Maliye

Rol Reversal: Yetişkin Çocuklar Para Hakkında Ebeveynlerle Konuşmalı

Siz ve aileniz her zaman parayla ilgili olarak özgürce konuşup konuşmadınız ya da konuyu hiç tartışmamış olsanız da, onlarla birlikte büyümeniz gereken önemli finansal sorunlar olabilir - ve siz de yaşlandıkça.

Aşağıdaki konular, yaşlı ebeveynlerinize bakmaya başlama zamanı geldiğinde bu konuşmayı düşünmeye ve planlamaya başlamanıza yardımcı olabilir.

Yaşlı Anne-Başlarken

Zamanın, ailenizle finansal ihtiyaçları ve öncelikleri tartışmak için doğru olduğuna karar verdiğinizde, niyetleriniz hakkında net olun, ama aynı zamanda, gözetlemeye çalışmadığınıza ve onların gizliliğine saygı duyduğunuzu bilmelerine de izin verin.

İlk görüşme bire bir yapılmalıdır. Çok fazla insanı dahil etmek bunaltıcı olabilir ve tehdit edici görünebilir. Önderlik etmemek ve kardeşleri tercih etmeyi tercih ederseniz, belki de en yaşlı, en bilgili ya da ebeveynlerinizle en rahat hissedebilecekleri birini seçin.

Süreç boyunca ailenizin duygularına duyarlı olmanız gerektiğini unutmayın. Bir dereceye kadar, finansal yaşamlarımız, kendimizi bağımsız insan olarak nasıl gördüğümüze etki eder. Pek çok yaş için, bir dizi fiziksel ve duygusal kayıpla baş etme zamanıdır: duyma, görme, hareketlilik, hafıza ve arkadaşlıklar. Herhangi bir para tartışmasıyla, ebeveynlerinizin muhtemel kontrol ve bağımsızlık kayıpları hakkında taşıyabilecekleri korku ve endişelere karşı duyarlı olun.

Hanehalkı Maliyesi

Belki de ailenizle düzenli hanehalkı finansmanı konusunda konuştunuz, fakat bir süredir konuyu gündeme getirmediniz. Endişenizi takdir edebileceklerini düşünüyorsanız, tekrar kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Hanehalkı mallarının üstünde kalmaya devam edip etmediklerini belirleyin. Faturalar zamanında ödeniyor mu? Yatırımlar izleniyor mu?

Ayrıca, otomatik vezne makineleri, doğrudan mevduat ve otomatik fatura ödeme gibi bankacılık teknolojilerini kullanmalarını sorun. Örneğin, Sosyal Güvenlik alıcılarının% 80'inden fazlası, fayda kontrolleri için doğrudan depozito kullanır. Bu gibi kolaylıklar, yaşlı bireyler için para yönetimini basitleştirebilir ve günlük güvenlik işlerinde güvenlik ve kontrol duygusu sağlar.

Emlak Planlama

Emlak planlaması, hayatınızda çalıştığınız her şeyin sizin isteğinize göre geçtiğinden emin olmanın anahtarıdır. Bir emlak planı, güncel bir iradenin sürdürülmesi kadar basit olabilir ya da varlıkların çocuklara aktarılması ve vergi yönetimi gibi diğer planlama mekanizmalarını içerecek şekilde genişletilebilir. Emlak planları ayrıca vekaletname ve sağlık hizmetleri vekilleri gibi diğer yasal düzenlemeleri de içerebilir.

Vekaletname, bir bireyi başka bir şahıs adına mali veya hukuki kararlar vermek üzere tayin eden yasal bir belgedir. Bir sağlık hizmeti vekilinin, bir kimsenin dileklerini bildirmekten aciz hale getirilmesi durumunda başka bir kişiyi sağlık bakımı kararları vermek üzere tayin ettiği yasal bir belgedir.

Sağlık hizmeti vekili, özünde, bireyin kararları verme ve iletme yeteneğine sahip olması durumunda sahip olacağı muameleyi talep etmek veya reddetmek için aynı haklara sahiptir. Birlikte, bir ebeveyn hastalanmaya veya iş göremez duruma geldiğinde bu belgeler çok önemli olabilir.

Sağlık Kaynakları

Yaşlı Amerikalıların ve yetişkin çocuklarının en büyük endişelerinden biri, ihtiyaç duyulması halinde uzun süreli bakım masraflarını ödüyor. Ebeveynleriniz, kendilerine bakabilecekleri sağlıklı yaşlılarsa, genellikle, bir daire almaları veya kiralamak ve onlara gerektiğinde ömür boyu hemşirelik bakımı sağlamalarını sağlayan sürekli bir emeklilik topluluğuna girmeye hak kazanırlar. Sağlıklı yaşlılar için başka bir seçenek de, evde bakım masraflarını veya evde yardımın masraflarını karşılamaya yardımcı olabilecek uzun süreli özel bakım sigortasıdır.

