Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?

Dün, ev satın almayı satın almanın mantıklı gelebileceğini teklif ettim. Bugün, Miranda konuyla ilgili iki “sent” sunmaktadır.

Konut piyasası krizinin bize öğrettiği bir şey, herkesin bir ev satın almaya hazır olmaması. Amerikan Rüyası'nın bir parçası olarak ev sahipliğini düşünmek için çok kullanılıyoruz, bazen bazı insanların bir ev satın almasının elverişsiz olduğunu unutuyoruz. Ancak, istikrarlı bir finansal pozisyonda iseniz ve önceden hazırlamışsanız, satın almak mantıklı olabilir. Bu kararı vermenize yardımcı olacak bir çevrimiçi hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ev almaya veya kiralamaya hazır olup olmadığınızı düşündüğünüzde düşünebileceğiniz bazı şeyler:

  1. Evde ne kadar kalacaksınız: En az beş yıl boyunca evinizde olacağını biliyorsanız, satın almak mantıklı. Çoğu finans uzmanı, ev sahipliğinin mali faydalarının ortaya çıkmasının beş ila on yıl alabileceğini kabul ediyor. Buna ek olarak, bir süredir evinizde kalmayı planlamanıza yardımcı olur, böylece emlak piyasasında downturns atabilirsiniz.
  2. Finansal istikrarınız: Ev sahipliği büyük bir taahhüttür. Makul bir işiniz varsa ve geri dönecek başka kaynaklarınız olduğunu biliyorsanız, sadece bir ev satın almak mantıklıdır. Bu kaynaklar, büyük bir acil durum fonu, bir iş ile ya da alternatif bir gelir kaynağı olan bir hayat partneri içerebilir. Finansal bir yedekleme planına ihtiyacın var.
  3. Büyük peşinat: İpotek kredisi verenler, şimdi sıfır olan bir borcu kimsenin temin etmediklerini gördükleri için peşinat talep ediyorlar. Ama bu yüzden büyük bir peşin ödeme için tasarruf etmelisiniz. Ödünç aldığınız miktarı azaltmak, PMI gereksinimini ortadan kaldırmak ve daha düşük bir mortgage oranı (ipoteğin ömrü boyunca para tasarrufu) için yeterli para biriktirmek için yeterli birikiminiz olduğunda satın almanız mantıklıdır.
  4. İyi kredi: Yetersiz krediniz varsa, ev satın almak mantıklı değildir. Kiralamaktan iyidir ve mali durumunuzu ve kredi puanınızı daha yüksek tutmak için çalışabilirsiniz. Kredi puanınız ne kadar düşük olursa, o kadar çok faiz ödersiniz. Bunun da ötesinde, genellikle iyi bir kredi notu (ancak her zaman değil) mali vadeyi gösterir. İyi bir krediye sahip, düşük faiz oranına sahip biri, bir ev satın almanın mantıklı olduğunu düşünebilir.
  5. Ev sahipliği maliyetlerini anlamak: Birçok insan ev sahipliği maliyetlerini anlamadan ev alır. Bu maliyetlerin ne olduğunu biliyorsanız, bir ev satın almak mantıklıdır ve bunları ödemeye hazırsınız. Bunlar bakım, bakım, HOA ücretleri, onarımlar, yardımcı programlar ve diğer masrafları içerebilir.

Kiralama Vs. Alış-Tüm Paranıza Düştü

Bazı durumlarda, maliyenizi organize ederken kiralamaktan daha iyi davranırsınız ve bir süre ne yapacağınızı anlayabilirsiniz. Satın almadan önce, evinizi gerçekten ödeyebileceğinizden ve sayıları çalıştırabildiğinizden emin olun. Yıllarca ve yıllarca kiralayan, ev sahipliğiyle gelen bazı güçlüklerden kaçınmaktan büyük mutluluk duyan ve daha büyük getiriler için ev masraflarını karşılayacakları para yatırmak isteyen insanlar var. Vergi kesintisinin ne kadar gerçekten size yardım edeceğini anladığınızdan emin olun ve dalmadan önce satın alabileceğiniz bir konumda olduğunuzdan emin olun.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Bir Geceliğine Tüm Suçları İşlemek Serbest Olsaydı Ne Olurdu?

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Yararlanıcı Seçeneklerini Anlama - Eski Planınız Nedir?
Emlak

Yararlanıcı Seçeneklerini Anlama - Eski Planınız Nedir?

Eski planın nedir? Bu, sık sık müşterilerime sorduğum bir sorudur. Bunu birçok nedenden ötürü soruyorum, ama asıl neden, burada olmadıklarında neler olduğunu düşünmelerini sağlamaktır. Onların iradeleri, hayat sigortası poliçeleri ve bu tartışma için özen gösterdiler: Emeklilik planı yararlanıcıları.
Devamını Oku
Çocuklarınız İçin Koruyucu Seçmek Nasıl
Emlak

Çocuklarınız İçin Koruyucu Seçmek Nasıl

Emlak planlamasının en zor ve gözden kaçan kısımlarından biri, çocuklarınız için bir vasi seçmek zorunda. Ebeveynleri yakınlarınız varsa, şükürler olsun ki, bu bir karar kadar zor olmayabilir. Ama eğer devlet dışında bir aileniz varsa veya mevcut aile üyeleriniz yoksa, o zaman karar çok daha serttir.
Devamını Oku
Yatırım Portföyünüze Gayrimenkul Nasıl Eklenir?
Emlak

Yatırım Portföyünüze Gayrimenkul Nasıl Eklenir?

Bu bir konuk gönderi olan BiggerPockets.com'dan Brandon Turner tarafından zengin bir şekilde emekli olmak için birçok yol var. Hisse senetleri, yatırım fonları, inşaat şirketleri ve sizi dinlendirici ve varlıklı bir emekliliğe götürmek için alabileceğiniz diğer birçok “yatırım aracı”. Bununla birlikte, çoğu profesyonel maaşınızın iyi bir kısmını kurtarmanın ve borsaya yatırım yapmanın oraya ulaşmanıza yardımcı olabileceğini anlasa da, birçoğu daha fazla sorunla birlikte yorgun, meşgul bir ev sah
Devamını Oku