Maliye

Onları aptalca görünmesini sağlayan 9 aptalca şeyler zengin insanlar satın

Zengin insanların geri kalanımızdan daha zeki olduğunu düşünmek kolay - sonuçta daha iyi bir yol bulmuşlar, değil mi?

Her şey doğru olabilir, ama çoğu zaman çok paraya sahip olmak, özellikle de çabucak gelirseniz, iyiyi dindirebilir ve egonu görevden alabilir.

Bu nedenle, bir çok zengin insan, muhtemelen yapmaması gereken şeyleri satın alırlar.

Bu ilginç bir sorudan daha fazlası.

Zengin olmayı planlıyorsanız, bunu elde ettikten sonra servetinizi nasıl harcayacağınıza dair sıkı bir kavrayışa sahip olmanız önemlidir.

9 Silly Things Zengin İnsanlar Satın Al

Kesinlikle en azından bir kısmının tadını çıkarmayı arzu edersiniz, ama aynı zamanda, o zamanın şereflendirildiğini de bilmeniz gerekir. “Bir aptal ve parası ayrı yollara gider”.

Hayatta çok daha az para biriktiren tecrübeler var, sonra çok paraya dönüşüyor ve kaybediyorlar.

Bu kaderden kaçınmak için zengin insanların satın aldığı şeyleri düşünün - muhtemelen yapmamalılar.

İşte bazı göze batan örnekler…

1. “Zenginim” diye çığlık atan şeyler!

Hayatınızdaki parayı vurduktan sonra bir miktar lüks getirecek bir şey var, ama bazen para biriktirdikçe, ego devralınır. Zengin insanlar genellikle kendilerini zengin olduklarını bilen birçok şeyle çevrelerler.

Bu harcama modelini destekleyen en az iki neden vardır:

  1. Kendilerine dikkat çekmek ve belki daha da önemlisi…
  2. Diğer zengin insanlara “Kulüp” in bir parçası olduklarını bildirmek

Bunu biraz düşünürseniz, motivasyon aslında hiçbir şekilde gerçek anlamda daha iyi bir yaşam yaratmaz. Her ikisi de gerçekten ifadeler yapmakla ilgilidir, bu da yeni zengin insanı kendisiyle ya da kendisiyle ilgili daha iyi hissettirir.

Daha iyi fikir: Zengin insanların hayatlarına bir kaç lüks katmalarını daha verimli bir hale getirebilirler - hayatlarının kalitesini iyileştirmek için en fazla çaba göstereceklerini düşünürler - ve aksi takdirde yere daha yakın yaşarlar. Ne kadar zengin olursanız olun, kendinizi asla sizin servetinizle tanımlamamalısınız. Ve kendinizi kendinizi zenginlik ziynetleriyle kuşatmaya çalıştığınızı hissettiğinizde, yaptığınız şey tam olarak budur.

Daha İyi Bir Fikir: Birkaç önemli lüksü ekledikten sonra, gelirinizden daha fazlasını hayırsever bağışlara ayırın. Sadece sizin servetinizi daha iyi kullanmakla kalmaz, aynı zamanda başkalarına yardımcı olmak için mali kutsamanızı kullanırken diğerlerinden daha fazla saygı kazanırsınız.

2. Bir Hedefe Getiren Şeyler

Zengin olmak ironik bir bükülme ile gelir. Bir yandan, servetiniz sizi suçlardan ve tehlikeli durumlardan yalıtabilir. Ev güvenlik sistemine ve hatta koruma altına alınmış bir mahallede yaşamayı düşünün.

Ama öte yandan, eğer herkes senin zengin olduğunu bilirse, sırtına bir hedef koyup şöyle diyorsun - “Değerli eşyalar - gel bunu al (ya da ben)”.

Çocuklarınız veya diğer bağımlılarınız olduğunda durum daha da fazladır. Bağımlılar kaçıranlar için hedef olabilir. Hayır, bu varlıklı olmakla ilgili hoş bir düşünce değildir, ancak büyük bir servetiniz varsa endişe kaynağıdır. Sonuçta, sıradan bir hayat yaşayan orta sınıf bir kişiden daha zengin bir hedef sunuyorsunuz.

