Maliye

Finansal bir vida sonra kurtarmak için 3 temel adımlar

Hepimiz hata yaparız. Ve bazen bu hatalar aşılmaz görünüyor. Ancak, bir hata yaptığınız için yenilgiyi itiraf etmene gerek yok.

Üniversiteye ilk başladığımda, 75 dolarlık bir park cezasının beni neredeyse mahvetmesine izin verdim. Başlangıçta, (ve diğer nedenlerle) okuldan ayrılmamın katalizörü oldu. Neyse ki, birlikte harekete geçtim ve derecemi aldım, bu da beni finansal planlamacı olmaya itti.

Bir finansal planlamacı olarak, benimkine benzeyen ve daha da kötüsü olan bir sürü vidalama gördüm. Bu vidalamaların birçoğu yıkıcı sonuçlara sahipti, çünkü kişi bunu düzeltmek için bir öncelik olduğunu düşünmüyordu.

Bunu sana engel olmak için bugün buradayım.

Mali sıkıntılarınız nedeniyle mali durumunuzu geri almış olabilirsiniz, ancak iyi haberleri düzeltmeniz gereken çoğu zaman.

Muhtemelen kolay olmayacak ve büyük olasılıkla emecek; Finansal karmaşa için sihirli bir çözüm yok. Bununla birlikte, emekliliğinizi düzeltmek için mali bir hatadan sonra atabileceğiniz bazı adımlar var:

1. Yanlış Gittiğiniz Yeri Onaylayın

İlk adımın neyin yanlış olduğunu tanımlamak. Hatanızı anlamak, asıl sorunun üstesinden gelmek için ilk adımdır. Eğer borçluysanız, borcu problem olarak tanımlamayın. Borcun semptom olduğunu fark et. Borca ne sebep oldu?

Bu, babamın yetişkin hayatının çoğu için mücadele ettiği bir şeydi. Borç durumunun ne kadar ciddi olduğunu ilk öğrendiğimde, beni sarstı. Bu güne, içinde bulunduğu kısır borç döngüsünü kırarak onu neyin tuttuğunu sormamaya pişmanım.

Borçla mücadele ediyorsanız, derinden kazmaya ve özgürlüğünüzü kırmanızı engelleyen şeyleri bulmaya çalışıyorum.

Emeklilik hesabınızdan para çekip çekmediğiniz veya çok fazla borç aldığınız olup olmadığını, neyin yanlış olduğunu bilmeniz gerekir. Sorun hakkında dürüst olun ve sonra bu hatayı tekrar etmekten kaçınmaya çalışın.

2. Finansal Temellere Geri Dön

Önyükleme kampındayken, matkap çavuşları, asker olarak hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğumuz temelleri eğitmede acımasızdı. Askeri kariyerimizin geri kalanı için omurga olacak sürekli sondaj oldu. Irak'a yerleştirildim bile, işimizi etkili bir şekilde yapmamıza izin veren “temel” idi.

Artık nerede geliştirmeniz gerektiğini biliyorsunuz, finansal temellere dönme zamanı. Bunlar hepimizin bildiği temel konulardır, ama sadece yapmaktan yorulduk. Bu, aşağıdaki gibi iyi finansal alışkanlıklara dönüş anlamına gelir:

  • Kazandığınızdan daha az harcama
  • Yüksek faizli borcunu ödemek
  • Acil durum fonunuzu oluşturmak
  • Emeklilik katkı paylarının maaşınızdan otomatik olarak düşülmesi

Şu an bulunduğunuz yere bakmanız ve oradan gitmeniz şart. Borç deliğinizi derinlemesine kazmayı bırakmak için gerekli adımları atın. Şu anda sadece 25 dolarlık bir maaş olsa bile, vergi avantajlı bir emeklilik hesabına para yatırın.

Sorumlu finanslarla ilgili temelleri takip etmeye başlayın. Bu yolda ilerledikten sonra emekliliğinizi gerçekten düzeltmek için başka adımlar atmaya başlayabilirsiniz.

3. Çabalarınızı Süper Şarj Edin

Nerede yanlış gittiğinizi (ve kötü alışkanlıklara geri dönmekten kaçındığınızı) öğrendiğinizde, ve finansal temeller konusunda bir kez geri döndüğünüzde, çabalarınızı süper şarj etmek için iyi bir temeliniz var ve emeklilik planınızı yüksek vitese takmak için gerçekten iyi bir temeliniz var. .

Giderlerinizi azaltmanın yollarını arayın. Şu an sizin vasıtalarınızda yaşıyor olsanız bile, hala gerekli olmayan harcamalarınız var mı? Varsa, onları kesmenin zamanı geldi. DoughRoller.net'den Rob, elektrik faturanızı düşürmenin 14 yolunu paylaşıyor; bu da, evinizin etrafında para tasarrufu yapmanın birçok yolundan sadece bir tanesi.

