Borç

Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Kullanılır?

Bir çocuğun kolej eğitimi için para biriktiren çoğu insan 529 Tasarruf Planına aşinadır. Peki ya küçük bir çocuğu özel okula göndermek istersen? 529 Planı sadece yüksek öğrenim masraflarını kapsar. Bu yazıda, herhangi bir eğitim-anaokulu için herhangi bir seviye için kullanabileceğiniz, daha az bilinen bir vergi avantajlı araçtan bahsedeceğim.

Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Kim Yapabilir?

Bir Coverdell açtığınızda, hesap 18 yaşın altındaki atanmış bir yararlanıcı için olmalıdır.inci Doğum günü, hesap özel bir hak sahibi için olmadığı sürece daha fazla katkı sağlanamaz. Fonlar genellikle vergi ve cezalardan kaçınmak için öğrencinin 30 yaşına ulaştığı zaman kullanılmalıdır.

Bir Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Kullanarak Ne Kadar Ödeyebilirsiniz?

Bir Coverdell ile, katkılarınız ve kazançlarınız, dağıtımların uygun okullarda nitelikli masraflar için ödeme yapmak için kullanıldığı sürece her zaman vergisiz olarak büyür. Kapatma fonları, öğrencinin harçlarını ve ilgili tüm ücretleri, kitapları, ekipmanı ve uygun bir kuruma katılmaları için gereken malzemeleri ödemek için kullanılabilir. Bu, federal öğrenci yardımına katılmaya hak kazanan bir üniversite veya kolej gibi herhangi bir ortaokul olabilir. Kapatma fonları ayrıca en az yarı zamanlı öğrenci olarak kabul edilenler için makul bir oda ve pansiyon için de kullanılabilir.

Genç Öğrenciler İçin Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Kullanılır?

Bir Coverdell'in eşsiz özelliği, genç öğrencilerin masraflarını ödemek için de kullanılabilir. Bu, herhangi bir uygun kamu, özel veya dini okula devam eden 12. sınıftan anaokulundaki çocukları içerir. Genç öğrenciler için orta öğretim sonrası eğitimden daha nitelikli harcamalar vardır. Öğrenim ücretleri, harçlar, kitaplar, gereçler, bilgisayar donanımı, İnternet erişimi, akademik dersler, üniformalar, ulaşım, oda ve tahtaları içerir. İlgilendiğiniz herhangi bir okul, Coverdell fonlarını kabul etmeye uygun olup olmadığını söyleyebilir.

Bir Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabına Ne Kadar Katabilirsiniz?

Bir ortak vergi beyannamesi verdiğiniz takdirde, ayarlanmış brüt geliriniz 110.000 ABD Doları'ndan az veya 220.000 ABD Doları'nın altındaysa, bir Coverdell tasarruf hesabına katkıda bulunabilirsiniz. Şirketler ve tröstler, ne kadar gelir elde ettikleri önemli olmaksızın, Coverdells'a katkı yapmaya bile izinlidir.

Bir Coverdell'e katkıda bulunmak için çok fazla para kazanırsanız bir ipucu: sadece öğrenciye parayı hediye edin ve hesabı kendileri için açmasına yardım edin. Bu, elindeki bir sonraki Bill Gates'in 18 yaşından önce izin verilen sınırın üzerinde kazanmadığını varsayıyor.inci doğum günü!

Öğrenci başına yıllık 2.000 dolarlık bir prim limiti var. Bu limit, birden fazla Coverdell hesabı açılmış veya birden fazla kişi aynı yararlanıcı için katkılarda bulunsa bile geçerlidir. Bu senaryoyu düşünün: şanslı bir çocuk doğduktan sonra, ebeveynleri onun için bir Coverdell kurmaya karar verir ve büyükanne ve büyükbabaları da bir tane kurmaya karar verir. Bu, tüm Coverdell hesaplarına çocuğun toplam katkılarının yılda 2,000 doları geçmediği sürece geçerlidir.

Ebeveynler 500 dolar ve büyükbabalar 1500 dolar katkıda bulunduracaklarsa, çocuk için izin verilen yıllık limiti maksimuma çıkardılar.

Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı Nasıl Açılır?

Coverdells, geleneksel veya çevrimiçi aracı kurumlar ve birçok banka ve yatırım fonu şirketi ile açılabilir. Coverdell katkılarının yapılması için son tarih, önceki yıla ait vergi beyannamenizin doldurulması için son tarihtir. Yani, 2011 vergi yılı için bir Coverdell'e katkıda bulunmak isterseniz, bunu yapmak için 15 Nisan 2012'ye kadar vaktiniz var.

