Sigorta

Acil Durum Uyarısı: Fırtına İçin Nasıl Hazırlanmalı?

Güncelleme 03/01/2012: Güney Illinois'de hayatımın çoğunu yaşadım ve bu türden kısır fırtınalarla vurulduğumuz bir zamanı hatırlayamıyorum.

Bu yazıyı ilk yazdığımda, bölgemize “içten kasırga” denen şey vuruldu. Bir kasırga ve / veya kasırgaya gittiğim en yakın şey. Alanımızın tekrar vurulacağını düşünmemiştim. Bu geçen salıya kadar.

Harrisburg, Illinois'den yaklaşık 30 dakika sonra EF4 kasırgasının öldüğü 6 kişi öldü, 100 kişinin daha yaralanması ve topluluğun sersemletmesini sağladı. Bu, Doğa Ana'nın ne zaman geleceğini asla bilmediğin korkutucu bir hatırlatmadır.

Acil bir duruma hazırlıklı olmak için herhangi bir önlem almadıysanız, bu geçerlidir. Ben karım ve ben geçtim hazırlığı gösteren yeni resimler ekledim. Onun bakış açısına buradan daha fazla okuyabilirsiniz. Ölümden fırtınadan korkuyorsan, mesajını kontrol et.

Fırtınanın sonrası tarafından boğulmuş

Güney Illinois'de yaşamak için hazırlanmamız gereken birçok acil durum yoktur. Kışın arada sırada buz fırtınası yapacağız. Yaz mevsiminde nem neredeyse çekilmezdir, ama biz bundan daha fazlasına alışkın değiliz. 8 Mayıs Cuma gününe kadar, başka hiçbir şeye benzemeyen bir fırtına yaşadım.

Ben 1 saat tee zaman vardı yıllık Carterville Ticaret Odası ve Rotary Golf Scramble oynamak için kuruldu. Bütün sabah yağmur yağmıştı, ancak günlerin festivallerini hala engellemeyeceğini umuyordum. Günün sonunda, ana meselenin evimin hala ayakta olup olmadığını ve sürücüyü 9 numaralı delikten (veya bu konudaki diğer her deliğe) soktuğumdan hiç bir fikrim yoktu.

Saat 12: 00'de. “kırsal bir kasırga” ya da “mezosiklon” küçük kırsal bölgemize çarptı ve geniş çaplı hasara yol açtı. Sürdürülen rüzgârların ortalama 106 mil / saat üzerinde ulaştığı bildirilen ateşler ile ortalama 86 mil / saat. Birçoğu yaralandı, güçsüz kaldı, arabaları ve evleri yıkıldı. Böyle bir fırtınadan hiç geçmemiş olsaydım, böyle bir acil durum için ne kadar hazırlıklı olduğumu ve farklı şeyler yapabildiğimi düşünmeme neden oldu. Gelecekte başvurmak için, aşağıdaki gibi bir acil durum için nasıl hazırlayacağım.

Fotoğrafı çeken Jason York Photography

1. Elde Nakit Var

Neyse ki, bu bölümde bir A + puanladım. Cüzdanımda genellikle bir önlem olarak 200 dolar nakit tutarım. Bölgedeki yerel işletmelerden bazıları topluma kaynak sağlamak için açık kaldı. Onlar güçsüz olduklarından, sadece ödeme olarak nakit kabul ederlerdi. Elinde biraz nakit bulunması, ATM'lerin ve bankaların birkaç gün kapalı kalması için hayati önem taşıyordu.

2. Doldurun - Daha İyi Gaz Var

Büyük bir FAIL aldığım yer burası. Geç saatlere kadar koşarken golf kapışmasına giderken (o sabah müşteri toplantısı yapmıştım), düşük yakıt ışığım geldi. Arabamı genellikle bir tankın yarısında tutacağım ama her ne sebeple boşa yakınlaşmasına izin vereceğim. Geç kaldığımdan beri, golf sahasına doğru akan benzin istasyonunu (ki şu anda rüzgar kapalı olduğu için kapatıldı) geçtim. Bunun büyük bir hata olduğu ortaya çıkıyor.

