Maliye

Hey Veliler, Çocuk Kolejiniz İçin Tasarruf Ederken Bu Yanlışlığı Yapmayın

Aşağıdaki, Adam Hagerman'ın bir misafir yayınıdır. Adam hakkında daha fazla şey öğrenmek için, biyografisini yazı sonunda bulabilirsin.

Finansal bir koç olarak, yüzlerce finansal hikayeyi duyuyorum ve her biri farklı.

'Birisi bana 120.000 $' lık kredi kartı borcuyla gelebilir ve seçenekler dışı gibi hissedebilir.

Bir sonraki kişi kendi tasarruf hesabında 120.000 $ 'a sahip olabilir, ancak bu parayla ne yapacağına dair bunalmış hissedin.

Ancak, her zaman insanların çoğunluğunun bana sorduğu bir şey var gibi görünüyor - çocuklarına yönelik kolej tasarrufu.

“Çocuğumun Kolejine ŞİMDİ Tasarruf Yapmaya İhtiyacım Var!”

Bu cümleyi çok duyuyorum. Müşterilerimin% 75'inden fazlasının 18 yaşın altındaki çocuklara sahip olduğunu söylüyorum ve genellikle bahsettikleri ilk finansal hedef. Kontrol borcu olmayanlar bile bunu söylüyor. Bu delilik!

Peki ne veriyor? Neden herkes kendi çocukları için para biriktirdiği zaman çocuklarının eğitimi için para biriktirdi?

Şahsen, oyunda birkaç faktörün olduğuna inanıyorum.

İlk olarak, bence Birçok ebeveyn sadece kendi çocuklarına aldıklarından daha fazlasını sunmak ister.

Belki de yüksek eğitim eksikliğinden dolayı almak için uğraştılar. Belki de öğrenci kredilerini kullanarak kolej yoluyla yollarını ödediler ve hala onlara para ödüyorlar. Her iki durumda da, çocuklarının daha fazla mali yardım almasını istiyorlar.

İkincisi, medya ve / veya arkadaşlar tarafından bombalandığını düşünüyorum. Neredeyse onlarmış gibi Çocuklarının eğitimi için ödeme yapmazlarsa, bir şekilde kötü ebeveynler olduklarını düşünerek suçlanırlar..

Sonunda kendimi gibi hissediyorum Bir çok baskı içeriden geliyor.

Bir gün bir çocuğunuz var, sonra bir sonraki uyanıyorsunuz ve onlar 5. Tüm bu zamanlar nereye gitti? Bir çok ebeveynde 5 yıl daha geçecek ve üniversite birikimiyle ilgili hiçbir şey yapılmayacağına dair bir korku yaratıyor. Daha uzun beklediklerini, daha çok tasarruf etmek zorunda kalacaklarını biliyorlar.

Borcunuzu Öde ve Emekli Olmak İçin Tasarruf Edin

Birçok kişi bir finansal koçun yardımını arıyor çünkü bunalmış hissediyorlar. Kişisel finansları kontrolden çıktı ve nereden başlayacağının bile tespit edilmesinin zor olabileceğine işaret etti. Bu nedenle, müşterilerimle her zaman bir dizi adımda çalıştım. Onlara odaklanmalı ve her seferinde bir şeyi tamamlamalıyım.

Önerdiğim Finansal Özgürlüğe İlişkin 8 Adım, Dave Ramsey'in Bebek Adımlarına çok az kişisel modifikasyonla çok benziyor çünkü Bebek Adımları'nın birkaç şeyi kaçırdığını düşünüyorum. Ancak, Bebek Adımları gibi, Finansal Özgürlük Adımları da bir seferde tek bir göreve odaklanmanızı teşvik eder. Maliyenizi basitleştirir ve sizi doğru yolda alır.

Finansal Özgürlüğe İlişkin 8 Adımda, çocuğunuzun kolejinden tasarruf etmek, 8. Aşamaya kadar - Mali Hedeflerinizi Yeniden Tanımlamak ve Aşmak Olmaz. Neleri başaracağınızı bilmek ister misiniz? önce 8. adım mı? Borçtan kurtulacak ve emeklilik için tasarruf edeceksiniz.

