Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?

Dün, ev satın almayı satın almanın mantıklı gelebileceğini teklif ettim. Bugün, Miranda konuyla ilgili iki “sent” sunmaktadır.

Konut piyasası krizinin bize öğrettiği bir şey, herkesin bir ev satın almaya hazır olmaması. Amerikan Rüyası'nın bir parçası olarak ev sahipliğini düşünmek için çok kullanılıyoruz, bazen bazı insanların bir ev satın almasının elverişsiz olduğunu unutuyoruz. Ancak, istikrarlı bir finansal pozisyonda iseniz ve önceden hazırlamışsanız, satın almak mantıklı olabilir. Bu kararı vermenize yardımcı olacak bir çevrimiçi hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ev almaya veya kiralamaya hazır olup olmadığınızı düşündüğünüzde düşünebileceğiniz bazı şeyler:

  1. Evde ne kadar kalacaksınız: En az beş yıl boyunca evinizde olacağını biliyorsanız, satın almak mantıklı. Çoğu finans uzmanı, ev sahipliğinin mali faydalarının ortaya çıkmasının beş ila on yıl alabileceğini kabul ediyor. Buna ek olarak, bir süredir evinizde kalmayı planlamanıza yardımcı olur, böylece emlak piyasasında downturns atabilirsiniz.
  2. Finansal istikrarınız: Ev sahipliği büyük bir taahhüttür. Makul bir işiniz varsa ve geri dönecek başka kaynaklarınız olduğunu biliyorsanız, sadece bir ev satın almak mantıklıdır. Bu kaynaklar, büyük bir acil durum fonu, bir iş ile ya da alternatif bir gelir kaynağı olan bir hayat partneri içerebilir. Finansal bir yedekleme planına ihtiyacın var.
  3. Büyük peşinat: İpotek kredisi verenler, şimdi sıfır olan bir borcu kimsenin temin etmediklerini gördükleri için peşinat talep ediyorlar. Ama bu yüzden büyük bir peşin ödeme için tasarruf etmelisiniz. Ödünç aldığınız miktarı azaltmak, PMI gereksinimini ortadan kaldırmak ve daha düşük bir mortgage oranı (ipoteğin ömrü boyunca para tasarrufu) için yeterli para biriktirmek için yeterli birikiminiz olduğunda satın almanız mantıklıdır.
  4. İyi kredi: Yetersiz krediniz varsa, ev satın almak mantıklı değildir. Kiralamaktan iyidir ve mali durumunuzu ve kredi puanınızı daha yüksek tutmak için çalışabilirsiniz. Kredi puanınız ne kadar düşük olursa, o kadar çok faiz ödersiniz. Bunun da ötesinde, genellikle iyi bir kredi notu (ancak her zaman değil) mali vadeyi gösterir. İyi bir krediye sahip, düşük faiz oranına sahip biri, bir ev satın almanın mantıklı olduğunu düşünebilir.
  5. Ev sahipliği maliyetlerini anlamak: Birçok insan ev sahipliği maliyetlerini anlamadan ev alır. Bu maliyetlerin ne olduğunu biliyorsanız, bir ev satın almak mantıklıdır ve bunları ödemeye hazırsınız. Bunlar bakım, bakım, HOA ücretleri, onarımlar, yardımcı programlar ve diğer masrafları içerebilir.

Kiralama Vs. Alış-Tüm Paranıza Düştü

Bazı durumlarda, maliyenizi organize ederken kiralamaktan daha iyi davranırsınız ve bir süre ne yapacağınızı anlayabilirsiniz. Satın almadan önce, evinizi gerçekten ödeyebileceğinizden ve sayıları çalıştırabildiğinizden emin olun. Yıllarca ve yıllarca kiralayan, ev sahipliğiyle gelen bazı güçlüklerden kaçınmaktan büyük mutluluk duyan ve daha büyük getiriler için ev masraflarını karşılayacakları para yatırmak isteyen insanlar var. Vergi kesintisinin ne kadar gerçekten size yardım edeceğini anladığınızdan emin olun ve dalmadan önce satın alabileceğiniz bir konumda olduğunuzdan emin olun.

Bu bir konuk gönderidir Miranda Marquit, gazetecilik eğitimi almış bir serbest yazar ve evden çalışan profesyonel bir blogcu. Mainstreet.com, Personal Dividends ve diğer birçok siteye katkıda bulunuyor. Miranda LPL Financial tarafından bağlı veya onaylanmamıştır. Bu materyalde dile getirilen görüşler genel bilgiler içindir ve herhangi bir birey için özel tavsiye ve / veya tavsiyelerde bulunmayı amaçlamamaktadır.

Videoyu izle: Bir Geceliğine Tüm Suçları İşlemek Serbest Olsaydı Ne Olurdu?

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?

Dün, ev satın almayı satın almanın mantıklı gelebileceğini teklif ettim. Bugün, Miranda konuyla ilgili iki “sent” sunmaktadır. Konut piyasası krizinin bize öğrettiği bir şey, herkesin bir ev satın almaya hazır olmaması. Amerikan Rüyası'nın bir parçası olarak ev sahipliğini düşünmek için çok kullanılıyoruz, bazen bazı insanların bir ev satın almasının elverişsiz olduğunu unutuyoruz.
Devamını Oku
Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)
Emlak

Emlak Yatırım Nasıl Yapılır (12 Farklı Şekilde!)

Çoğu yatırım portföyü ve emeklilik planları stoklara ve sabit gelirli yatırımlara yatırılmaktadır. Ama gayrimenkul mükemmel bir portföy çeşitliliği çünkü “zor varlıklar”. Ayrıca, gayrimenkulün uzun vadeli yatırım performansının tartışılması zordur. Portföyünüze bazı gayrimenkuller eklemek, uzun vadede yatırım getirinizi artırabilir.
Devamını Oku
Mortgage Puanları nelerdir (ve bunları satın almalısınız)?
Emlak

Mortgage Puanları nelerdir (ve bunları satın almalısınız)?

İpoteklerin “puan” ile nasıl geldiğini duymuş olabilirsiniz - ücretler veya primler için kibar bir eşanlamlı - borç verenin borçlanması veya yeniden finanse edilmesini talep ediyor. Tanıdık geliyor mu? Neden puan istiyorsun? Eh, ipotek ile birlikte bir veya iki satın aldığınızda, daha düşük bir faiz oranı ve daha düşük aylık ödemeler alırsınız.
Devamını Oku
7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar
Emlak

7 Ücretsiz ve Ucuz Çevrimiçi Yasal Kaynaklar

Avukatlar pahalı olabilir. Biliyorum çünkü aile dairemde iki (yakında dört kişi olacak) avukat var. Şanslıyım çünkü hukuki tavsiyem bedava ya da çok ucuz. Ancak, biraz daha fazla yardıma ihtiyacım olursa ne yapacağımı sık sık düşündüm. En karmaşık konular için, yetkin bir avukata, yüz yüze ve sizin tarafınıza denk gelebilecek çok az şey var.
Devamını Oku