Maliye

Finansal bir vida sonra kurtarmak için 3 temel adımlar

Hepimiz hata yaparız. Ve bazen bu hatalar aşılmaz görünüyor. Ancak, bir hata yaptığınız için yenilgiyi itiraf etmene gerek yok.

Üniversiteye ilk başladığımda, 75 dolarlık bir park cezasının beni neredeyse mahvetmesine izin verdim. Başlangıçta, (ve diğer nedenlerle) okuldan ayrılmamın katalizörü oldu. Neyse ki, birlikte harekete geçtim ve derecemi aldım, bu da beni finansal planlamacı olmaya itti.

Bir finansal planlamacı olarak, benimkine benzeyen ve daha da kötüsü olan bir sürü vidalama gördüm. Bu vidalamaların birçoğu yıkıcı sonuçlara sahipti, çünkü kişi bunu düzeltmek için bir öncelik olduğunu düşünmüyordu.

Bunu sana engel olmak için bugün buradayım.

Mali sıkıntılarınız nedeniyle mali durumunuzu geri almış olabilirsiniz, ancak iyi haberleri düzeltmeniz gereken çoğu zaman.

Muhtemelen kolay olmayacak ve büyük olasılıkla emecek; Finansal karmaşa için sihirli bir çözüm yok. Bununla birlikte, emekliliğinizi düzeltmek için mali bir hatadan sonra atabileceğiniz bazı adımlar var:

1. Yanlış Gittiğiniz Yeri Onaylayın

İlk adımın neyin yanlış olduğunu tanımlamak. Hatanızı anlamak, asıl sorunun üstesinden gelmek için ilk adımdır. Eğer borçluysanız, borcu problem olarak tanımlamayın. Borcun semptom olduğunu fark et. Borca ne sebep oldu?

Bu, babamın yetişkin hayatının çoğu için mücadele ettiği bir şeydi. Borç durumunun ne kadar ciddi olduğunu ilk öğrendiğimde, beni sarstı. Bu güne, içinde bulunduğu kısır borç döngüsünü kırarak onu neyin tuttuğunu sormamaya pişmanım.

Borçla mücadele ediyorsanız, derinden kazmaya ve özgürlüğünüzü kırmanızı engelleyen şeyleri bulmaya çalışıyorum.

Emeklilik hesabınızdan para çekip çekmediğiniz veya çok fazla borç aldığınız olup olmadığını, neyin yanlış olduğunu bilmeniz gerekir. Sorun hakkında dürüst olun ve sonra bu hatayı tekrar etmekten kaçınmaya çalışın.

2. Finansal Temellere Geri Dön

Önyükleme kampındayken, matkap çavuşları, asker olarak hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğumuz temelleri eğitmede acımasızdı. Askeri kariyerimizin geri kalanı için omurga olacak sürekli sondaj oldu. Irak'a yerleştirildim bile, işimizi etkili bir şekilde yapmamıza izin veren “temel” idi.

Artık nerede geliştirmeniz gerektiğini biliyorsunuz, finansal temellere dönme zamanı. Bunlar hepimizin bildiği temel konulardır, ama sadece yapmaktan yorulduk. Bu, aşağıdaki gibi iyi finansal alışkanlıklara dönüş anlamına gelir:

  • Kazandığınızdan daha az harcama
  • Yüksek faizli borcunu ödemek
  • Acil durum fonunuzu oluşturmak
  • Emeklilik katkı paylarının maaşınızdan otomatik olarak düşülmesi

Şu an bulunduğunuz yere bakmanız ve oradan gitmeniz şart. Borç deliğinizi derinlemesine kazmayı bırakmak için gerekli adımları atın. Şu anda sadece 25 dolarlık bir maaş olsa bile, vergi avantajlı bir emeklilik hesabına para yatırın.

Sorumlu finanslarla ilgili temelleri takip etmeye başlayın. Bu yolda ilerledikten sonra emekliliğinizi gerçekten düzeltmek için başka adımlar atmaya başlayabilirsiniz.

3. Çabalarınızı Süper Şarj Edin

Nerede yanlış gittiğinizi (ve kötü alışkanlıklara geri dönmekten kaçındığınızı) öğrendiğinizde, ve finansal temeller konusunda bir kez geri döndüğünüzde, çabalarınızı süper şarj etmek için iyi bir temeliniz var ve emeklilik planınızı yüksek vitese takmak için gerçekten iyi bir temeliniz var. .

Giderlerinizi azaltmanın yollarını arayın. Şu an sizin vasıtalarınızda yaşıyor olsanız bile, hala gerekli olmayan harcamalarınız var mı? Varsa, onları kesmenin zamanı geldi. DoughRoller.net'den Rob, elektrik faturanızı düşürmenin 14 yolunu paylaşıyor; bu da, evinizin etrafında para tasarrufu yapmanın birçok yolundan sadece bir tanesi.

İlk adım, bir hafta içinde paranızı harcadığınız herşeyi yazmaktır. Rahatsız kontrol hesabınızdan ne kadar para bıraktığınıza şaşıracaksınız.