Fırtına vuruşu vurulduktan sonra, neyse ki eve döndüm, ama tüm yol boyunca dumanla koşuyordum. Neyse ki, çim biçme makinem için garajımda 5 galonluk bir benzin deposu var ve arabamı bununla doldurabiliyordum. Eğer bunun için olmasaydı, 30+ mil içindeki her benzin istasyonu güç olmadığından kapandığı için ciddi bir çıkmaz olurdu.

Ders öğrenildi: Aracımın boşalmasına ve garajda ekstra gaz tutmasına izin vermeyin.

Eve ne geldim

3. bazı ekstra el feneri ve piller var

Bu, Irak’a konuşmamın gerçekten ödenmiş olduğu bir bölüm. FOB'muzda (İleri Gözlem Bazında) her zaman elektrik kesintileri olacaktır. O zamandan beri, ışığı kaybetmemiz durumunda, evin her yerine stratejik olarak yerleştirilmiş ekstra fenerleri tuttum. Ekstra fenerlerle, ekstra pilleri de elimde tutarım. İktidarsız ilk gece için, ne yaptığımızı ve en önemlisi ne yaptığımızı görmemiz kolay oldu. Sadece haftalarca güçsüz olduğumuzu hayal edebiliyorum.

4. Susadın mı?

Elinizde fazladan su tutmak her zaman akıllıdır. Önlem olarak, kamyonumun arkasına her zaman ek bir şişe su tutuyorum. Sana neden yaptığımı söyleyemem, sadece yapıyorum. Bunun iyi bir sebep olduğu ortaya çıktı.

Tanklarımız bitene kadar suyumuz vardı, ama birkaç gün boyunca sudan çıkmıştık. Bir sorun oluşturan üç kişilik bir aile ile (köpek dahil değil). İşte bu yüzden birkaç galon suya elinizin altında böyle devam etmesi iyi bir fikir.

Arka bahçedeki bazı yeni çevre düzenlemesi

5. Aperatif Yiyecek Bir Zorunluluktur

Güç yok + buzdolabı yok + yiyecek yok = çok açım.

Ertesi gün, yiyecek ve buz alabiliyorduk, ama eğer aç olmamış olsaydık, bir sağlık kuruyucusu olarak, Kashi barlarını ve Fiber One barlarını her zaman stokta tutmaya eğilimliydim. Böyle zamanlarda kesinlikle mükemmeller.

Fıstık, sığır sarsıntılı ve fıstık ezmesi de el altında tutmak için iyi şeylerdir. Kesinlikle bir ev yapımı akşam yemeği kadar keyifli değil, ama işler normale dönene kadar hile yapacak.

6. İletişim

Fırtına anında, hem eşim hem de ben ayrıldık (Golf sahasındayken evdeydiler). Fırtına vuruncaya kadar konuştuk, fakat telefonlarımız öldükten hemen sonra ağ aramalarla doldu. İkimiz de metin mesajlaşmayı boşuna denedik. Karım, zeki kadın olduğu için bana bir BBM göndermeyi denedi. Bekle, BBM nedir? İkimizin de BlackBerry'si var ve BBM bir BlackBerry mesajı. Bir metin mesajına benzer, ancak yalnızca diğer BlackBerry kullanıcılarına gönderilebilir. Eve gelebildiğime kadar, nasıl iletişim kurduk.

Güncelleştirme: İkimizin de iPhone'ları var ve Mophies var. Mophie, meyilli öldüğünde iPhone'unuzu şarj etme yeteneğine de sahip koruyucu bir durumdur. Acil bir durumda, herhangi bir ekstra meyilli suyu telefonunuzdan daha iyi alabilirsiniz.


Fırtınadan sonra bile, tüm telefon hatları çökmeye devam etti ve bilgi edinmenin sadece iki yolu vardı. 1: Radyo 2. Twitter. Twitter, bilgiyi nasıl toplayabileceğinizi ve dağıtabileceğinizi beni çok etkiliyor. Twitter aracılığıyla, yerel medya kuruluşlarının çıkardığı arkadaş ve bültenleri takip edebildim. Cuma akşamı neredeyse herkes için kimseyi arayamadım ama onlara bir “Tweet” gönderdim. Teknoloji harika değil mi?