Zenginliğinizle ilgilenecek sadece zengin insanlar ve hayran olan insanlar değil.

Daha büyük bir eve taşınarak, daha pahalı bir araba (ya da bir filo) sürerek, en iyi kıyafetleri ve yüksek fiyatlı mücevherleri giyerek ve hatta yüksek fiyatlı mekanları sıkarak hedef haline gelebilirsiniz.

Daha iyi fikir: Ne kadar paranız olursa olsun, çevrenize uyum sağlamak her zaman en iyisidir. Bu sadece görüntünüzü bir hedef olarak değil, aynı zamanda anonimlik ile gelen özgürlüğü de beraberinde getirecektir. Sonuçta, sıradan görünüyorsanız, tüm yerlere gidebilir ve sıradan insanların yaptığı her şeyi yapabilirsiniz.

3. “Ölümsüz” Olma Anıtları

İşte soğuk, acımasız bir gerçek doz: ne kadar zengin olursan ol, hala bir gün öleceksin. Yani ölümsüz değilsin. Satın aldığınız veya kurduğunuz veya satın aldığınız ya da aldığınız üniversite bağışlarının kaç katlı olduğu önemli değil - hepsi isminizi cesur neon harflerle taşıyorsunuz - sokaktaki ortalama insandan asla daha ölümsüz olmayacaksınız.

Öyleyse neden asla sahip olamayacağın bir şey için ödeme yapmalı?

Daha iyi fikir: Mezarın ötesinde hatırlanmak istiyorsanız, insanların hayatını iyileştirmeye yardımcı olacak para vermeyi veya ürün ve hizmet oluşturmayı düşünün. Ayrıca, ölümünüzden sonra bile favori hayır kurumlarına para yatırmaya devam eden hayır kurumları kurabilirsiniz. Hayır, adınız hiçbir binada olmayacak, ancak zenginliğiniz insanları derin ve olumlu yönde etkilemeye devam edecek.

4. Yaşam Tarzı Olarak Göze Çarpan Tüketim

İnsanlar varlıklı olduklarında, çoğu zaman tasarruf hissini kaybederler. Mütevazı bir ev yetersiz olarak görülüyor ve bir konak haline geliyorlar. Bir araba yarım düzine ile değiştirilir. Kıyafetler ısmarlama haline gelir ve yurtiçi memurların personelini muhafaza etmek için para harcanır.

Daha şüpheli hizmetlerden biri, çocuklarını yetiştirmek için personel almaktır. Gerçek bir şekilde, bu ebeveyn ve çocuk arasında sürekli bir kopukluk oluşturur. Çocuklarımız dünyaya en büyük mirasımızsa, onları yetiştirmeliyiz, bunu yapmak için başkasına ödeme yapmamalıyız.

Ama bu sadece bir göz kamaştırıcı örnek. Göze çarpan tüketim paterni, zengin bir kişinin katılabileceği diğer tüm olumsuz para davranışlarıyla tutarlıdır. Ve eğer zenginliği korumak ve büyütmek planın her yerinde olursa, göze çarpan tüketim bu çabayı sabote edecektir.

Daha iyi fikir: Zenginlik gibi şöhret - uçabilir. Harcama kalıplarınızı kalıcı servet inancına göre inşa ederseniz, aşağıya doğru inmek çok daha zor olacaktır.Aslında, yukarılara çıkma çabalarınız da öyle. Göze çarpan tüketim, herhangi bir kötü alışkanlık gibidir - desteklenmesi gereken çok paraya sahiptir ve sizi gerçekten olandan rahatsız eder - veya olması gerekir.

5. Yeni Arkadaşlar

Zengin olmak, bir insanın yaşamında birçok değişikliğe neden olabilir. Bu, eski arkadaşlarla (ve hatta aile üyeleriyle) yeni, zengin dostlar lehine olan ilişkileri de içerebilir. Bu strateji birkaç cephede yanlış gidebilir.

Yeni başlayanlar için, servetiniz yüzünden size çekilen insanlar nadiren doğru arkadaşlardır. Potansiyel çok yüksek, çoğunlukla arkadaşlıktan neler çıkabileceğini görmek istiyorlar.

