Kazanmak

Finansal olarak başarılı insanlar 12 farklı şeyler yapmak

Finansal başarı sizin için neye benziyordu?

Kesinlikle herkesin farklı bir tanımı vardır. Benim için, ne yapacağımı bildiğimden daha fazla paraya sahip olmak değil.

Bildiğim parayla akıllı kararlar vermekle ilgili.

Her ne kadar, masrafları yönetmek ve onları en aza indirgemek için bir yer olsa da, her şey pennies'i sıkıştırmakla ilgili değildir.

Kesinlikle girişimciliği ve çok sayıda gelir akışı oluşturmayı içerir.

Zengin olamamam için değil, daha fazlasını verebiliyorum, sevdiklerime sunabiliyorum ve en çok ilgimi çeken şeyleri yapmak için daha fazla özgürlük ve zaman yaratabileceğim.

Finansal başarının bu tanımı sizin için de geçerliyse, finansal olarak başarılı olan insanlara ortalama Joe'dan farklı bir şekilde yaptığınız bahse girebileceğiniz bu 12 şeyi düşünün.

1. Girişimcilik için bir göz atın.

Mali açıdan başarılı olan insanlar sadece zamanın zor olduğu zaman masrafların nasıl yönetildiğini düşünmezler. Gelirlerini artırma yollarını düşünüyorlar. Sürekli olarak, ek gelir elde etmek için becerilerini ve yeteneklerini kullanmalarını sağlayacak yeni fikirlere dikkat çekiyorlar.

Onlar için, bütçenin iki kısmı vardır. Giderler ve gelir.

İnsanlar genellikle sadece harcamaları karşılamak için değil, uzun vadeli hedeflerini ve planlarını desteklemek için gelir tarafını artırmak için bir fırsat dünyası olduğunda harcamalara ve harcamalara odaklanırlar. Bu alanda büyük düşünmek zorunda değilsiniz ya da “Köpekbalığı Tankı” nda bir sonraki ürünle gelmek zorunda değilsiniz.

Bunun yerine, ayda 500 dolarlık ek ücretler alabileceğinizi düşünün. 1000 dolar ne dersin? Kaptın bu işi.

2. Bir uzman ekibini toplayın.

Sürekli olarak insanların kendilerini yaptıkları işte onlara destek olmak için doğru insanlarla nasıl çevrelediğini duyuyorum. Kişisel finans farklı değildir. Her neyse, onun kişisel olması gerektiğini kim söyledi?

Başarılı insanlar nerede olduklarını ve nerede olduklarını belirlediler. Çoğu insan yaşamlarının bir noktasında iyi bir aile ya da iş avukatına, muhasebeciye, mali danışmana (kısa vadeli kararlar, bütçeleme, borç yönetimi vb.) Ve finansal danışmana (uzun vadeli kararlar, emeklilik planlaması, vb) yol boyunca onlara yardımcı olmak için.

Bu insanları aramaya devam edin, böylece daha sonra onları avlamak zorunda kalmazsınız. Avukattan başka üç konu uzmanı da yılda birkaç kez görüşmek isteyeceğiniz kişilerdir.

3. Vergileri en aza indirin.

Mali açıdan başarılı insanlar, paralarından ve yatırımlarından en iyi şekilde yararlanabilmeleri için vergi yüklerini en aza indirgiyorlar.

Bunu nasıl yapıyorlar? Yukarıda belirttiğim gibi, ekibinde yeminli mali müşavirler var, bu yüzden vergilerini dosyalama zamanı geldiğinde geçerli kesintileri kaçırmıyorlar.

Ayrıca işveren maaşına kadar bir şirket 401 (k) gibi araçlara vergi öncesi dolar yatırırlar. Ayrıca, gelecekte gelirleri üzerinden vergi ödemekten kaçınmak için bir Roth IRA'daki vergi gelirlerinden sonra da yatırım yapıyorlar.

Bugünün dolarlarına yarınkilere vergi ödemek her zaman daha iyidir!

Günün sonunda vergiler her Amerikanın sorumluluğundadır, ancak yasaların izin verdiği ölçüde vergi avantajlarından yararlanmanın bir yanlışlığı yoktur.

4. Asla kendilerini eğitmeyi bırakmayın.

Finansal açıdan başarılı olan evin içine doğru ilerleyin ve belki de Money dergisinin, Girişimcinin ve Dave Ramsey'in “Total Money Makeover” gibi bazı maddi zımbaların kitap arşivini aşağıya çeken son sayısını öğreneceksiniz.

Tüm zamanlarını okumak için harcadıkları anlamına gelmez, bunun yerine en son ipuçları ve fikirler hakkında bilgilendirilmeli ve finans ve iş sektörlerinde başkaları tarafından ilham alınmaya çalışılmalıdır.

En finansal olarak başarılı bile olsa, başkalarından öğrenilecek bolluk ve yaşamın yolculuğu her zaman yeni stratejiler ve fikirler ister.

