Borç

Kolej İçin Tasarlama Zamanı: Devlete Göre En İyi 529 Kolej Tasarruf Planları

529 Kolej Tasarruf Planı, ebeveynlerin çocuklarının gelecekteki yüksek öğrenim masrafları için para ayırmalarını sağlayan bir plandır. Bu plan, tasarruf etmenin en iyi yollarından biridir çünkü diğer tasarruf planlarının aksine, eğitimle ilgili para çekme federal gelir vergisinden muaftır. Birçok devlet aynı politikayı benimsemeyi ve nitelikli harcamalar için vergiden muaf çekilmeyi seçmeyi seçmiştir.

İlk oğlumuzu aldığımızda, kolejini kurtarmak için 529 planını açmak hiç zekice değildi. Her çocukla yeni bir plan açan takımın izini sürdük. Peki ... neredeyse. Şimdi iki aylık birimiz henüz yok, ama yakında olacak. 🙂

Not: Ne kadar tasarruf edeceğinden emin değil misiniz? Değilse, adresimin gönderildiği adresi kontrol et üniversite için ne kadar tasarruf etmelisiniz.

529 Planın Performansı

529 Tasarruf Planlarından elde edilen kazançlar, yatırımlarının, genellikle yatırım fonlarının performansına dayanır. Bu planlar sadece devletler tarafından yönetilmektedir. 529 Planları hakkında ilginç bir gerçek, herhangi bir eyaletten birisine yatırım yapmayı seçebilmenizdir. Ve hemen hemen her devletin bir tane vardır. Devlet planları genellikle aşağıdaki yollardan bir veya daha fazlasında birbirinden farklıdır:

 • Planın yapısı
 • Sunulan yatırımların türü
 • Devlet dışı / eyalet içi yatırım için faydalar

Önce Eyaletini Kontrol Et

Eğer bir 529 Kolej Tasarruf Planına başlamak istiyorsanız, öncelikle devletinizin sunduğu plana bakmalısınız. Çoğu eyalet yerleşik olmayanların yatırım yapmalarına izin verse de, genellikle kendi eyaletinizin planına yatırım yapma gibi avantajlar da vardır:

 • Devlet vergisi avantajları ve kesintileri - bazı eyaletler sadece sakinlere vergisiz statü verir
 • Eşleşen hibeler
 • Burslar için fırsatlar
 • Devlet mali yardım muafiyetleri
 • Alacaklı koruma

Vergi beyannamesinde kesinti ve / veya kredi verirse kesinlikle eyaletinize gidin. Bu devlet vergisi kesintisi, büyük olasılıkla, başka bir eyaletten olası düşük ücretlerden daha büyük bir varlık olacaktır. Illinois eyaleti devlet vergi oranımızı% 3'ten% 5'e çıkardı ve eyalet planımızı kullanmak için daha fazla teşvikte bulundu. New York, Minnesota, Missouri ve Michigan sakinleri için olağanüstü planlar sunuyor. Bazı devletler, ileriye dönük düşünürler ki, hangi devlet planına yatırım yaparlarsa etsin, eyalet sakinlerine devlet vergi indirimi verirler. Bunu yapan ilk devlet Pennsylvania'ydı.

Eğer devletiniz bu kategoriye girmiyorsa ve sakinlerine yeterli teşvik sunmuyorsa, kanıtlanmış bir sicili olan birkaç devlet vardır. Yıllar sonra, bu eyaletlerin en iyi 529 Kolej Tasarruf Planlarından bazıları vardı:

Devlet Tarafından En İyi Kolej Tasarruf Planlarından Bazıları

 • Alaska - T. Rower Fiyat Kolej Tasarruf Planı
 • Alaska - University of Alaska College Tasarruf Planı
 • Michigan - Michigan Eğitim Tasarruf Programı
 • New York - New York 529 Kolej Tasarruf Programı (Doğrudan Plan)
 • Vermont - Vermont Yüksek Öğrenim Yatırım Planı
 • Maryland - Maryland Kolej Tasarruf Planı (Üniversite Yatırım Planı)

Bu planlardan bazıları doğrudan satılıyor, yani planı doğrudan eyaletten satın aldığınız anlamına geliyor. Bu, daha fazla yatırım olanağı sunsalar da, komisyoncu tarafından satılan planların genellikle satış ücretleri içerdiğinden, bu yolun yolu budur. En iyi planların çoğu Tiaa-Cref, Fidelity veya Vanguard tarafından yönetilmektedir. Aslında, bu planlar genellikle en düşük ücretleri ücretlendirir.

Dikkate Alınması Gereken Diğer Faktörler

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere yatırımınızın geri dönüşünü etkileyecek çeşitli faktörler vardır:

 • Ne kadar zamanın var? Çocuğunuz bir çocukken veya lisede bir gençken bir plan yapmaya başlıyor musunuz?
 • Ne tür ücretler ve diğer ücretler ödemeniz gerekecek?
 • Ailenizin vergi faturası nedir?
 • Ne kadar para yatırıyorsun?
 • Devlet vergisi kesintisi olasılığı var mı?

Ülkenin hemen her eyaletinden gelen 529 Kolej Tasarruf Planına yatırım yapmayı tercih etmeniz şaşırtıcı. Böyle bir seçim ile, sizin ve koleje bağlı çocuğunuz için mükemmel bir yatırım fırsatı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Videoyu izle: Büyük Gildersleeve: İlk Soğuk Yapış / Atanan Su Komisyoncusu / İşin İlk Günü

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

21 Uyarı İşaretleri Finansal Olarak Kararsızsınız
Borç

21 Uyarı İşaretleri Finansal Olarak Kararsızsınız

Uzaktaki bir akrabam bana 401k'lık yardım için başvurduğunda, mecburen mutlu oldum. Herzaman, birilerinin finansal geleceğinden tasarruf etmesine yardım edebilirim. Ne yazık ki, birkaç dakika sonra heyecan yıprandı. Akraba yeni işine yeni başladı ve henüz 401 bin kişiye bile tek bir kuruş bile vermemişti.
Devamını Oku
Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?
Borç

Para ve Evlilik Sorunları Nasıl Önlenir?

Tuvalet koltuğunu terketmek. Suçlu> Saçlarının 1/4 inçlik bir kısmını kırptığını farketmiyor. Gerçekten mi ? Bir erkek bunu fark eder mi? > Gecenin ortasında yeni doğan ağladığını duymamış gibi davranıyorum. Baskın! > Sorunu sadece dinlemek yerine düzeltmeye çalışıyorum. Yine de bunu anlamadı> Şeylerin büyük planında, yukarıdaki öğeler önemsiz ve her evliliğe dayanabilmelidir.
Devamını Oku
İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım
Borç

İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım

Yakın zamanda iflas başvurusunda bulundun mu? Kendini mağlup ediyor ve kredinizi tamir edebilecek bir yol olmadığını mı düşünüyorsun? Bir iflastan kurtulmak hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir, ancak yapılabilir. Hem ebeveynimin dosya iflasına tanıklık ettim, daha sonra ortaya çıkan mücadeleleri ilk elden gördüm.
Devamını Oku
Para Hakkında Top 95 En Komik Tırnaklar
Borç

Para Hakkında Top 95 En Komik Tırnaklar

İyi bir teklifin daha fazla ilham verici bir tarafı yok. Ve iyi bir alıntıdan da komik bir şey yok. İnterneti, paranın alabileceği en komik ve ilham verici para tekliflerinden bazılarını aradım. Tamam, gerçekten değil. Ben her zaman para hakkında iyi teklifler arıyorum ve açıkçası her zaman onları aramaktan yoruldum.
Devamını Oku