Bir başkası için, öncelikle zengin arkadaşlarla kendinizi çevrelemek, harcama modellerinizi arttırmak için büyük bir potansiyele sahiptir.

Zengin insanlar herkese benziyorlar - çoğu zaman birbirlerini denemek için para harcıyorlar.

Ancak, zengin ve orta sınıf arasındaki fark, rekabetin çok daha yüksek bir fiyat etiketi ile gerçekleşmesidir.

Çoğunlukla daha fazla para harcamanıza neden olacak, ve servetinizin çekilmesini hızlandıracak çok yüzeysel arkadaşlıklar karşılığında mütevazı yollarla insanlarla çok iyi ilişkiler koparabilirsiniz.

Daha iyi fikir: Gerçek bir arkadaş, istasyonlarındaki hayattan bağımsız olarak iyi bir arkadaştır. Ve asla unutma ya da geldiğiniz yerde ya da bulunduğunuz sırada bulunduğunuz kişiyi terk etmemelisiniz. Ayrıca, daha düşük refah seviyelerinde olan insanlarla arkadaşlık kurmak sizi alçakgönüllü ve topraklı tutabilir. Ne kadar zengin olursan ol, ikisine de ihtiyacın olacak.

6. Büyük Büyük Oyuncaklar

Birkaç oyuncak alarak kendinizi şımartmak sorun değil. Ama ne kadar zengin olursanız olun, sınırlar olmalı. Zenginlerin alışılmadık bir uygulaması, araba filolarını satın almaktır; ama kaç tane araba kullanabilirsin? Bir başka yaygın uygulama, birden çok ev sürdürmektir. Sekiz saniyelik ev gibi çok zengin olanı görmek sıra dışı değil. Ama yine, kaçına ihtiyacın var ve onlara ne kadar zaman harcıyorsun?

Zengin olsanız bile, çok fazla eşyaya sahip olmak - özellikle gereksiz olanlar - hayatınızı zorlaştırabilir. Eğer servet yaşam tarzınıza sadeleştirme getirmezse, gerçekten büyük bir şeyi kaçırıyorsunuz demektir.

Daha iyi fikir: Büyük bir oyuncak almak için böcek tarafından ısırılırsa, onu satın almak yerine kiralamanın maliyetini araştırın. Bu genellikle paradan tasarruf etmeyecek, aynı zamanda bir oyuncak (veya ikinci bir ev) için kullanmayı düşündüğünüzde sadece çok fazla para harcayacaktır. Ayrıca - oyuncak kiralama, ihtiyaç duyduğunuz her yerde masraflarınızı azaltmanızı sağlar. Öte yandan, onlara sahip olmak, kalıcı sabit harcamalar yaratmanın bir yolunu sunar.

7. Değerlerini Tutmayan Şeyler

Otomobiller mükemmel bir örnektir. Tekneler muhtemelen daha iyi bir tanesidir. Onları yepyeni al, sonra ondan sonra değere düşerler. Yavaş yavaş para kaybetmenin bir yolu.

Daha iyi fikir: İç pazarlık avcınızdan asla vazgeçme; Özellikle de zengin olduğunuzda size iyi hizmet vermeye devam edecektir. İkinci el satın almak genellikle amortisman varlıklarını satın almak için daha iyi bir yoldur.

8. Her Diğer Zengin Kişinin Alış Verişi

“Jones'lara ayak uydurmak” da zengin insanlarla olur, ancak fiyat etiketleri çok daha yüksektir. Hiçbir zaman indirilemeyen iki olasılıkla karmaşık olabilir:

  • Kendinizden çok daha varlıklı insanlara (finansal pozisyonunuzu tehdit edebilecek miktarda harcamaya zorlayarak) ayak uydurmaya çalışırken kendinizi bulabilirsiniz.
  • Mutlaka zengin olmayan insanlarla yetinmek, ama onlar gibi görünmek

Her iki durum da varlıktan yoksun ve iyi bir amaç için değil.

Daha iyi fikir: Zenginlik kendi ödülü olmalı. Finansal olarak belirli bir seviyeye ulaştığınızda, artık dünyanın geri kalanına “vardığınızı” söylemeye duygusal olarak bağlı kalmamalısınız. Banka hesabınızın ihtiyacınız olan tüm doğrulama olması gerekir.

