarını yanlış kullanmış ve farklı türde iflas başvurusunda bulundular.
Devamını Oku