Kazanmak

Finansal Başarınızı Artırmak İçin Tasarlanan 5 Günlük Düşünce

Düşünceler davranışlarımızı yönlendirir.

Bir şey yapmayı düşündüğünüzde, bunu yapmak daha muhtemeldir. Ek olarak, hayatınız, arkadaşlarınız, aileniz ve koşullarınız hakkında düşündüğünüz şey, finansal başarınız üzerinde muazzam bir etkiye sahiptir.

Kendine önemli olan şeyi anlatırsın. İnan bana, biliyorum.

Denizaşırı hizmetten döndüğümde işler kolay değildi. Kendime söylememem gereken şeyler söylüyordum. Bu düşünceler bana ağırlık verdi ve finansal başarılarımı etkileyebilirdi.

Neyse ki, kısa zamanda geri adım atmanın ve aklımdan geçen düşüncelere bakmanın gücünü öğrendim. Bunu yapmak benim düşüncelerimi eleştirel bir şekilde incelememi ve daha iyi olanlarla değiştirmemi sağladı.

Eminim neden bahsettiğimi anlıyorsun. Eğer değilse, muhtemelen insan değilsiniz - suç yok.

Bugün, finansal başarınızı artırmanıza yardımcı olabilecek birkaç günlük düşünceyi sizinle paylaşmak istiyorum. Bunları yapışkan notlara yazın ve bilgisayar monitörünüze, buzdolabınıza veya sık sık ziyaret ettiğiniz başka bir yere takın.

Zihinsel bir destek için hazır mısın? Bunu yapalım.

1. “Mali durumum kutu daha iyisi için değiş."

Eğer zorlu borçların ağırlığı altında iseniz, nafaka borcunuz olan boş bir boşanma geçirdiniz ya da sigortanızın desteği olmadan evinizi bir yangına kaptırdınız, sonunda bir ışık görmek zor olabilir. tünel.

Ama unutmayın, finansal durumunuz kasvetli görünüyor, bu her zaman armageddon gibi görüneceği anlamına gelmez. Zaman ve emek işleri değiştirebilir.

Eğer içtenlikle inanırsan her zaman borcun içinde olursun her zaman asla nafaka ödeyemezsiniz, ya daher zaman kiralamak ve bir daha asla bir ev sahibi olmak, muhtemelen her zaman haklı olmak.

Bunu düşün. Finansal durumunuzun daha iyi olabileceğine inanmıyorsanız, neden finansal durumunuzu değiştirmek için gerekli adımları atmalısınız?

Boom. us şişmiş.

Hatırlamak: Eğer kaderin sizi hendekte çamurlu tutacağını hissederseniz, o zaman hendekte çamurlu kalacaksınız.

Mali durumunuz kutu daha iyisi için değiş. Hayatında bir değişiklik yapabileceğine inanmalısın. Kendiniz için bir değişiklik yapma fikri ile mücadele ederseniz, ailenizin ve arkadaşlarınızın desteğinize ihtiyacı olduğu gerçeğini yakalayın. Sana güveniyorlar.

Money Uprising Movement ™ 'a katılın ve umudunu bulun. Finansal durumunuzu iyileştirebileceğinize inanmakla ilgili her şey ve harekete geçmek. Bunu yapabilirsiniz.

2. “Çok az ve hala içerik olabilirim.”

Materyalizm ülkemizden bir virüs gibi yayılıyor. Amerika, hissediyorum, onun tarafından iyice enfekte.

Eşyalarımızla ne zaman içerik sahibi olmayı öğreneceğiz? Sadece bir düz ekran televizyonunuz varsa, bu sizi zengin bir insan yapar, arkadaşım.

Ama ya buna sahip değilsen? Rafta birkaç kitap, arkasındaki kıyafetler ve kafanın üstünde bir çatı varsa ne olur? Hala içerik olmayı öğrenebileceğini iddia ediyorum. Ve eğer içerik sanatını öğrenirseniz, istediğiniz tüm bu ekstra şeylerin gerçekten çok önemli olmadığını anlayacaksınız.

Müteşebbislik yoluyla para tasarrufu sağladığınızda, finansal durumunuzu mümkün olabileceğini düşünmediğiniz şekillerde artırabilirsiniz. Emeklilik birikimine daha fazla para koyabilecek, çocuklarınızın üniversiteye gitmesine ya da iyi bir sebebe kavuşmasına yardımcı olacaksınız.

