Maliye

Boşanma Sonrası Araba Alışının Zorlukları

Boşanma, hem duygusal hem de yasal olarak karmaşık bir süreçtir.

Ancak düşünceli planlama, boşanma kararınızı ve sürecin kendisini kolaylaştırabilir.

Boşanma hakkında tek bir fikriniz olduğunda planlama hemen başlamalıdır.

Bir zor mesele, evliliğin mülkü olan araçlarla ne yapılacağıdır.

Finansal plan almanın zamanı geldi!

Evlilikte sadece bir araba olsaydı, o zaman evlilik ortaklarından sadece biri ona sahip olur. Bazen bir boşanma, bazı boşanma davalarında, her iki aracın da bir evliliğe yalnızca bir tarafa gitmesi gerektiği yönünde karar verebilir. Koşullara bağlı, fakat daha önemlisi, diğer tarafın yeni veya kullanılmış bir araç alması gerekecek.

Maalesef boşanma davalarında belirsizlikler var. Mahkemeler, araçlar gibi belirli varlıkların nasıl bölüneceğini belirlediğinden, ortaklardan biri üzerinde bir etkisi olacaktır. Boşanmada devlet mülkiyet kanunları da dikkate alınmalıdır. Boşanmadan sonra eş veya karısı araçsız olarak biterse ve bir arabaya ihtiyaç varsa, o zaman keşif seçeneklerini göz önünde bulundurmanın zamanı olabilir.

Boşanma sonrası onaylı bir danışmandan iyi bir finansal danışmanlık almak, nakit akışınıza ve harcamalarınıza bağlı olarak farklı seçenekleri ve stratejileri kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Ormandaki ağaçları gördükten sonra, yeni bir araç edinme konusunda bilgi edinme zamanı.

Başlamak için atmanız gereken beş 4 kritik adım.

İyi, Ortalama ve Kötü Kredi Puanı

Yeni veya kullanılmış arabalarda para tasarrufu için bazı harika ipuçları var. Örneğin, her bir evlilik partnerinin bireysel mal stoku almasına ve bütçenizi ve kredi puanınızı tanımasına yardımcı olur. İyi, ortalama veya kötü bir kredi puanı, yeni bir araba satın almak için kredi alma yeteneğini etkiler.

Evlilikten sonra yeni bir araç ararken, alışveriş yapmalı, aracın VIN ve geçmişini doğrulamalı ve satıcının itibarını hesaba katmalısınız. Bu durumda size yardımcı olabilecek birçok büyük kredi sağlayıcısı ve kullanılmış araba satıcısı var. İyi Finansal Kuruma Katkıda Bulunmak, bu örnekte size yardımcı olacak kişisel krediler için bu en iyi bankaları öneriyoruz.

Boşanma sonrası aracınızı kaybederseniz ve yenisini almanız gerekiyorsa, size birkaç seçenek sunulur. Şirketler bugün boşanma sonrası bireylerin bir araç edinme ihtiyacını anlıyor ve boşanma sonrası süreçleri daha az stresli hale getirebiliyor. DriveTime kötü kredi oto kredileri, boşanmış çiftlerin iflastan veya kötü kredilerden kurtarılmasında yeni ve kullanılmış bir araç almasına yardımcı olabilir. Mali zemini ve kredi değerliliğini geri kazanmak isteyen boşanmış ortaklar, yeni (kullanılmış) araç kredisini, krediyi tekrar tek bir kişi olarak yeniden inşa etme fırsatı olarak kullanabilirler.

Boşanmadan sonra yeni bir arabaya giden yolunuzu bulmak uzun veya kafa karıştırıcı bir süreç olmak zorunda değildir. Krediniz boşanmadan etkilenmiş olsa bile, ihtiyacınız olan ve hak ettiğiniz aracı alabilirsiniz. Bu artık endişelenmene gerek yok sadece bir şey.

Sorunları Anlamak

Yeni boşanmış bir ortak bir araba alabilir mi? Daha kötü bir krediye ya da hatta boşanma nedeniyle iflas etmeye bile varan ihtimal nedir? Ayrıca, bir otomatik kredi için onaylanamayan ortaklardan birinin beklentisi de var. Bu durum, eskide çiftin birlikte kullandığı araba için ödeme yaptığı durumlarda gerçekleşebilir. Aracın artık aracı sürmese de, evlilik partnerinin adı hala banka notunda.