9. Yavaş yavaş senin servet ötesine geçen bir yüksek maliyet standardı

Artık her seferinde iflasa neden olan zengin insanları duyuyoruz. Liste uzun - profesyonel sporcular, müzisyenler, eğlenceler, politikacılar ve diğer ünlüler. Bazen görünüşe göre iş adamları ve yatırımcıları anlamaya çalışır. Bazen, kötü iş anlaşmaları yaptıkları ve bazen de kendilerine yakın birileri tarafından sabote edildiği için olur.

Ancak, tüm bunlar bir araya geldikçe, sonuç olarak, gelirlerini ezecek ve servetlerini tüketen yüksek sabit harcamalar içeren bir yaşam tarzı yarattıkları için kırılmış olabilirler.

İnsanların bu kadar varlıklı varlıklarının nasıl sona erdiğini merak ediyoruz. Ama her zaman olur ve çoğu zaman olur, çünkü insanın istediği şey kapasitesi, servet üretme yeteneğimizden daha hızlı büyür.

Daha iyi fikir: Hayatınızın tadını çıkarın, ancak yerleşik bir yüksek maliyetli yaşam tarzı yaratmadığınız yolda dikkatli olun. Zengin olursanız, bu statüyü muhafaza etme yeteneğiniz, yaşam maliyetinizi gelir ve refahınızın altında tutmaktan büyük ölçüde kaynaklanır.

Orta sınıf olmaktan çok hoşlanıyor, değil mi? Bunun için basit bir sebep var - Oyunun kuralları, dolar rakamları daha yüksek olduğu için değişmez.

Varlıklı olmanız ya da gelecekte olmayı planlamak için hatırlamaya değer bir şey.

Videoyu izle: Zengin gibi Görünmenin Pratik Yolları

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir Ev için Peşinat Ödeneği Kaydetmenin 8 Yolu
Maliye

Bir Ev için Peşinat Ödeneği Kaydetmenin 8 Yolu

Eşim ve ben ilk evimizi satın aldığımda, Irak'ta askeri bir devreye girmeye 5 ay kalmıştım. Birçok açıdan, bu süreç boyunca görmeye yardımcı olmak için fiziksel olarak mevcut olmadığım için bir sıkıntı ortaya koydu. Sonra tekrar karımın yargısına çok güvenmiştim, ilk kez ev sahibi olmaya istekliydim - dünyanın öbür ucundan bile.
Devamını Oku
Gençler için 15 Legit Online İşler
Maliye

Gençler için 15 Legit Online İşler

Bu günlerde, gençler, web ve sonsuz çeşitlilikteki uygulamalar sayesinde McDonald's veya kertenkelelerdeki klişeleşmiş yarı zamanlı çalışmanın dışında ekstra para kazanmak için çok daha fazla seçeneğe sahipler. Eğer bir gençsen, muhtemelen birden fazla vesileyle cebinde daha fazla para kazanmak için şansın var.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Amazon.com'da Büyük Anlaşma Scoring için 4 Sırları"/>
Maliye

Amazon.com'da Büyük Anlaşma Scoring için 4 Sırları

1. Amazon.com Fiyat Dalgalanmaları Amazon.com'un öğelerin fiyatını günlük veya hatta saatlik olarak değiştirdiği bilinen bir gerçektir. Bu konuda oldukça kapalıyken, yıllar içinde topladıkları satın alma eğilimlerini ve verilerini takip ettiklerini düşünüyorum. "Daha Sonra Kaydet" bölümünde, sepetinize ürün ekleyerek bunu avantajınıza kullandığınızdan emin olun.
Devamını Oku
Ana Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

Ana Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası almak, politika ile ilerlemeden önce bazı temel faktörleri gerektirebilir. Bunlardan biri, ihtiyaçlarınız için doğru miktarda kapsama sahip olmanızı sağlamaktır. Bu koruma, borcunuzun ne olduğu, borcunu ödemek, son masrafların ödenmesi veya bir eş veya diğer sevdikleriniz için devam eden yaşam masraflarının ödenmesi gibi hususları dikkate almalıdır.
Devamını Oku