3. “Makul riskler almak doğru değil.”

Uzun zaman önce annesinin mantıksız bir risk olarak gördüğü şeyi almaya karar veren bir kadını tanıyordum. Helen yepyeni bir iş başlatmak için kişisel bir borç aldı.

O, kozmetik satan iyi bir yaşam kuruyordu, bu yüzden annesi, sadece istikrarlı bir gelir elde etmek için kozmetik satmaya devam edebilecekken neden böyle bir risk alacağını anlayamadı.

Annesinin endişelerini anlayabiliyorum. Ama sen ne biliyorsun? Helen’in annesi Helen değil. Helen Helen. Helen kendini ve niyetlerini annesinden daha iyi bilir. Ve biliyor musun? Helen haklıydı.

Bugün, Helen milyonlarca iş yaptı - ve her şey başladı çünkü Helen bir makul Risk, aptalca değil.

Verilen, makul bir riskin ne olduğunu ve mantıksız bir riskin ne olduğunu belirleyebilmemiz bazen zor. Bazen arkadaşlarımızın ve ailelerinin tavsiyesini almak en iyisidir.

Ancak, finansal danışman gibi tarafsız bir üçüncü tarafın tavsiyesini almak bizim için daha iyi olabilir. Genel olarak konuşmak gerekirse, mantıklı bir risk, eğer fikrimiz ayrı düşerse bizi ifşa etmeyecektir. Paranızın bir bölümünü riske atmayın, hepsini değil.

Risk almaya alışkın değilseniz, ilk denediğinizde korkutucu olacak.

Korkularınızı aşın ve mümkün olabildiğince sınırlarını zorlayın.

Finansal başarınızı artırabilecek iyi bir günlük düşünce. Aslında, milyoner gibi düşünebileceğiniz yollardan biri.

4. “Disiplini kullanarak yeni beceriler öğrenebilirim.”

Hiç şüphe yok ki, evde kalmak isteyen bir annenin, derecesini almak için üniversiteye geri gittiğini duydunuz. Belki de kariyerini emeklilik yaşına yaklaşırken değiştiren bir adamı duymuşsunuzdur. Belki de saatlerce kitap okuyan ve yeni bir çevrimiçi işe nasıl başlayacağını öğrenen birini biliyorsunuzdur.

Bu insanların hepsinin ortak olduğunu biliyor musun? Disiplin yoluyla yeni beceriler öğrenebileceklerine inandılar. Burada anahtar kelime disiplin.

Yeni beceriler öğrenmek için, onları öğrenmeye ve onları hafızaya kilitlemek için çok sıkı savaşmaya adamalısınız.Bu kolay bir iş değildir ve bu yüzden bu kadar az insan yeni beceriler öğrenmeye çalışmaktadır - özellikle de onlar için zaten “çalışmakta” ​​olan bir şey varsa.

Şimdi, ilk önce BASE atlamalarına dalmak zorunda değilsiniz - bu sadece aptalca. Öğrenmek için zaman ayırın. Gerekli adımları atın. İçine kolaylığı. Ve belki de BASE atlamadan başka yeni bir şey deneyin - benim için.

Yeni beceriler genellikle daha fazla para kazanma fırsatına dönüşür.

Tweet'e Tıkla

Bu, arkadaşım, finansal başarınızı artırır. Git yeni bir şey öğren!

5. “Birisi beni geride tutuyorsa, muhtemelen kendim olurum.”

Başkalarına veya şartlarımıza finansal başarı eksikliğimizi suçlamak kolay. Bazı ortak mazeretler:

  • “Koleje gitmedim ve param yetmezdim - Hiçbir zaman bir şey olmayacağım.”
  • “Adam beni tutuyor. Sistemi yenemem kardeşim.
  • “Hükümet bir iş katilidir. Vergileri kim karşılayabilir? ”

Yaşamın koşulları engeller sunarken, tipik olarak üstesinden gelinebilir. Eğer durum buysa, o zaman sizi gerçekten finansal başarıdan geri tutan şey nedir? Cesaret senin olduğunu mu söylüyorsun?

