Yatırım

Bir Sağlık Bakımı Esnek Harcama Hesabı İyi Bir Fikir mi?

Birçok işverenin seçtiği bir fayda olarak sunulan esnek bir harcama hesabı (FSA), işçilerin belirli nitelikte tıbbi veya dişçilik masrafları için belirlenen hesaplara maaş kesintisi yoluyla katkıda bulunmalarına izin verir. Eğer işvereniniz bir FSA'yı hazır bulundurursa, hesap tipik olarak planın kapsamında olmayan cepten harcamalar için işveren sponsorluğundaki tıbbi planınızla birlikte kullanılır. Katkıda bulunan tüm tutarlar, sağlık hizmetleri maliyetleri için harcanırken vergi öncesi ve vergi değildir.

FSA Uygunluğu

ÖSO'lar işveren-tabanlıdır; serbest meslek sahibi bireyler uygun değildir. Katılmak için, kesinti miktarlarınızın yıldan yıla değişmesini istemeseniz bile, genellikle her yıl işvereninize kayıt olmanız gerekir. (Bazı planlar değişiklik gösterir.) İşverenler genel olarak, tüm planlama yılı için kayıt olduğunuzda, açık kayıt dönemlerinde kayıt yaptırırlar. Plan yıl sonundan önce seçiminizi değiştirmek ya da iptal etmek istiyorsanız, bunu genellikle, planınız istihdamınız veya aile durumunuzdaki koşullar nedeniyle bir değişikliğe izin veriyorsa yapabilirsiniz.

Katılımlar

Bir ÖAA'ya katkıda bulunmadan önce, beklenen cepten harcama maliyetinizin tahminine dayanarak, yıl için ne kadar katkıda bulunmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. İşvereniniz, yıllık seçiminize uygun olarak maaşınızdan gelen miktarları düşecektir. Sizin veya işvereninizin hesaplara katkıda bulunabileceği para miktarına ilişkin bir IRS limiti olmamasına rağmen, her bir plan, ya bir maksimum dolar tutarını veya maaşınızın azami bir yüzdesini katkıda bulunacaktır.

Katkıda bulunduğunuz maaş veya işvereninizin ÖSO'ya katkıda bulunabileceği herhangi bir miktarda federal gelir vergisi veya istihdam vergisi ödemezsiniz. Plan yılı sonuna kadar harcanmayan katkı payları kaybedilmiştir. Bu nedenle, yıl içinde oluşmasını beklediğiniz masrafları abartmamak önemlidir.

Uygun Giderler

Uygun masraflar arasında sağlık planınızın tamamında olmayan cepten yapılan harcamaların çoğunun yanı sıra, kopyaları, düşülebilirleri, vizyonu, reçeteleri, reçetesiz satılan ilaçlar, diş bakımı, testler ve tıbbi malzemeler de bulunmaktadır. Nitelikli giderlerin daha ayrıntılı bir listesi için IRS Yayını 502'ye bakınız. Genel olarak, izin verilen eşyalar, vergi beyannamesi için geçerli olanlarla aynıdır, ancak FSA hesabınızdan federal vergi beyannamenizin A Çizelgesi'nde ödenen masrafları düşmemekle birlikte.

Dosyalama Talepleri

FSA'nızda ayrılan parayı kullanmak için, ya geri ödeme taleplerini sunmanız ya da FSA nezaretinde bulunan satıcı tarafından sağlanabilecek banka kartı, kredi kartı veya depolanmış değer kartını kullanmanız gerekir. Bu kartlar, FSA'ya IRS onaylı bir Envanter Kontrol Sistemine sahip belirli sağlık hizmeti sağlayıcıları ve perakende satış noktalarında erişmenizi sağlar. Karttaki dolar tutarı doğrudan kullanılabilir FSA bakiyenize bağlıdır ve kartla yaptığınız her alım, sağlık sigortanızda kullanılabilir fonlardan yararlanır. Geri ödeme prosedürleri veya hak taleplerinin nasıl bildirileceği hakkında daha fazla bilgi için, çalışanlara sağlanan haklar yöneticinizle görüşün.

Herkes için değil

Bir ÖSO'nun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağı, büyük ölçüde cepten beklemediğiniz masraflara ve bunları ne kadar doğru bir şekilde tahmin edebileceğinize bağlıdır. Yıl boyunca birkaç yüz dolardan fazla para kazanmayacağınızı düşünüyorsanız, bir ÖSO kurmanın zorluğuna değmeyebilir. Öte yandan, öngörülen tıbbi maliyetler veya işveren tarafından desteklenen tıbbi planın kapsamadığı devam eden tedavileri olanlar için, bir FSA vergi faturanızı düşürürken parayı ayırmanın iyi bir yolu olabilir. En nihayetinde, karar, sizin özel koşullarınız ve ihtiyaçlarınız için geri çekilir.

Bu makale Standard & Poor's tarafından hazırlanmıştır ve herhangi bir kişiye özel yatırım tavsiyesi veya önerileri sunması amaçlanmamıştır. Herhangi bir sorunuz olursa mali danışmanınıza danışabilirsiniz. Takip No 536641

Videoyu izle: Aslan Ailem Engelsiz

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GFC 030'a Sor: 457 Rollover ile Benim Seçeneklerim Nelerdir?
Yatırım

GFC 030'a Sor: 457 Rollover ile Benim Seçeneklerim Nelerdir?

Web'in her yerinde ve başka yerlerde 401 (k) planları, 403 (b) planları ve hatta IRA'lar gibi emeklilik planı rollover'larıyla ne yapılacağına dair çok şey yazıyor. Ancak nadiren tartışılan bir 457 rollover ile ne yapılacağıdır. Şansın olması gibi, GFC Ask ile ilgili bir soru aldık: 457 planından bir dağıtım (50.000 dolar), 5 yaşın üzerindeki bir Roth IRA'ya “devredilebilir” mi?
Devamını Oku
GF ¢ 021: Yatırım Yolculuğum - Yatırım Yapmaya Başladım
Yatırım

GF ¢ 021: Yatırım Yolculuğum - Yatırım Yapmaya Başladım

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_21.mp3 Nasıl yatırım yapmaya başladım. İnsanlar nasıl yatırım yaptıklarını bilmezler çünkü nasıl yaptıklarını bilmiyorlar; onlara nasıl örnek olduğunu hiç göstermedikleri bir örnek ya da ebeveynler, aileler ya da arkadaşlar yoktu. Bu podcast yatırım yapmanın ne kadar kolay olduğunu gösterecek. Yatırım Yolculuğum - Podcast Anahat İlk olarak annemle başladı - Lisede olduğum zaman bana yatırım yapan Began - bir sigorta acentesi aracılığıyla satın alı
Devamını Oku
Firstrade İnceleme - Basit ve Düz Ticaret
Yatırım

Firstrade İnceleme - Basit ve Düz Ticaret

İlk online yatırım aracılık platformlarından biri olan Firstrade, birinci sınıf hizmet sunmaktadır. İhtiyacınız olan tüm kaynakları kendi kendine yatırım yapan bir yatırımcı olarak sağlarlar. Bu, daha iyi bir yatırımcı olmanıza yardımcı olacak araçlar, hesap makineleri ve eğitim videoları ve makalelerini içerir. Platform aynı zamanda endüstrideki en düşük seviye olmasa da, daha popüler aracılık hizmetlerinin çok altında olan saldırgan bir ücret yapısı sunuyor.
Devamını Oku