Maliye

Quitter ve Dropout Nasıl Daha Başarılı Oldu?

Tüm stratagemlerden, ne zaman çıkacağını bilmek en iyisidir. - Çin atasözü

Kazanmak için Çık?

Bununla gurur duymuyorum, ama ben bir bırakıyorum.

Hepimi her zaman yaptığım her şeye soktum ve gerçekten gurur duyduğum bir özellik.

Eğer bir şey yapmaya karar verdiysem, gücümün sonuna kadar her şeyi yaparım.

Bu, bir sorunla uğraşırken insanlarla paylaştığım mesajdır. Onları nasıl bırakacağımı düşünmeyi bırakmayı ve bırakmamanızı nasıl durduracağınızı - itmeyi ve ne olursa olsun bitirmeyi - cesaretlendiriyorum.

İnsanlara bırakılmaması gerektiğini söylediklerimde beni rahatsız eden tek şey şu ki bu tamamen doğru değil!

Hayatta bıraktığım şeyler olduğunu biliyorum; Çoğunluğu küçükken, benimle kalan kişi MBA yapma girişimim.

Üniversitemde MBA programına kayıt oldum ve sadece bir sınıfa girdikten sonra ayrıldım. Kendimi başarılı olduğumu düşündüğümden, bunu itiraf etmek neredeyse utanç verici!

Kolejim kariyerinin çoğu, B + B öğrencisiydim, ama dersi bıraktığımda, bir D vardı. Aslında, muhtemelen bir D'ye daha yakındı.

Öyleyse ne oldu?

Üniversiteyi yeni bitirdim ve A.G. Edwards ve Sons'da genç bir broker olarak çalışmaya başladım. Ulusal Muhafızlara altı yıl boyunca kayıt yaptırdıktan sonra, orduya övgü, dört yıl için harcadım. Sonuç olarak, lisans diplomamı aldıktan sonra, hala kalan bir yılım vardı ve üniversitem SIU Carbondale, bir yıllık bir zaman diliminde tamamlayabileceğim bir MBA programına sahipti. Geçmek için çok mükemmeldi!

Her zaman olduğu gibi aşırı iddialı olmak, diye düşündüm, bu da ne? MBA ve ayrıca alabilirim işimi finansal danışman olarak başla. Bu bir kazan-kazan!

İşte işimle ilgili bir şey - Çok küçük bir maaşım vardı. O kadar küçük ki, aslında, sadece yılda 18.000 dolar kazanıyorum. Bence ilk defa bunu herkese açık olarak paylaştım. Fıstıktı. Alışveriş merkezi işimde, GNC (Genel Beslenme Merkezi), protein tozu ve vitaminler üzerinde tam zamanlı çalışmayı daha iyi yapabilirdim. Neredeyse utandırıcıydı. Sonra tekrar, bu bir işti.

Benim cidden maaşımın yanı sıra, getirdiğim yeni müşteriler için 50/50 komisyon ve ücret ayırmak istiyorum. Bu çekici görünmekle birlikte, tel modelinde olduğumu farketmelisiniz (Televiyeler Merrill gibi büyük yatırım firmalarıdır) Lynch, Morgan Stanley, vb. Firmayı yaptığım her dolar için .60 dolar aldılar.

Örnek olarak, yaptığım her 1000 $ komisyon ya da ücret için, firma payını aldıktan sonra kalan para sadece 400 $ idi. Sonra 400 $ 'dan, beni işe alan danışmanla 50 / 50'yi bölüşürdüm. Yani şimdi 200 dolarlık bir dolandırıcım. Sonra sen rakam sağlık Sigortası, vergiler, 401 (k)… evet, hiçbir şeyin yanında kaldım.

Sadece küçük bir taban maaşı kazandığımdan, finansal olarak başarılı olmak istesem yeni müşteriler bulmak üzereydi. Daha yeni mezun oldum, 20'li yaşlarımın başında ve çok küçük bir insan ağına sahiptim. Ailemin parası yoktu ve arkadaşlarımın parası yoktu, bu yüzden benimle iş yapmak için yabancılara bakmak zorunda kaldım.

Bütün gün boyunca soğuk, haftada iki ila üç gece aradım. Seminerler düzenledim. Ticaret fuarlarında stantlar kurdum. Yatırım dersleri verdim. Ben bir şey yaptım ve her şey! Çoğu kişi haftada sadece 40 saat çalışsa da, müşteri tabanımı oluşturmaya çalışırken 70 saat ya da daha fazla zaman harcıyordum.

Haftada 70 saatten fazla çalışmanın yanı sıra, bir tür pazarlama sınıfı olan ilk MBA sınıfımı da alıyordum. Perşembe gecesi haftada bir gün oldu ve üç saat sürdü. Her sınıf arasında, daha fazla ödev ve daha fazla okuma ödevim vardı. Gerçekten çok korkunçtu. İlk dersimi MBA dersimde bombaladım. Bu, ilk defa çok fazla aldığımı fark ettim.

Asla öldü deme?

Bildiğimden daha fazla çiğnemiş olduğumu bile biliyordum. Kibirliydim, kendime güveniyordum ve kendimi çekebileceğime dair güvence verdim. Haftada 70 saat çalışarak haftada on ila onbeş saat çalışarak devam ettim ve bunu yapmak için elimden geleni yaptım.

