Maliye

Özel İpotek Sigortası Olmadan Mortgage Almak İçin 5 Yol (PMI)

PMI'dan kaçının

Süreci olduğumuzda hayalimizi inşa etmekBütçeyi aşmamız bekleniyor.

Bunu bildiğimiz kadarıyla masrafları azaltmaya çalıştık. Kesinlikle kaçınmamız gerektiğini bildiğimiz bir harcama, PMI (Özel İpotek Sigortası) idi.

Son zamanlarda, PMI ile ilgili bir okuyucu sorusu vardı:

Joe A. bilmek istiyor:

İpoteğimi 2 yıl geçirdim ve PMI'mden kurtulmak istiyorum. Borç veren, en az% 80 özsermayeye sahip olduğumu kanıtlamak için bir ev değerlendirmesi yapmam gerektiğini söyledi.

Değerlemeyi aldım ve krediyi evimin değerinin% 80'ine kadar ödedim. Ama sonra borç veren bana 75% değerinde bir krediye ihtiyacım olduğunu söyleyen bir mektup gönderdi!

Şimdi, krediyi% 75'e kadar ödeyeceğimden endişe ediyorum, ancak PMI'mizi kaldırmamak için başka bir mazeret alacaklar. Ne yapmalıyım?

Size PMI'den kurtulmanın en iyi yollarını söylemeden önce, bir adım geri atalım ve ne olduğunu bildiğinizden emin olalım.

Özel İpotek Sigortası (PMI) Nedir?

Özel İpotek Sigortası veya PMI, bir konut kredisinde temerrüde düşmeniz halinde ve kredi vermek zorunda kalmaları durumunda borç vereni koruyan bir üründür. Bu rahatsız edici bir tahribattır çünkü komşunuzun sağlık sigortası için her ay ödeme yapmak gibi - en azından size faydası yoktur.

Yine de, borç verenler genellikle evinizin değerinin% 80'inden fazlasını ödünç aldığınızda PMI ödemenizi gerektirir. Diğer bir deyişle, peşinat ödemeniz% 20'den azsa, daha fazla risk altındadır ve bu riski azaltmalarına yardımcı olmanızı gerektirir.

PMI ödeme,% 20 aşağı gelemediğinizde bir ipotek almanıza izin verir, ancak aynı zamanda aylık bir ek masraftır. Bu yüzden, Joe ve birçok ev sahibi aylık PMI ödemelerinden kurtulmak için kaşınıyorlar, böylece kendileri için daha fazla para tutabiliyorlar.

Özel Mortgage Sigortası (PMI) Maliyeti Ne Kadar?

PMI'nin maliyeti bir ipotek tutarı ve vadesi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Ancak, yılda% 0,5 ile% ipotekli mortgage miktarının% 10'una kadar çıkabilir. Örneğin, 150.000 ABD Doları değerindeki bir ipoteğe sahipseniz, PMI priminiz aylık yaklaşık 65 $ 'a mal olabilir.

Yıllık mortgage emanet hesap ekstrelerini kontrol edebilir veya PMI için ne kadar ödediğinizi öğrenmek için borç verene danışabilirsiniz.

Özel İpotek Sigortası (PMI) kurtulmak için 5 yolu

PMI'dan kurtulmak veya kurtulmak için 5 yol vardır:

  • % 20 peşinat yatırın: PMI'ya asla ödemek zorunda kalmamanızı sağlamanın en iyi yolu, evinizde en az% 20 oranında bir ücret ödeyerek bunu tamamen önlemektir. Bu, tasarruf etmeye devam ederken ev satın alımını ertelemek zorunda kalabileceğiniz anlamına gelir.
  • Evinizin orijinal satın alma fiyatına dayalı otomatik iptal: 29 Temmuz 1999 tarihinde veya daha sonra aldığınız geleneksel bir ipotek için, PMI'niz evinizde% 22 özsermaye olduğunda otomatik olarak iptal edilmelidir. Zira ipotek bakiyenizi orijinal değerinin% 78'ine kadar ödediniz. Mülkünüz, federal yasaların PMI'nızı iptal etmesi için bir kredi verene ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, bu kural sadece ipotek ödemeleriniz bir yıl boyunca geçerliyse veya son 2 yıl içinde 60 günden fazla geçmediyse ve mülkün üzerinde herhangi bir tazminatınız yoksa geçerlidir. Evinizin değeri orijinal değerinin altına düşmemiştir. Ayrıca ikinci bir ipotek veya ev kredisi kredisi almamanızı da isteyebilirler.

    29 Temmuz 1999'dan önce imzaladığınız bir ipotek için, borç vereninizle iletişime geçmeniz ve% 20 özsermayeye ulaştığınızda PMI'yı kaldırmasını talep etmeniz size kalmış. Farklı eyaletlerde eski ipotek için PMI iptalini etkileyen yasalar olabilir, bu nedenle daha fazla bilgi için borç verenle iletişime geçin.