İlk adım, bir hafta içinde paranızı harcadığınız herşeyi yazmaktır. Rahatsız kontrol hesabınızdan ne kadar para bıraktığınıza şaşıracaksınız.

Borcunuzu ödemek ve / veya emeklilik tasarruflarınızı artırmak için bu parayı kullanın. Artık küçültme, sizi belirli bir yaşam tarzına alıştırmanızı sağlar, böylece emekliliğinizde daha az paraya ihtiyacınız olacaktır.

Çabalarınızı süper şarj etmenin bir başka yolu, daha fazla para kazanmanın yollarını bulmaktır. Bu, ikinci bir iş anlamına gelebilir, artık kullanmadığınız şeyleri satmak, bir yan çalmaya başlamak ya da para kazanmak için başka bir yol bulmak anlamına gelebilir.

Bu yeterince aşırı değilse, Deacon Hayes'in borçsuz yolculuğundan bir sayfa izleyin. Deacon ve karısı 18 ayda 52.000 dolar borç ödedi. Bunu nasıl yaptılar? Farklı olarak.

Her ikisi de yeni arabalarını çırpmak için kullandılar, tatile gitmeyi bıraktılar ve Deacon da kendi borcunu ödemek için daha fazla para kazanmak için pizza dağıttılar. Hikâyenin ahlakı, bazen borçtan kurtulmak ve yeniden tasarruf etmek için biraz fazla mojo alırım.

Borçlarınızı daha hızlı ödemek için emeklilik sonuçlarınızı kullanabilir veya emeklilik birikimlerinizi daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. İkisi de mali mojolarınızı geri alacak. 🙂

Sipariş Al

Nihayetinde, paranı zedelemeden sonra tasarruflarınızı düzeltmenin en iyi yolu, yüksek faizli borç yükümlülüklerini azaltmak ve vergi avantajlı bir emeklilik hesabında zenginlik oluşturmak için çabaları birleştirmektir.

Finansal faaliyetlerinizi düzene soktuktan sonra bu faaliyetlere odaklanın ve emekliliğinizi nasıl kurtarabilirsiniz - maddi sıkıntınız ne kadar büyük olursa olsun.

Finansal bir vida yaşadı mı? Nasıl kurtardın?

Bu gönderi başlangıçta DoughRoller.net'de yayınlandı.

Videoyu izle: Mustafa - Can Dündar 2008

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

En İyi Kişisel Finans Geçen Hafta 4
Maliye

En İyi Kişisel Finans Geçen Hafta 4

En iyi Kişisel Finans Takvimi Toplaması için bir kez daha, kişisel finans makalelerinde haftanın en iyilerini paylaşıyoruz. Bugünün seçimlerinin tadını çıkaracaksınız. En sevdiğim yeni bloglarından biri olan Money Peach, TV maliyetlerini düşürmenin ve harika TV şovlarının ve filmlerin keyfini çıkarma yollarıyla ilgili harika bir makale yayınladı. Bir Ayda 28 $ 'a ihtiyacınız olacak tüm TV, bankayı kırmayacak harika TV seçenekleriyle paylaşır.
Devamını Oku
18 En İyi Gizem Alışveriş Şirketleri
Maliye

18 En İyi Gizem Alışveriş Şirketleri

Eğer alışveriş yapmayı seviyorsanız, gizemli alışveriş, bir rüyanın gerçekleşmesi gibi geliyor. Aslında alışveriş yapmak için para alıyorsun! Alıcıların pişmanlığı ile bir mağazaya çıkmak yerine, gelmiş geçmiş en iyi ödeme günü gibi hissedeceksiniz! Gizemli alışveriş, ekstra para kazanmanın en eğlenceli yolu olabilir. Alışverişten hoşlanıyorsanız ekstra para kazanmak da zor değildir.
Devamını Oku
Roth IRA'ya mı yoksa Tasarruf Tasarruf Planına mı Yatırım Yapmalısınız?
Maliye

Roth IRA'ya mı yoksa Tasarruf Tasarruf Planına mı Yatırım Yapmalısınız?

Emeklilik için tasarruf, çoğu birey tarafından yaygın olarak paylaşılan bir hedeftir. Bağımsız olarak varlıklı olmadıkça veya güvende hissetmek için yeterli miktarda paranız olmadıkça, hiçbir zaman tasarruf etmenize gerek kalmayacak (bunlardan hiçbirine sahip değildim), iş yerinizde paranızı bir kenara koymak istediğinizde rahatınız ve güvenliğiniz için Emeklisin.
Devamını Oku
Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl
Maliye

Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl

Ekstra para kazanmanın ilginç bir yolu, ahşap paletlerin toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Ahşap paletler, malların bir yerden diğerine taşınmasına yardımcı olmak için ülke genelinde ve dünyada kullanılıyor. Bazı şirketler, bu paletleri sadece onları almaya istekli olan ve onları yeniden satış için başka bir yere götüren herkese açık bırakarak çıkarır.
Devamını Oku