MBA sınıfım için ikinci testten sonra durum iyileşmedi. Aslında, korkunçtu. Bu testi almayı ve soruların yarısını nasıl cevaplayacağımı bilmiyorum. Deneme stili testlerinde, genellikle iyi bir B.S.er'im - ama profesörüm bunu doğru gördü. Tam notumu hatırlamıyorum, ama eminim ki C ya da B değildi ve kesinlikle A değil!

Bu noktada, bir karar vermem gerekiyordu. Kendime sormaya başladım

“İşimi kurmak için zaman koyamazsam nasıl hayatta kalacağım? MBA yapmış olsaydım, potansiyel yeni müşteriler gerçekten umursadı mı? MBA'imi kazanarak gerçekten neyi başarmayı umuyordum? Bu sadece bir övünme hakkı mıydı yoksa kariyerimde bana mı itti?

Bir MBA'nin finansal danışman olarak benim için pek bir şey yapmadığını anlamak o kadar uzun sürmedi. Bu zor soruları cevapladıktan ve şu an kendime bakmam gerektiğini anladıktan sonra, bırakmaya zor karar verdim.

Kararımı verdikten sonra bile yapmak istemedim. Özellikle yetişkin hayatımda başladığım hiçbir şeyi bırakmam. İstifa ettiğim için gurur duymadım, ama önsezilerime takılsaydım, sadece MBA'imi almada başarısız olmazdım, ama işimi finansal danışman olarak başlatamazdım.

Yani, sert olduğu gibi fişi çektim. Bıraktım.

Doğru kararı verdiğimi anlamak için 30 günden az zaman geçti. Aslında, kararı daha önce yapmalıydım.MBA programını bırakmamı sağlamlaştırmanın bir yolu olarak, sertifikalı finansal planlamacının atamalarına ulaşmak. Bunu zihnimde, mesleğimin MBA'si olarak gördüm.

Ne Zaman Çıkacağını Bilin

İlk başta başaramazsan, tekrar dene. Sonra bırak. Bunun hakkında aptal olmanın bir anlamı yok. - TUVALET. Alanlar Alıntı

Eğer bir başarısızlık gibi hissettiğiniz bir durumda ve sadece ellerinizi hayal kırıklığına uğratmak ve uzaklaşmak istiyorsanız, kendinize bu zorlu soruları sormalısınız.

Bunu yapman gereken durumlar var. Ancak eğer sıkıştığınızı hissettiğiniz bir durumdaysanız, kendinize zor sorular sormaya başlayın. Bulunduğunuz mevcut durumu, aslında çok daha hızlı büyümeye sahip olabileceğiniz ve çok daha yüksek potansiyel gelir elde edebileceğiniz diğer fırsatları keşfetmenizi önleyebileceğinizi keşfedebilirsiniz.

Bu benim için zor bir durum. Bana yardımcı olan, sadece beni işe alan danışman değil, diğer insanlara, eski kolej profesörlerim, rehberlik danışmanım ve arkadaşlarıma. En iyi kararın ne olacağını düşündükleri farklı bakış açıları elde etmek faydalı oldu.

İnsanlarla konuştuğunuzda, paylaştıkları her şeyi dinleyin, bilgileri alın ve özetleyin, ancak her zaman sizin için en iyisini yapmaya karar verin. Sadece bugün bir bıraktınız çünkü yarın bir kazanan olamayacağınız anlamına gelmez.

Yapmak zor olan bir şeyi hiç bıraktın ama sonra yaptığın için minnettardın?

Videoyu izle: Neden yaptığımız şeyi yapıyoruz? Tony Robbins

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Şimdi Para Gerekir? Şimdi Para Kazanmak için 24 Yolları
Maliye

Şimdi Para Gerekir? Şimdi Para Kazanmak için 24 Yolları

Kendinizi “ŞİMDİ paraya ihtiyacım var!” Diyerek bulursanız, bana güvenin. Yalnız değilsin. Neredeyse herkes, acil bir durum için paraya ihtiyaç duydukları bir durumla karşı karşıya kaldı ve bütçelerin sıkı geçtiği zamanlar var. Banka hesabınız boşsa ve kredi kartlarınız tükenirse ne yapmalısınız? İyi haber şu ki, önümüzdeki 24 saat içinde cebinizde para kazanmanın birçok yolu var.
Devamını Oku
Serbest Hedef Örnekleri Almak için 5 Yol
Maliye

Serbest Hedef Örnekleri Almak için 5 Yol

Ücretsiz Hedef örnekleri için bir İnternet araması yaparsanız, Target's Sample Spot sayfası üzerinden ücretsiz numune alabileceğiniz hakkında düzinelerce blog paylaşırsınız. Ne yazık ki, bu program artık mevcut değil, ancak hedeften ücretsiz örnekler ve başka şeyler alabilmenin birkaç yolu daha var. Sanırım hepimiz özgür şeyler almaktan hoşlanıyoruz.
Devamını Oku
Jüri Hizmetinden Çıkmak
Maliye

Jüri Hizmetinden Çıkmak

Amerikalılar olarak sahip olduğumuz en önemli sivil görevlerden biri bir jüriye hizmet ediyor. Yargı sistemimizin muazzam bir parçası, hükümeti yargıç, jüri ve icracı olmasına izin vermek yerine emsallerinizi yargılayabilmeyi içerir. Yine de birçok kişi, kolaylık sağlamak için jüri hizmetinden çıkmaya çalışıyor ve bu gerçek bir utanç.
Devamını Oku