Daha küçük bir çocuğun ilkokul veya lise eğitimi için tasarruf ederseniz, coverdells mükemmeldir. Ancak sadece üniversite harcamalarından tasarruf ettiğinizde, 529 planının avantajlarını göz önünde bulundurun, çünkü yıllık katkılar için bir sınırı yoktur ve yüksek öğrenim için tasarruf ederken Coverdells'den daha fazla esneklik sunar.

Bir Coverdell Eğitim Tasarruf Hesabı için Fazla Katkı Nasıl Kullanılır

Faydalanıcının nitelikli harcamaları için tüm Coverdell fonlarını kullanamazsanız ne olur? Belki öğrenci tüm eğitim faturalarını öder, ancak hesapta hala 1.000 dolar kalır. Paranın üzerinde kalan para çekilirse, bu genellikle% 10'luk vergi cezasına konu olan vergilendirilebilir bir dağıtım olarak kabul edilir.

İşte fazla Coverdell fonları ile uğraşmak için bir ipucu: hesabı kapatmak ve vergilendirilebilir bir dağıtım yapmak yerine, belirlenen faydalanıcıyı, potansiyel bir öğrencinin öğrencinin ailesinin bir üyesine değiştirin. Bu örneğin, kardeşleri, üvey akrabaları ve öğrencinin kuzenlerini içerebilir. Coverdell hesapları ve faydalanıcı değişikliği yapmak için nitelikli aile üyelerinin bir listesi için IRS Yayın 970'e bakınız.

Eğitimin yükselen maliyetini nasıl planlayacağınız ve ödeyeceğiniz hakkında daha fazla ipucu için, ödüllü kitabımın bir kopyasını almayı unutmayın. Para Kızın Akıllı Zengin Büyür. SmartMovesToGrowRich.com adresinden 2 adet ücretsiz bölüm indirebilirsiniz.

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Taktik Bütçeleme Nasıl Yapılır?
Borç

Taktik Bütçeleme Nasıl Yapılır?

Editörün notu: Maliye Blog'umda “taktik bütçeleme” hakkında konuştuğum yeri kontrol ettiğinizden emin olun. Taktik bütçeleme veya bazen bilindiği üzere stratejik bütçeleme, yoğun bir finansal planlama türüdür. Birçok şirket, en uygun karı elde etmek için finansal kaynakların ve yatırımların nereye tahsis edileceğini belirlemek için taktiksel bütçeleme kullanır.
Devamını Oku
Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri
Borç

Bir Zamanda İflas-Bir Bölümün Farklı Türleri

İflasla ilgili düşündüğümüzde, genellikle bunu büyük bir süreç olarak düşünürüz. Birçok durumda, iflasın borçları ortadan kaldırabileceği ve para problemlerini çözebileceği varsayımı altındayız (bir kişinin kredi puanını yok etmenin sonucu olarak). Ancak durum böyle değil. İflas tüm borçları temizlemeyecek ve birkaç çeşit iflas söz konusu olacak.
Devamını Oku
Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı
Borç

Dave Ramsey'in Bebek Adımları Açıklandı

Dave Ramsey'in Bebek Basamakları sıklıkla teker teker disseke edilirken, bu yazıdaki amacım, bir birim olarak adımlara genel bir bakış vermek ve siparişin neden gerekli olduğunu açıklamaktır. Umarız, bu adımlar, yaşınız veya mali refahınız ne olursa olsun, mali durumunuz için odaklı bir yaşam planı oluşturmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Kredi Kartlarınızı Ödemek için 401k Kredi Kullanmanız Gerekir mi?
Borç

Kredi Kartlarınızı Ödemek için 401k Kredi Kullanmanız Gerekir mi?

Cevabımın yukarıdaki soruya ne olduğunu düşünüyorsunuz? Aşağıdaki ekran görüntüsü size bir gösterge veriyor mu? Daha iyi! Birisi bana bu soruyu sorduğunda ne zaman uğraşıyorum. Yapma. Birkaç başka seçeneğe ihtiyacınız varsa, videoyu izleyin veya aşağıyı okuyun. Ne yaparsanız yapın, kredi kartlarınızı ödemek için 401k paranızı kullanmayın.
Devamını Oku