Hedeflerinizin tüm nedenleri üzerinde durduğunuzda, kendinizi harekete geçmekten alıkoyamazsınız. Yıllardır bacağında bir zinciri olan fil gibi. Zincirle hareket edemese de sonunda bir ip ile değiştirildi. Dize kolayca kırılabilirdi, ama filin artık esaretinden kurtulma fırsatının olduğunu görmek için içgörüsü yoktu. İpin zincir kadar güçlü olduğunu düşünüyordu - ve yanılıyordu.

Sen nasılsın? Durumlarından kaçmak için mi arıyorsunuz? Geçmişte seni geride bırakan şeylerin seni geri aldığından emin misin? Kendi olumsuz düşüncelerinizden başka bir şey tarafından saklandığından emin misiniz?

Kırmaya çalıştığın duvarın, inşa ettiğin, endişelenme, yalnız olmadığın olduğunu görmeye başlıyorsan. Sayısız insan kendi duvarlarını inşa ediyor ve tuğla yapımcısını suçluyor.

Amacım, kendini geri tutmak zorunda olmadığını göstermek. Gelecek boş bir sayfadır. Sadece hikayeyi yazmalısın.

Gün boyunca gittiğinizde bu düşünceleri aklınızda tutmanıza meydan okuyorum. Onları unutma. Söylediklerimi yap ve yaz. Onlara meditasyon yapın. Düşüncelerinizin finansal başarınızın derecesi üzerinde muazzam bir etkisi var. Pozitif düşünmek ve zihninizi dönüştürmek için kendinizi eğitin. Bunun için daha iyi olacaksın.

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Stajlar: Para ya da Deneyim için mi?
Kazanmak

Stajlar: Para ya da Deneyim için mi?

Bu, Laura'yı finanse etmek ve net değerini arttırmak için çalışan yirmi bir kadın olan bir misafir postası. Green Panda Treehouse'da üniversite öğrencileri ve mezunlar için kişisel finans hakkında yazıyor. Üniversite öğrencisi iseniz, muhtemelen sadece özgeçmişinizi geliştirmekle kalmayacak, ancak alanınızdaki bir kariyerin nasıl bir şey olacağına dair bir fikir sahibi olacaksınız.
Devamını Oku
Para Kazanmak: Bilmeniz Gereken Her Şey
Kazanmak

Para Kazanmak: Bilmeniz Gereken Her Şey

Nasıl daha fazla para kazanabilirsiniz? Bu sorunun basit bir cevabı olacağını düşünebilirsiniz. Yine de, uzmanların kişisel finans, iş yönetimi ya da eğitimin önemi gibi gizlenmiş olsun, kazanım nüanslarını açıklama girişimleri bir dosya sunucusunu doldurabilir. Tüm makaleleri okuyabilir, tüm nasıl yapılır videolarını izleyebilir, tüm podcast'leri dinleyebilir ve hatta doğru iş okuluna katılabilir, ancak para kazanmanın en iyi yollarını hala bilmiyor olabilirsiniz.
Devamını Oku
Finansal Gritinizi Nasıl Keşfedin?
Kazanmak

Finansal Gritinizi Nasıl Keşfedin?

Finansal başarıların akıllıca olduğu yanılsamasının altında olabilirsiniz. Hayır! Tekrar düşün. Dünyanın en zeki matematiksel guru olabilir ve kendinizi kırdı bulabilirsiniz. Bu neden? Tüm akıllı insanlar en çok para kazanan işler ve bir Lamborghini veya iki tane almaz mı? Portföylerini depozito yapma zahmetinden ötürü çok büyük olduğu için, evraklarını nakit dolu evraklarıyla omuzlayan akıllı insanlar değil mi?
Devamını Oku
En İyi Tasarruf Hesabı Faiz Oranı için Alışveriş
Kazanmak

En İyi Tasarruf Hesabı Faiz Oranı için Alışveriş

Borsada kargaşada, çoğu paralarını saklamak için başka yerlere dönüyor. Yatırımcılar güvenlik için baktıkça nakit bir kez daha popüler hale geliyor. Bununla birlikte, nakit ile gelen emniyeti ana dezavantajı, getiri oranının oldukça düşük olmasıdır. Paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmak için, en iyi tasarruf hesabı faiz oranı için alışveriş yapmak önemlidir.
Devamını Oku