5. Zenginlik inşa edin.

Zenginlik oluşturmak, planlarında en önemli önceliktir ve bir gecede değil, zaman içinde sürekli değişimle yapılır. Finansal açıdan başarılı olan emeklilik yatırımlarını 401 (k) 'lık (işveren eşleşmesine kadar) ve Roth IRA'lar aracılığıyla maksimize etme arayışındadır, ancak değer kazandıran varlıklar yaratmaya devam etmektedir.

Bu tür varlıklar, sonunda satılabilecekleri ya da daha sonra yaşamlarını sürdürebilmeleri için aylık gelir yaratabilecekleri ya da başka bir işverenin tam zamanlı bir kapasiteye sahip olma ihtiyacını yerine getirebilecek iş veya emlak biçiminde gelir. Zaman son derece değerlidir ve varlıkların ön plana çıkmasını gerektirecek yatırımlar, değer büyüdükçe ve pasif gelir elde ettikten sonra serbest zaman yaratır.

6. Kendilerini mahrum etme.

Bilge iş ve finansal kararlar doğası gereği çekerken, eğlenmekten kendilerini mahrum etmiyorlar. Bunu yapmak, ancak daha sonra hayata para harcamak için daha fazla eğilim yaratacaktır. Bu yüzden yolculuktan en iyi şekilde yararlanıyorlar, aile tatilleri için bütçeleme, tarih geceleri ve zamanları aileleriyle birlikte.

Bunlar yüzeydeki masraflar gibi görünürken, en değerli ilişkilerine yönelik yatırımlar olarak da görülebilir. Ayrıca, bir sonraki işlerini veya finansal hedeflerini gerçekleştirmek için yeniden şarj edilebilmeleri için başarıları kutlamak önemli olduğunu da biliyorlar.

7. Hedefleri ayarlayın.

Ve amaçlardan bahsetmek, finansal olarak başarılı olmak onları var. Kimin hedefe ihtiyacı var? Hayatta gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz ve arzularınız varsa yaparsınız. Gündelik işinizi küçük bir işletmeyle değiştirmek veya uyurken pasif gelir yaratmak ister misiniz?

Bunu yapmak, bir plan yapmanızı ve hareket etmenizi sağlamak için SMART hedeflerini (spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamana bağlı) ayarlamanızı gerektirir. Aksi takdirde, zamana meydan okuyacak ve yarın ona ulaşacağını kendin söyle.

SMART hedeflerinin belirlenmesi kişisel finans hedefleri için de çalışır.Bu tür finansal hedefler, daha fazla para tasarrufu ve aylık harcama harcamalarının yönetilmesine yardımcı olur.

8. Kendilerini yeniden şekillendirin.

Finansal olarak başarılı olan, şeylerin zamanla değiştiğini bilir ve her zaman dünün hedeflerine ve planlarına sadık kalamazsınız. Yeni fırsatlar, ister iş isterse finansallarını yönetmek için kullanılan araçlarda olsun, her zaman ortaya çıkar.

Son birkaç yılda Bulut teknolojisinde büyük bir hareket görülmüştür ve insanlar artık Mint, Sıfır, İyileştirme, Kredi Karma (kredi puanları için) ve daha birçokları gibi uygulamalarla mali kaynaklarını nasıl yönetebilirler.

Parmak uçlarımızda bilgi ve her zaman, her yerde erişme yeteneği vardır. Bir iş açısından, sosyal medya bugün burada, ama yarın nasıl görünecek ve gelecekte finansal olarak başarılı olan iş fırsatları neler olacak?

9. Diğerlerine yardım edin.

Finansal başarı her zaman aynaya bakmak değildir. İçinde ne olduğunu ve en başarılı olduğunu bilmek, para kazanmanın hayattaki en önemli öncelik olmadığını bilemez. Paranın toplanması ilk önce ilişkileri koparır ve daha fazla kazanma çabası asla kazanamaz.

Finansal olarak başarılı olmak, parayı ona vererek uygun bir yerde tutar. Evet, en öncelikli olmalarını sağlıyorlar. Başkalarına yardım etmenin yanı sıra, ibadet veya favori sadaka evlerine veriyorlar.

10. Kişisel borçtan kaçının.

Borç, insanları zaman ve özgürlükten yoksun eden bir numaralı şeydir. Niye ya? Gelir elde etmek ve ödemeleri yapmak için çalışmak için zaman gerektirir. Bazen bu fazla mesai gerektirir!

Irvine Servet Yönetiminin mali danışmanı ve CEO'su Brearin Land ekliyor: “Borç tarafından aşağı çekilmek, ailelerin emeklilik hedeflerini yolun aşağısında karşılayabilmeleri için bir damper getiriyor. Parayı kendin geçirme. Borçtan uzak kalmak, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda hayatın en önemli varlığını satın almanızı sağlar. ”

Borç olmaksızın, çok daha fazla esnekliğe sahip olursunuz ve en önemlisi, iş kurma ya da satmak için ürün ve hizmet oluşturma gibi servet oluşturma faaliyetlerine yatırım yapmak için zaman ayırın. Mali açıdan başarılı olan, kişisel borcun bir engel olduğunu ve bunu önlemek için ellerinden gelen her şeyi yaptığını bilir.