Bunlar, boşanmış çiftlerin ayrılıklarda karşılaştıkları çok yaygın problemlerdir. Eğer o konumdaysanız, ilk adımınız yalnız olmadığınızı bilmek. Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl iki milyondan fazla evlilik vardır ve boşanma oranı her 1000 çift başına 3,4 çifttir. Boşanmanın tüm karmaşıklıkları ile, bazı çiftlerin boşanma sırasında ve sonrasında mülkler de dahil olmak üzere yasal ve mali sorunlarla ilgili sorunları olması şaşırtıcı değildir.

Boşanmada Arabayı Kim Aldı?

Boşanma yasaları devletten eyalete değişir ve arabanıza boşanmada ne olacağı hakkında soruların ortaya çıkması anlaşılabilir. Son bir vakada kocanın, boşanma anlaşmasında karısına aldığı ve eşine ödediği arabayı verdiğini buldu. Bir başka durumda, her iki araba da, her iki isimde de, her iki krediden de borçlu olarak toplu olarak tutuldu. Bu durum, hem karı hem de karısının her biri için bir araç için sorumluluk almasına izin verdi, ancak kredi belgeleri ve daha fazlası için bazı yasal manevralar gerektiriyordu.

Boşanma davalarında otomobil gibi varlıkları bölmek için bazı temeller vardır. Birincisi, “evlilik mülkiyeti” denen şey var ve bu boşanma sırasında elde edilen maddelere atıfta bulunuyor. Arabanızı evlenirken satın aldıysanız, ödemişseniz ve isminizde iseniz, hala evlilik mülkiyeti olarak kabul edilir ve mülkün bölünmesi sırasında aile yargıcı bunu dikkate alır. Aracınızı evlenmeden önce sahiplendiysen ve sen de seninle ilişkiye soktun, o zaman medeni mülkiyet kanununun altına girmez ve sen de arabanı tutmazsın.

Sorunları Düşün

Eşiniz sizin için bir hediye olarak satın aldıysanız (örneğin bir düğün veya yıldönümü hediyesi), farklı şekilde ele alınacaktır. Hediyeler ayrı mülktür ve boşanma mülkiyeti sıralama sürecinde bölünmezler.

Bir çift ayrılır ama henüz boşanmazsa ve ortaklardan biri ayrılırken yeni bir araba alırsa, bu araç boşanma işlemlerinin bir parçası olabilir. Devlet hukuku dikkate alınacak ve arabanın satın alınması için toplu evlilik fonlarının kullanılıp kullanılmayacağı.

Eklem tasarrufları kullanılmış olsaydı, çoğu durumda medeni mülk sayılırdı. Ancak, karı veya koca arabayı kendi parasıyla bireysel olarak satın alırsa, o araba, evlilik varlıklarının bir parçası olarak kabul edilmeyecektir.Özellikle, ortaklardan biri işe, okula veya diğer sorumluluklara ulaşmak için bir araba alımına ihtiyaç olduğunu gösterirse.

Bu iyi bir finansal sent okuyucu olan Danielle'den bir misafir gönderi.

Videoyu izle: Telaffuz ile 3000+ Genel İngilizce Kelimeler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kişisel Kişisel Başarı Tanımı - Her Gün Ne Motive Ediyor?
Maliye

Kişisel Kişisel Başarı Tanımı - Her Gün Ne Motive Ediyor?

Geçen gün öğle yemeği yediğim bir arkadaşımdaydım. Öğle yemeği görüşmesinde “Adam, nasıl bu kadar başarılı oldunuz?” Yorumunu yaptı. İlk başta, bu tür ücretsiz açıklamalarla sık sık utanıyorum. Ama toplantıdan sonra ofise geri dönmeye başladığımda, merak ettim - vay, gerçekten bu kadar başarılı mıyım?
Devamını Oku
Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?
Maliye

Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?

Birçok insan net değerinin ne olduğunu bilmiyor, ancak bu sorunun cevabını bilmek finansal hedeflerinize ulaşmada büyük bir fark yaratabilir. Investopedia, bir kişinin net değerinin, mevcut finansal sağlığınızı değerlendirmenize ve finansal hedeflerinize ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilecek bir finansal rapor kartı olarak görülebileceğini söylüyor.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?"/>
Maliye

Dave Ramsey'in Bebek Adımları ve Neden Çalışıyorlar?

Dave Ramsey'in kitabının toplam parası olan “Total Money Makeover” adındaki büyük adımlarından biriyim. Sadece 18 ayda 52.000 dolarlık tüketici borcundan kurtulmamıza yardımcı olan bebek adımları oldu ve biz tek değiliz. Milyonlarca insan kursunu aldı ve onları da kullandı, bu nedenle bu adımları kullanırsanız, siz ve aileniz için güçlü bir mali temel oluşturacağınızdan emin olabilirsiniz.
Devamını Oku