  • Evinizin orijinal satın alma fiyatına göre iptal isteğinde bulunun: Eğer ipotek bakiyenizi orijinal fiyatın% 80'ine veya daha azına indirirseniz ya da satış sırasında değer biçilen değerden daha az ise, borç vereninizin PMI'yi kaldırmasını talep edebilirsiniz. Bu talep bir borç vermeyi zorlamaz Bunu kaldırmak için, federal ve eyalet yasalarına göre düzenlemelere tabidir. Yine, evinizin değerinin orijinal değerinden daha düşük olmadığını kanıtlayabilirler.
  •  Evinizin mevcut değerine göre iptal isteğinde bulunun: İpoteğinizi evinizin cari değerinin% 75'ine veya daha azına indirirseniz (lisanslı konut ekspertizinde belirlendiği şekilde), borç verenin PMI'yi kaldırmasını talep edebilirsiniz.
  • Orta nokta sonlandırma: İpoteğiniz, dönemin orta noktasına ulaştığında PMI iptal edilmelidir. Örneğin, 360 aylık ödemeli 30 yıllık bir kredi için, orta nokta 180'inci ödemeyi yaptıktan sonradır. Bu iptal sadece ipotek ödemeleriniz güncelse geçerlidir.

Bu yüzden, Joe'nun sorusuna geri dönersek, borç verenin ilk önce ona yukarıda 3. numaraya dayalı talimatlar verdiğini tahmin ediyorum. Joe'nun, evinin asıl değerinin en az% 80'ine karşılık bir krediye sahip olup olmadığını öğrenmek istiyorlardı.

Emlak piyasası geçtiğimiz birkaç yıl içinde azaldığından, 2 yıl önce satın aldığından beri Joe'nun ev değeri düştü. Muhtemelen borç verenin ona yukarıda 4. sırada dayalı yeni talimatlar vermesi, kredi bakiyesinin şu andaki ev fiyatının% 75'i olmasını gerektiriyordu.

Ev Sahipleri Koruma Yasası Altında Haklarınız Var

Ev sahibi olarak, Joe, 1998 tarihli federal Ev Sahipleri Koruma Yasası'nda PMI hükümleri tarafından karşılanmaktadır. Krediyi% 75'e kadar ödeyecek ve borç veren, PMI'sını iptal etme kurallarına uymuyorsa, Joe şikayette bulunabilir. ftc.gov adresindeki Federal Ticaret Komisyonu (FTC).

Videoyu izle: En Son Babalar Duyar - İpotek

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İşsiz Olduğunda Bütçenizi Nasıl Yapabilirsiniz?
Maliye

İşsiz Olduğunda Bütçenizi Nasıl Yapabilirsiniz?

İşsizlik maliyenizi önemli ölçüde değiştirebilir - elbette. Ve bu büyük değişim ile bütçenizi düzeltmeniz gerekiyor. İyi bir kurtarılmış bir acil durum fonu olsa bile, bütçenizi düzeltmek yine de iyi bir fikirdir. Bu sayede acil durum fonu daha yavaş bir hızda tükenecek, daha uzun süre dayanacak ve bir iş bulmanız için gereken ek süreyi size verecektir.
Devamını Oku
Swagbucks İnceleme: Gerçekten Zamanınıza Değer mi?
Maliye

Swagbucks İnceleme: Gerçekten Zamanınıza Değer mi?

İnternetten para kazanmak ister misiniz? Swagbucks en sevdiğimiz taraflardan biri! Çevrimiçi etkinliklerin tüm gambit'ini tamamlamanız için ödeme alabilirsiniz. Bu Swagbucks incelemesinde, Swagbucks'ın zamanınıza değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı oluyoruz. Ayrıca, en yüksek ödeme yapan etkinlikleri hızlı bir şekilde nasıl bulacağınızı da öğreneceksiniz. Swagbucks için birincil itiraz, 10 dakika veya daha kısa sürede birden fazla aktiviteyi tamamlayabilmektir.
Devamını Oku
401k'mda ne kadar yerim var?
Maliye

401k'mda ne kadar yerim var?

401k'de ne kadar paranın olması gerektiğini merak ediyorsanız, beklemeniz bitti. Emeklilik birikimleri bugünün kişisel finans dünyasındaki konuşmanın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Kişisel finans meraklıları her yerde ortalama Joe'nun emeklilik tasarruf durumunun korkunç sıkıntıları hakkında konuşuyorlar. Emeklilik birikimleri konusunda pek çok kişinin yeterince hazırlıksız olduğu doğru olsa da, acıma partisini bırakalım ve bunu değiştirmek için işe başlayalım.
Devamını Oku
29 Ödenen iyi online ev işleri
Maliye

29 Ödenen iyi online ev işleri

Ev işlerinden uygun saatlerle çalışmak istiyor musunuz, fakat telefonda konuşmak istemiyor musunuz? Sessiz bir çalışma alanınız yoksa ve müşteri hizmetleri sektöründe çalışmak istiyorsanız, çevrimiçi sohbet işleri bir olasılıktır. Daha fazla müşteri yardım için internete gittikçe, müşteri hizmetleri sohbet işleri popülerlik kazanıyor.
Devamını Oku