Siz veya aileniz uzun süreli bakım sigortası poliçesi almayı düşünüyor mu? Mevcut verilere göre, evde bakım hizmetlerinin ortalama yıllık maliyeti şu an ortalama hane halkı gelirini aşan 75.000 $ civarındadır. * Ayrıca, devletin evde bakım için ödeme yapan aileler için sınırlı mali yardım sağladığını unutmayın. Medicare sadece kısa vadeli bakım için ödeme yapacak ve Medicaid sınırlı varlıklara sahip düşük gelirli bireyler için ayrılmıştır. Bu nedenle, uzun süreli bakım sigortası, ebeveynlerinizin veya kendi mali planınızın ihtiyatlı bir ilavesi olabilir.

Kademeli bir süreç

Ebeveynlerin yaşlı yılları için bir finansal plan yapmak, zamanla ortaya çıkan aşamalı bir süreç olmalıdır. Diyaloğu başlatmak için bir kriz gelişene kadar beklemeyin ya da tek bir toplantıda tüm ayrıntıları çözmeye çalışın. Ebeveynlerin takip görüşmesi için düşünebilecekleri soruları dile getirin. Birkaç gayri resmi konuşmadan sonra, bir mali profesyonelin yardımını düşünmek isteyebilirsiniz.

Bilginize

Değerli bilgi ve referanslar sağlayan birçok kuruluş var. Aşağıda listelenen kaynaklara ek olarak, diğer çevrimiçi finansal hizmetler, yayınlar ve kaynaklar için yerel kütüphanenizi veya üst düzey hizmet kuruluşunuzu kontrol edin.

Yaşlanma Ulusal Konseyi (www.ncoa.org)
Yaşlı insanların sağlıklı ve bağımsız kalmasına, iş bulmasına, yardım programlarına erişimini artırmasına ve topluma katkıda bulunmaya devam etmenin anlamlı yollarını keşfetmesine yardımcı olan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş.

  • AARP (www.aarp.org)

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş, 50 yaşın üzerindeki Amerikalıların yaşam kalitesini arttırmaya odaklandı. AARP, 38+ milyon üyesi için sağlık, seyahat ve eğlence ile finansal konulara yönelik çok sayıda ürün ve hizmet sunuyor.

  • Yaşlanma Yönetimi (www.aging.com)

Federal hükümetin savunucu bir ajansı olan AOA yaşlılar, aileleri ve meslek sahipleri için yaşlılar için konut, sağlık, bakım ve hizmetler konusunda çeşitli basılı ve çevrimiçi materyaller sunmaktadır.

  • ElderWeb (www.elderweb.com)

Yaşlılar ve onların bakıcıları için finansal konular, sağlık hizmetleri, yaşam düzenlemeleri ve sosyal, zihinsel ve yasal konularda zengin bir çevrimiçi kaynak koleksiyonu.

Videoyu izle: Epigenetik ve genlerimizin etkisi. Courtney Griffins. TEDxOU

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kişisel bir konsiyerj iş nasıl başlatılır
Maliye

Kişisel bir konsiyerj iş nasıl başlatılır

İşlerinizi yürütmek ve meşgul profesyonellerin ve varlıklıların tamamlamak için zamanlarının olmadığı günlük görevleri göz önünde bulundurarak para kazanmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, kendi kişisel konsiyerj işinizi başlatmayı düşünebilirsiniz. Minimum başlangıç ​​maliyetleri ve çeşitli görevleri yerine getirme yeteneği sayesinde, bu, evden çalışmak istediğiniz mükemmel iş fırsatı olabilir.
Devamını Oku
Kiralık Ücretsiz 8 Yolları
Maliye

Kiralık Ücretsiz 8 Yolları

Bir evde ya da apartmanda tamamen ücretsiz ve ipoteksiz kiralık tamamen farklı seçenekler olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Çoğu kişi sadece kira veya ipotek maliyetlerinin hayatın bir parçası olduğunu varsaymaktadır ve bu tür masrafları azaltmak veya ortadan kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri dikkate almamaktadır. Kiralık kiranın bedeli bedava mı?
Devamını Oku
2018 En İyi 20 Kupon Sitesi
Maliye

2018 En İyi 20 Kupon Sitesi

İster online ister mağazalarda alışveriş yapmak ister, kuponlardan faydalanın, satın alımlarınızda size tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Kupon web siteleri sayesinde artık satın aldığınız ürünlerde para tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak kuponlar için Pazar gazetesi ile sınırlı değilsiniz. Bu siteler, çıktısını alabileceğiniz kuponlara sahip olmanıza olanak tanıyacak, kupon kodları da akıllı telefondan mağaza çıkış kayıtlarında tarama yapabilirsiniz.
Devamını Oku
2018'de Tasarruf Sağlamanın Kolay Yolu
Maliye

2018'de Tasarruf Sağlamanın Kolay Yolu

Bir çok insanın düzenli olarak para biriktirebilmelerini dilediği bir sır değil. Bu sene yapmaları gereken şeylerin listesi var. Ancak, bir sebepten ötürü, bunu yapamazlar. Bu tanıdık geliyor mu? Eğer öyleyse, para tasarrufu ve hesaplarında çok az sorunla karşı karşıya olan birçok Amerikalı gibi olabilirsiniz.
Devamını Oku