11. OPM ile Aşağı.

Kişisel borç engel olabilirken, doğru borç türü işinize ihtiyaç duyduğu sınırı verebilir. Finansal strateji uzmanı ve Wilson Group Financial'in kurucusu Jude Wilson şöyle diyor:

“Çalıştığım birçok finansal olarak başarılı müşteri, borç kullanımını çok stratejik olarak görüyor. Onların odak noktası, “iş fırsatlarını geliştirmek için“ diğer insanların parasını ”nasıl kullanabilirim? Bu, birçok borcun göründüğü gibi, daha yakın arzuları tatmin edecek bir yol olarak, bir sonraki büyük tatil ya da bu rüya makamını satın alma aracı gibi, tam tersidir. ”

Finansal olarak başarılı insanlar, borcu, bir yatırımın daha büyük bir yüzdesini satın almak veya satın almak için bir araç olarak görürler - eğer başarılı olursa, krediye olan ilgiden çok daha fazla kazanç elde edebilirler. Elbette borçları sorumsuzca kullanan ve borcunu her ne pahasına olursa olsun kaçınacak bir şey olarak görenler var, ancak finansal açıdan bilinçli olan, geri dönüşü en üst düzeye çıkarmak için borcu kullanma şansını da yitiriyor.

12. Kalıcılıkları var.

Son olarak, süreklilik olmadıkça asla başarılı olamayacaksınız. Bu özellik, finansal hedeflere ulaşmak, engellerin üstesinden gelmek ve kesinlikle bir işi siyaha dönüştürmek için çabalarken hiçbir zaman daha önemli olmamıştır.

Finansal başarı başarılıdır ve içindeki küçük ses bunu söylediğinde ya da nafiler onları geri almaya çalıştığında pes etmeyin.

Kalıcılık borcunu öder, emeklilik birikimlerini bir kerede yüzde bir artırır ve kimsenin dinlemediğini düşünmediğinizde ürünler yaratmaya ve pazarlamaya devam eder.

İşte aldın. Finansal olarak başarılı insanlar 12 farklı şeyler yaparlar. Yüzeyde basit görünüyorlar, ama hayatınızda kaç kişi finansal olarak başarılı olmayı düşünüyor?

Herkesin disiplini ve devamlılığını gerektirmez. Hayatınızdaki insanları düşünün ve sonra bu 12 şeyi nasıl yaşadıklarını düşünün.

Onları kahve veya akşam yemeğine davet edin ve başarıları hakkında konuşun, bu 11 özellik ve belki de listeye ekleyebileceğiniz daha fazla şey öğrenin.

Bu gönderi aslında DailyFinance.com'da yayınlandı.

Videoyu izle: Zenginlerin Yapıp Fakirlerin Yapamadığı 10 Şey

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

GF ¢ 026: “9'dan 5'e vidalayın” ve tutkunuzu kovalayın.
Kazanmak

GF ¢ 026: “9'dan 5'e vidalayın” ve tutkunuzu kovalayın.

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_26_.mp3 Gününüzde oturmaktaysanız, masanızda kafanızı beceriyorsanız, o zaman sizin için podcast'ım olabilir. LeavingWorkBehind.com'dan Tom Ewer, hayalini kovalamak için 9 ila 5 işinin konforunu bıraktı. “Hayalini kovalamak” her zaman havalı geliyor, ama göründüğü kadar basit değil.
Devamını Oku
Ücretsiz Para Ve Sahipsiz Mülkiyet Online bulmak için 7 Yolları
Kazanmak

Ücretsiz Para Ve Sahipsiz Mülkiyet Online bulmak için 7 Yolları

Indiana Jones, bir sonraki arkeolojik buluntusunu arayan bazı yabancı topraklarda yarışıyor, bu hazine arayıcısının asla yorulmayacağı bir macera. Kim hazine bulma konusunda heyecanlanmıyor? Özellikle de bedava para varsa! Alışveriş merkezindeki park yerinde 20 dolarlık banknot veya büyükanne ve büyükbabalarınızın sizi aldıkları eski bir bağ buluyor olsun, cüzdanınıza biraz para eklemek ve bedava para kazanmak için her zaman iyi bir muamele.
Devamını Oku
Senin şeyler değer nedir? Eşyalarınız için Nakit Alın
Kazanmak

Senin şeyler değer nedir? Eşyalarınız için Nakit Alın

Benim emekleme alanımın altında bir Rubbermaid kutusunda, porselen tavuklardan oluşan bir koleksiyonum var. Onları özellikle tutmamaya özen gösterdim, bu yüzden onları satmayı düşünüyorum. Ancak, ne kadar değer olduklarından emin değilim. Onları satmadan önce bir çek yapmam gerek. Eminim, sadece eBay'den, en az birinin 75 dolar civarında bir değere sahip olduğunu düşünüyorum.
Devamını Oku