Borcu Ortadan Kaldırmak

İpoteğinizin dışındaki tüm borcu ortadan kaldırmak gerçekten özgürleştirici olabilir. Borcunu ödemiyor olsaydın şu an sahip olabileceğin ekstra nakit akışını düşün.. Aşağı tokmak ve ortadan kaldırmak için o kadar da zor değil.

Tüketici borcunda yaklaşık 35.000 $ olan bazı müşterilerle çalışıyordum ve bunları ödemek için fazladan nakit akışı olmadığını düşündüm. Ancak, önlerinde belirlediğim planı izlerlerse, 2 yıldan biraz fazla bir süre içinde borçlarını kaybedeceklerdir. Her ikisi de 10 yaşın altında olan iki kızı var ve onlar hala kolej eğitimi için bol bol zaman alacaklar. Hedeflerine ulaşmak için biraz daha zaman alacak mı? Elbette, ama yapacakları çok daha fazla nakit akışı olacak.

Borcu ortadan kaldırmak ayrıca garantili bir getiri oranı sunar.

Diyelim ki, kredi kartı borcunuzda% 14.9 faizle (Amerika'daki ortalama oran) 5.000 $ olduğunu varsayalım. Bu kartta bir bakiye taşımaya devam ederseniz, her yıl% 14,9 ödersiniz.

Bu bakiyeyi kredi kartında tutup kolej maliyetlerinden tasarruf edecekseniz, kolej hesabındaki kazanımı daha fazla yıkıyorsunuz demektir. Bu sadece yatırımın bir kazanca sahip olması ve çoğunuzun bildiği gibi garanti edilemez. Elbette, çocuk kolejiniz için biriktirdiğiniz, ancak ne pahasına olduğunu hala söyleyebilir misiniz? Gereksiz faiz maliyeti 745 $ 'dır.

Emeklilik için Tasarruf

Çocuk üniversite hesaplarına para yatırmadan önce kendi emekliliğiniz için de tasarruf etmelisiniz. Niye ya? Çünkü senin kebapların altın yıl boyunca masanıza yiyecek koyamayacaklar.

Emeklilikte, hiçbir Stafford Kredisi veya bir GI Bill yoktur. Burslar veya burslar da yok. Sevdiğin işi 70'lerin üzerinde yapmaya devam edeceğini bile düşünebilirsin. Ancak, kontrolünüz dışında bir şey yüzünden çalışmayı bırakmaya zorlanacaksınız.

Ana fikrimi anladın mı?

Çocuklarını kolejden geçirmek için her zaman bir çeşit yardım olacak ama emekliliğinize geldiğinde o lükse sahip olmayacaksınız..

Emeklilik için ne kadar tasarruf etmelisiniz? Eh, en az% 15 tavsiye ederim ama numaranız bundan daha yüksek veya daha düşük olabilir. Müşterilerime bu aşamada SERTİFİKALI FİNANSAL ™ PLANNER uygulayıcısı yardımını aramamın sebebi budur. Emeklilik hedeflerinize bağlı olarak doğru yüzdeyi belirlemenize yardımcı olabilirler.

Çocuklarınız Sadece Güzel Olacak

Hayır, gerçekten iyi olacaklar.

Çocuk kolejiniz için birikmiş borçtan kurtulmak ve emekliliğe yetecek kadar tasarruf sağlamak zorunda kalsanız bile, kaçınılmaz olarak bir noktada tasarruf yapmaya başlayacaksınız.. Eğitimini tam olarak finanse edemeyebilirsiniz, ancak bu boşluklar çeşitli şekillerde doldurulabilir.

Çocuklarınız ilk iki yıl boyunca toplum kolejine gidebilir. İnsanlığın bildiği her burs için başvurabilirler. Askere katılabilirler. Öğrenci kredilerini alabilirler. Yarı zamanlı çalışabilirlerdi. Bir yıl boyunca tam zamanlı çalışabilir ve tasarruf edebilirler. İşverenlerini bunun için ödeme yapabilirler. Barış Gücü'ne katılabilirler. Hatta üniversiteye gitmemeyi bile seçebilirler! Bence fikri anladın.