Borcunuzu ödemek ve / veya emeklilik tasarruflarınızı artırmak için bu parayı kullanın. Artık küçültme, sizi belirli bir yaşam tarzına alıştırmanızı sağlar, böylece emekliliğinizde daha az paraya ihtiyacınız olacaktır.

Çabalarınızı süper şarj etmenin bir başka yolu, daha fazla para kazanmanın yollarını bulmaktır. Bu, ikinci bir iş anlamına gelebilir, artık kullanmadığınız şeyleri satmak, bir yan çalmaya başlamak ya da para kazanmak için başka bir yol bulmak anlamına gelebilir.

Bu yeterince aşırı değilse, Deacon Hayes'in borçsuz yolculuğundan bir sayfa izleyin. Deacon ve karısı 18 ayda 52.000 dolar borç ödedi. Bunu nasıl yaptılar? Farklı olarak.

Her ikisi de yeni arabalarını çırpmak için kullandılar, tatile gitmeyi bıraktılar ve Deacon da kendi borcunu ödemek için daha fazla para kazanmak için pizza dağıttılar. Hikâyenin ahlakı, bazen borçtan kurtulmak ve yeniden tasarruf etmek için biraz fazla mojo alırım.

Borçlarınızı daha hızlı ödemek için emeklilik sonuçlarınızı kullanabilir veya emeklilik birikimlerinizi daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. İkisi de mali mojolarınızı geri alacak. 🙂

Sipariş Al

Nihayetinde, paranı zedelemeden sonra tasarruflarınızı düzeltmenin en iyi yolu, yüksek faizli borç yükümlülüklerini azaltmak ve vergi avantajlı bir emeklilik hesabında zenginlik oluşturmak için çabaları birleştirmektir.

Finansal faaliyetlerinizi düzene soktuktan sonra bu faaliyetlere odaklanın ve emekliliğinizi nasıl kurtarabilirsiniz - maddi sıkıntınız ne kadar büyük olursa olsun.

Finansal bir vida yaşadı mı? Nasıl kurtardın?

Bu gönderi başlangıçta DoughRoller.net'de yayınlandı.

Videoyu izle: Mustafa - Can Dündar 2008

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Paranızı Akıllıca Yatırım Yapmanın 10 Yolu"/>
Maliye

Paranızı Akıllıca Yatırım Yapmanın 10 Yolu

Paramı akıllıca yatırım yapmayı düşündüğümde, birkaç şeyden etkilendim. Benim yaşımı, emekliliğimi, her ay ne kadar para biriktirdiğimi ve yalan söylemediğimi düşünüyorum, ayrıca korkudan da etkilendim. 70'li ve 80'li yaşlarda çalışmak zorunda kalma korkusu hoş değil. Ya yaşımda hastalanırsam? Yaşlı kalmak istemiyorum, hasta ve kırdım.
Devamını Oku
Kredi Kartı Dolandırıcılığı Kurbanı Olduğunuzda Kredinizi Nasıl Tamir Edebilirsiniz?
Maliye

Kredi Kartı Dolandırıcılığı Kurbanı Olduğunuzda Kredinizi Nasıl Tamir Edebilirsiniz?

Feragatname: Bu yazı Lexington Yasası tarafından desteklenmektedir Ocak 2017'de Brian Shell, Michigan'ın Ann Arbor'daki evine döndü ve hırsızlığa uğradığını keşfetti. Onun dehşetine, değerli eşyalarını sakladığı kasa çalındı. Kasada bir Macy's kredi kartı vardı. Aynı akşam, hırsızlar üçlüsü Macy'nin kartında bir alışveriş yapıp, alışveriş merkezinde bir alışveriş çılgınlığı yaşadı.
Devamını Oku
Ne Aşk Yapıyorsun Para Kazanmak
Maliye

Ne Aşk Yapıyorsun Para Kazanmak

Ek bir 5.000 $ 'ın hayatınızda ne gibi bir etkisi olur? 10,000 dolar ne olacak? Ya da 20.000 dolar? Aşırı programlı ve çok çalışan insanlar için, bu fazladan gelir elde etmek çok uzak bir rüya gibi görünebilir. Ama gerçek şu ki bu mümkün! Şu anda bağımsız sözleşmeli işçi veya serbest çalışan olarak çalışan 30 milyon Amerikalının bulunduğunu bilmek şaşırtıcı olabilir.
Devamını Oku
Emeklilik
Maliye

Emeklilik

Bunu sen yaptın. Sonunda yaptın! Bitiş çizgisini muzaffer bir şekilde ya da büyük bir rahatlama dalgasıyla geçirdiyseniz, bunu yaptınız. Günleriniz ofise gitmeyecekken, geçmiş sorumluluklarınızdan tamamen vazgeçemezsiniz. Özellikle, yuva yumurtalarınızı yönetmeniz gerekiyor - işe geri dönmek istemediğiniz sürece, gelir elde etmeniz gereken her şey.
Devamını Oku