İletişimden bahsetmişken, cep telefonlarına sahip olmak harika, ancak tüm cep telefonları pille çalışıyor. Bunları şarj edebilecek güç olmadığında, bir araç şarj cihazının el altında olması akıllıca olacaktır. Cep telefonlarımızı bu şekilde şarj etmeyi başardık ve ailemizle bir arkadaşla “esinti” ile iletişim kurduk.

7. Acil Durum Kiti

Neyse ki, fırtına sırasında ya da sonrasında hiçbirimiz yaralanmamış, bu yüzden acil durum setimiz kullanılmadı. Elimizde bir tane var ve herkes yapmalı. Acil durum kiti, ekstra nakit, pil, ilk yardım çantası, portatif radyo, el feneri ve ekstra pilleri sakladığınız yerde olabilir.

Sadece bir tane olmaz. Biri erişilemez duruma geldiğinde, evin etrafında ve / veya arabanızda birkaç tane bulundurun.

8. Jeneratör Handy Olur

Son derece kullanışlı olacak bir şey, tüm bu çile boyunca bir jeneratör olurdu. Şu an için, bir tane satın almak için 600 $ 'ın üzerinde çatallamaya hazır değildik. Birkaç gündür güç olmadan olmak kesinlikle bir rahatsızlıktır, ancak hayatta kaldık. Umarım yakında yeni bir ev inşa edeceğiz ve benim anlayışım, eve monte edilmiş bir yedek jeneratörü yerleştirebilmeniz. Bu, yolun aşağısında güçlü bir değerlendirme olacaktır.

Bu komik. O ağacın orada olduğunu hatırlamıyorum?

9. İyi Bir Destek Oyuncusu ve Temizlenecek Mürettebatı Var

Bir fırtına için hazırlıklı olmak, sonradan bu kadar kolaylaşır. Daha da kolaylaştıran şey, daha sonra karışıklığı temizlemenize yardımcı olacak aile ve arkadaşlara sahip olmak. Mülkümüzü çevreleyen birçok ağaç var (resimlerin gösterdiği gibi) ve temizlik haftalarca süren bir süreçti. Bize yardımcı olmak için zamanlarını gönüllü olarak seven ve yardımcı bir destek ekibine sahip olmaktan dolayı çok şanslıyız. Tüm bunlara hızlıca haykırmak! Onlara sahip olmak tüm süreci daha az stresli hale getirdi.

Oğlum yardım ediyor.

Sen nasılsın? Bir fırtına bölgenize çarptıysa hazır mısınız?

Videoyu izle: Güldür Güldür Show 103. Bölüm, Eşofmanlı Şevket Hoca

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Acil Durum Uyarısı: Fırtına İçin Nasıl Hazırlanmalı?
Sigorta

Acil Durum Uyarısı: Fırtına İçin Nasıl Hazırlanmalı?

Updated 03/01/2012: Ben hayatımın çoğunda Southern Illinois yaşadım ve bu tür kısır rüzgar fırtınaları ile vurulduğu bir zaman hatırlayamıyorum. Bu yazıyı ilk yazdığımda, bölgemize “içten kasırga” denen şey vuruldu. Bir kasırga ve / veya kasırgaya gittiğim en yakın şey. Alanımızın tekrar vurulacağını düşünmemiştim.
Devamını Oku
Çocuğunuz için Hayat Sigortası Almalı mı?
Sigorta

Çocuğunuz için Hayat Sigortası Almalı mı?

Televizyonda, çocuğunuz için bir hayat sigortası poliçesi almaktan bahseden Gerber reklamını fark etmiş olabilirsiniz. Herhangi bir ebeveyne çocuklarını korumak için ne kadar gidebileceklerini sor ve çoğunun gitmesi gerektiği kadarını söylerdim. Çocuklar için hayat sigortası satın almanız mantıklıysa ve sigorta için yarım oylama ile “evet” ve diğer yarısı da “hayır” diyebilirsiniz.
Devamını Oku