Borcunuzu eleyip, emeklilik için yeterli tasarruf sağlayabiliyorsanız, ailenizin mali ağacını değiştireceksiniz. Bu bir ton temettü ödeyecek.

Sanırım söylemeye çalıştığım şey, eğer çocuklarınıza bu süreç boyunca kaçınılmaz olarak öğreneceğiniz finansal dersleri öğretebilirseniz, daha iyi olacaklardır. Bir bütçeyi nasıl oluşturacağınızı gösterin. Bileşik faizin gücünü gösterir.

Sadece mali açıdan sorumlu insanlar olmalarını sağlayın. Üniversite eğitimi için bir kuruş bile ödemezseniz bile size teşekkür edecekler. Söz veriyorum.

* * * * *

Adam Hagerman, bireylerin ve ailelerin bir seferde tek bir aşamaya odaklanarak finansal özgürlüğe ulaşmalarına yardımcı olan bir finans koçudur. Yolculuğunuza katılabileceğiniz ilk adımlardan biri, ÜCRETSİZ 11 bölümlük e-posta serisini Get Your Money With Intimate ile elde etmektir. Onu Google + 'da da bulabilirsiniz.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?
Maliye

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Her zaman bir MBA için okula dönmeyi planlamıştım. Muhtemelen borcu serbest bırakabildiğim batıda alma materyaline dönmek yerine, tamamen yeni ve eşsiz bir deneyim seçtik. Hedeflerim ve değerlerim ile iyi bir uyum içinde saygın bir programa kaydolmam için Midwest'e taşındık, fakat bize 65.000 dolarlık bir borç paramızı ödüyoruz.
Devamını Oku
Çevrimiçi Gelir, Kitap Güncelleme ve Daha Fazla 3,542 $!
Maliye

Çevrimiçi Gelir, Kitap Güncelleme ve Daha Fazla 3,542 $!

Vay. Söyleyebileceğim tek şey bu. Bu ay, geçen ay yaptığımınkiyle kıyaslandığında neredeyse iki katına çıktım ve bu, şimdiye kadarki en iyi aylık gelirden gelmiştim. İştiraklerimi tıklayarak ve kurslarımı alarak bunu mümkün kılan herkese minnettarım. Senin gibi insanlar için bugün olduğum yerde olmazdım.
Devamını Oku
Ücretsiz Gaz almak için 8 Legit Yolları
Maliye

Ücretsiz Gaz almak için 8 Legit Yolları

Borç getirisini hızlandırmayı ve zenginlik oluşturmayı önerdiğimiz yollardan biri, harcamalarınızı mümkün olduğunca azaltmaktır. Mücadele Her Şey Bütçesini kullanarak, günlük harcamalarınızda harcadığınız parayı azaltmanın veya ortadan kaldımanın yollarını bulabilirsiniz. Örneğin, araba, hayat ve ev sahibi sigorta poliçelerinde yıllık daha düşük bir prim alabileceğinizi görmek için farklı sigorta şirketlerine başvurabilirsiniz.
Devamını Oku
Uyurken Ödenen 9 Pasif Gelir Fikirleri
Maliye

Uyurken Ödenen 9 Pasif Gelir Fikirleri

Uzun yıllar boyunca geleneksel 9 ila 5 iş yaptım ve sonunda yanmışım. Daha fazla özgürlük istediğimi ve pasif gelir fikrinin çok çekici olduğunu biliyordum. Birçok insanın tam zamanlı işlerini pasif gelirle bırakıp değiştirdiklerini duymuştum ama nereden başlayacağımı hiç bilmiyordum. Bu takip, şu an 6,000 $ 'dan fazla yaptığım bu blogu başlatmamı sağladı, ancak artık gelir elde etmenin tek yolu bu değildi.
Devamını Oku